MY.UAНовини
Загартовані у найважчих боях. Як українські десантники женуть російського ворога з нашої землі
Загартовані у найважчих боях. Як українські десантники женуть російського ворога з нашої землі

Загартовані у найважчих боях. Як українські десантники женуть російського ворога з нашої землі

Сьогодні в Україні відзначають День Десантно-штурмових військ ЗСУ. Це свято встановлено згідно з указом президента з 2017 року.

Десантно-штурмові війська (ДШВ) – це окремий рід військ Збройних сили України. До складу ДШВ входять десантно-штурмові, повітряно-десантні та аеромобільні частини, які характеризуються високими маневровістю та автономністю.

З початком повномасштабного вторгнення Росії підрозділи десантно-штурмових військ одразу стали на захист України. Бійці ДШВ допомагали звільняти північні області України, Харківщину, Херсонщину, населені пункти на Сході.

Зараз дивляться

Факти ICTV розповідають про операції воїнів ДШВ.

Бої за Гостомельський аеропорт

Львівська 80 окрема десантно-штурмова та житомирська 95 окрема десантно-штурмова бригади воювали за Гостомельський аеропорт із першого дня повномасштабного вторгнення.

24 лютого 2022 року росіяни вдарили ракетами по аеродрому в Гостомелі. Їм вдалося придушити нашу систему ППО, чим створили собі повітряний коридор для заходу на територію України. З Білорусі, за 170 км від Гостомеля, залетіли бойові вертольоти армії РФ. По ворожих цілях почали працювати українські зенітні розрахунки.

Близько 13:00 росіяни остаточно закріпилися на аеродромі, проте не мали достатньої підтримки з повітря. Мало прибути підкріплення із Пскова, проте окупанти вирішили не ризикувати своїм Іл-76 через українську ППО. Тому літак нікуди не полетів.

З огляду на стратегічну важливість Гостомеля, військове керівництво України ухвалило рішення про контратаку з метою захоплення аеродрому силами 80 штурмової, 95 штурмової, 72 механізованої бригад і 3 полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій (ССО). Десантні сили на гелікоптерах летіли з Житомира.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Ввечері українські військові повернули під свій контроль аеродром. Та згодом довелося відступити, бо їхало значне підкріплення росіян.

ЗСУ не змогли утримати Гостомельський аеродром, проте нашим воїнам вдалося затримати ворога на достатній час, щоб зруйнувати злітно-посадкову смугу і не дати окупантам її використовувати як повітряний міст.

Також українські військові затримали просування з Білорусі механізованих батальйонів росіян, підривали мости та наземні комунікації, що йшли з Білорусі. Все це дало змогу посилити оборону Києва, сповільнити наступ ворога.

25 березня армія РФ почала тікати з-під Києва, а до 1 квітня російські війська вийшли з Гостомеля.

А ще львівські десантники з 80 окремої десантно-штурмової бригади відзначилися на Харківщині – там звільнили десятки населених пунктів, першими підійшли до річки Оскіл.

Звільнення Ізюма

1 квітня 2022 року російські окупанти повністю захопили Ізюм, що на Харківщині. Звільнили місто 10 вересня українські десантники з 25-ї окремої повітряно-десантної Січеславської бригади ДШВ ЗСУ.

ДШВ ЗСУ

За словами заступника командира одного з батальйонів Січеславської бригади Олега з позивним Зорро, операція планувалася ретельно, майже впродовж двох місяців. Військові готували особовий склад, аналізували тактику противника.

На шляху до Ізюма під час наближення до кожного наступного села проводилася ретельна аеророзвідка, злагоджено працювала й артилерія. Найважче було прорвати передній край ворога та його тил. Операція йшла навіть краще, ніж планували, і вже за шість днів активного контрнаступу українські підрозділи зайшли в Ізюм та за перший день здійснили стабілізаційні заходи в половині міста.

Росіяни у місті вже не оборонялися, а просто кидали усю техніку та тікали. У полон потрапив навіть підполковник збройних сил РФ. В одному з ангарів Сили оборони знайшли танки Т-90, Т-80, безліч боєприпасів. По місту стояли покинуті БТРи, Урали, КАМАЗи, снаряди. Такий собі лендліз від РФ.

За приблизними підрахунками, в Ізюмі за час окупації загинуло близько тисячі осіб.

Звільнення територій біля Красногорівки

Бійці миколаївської 79 десантно-штурмової бригади у червні 2023 року звільнили території поблизу Красногорівки Донецької області. Ці території були під окупацією з 2014-го.

24 червня речник Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень в ефірі Єдиних новин підтвердив інформацію про звільнення і наголосив, що все це завдяки злагодженій та спланованій роботі наших воїнів.

