Українці переходять на новий календар. Який тип календаря використовується в Україні в 2023 році — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Який тип календаря використовується в Україні в 2023 році
В 2023 році Україна переходить на новий григоріанський календар. Він складається з 365 днів у звичайному році та 366 днів – у високосному. Цей календар був запроваджений Папою Римським Григорієм XIII 4 жовтня 1582 року.
Відтепер і в Україні почали офіційно використовувати григоріанський календар, який є загальноприйнятим у світі.
Григоріанський та юліанський календар: яка головна відмінність
Започаткував юліанський календар Юлій Цезар. Ще до нашої ери він провів календарну реформу, в результаті якої вся Римська імперія почала жити за одним календарем — юліанським.
У кінці XVI ст. Папа Римський Григорій XIII зрозумів, що за певний проміжок часу набігають зайві дні, й започаткував новий григоріанський календар.
Проблема старого юліанського календаря в тому, що кожні 128 років в ньому відбувається накопичення розбіжності в одну добу між сонячним астрономічним й календарним рівноденням. Зараз різниця між старим юліанським і новим григоріанським календарем становить 13 днів.
Багатоденне розходження між реальними астрономічними подіями та календарними датами призводить до того, що святкування всіх неперехідних свят церковного року поступово зсувається вперед. Це головна причина переходу на новий григоріанський календар.