Наступ українських Збройних сил з початку літа 2023 року розвивався не таким чином, як очікували українці та західні держави, оскільки допомога країн Заходу була недостатньою.
Про це заявив президент Чехії Петр Павел під час наради командувачів армії у Празі.
За словами Павела, підтримка з боку партнерів України була недостатньою як за кількістю, так і за темпами.
– Постачання озброєнь, які потрібні Україні для успіху, поки стагнують і навіть зараз не досягають необхідного рівня. Самі українські солдати зі зрозумілих причин почуваються не тільки втомленими, а й розчарованими підтримкою Заходу. Вони відчувають, що ми їх залишаємо в цьому, — сказав Павел.
На його думку, під час на підготовки наступу Росія змогла вибудувати щільні лінії оборони, які, зокрема, ускладнили наступ ЗСУ.
Президент Чехії додав, що для України взимку будуть проблеми із додатковим тиском, оскільки Росія відновить удари по інфраструктурі. Щонайменше третину енергетичної інфраструктури України зруйновано, сказав Павел, і відновити її до зими не вдасться, що чинитиме тиск на українських громадян із погляду їхньої подальшої стійкості та підтримки Збройних сил.
Успіх Росії в Україні став би проблемою для всіх західних країн, вважає він.
– Не тільки тому, що Росія зміцнилася б у своїй інтерпретації міжнародних відносин, але й тому, що вона надихнула б багато інших країн-однодумців на те, що сила може домогтися свого, і що Захід не такий сильний, як він намагається змусити світ повірити, – сказав Павел.
За його словами, це вплинуло б, серед іншого, на підхід Китаю до розв’язання міжнародних проблем.
За словами президента, війна в Україні несе з собою великий ризик, а саме втому від війни, яку відчувають не тільки сторони, що ведуть війну, але й усі країни, які підтримують одну з них.
– Це призведе до того, що зростатиме тиск на те, щоб закінчити конфлікт якоюсь угодою. Домовленість, якщо вона відбудеться, звичайно, буде базуватися на реальній ситуації на полі бою, – зазначив Павло.
Раніше американська газета WSJ повідомляла, що країнам Заходу необхідна нова стратегія для спроб зупинити російського президента Володимира Путіна, оскільки його режим досі міцно тримається.