– Під Красногорівкою наші штурмові підрозділи заволоділи кількома позиціями під самісіньким Донецьком, які утримували росіяни з 2014 року, – сказав речник.

Операції на Запоріжжі

Десантно-штурмові підрозділи разом з іншими підрозділами Сил оборони Запорізького напрямку повернули під контроль України населені пункти Затишшя, Малинівку, Веселе, Зелений Гай та Червоне.

Під час бойових дій українські підрозділи знищили рідкісну модифікацію гусеничного бранспортера МТ-ЛБМ 6МБ, що озброєний бойовим модулем від БТР-82А з 30-мм гарматою і автоматичним гранатометом та кулеметом.

Під Гуляйполем на одній з доріг підбили російську БМП-3. А у звільненій Малинівці знищено російський бронетранспортер БТР-82А.

Фото: Командування ДШВ ЗСУ

Селище Дробишеве біля Лимана

81 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗСУ 30 вересня 2022 року звільнила селище Дробишеве на Донеччині. Населений пункт розташований всього за 4 км від Лимана.

Звільнення Богородичного

12 вересня 2022 року десантники 81-ї окремої аеромобільної бригади повністю звільнили село Богородичне на Донеччині.

За словами військових, просуватися доводилося дуже обережно – від хати до хати – все було заміновано. Окупанти навіть скинули авіабомбу на Святогірську лавру у селі.

— Ми заходили вранці трьома групами і наше завдання полягало у тому, щоб зайняти одну з вулиць. Після успішного виконання ми просувалися далі. Як заходили, то знайшли багато трофеїв у вигляді стрілецької зброї та техніки. Тоді я затрофеїв свій перший російський кулемет, — згадує десантник Володимир.

81 окрема аеромобільна бригада

Звільнення Кліщіївки

Село Кліщіївка Бахмутського району на Донеччині звільняли воїни 80 окремої десантно-штурмової бригади, 5-ї окремої штурмової бригади, а також об’єднаної штурмової бригади національної поліції Лють. Бої були довгими, важкими та кровопролитними.

За словами заступника командира роти 80-ї бригади, старшого лейтенанта Миколи Стригунова, вигнати окупантів із Кліщіївки допомогли високий моральних дух наших десантників та сильна підтримка артилерії, дронів і розвідка.

Рота Миколи Стригунова 25 червня 2023 ррку почала рухатися в бік Кліщіївки. Складнощів додавали розтягнуті логістичні шляхи, проблема з евакуацією поранених, тривале перекидання штурмових груп.

Коли окупанти помічали хоча б найменших рух наших воїнів, то одразу накривали артилерією. Росіяни використовували FPV-дрони, бронетехніку, танки, міномети, розвідувальні та бойові БпЛА тощо.

– Противник хоробрий, сильний, не боїться підходити впритул до наших підрозділів. Завдяки нашій навченості та люті він отримував постійно по “гризлу”. Працювали вони набором різних підрозділів. У них не було злагодженості та розуміння нашої тактики. Нападали вони великими “хвилями”, цілими взводами. За день доходило до десятка “хвиль”. Але ми їх розбивали, – розповів Микола Стригунов.

Десантник наголосив, що обов’язок воїнів ДШВ – вичистити всю російську погань з нашої землі.

Гаслом Десантно-штурмових військ є вислів Завжди перші. За словами головнокомандувача Валерія Залужного, це не просто слова – це життєвий принцип наших воїнів ДШВ.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що десантники завжди перебувають на особливих ділянках фронту, де виконують надскладні завдання.

