У новому дослідженні команда створила дивовижну мапу річкових систем, що показує, в який океан впадає кожна річка світу.
Існує приказка про те, що "річки завжди досягають моря", проте наука спростовує це твердження. У новому дослідженні вчені створили напрочуд детальну мапу, що показує, в який океан впадає кожна річка світу, пише IFLScience.
Дивовижні карти були створені компанією Grasshopper Geography, відомою створенням карт, що висвітлюють басейни річок, які протікають на континенти Землі. У новому дослідженні вони працювали над створенням нового набору карт, що показує річки світу, розділені на океанські водозбірні басейни.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами художника і засновника Grasshopper Geography, цифрового картографа Ротерта Шукса, тривалий час він шукав карти річок, які б показували, в який океан вони входили, але так і не зміг знайти їх. У результаті він прийняв рішення створити таку карту самому. Зазначимо, що цей проєкт все ще триває у фоновому режимі, а його старт відбувся кілька місяців тому.
Знадобилися сотні годин редагування даних і створення мап, однак тепер автори нарешті готові представити їх світу. Новий набір карт пропонує глобальну мапу світу, а також окремі розбивки за кількома країнами або окремими регіонами.
На думку команди, найдивовижніша ситуація з річковим дренажем виглядає в Сирії, Ефіопії, Мексиці, Ісландії, Австралії та Канаді. Не менш цікавим прикладом також є США: тут річки впадають у Тихий, Атлантичний та Північний Льодовитий океан. А на заході також є регіон, званий Великим басейном, який являє собою безстічний басейн — регіон, де річкова мережа повністю ізольована від світового океану.
Зазначимо, річки на карті позначені 5 кольорами, залежно від того, в який океан вони впадають, наприклад:
- зелений — Атлантичний океан;
- синій — Північний Льодовитий океан;
- помаранчевий — Тихий океан;
- рожевий — Індійський океан;
- сірий — не впадають у жоден з океанів.
Гігантський безстічний басейн також охоплює більшу частину Західної та Центральної Азії. Науковці зазначають насамперед це пов'язано з наявністю Каспійського моря — найбільшої у світі внутрішньої водойми, що виснажує більшу частину Волги — найдовшої річки в Європі.
Раніше Фокус писав про те, що вчені створили детальну карту морського дна найбільшого морського каньйону.