Командувач Десантно-штурмових військ Збройних сил України, генерал-майор Максим Миргородський зауважив, що за кожного нашого полеглого воїна – окупанти платять десятками. А чималі успіхи бійців ДШВ на фронті обов’язково стануть відомі українцям після перемоги.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейські лідери поговорили з Трампом перед його дзвінком Путіну
Европейская правда
2025-05-19T05:04:42Z
Вибори президента Румунії: реакція голів Євросоюзу та Єврокомісії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T05:03:09Z
Венс після зустрічі із Зеленським заявив про спільну мету України і США
Европейская правда
2025-05-19T04:58:31Z
Путін впевнений, що зможе взяти під повний контроль чотири регіони України – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T04:57:53Z
Трамп відреагував на повідомлення про рак у Байдена
Европейская правда
2025-05-19T04:52:48Z
Праворадикал Сіміон, визнав свою поразку на президентських виборах у Румунії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T04:34:57Z
Чи справді Кремль уже готує росіян до укладання мирної угоди: відповідь аналітиків
ТСН
2025-05-19T04:33:22Z
У Байдена виявили агресивну форму раку, який дав метастази
Европейская правда
2025-05-19T04:28:37Z
Рубіо розповів, що буде в разі відмови Росії від 30-денного перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T03:42:01Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": перемогу в конкурсі здобула Австрія
TSN
2025-05-18T22:41:57Z
Фінал "Євробачення-2025" у фото: порушення правил і переможець із симпатією до путіністки
ТСН
2025-05-18T22:41:53Z
"Євробачення-2025": текст і переклад пісні Wasted Love переможця конкурсу JJ
TSN
2025-05-18T22:41:47Z
"Євробачення-2025": результат голосування конкурсу
ТСН
2025-05-18T22:41:34Z
"Євробачення-2025": хто став журі від України та яка країна отримала від них найбільше балів
ТСН
2025-05-18T22:41:24Z
"Євробачення-2025": яке місце посіла Україна на конкурсі
TSN
2025-05-18T22:41:20Z
"Євробачення-2025": хто з країн поставив найвищі бали Україні та Ziferblat у фіналі
TSN
2025-05-18T22:41:15Z
Яке сьогодні, 19 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-19T04:09:21Z
19 травня — яке церковне свято, чому цього дня не можна давати в борг хліб і сіль
ТСН
2025-05-19T03:09:00Z
18 травня — яке церковне свято, запам’ятайте, які справи не можна розпочинати цього дня
ТСН
2025-05-18T22:41:35Z
Яке сьогодні, 18 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
ТСН
2025-05-18T22:41:12Z
Втрати Росії: Генштаб оновив дані станом на 18 травня
ТСН
2025-05-18T22:40:49Z
РФ змінює тактику застосування «Шахедів»: деталі від військового
ТСН
2025-05-18T22:40:26Z
Інтронізація Папи Римського 18 травня: Лев XIV офіційно вступив на посаду Понтифіка
ТСН
2025-05-18T22:39:49Z
Стало відомо, чи зустрінеться Папа Римський із Зеленським
ТСН
2025-05-18T22:39:41Z
Генштаб відреагував на звинувачення комбата Ширшина: буде розслідування
ТСН
2025-05-18T22:39:36Z
Названо симптом, який говорить про те, що вам більше не можна пити каву
TSN
2025-05-18T22:39:40Z
1 грам на літр води — і спатифілум тонутиме у хмарі квітів: рослина постійно випускатиме бутони
ТСН
2025-05-18T22:39:25Z
Скільки кроків потрібно зробити щодня для профілактики раку - дослідження
ТСН
2025-05-18T22:37:39Z
Банани на межі зникнення через зміни клімату
AgroPortal
2025-05-18T10:30:18Z
Розведення чи забій: як раціон свиней залежить від місця їх збуту
AgroPortal
2025-05-18T09:00:30Z
Україну 17 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегтися
TSN
2025-05-17T20:26:51Z
Найгірший сніданок: що не можна їсти зрання
ТСН
2025-05-17T20:26:34Z
Чому досвідчені кухарі радять варити пельмені в молоці: спробуйте хоча б раз — результат вас неодмінно здивує
TSN
2025-05-17T20:25:53Z
Замініть сніданок і схуднете на два розміри одягу за п’ять місяців: що потрібно їсти на початку дня
TSN
2025-05-17T20:25:32Z
Втрати ворога станом на 19 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T04:45:08Z
У бою проти окупантів загинув білоруський доброволець
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T04:03:58Z
Бджоли лишилися без кормової бази: як це позначиться на медозборі
AgroPortal
2025-05-19T04:00:30Z
У Черкасах прогриміли вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T03:30:43Z
Україну накриють дощі: прогноз погоди на 19 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T03:09:33Z
Україною шириться повітряна тривога: які області "почервоніли"
TSN
2025-05-18T23:21:59Z
Уночі 18 травня російські безпілотники атакували Україну: де лунали вибухи
TSN
2025-05-18T22:41:50Z
На околиці Києва гучно від російських безпілотників: працює ППО
TSN
2025-05-18T22:41:40Z
Бої на Костянтинівському напрямку: росіяни наступають у бік Мирнограда та Покровська — оглядач
ТСН
2025-05-18T22:41:26Z
Смертельна ДТП на Кіровоградщині: за кермом був 14-річний підліток
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T05:03:55Z
Цивільний загинув у харківському ТЦК: керівників відсторонено від роботи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T01:51:35Z
Внаслідок зіткнення мексиканського судна з Бруклінським мостом загинули двоє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T01:15:55Z
У Нью-Йорку корабель під прапором Мексики врізався в Бруклінський міст
ТСН
2025-05-18T22:41:42Z
У Києві гримлять вибухи
ТСН
2025-05-18T22:41:26Z
Наслідки атаки РФ на Київщину: одна загибла, є поранені, пошкоджено будинки
TSN
2025-05-18T22:41:23Z
Зіткнення корабля з Бруклінським мостом у Нью-Йорку: скільки жертв та постраждалих
TSN
2025-05-18T22:40:48Z
Росіяни всю ніч атакували Київщину: з’явилися фото наслідків
ТСН
2025-05-18T22:40:18Z
У Фінляндії зіткнулися й розбилися два гелікоптери: які наслідки
ТСН
2025-05-18T22:40:09Z
Як виростити щедрий урожай картоплі без прополювання та підгортання: корисний лайфгак
ТСН
2025-05-18T22:40:30Z
Названо знаки зодіаку, яким доля завжди дарує другий шанс: таких щасливців лише два
TSN
2025-05-18T22:40:26Z
Проклята фортеця над Збручем: історія і легенди Скала-Подільського замку
ТСН
2025-05-18T22:39:39Z
Цей кущ цвіте понад 120 днів, тому його неодмінно треба посадити у своєму саду
ТСН
2025-05-18T22:38:49Z
Вісім найсмачніших і найкращих начинок для млинців: про такі мало хто знає
ТСН
2025-05-18T22:37:17Z
День ангела 19 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-18T22:36:51Z
Не буряк і не томатна паста: що додати в борщ, щоб він вийшов насиченого червоного кольору
TSN
2025-05-17T20:25:56Z
Чим полити троянди навесні 2025 року, щоб вони пишно квітнули і стали прикрасою саду
ТСН
2025-05-17T20:24:56Z
Додайте до гречки один продукт — страва стане, наче з мішленівського ресторану
TSN
2025-05-17T20:24:32Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Переробники овочів страхують експорт в ЕКА
AgroPortal
2025-05-19T05:00:15Z
Курс валют в Україні: коли долар почне дорожчати і скільки може коштувати гривня через 100 днів
ТСН
2025-05-19T03:09:49Z
Забруднення води в Україні: еколог сказав, в яких регіонах проблема є найбільшою і чому
ТСН
2025-05-18T22:39:56Z
Промисловий експорт України може постраждати через мита CBAM — Прокіп
ТСН
2025-05-18T22:38:30Z
Виробництво яєць на птахофабриках України перевищило 6 млрд
AgroPortal
2025-05-18T13:00:54Z
За час незалежності площі під цукровим буряком в Україні знизилися ушестеро
AgroPortal
2025-05-18T12:30:10Z
Українським виробникам харчів допоможуть з виходом на ринок Німеччини
AgroPortal
2025-05-18T11:30:52Z
Курс валют в Україні 18 травня 2025 року: скільки коштує долар та євро
VGorode
2025-05-18T08:57:39Z
Ваучери на насіння і добрива: стартувала нова програма підтримки фермерів Сумщини
Agravery
2025-05-18T08:31:36Z
Магнітна буря 19 травня: з якою силою штормитиме
ТСН
2025-05-19T04:33:12Z
Екологічна катастрофа наближається: комахи гинуть у нерівній боротьбі за виживання
ТСН
2025-05-18T22:40:48Z
Це змінить полюс обертання Землі: вчені зробили гучне відкриття
ТСН
2025-05-18T22:38:54Z
Унікальна знахідка археологів: виявлено монументальне зображення давніх божеств Ассирії
ТСН
2025-05-18T22:38:30Z
Золотий Будда понад тисячу років приховував величезний скарб: знахідка здивувала археологів
ТСН
2025-05-18T22:38:24Z
Штучний інтелект провалив завдання, яке під силу кожному школяреві: яку слабкість виявили дослідники
ТСН
2025-05-18T22:36:01Z
Про що "говорять" дельфіни: сенсаційне відкриття дослідників
TSN
2025-05-17T20:26:18Z
Місяць повільно віддаляється від Землі: чи загрожує нам його втрата
ТСН
2025-05-17T20:22:13Z
ЦРУ знайшло інопланетян: названо місце розташування бази прибульців
ТСН
2025-05-17T20:21:26Z
Ультрамарафонцю з РФ не зарахували світовий рекорд через російський прапор
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T16:00:58Z
«Динамо» достроково стало чемпіоном України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T14:33:39Z
Міжнародна федерація футбольної історії та статистики назвала найкращого гравця в історії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T14:12:39Z
Найкращий результат за останні 24 роки: Ярослава Магучіх виграла золотий етап Континентального туру в Токіо
FaceNews
2025-05-18T13:45:35Z
«Нелюди вирішили поховати». Тренерка з РФ прокоментувала скандал навколо російських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:45:42Z
Яке громадянство має ексфутболіст Анатолій Тимощук: що кажуть російські реєстри про нового «клієнта» СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:00:16Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z