Під час опалювального сезону в енергосистемі України може виникати дефіцит. Однак це не означає автоматичного застосування віялових відключень світла.
Такі роз’яснення надав заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков в ефірі телемарафону Єдині новини.
Він пояснив, що через зниження температури повітря та скорочення світлового дня зростає споживання електроенергії. Споживачі частіше вмикають прилади обігріву і світло.
Особливо суттєве навантаження на енергосистему відбувається зранку та ввечері.
За словами Демченкова, “так було завжди, це не є чимось унікальним”. І для енергетиків такі пікові коливання не є чимось новим.
– Нестача електроенергії можлива, і це не є чимось критичним. Це не означає, що будуть застосовуватися якісь примусові технічні обмеження в споживанні електроенергії, – наголосив заступник міністра.
Як в Україні реагуватимуть на дефіцит електрики
Ярослав Демченков зазначив, що в енергетиків є “різні алгоритми, як діяти”.
Енергокомпанії працюють над тим, щоб не застосовувати віялові відключення електрики. Ситуація сьогодні “достатньо динамічна і змінюється кожну годину”.
Демченков запевнив, що Міненерго разом із енергокомпаніями робить все для того, щоб збалансувати енергетичну систему і збільшити генеруючі потужності.
У разі потреби будуть залучати імпорт електроенергії з інших держав. Зазвичай імпорт здійснюється зі Словаччини, Румунії, Молдови.
В Міненерго також закликають споживачів більш ощадливо використовувати електроенергію.
Не потрібно вмикати одночасно потужні електропристрої. Слід вимикати світло в порожніх приміщеннях, користуватися енергоємними пристроями в нічні години.
– Не йдеться про застосування цих віялових відключень. Але нам усім потрібно трохи допомогти енергосистемі, щоб ми кожну годину, хвилину, секунду отримували електроенергію. Для цього потрібно трохи бути заощадливими, – розповів Демченков.
Він зазначив, що енергетики роблять все можливе, щоб зима, збільшення споживання і можливі обстріли РФ не вплинули на стабільність енергоспоживання.
Демченков запевнив, що ситуація “цілком контрольована”.
Дефіцит в енергосистемі: що відомо
Зранку 22 листопада в енергосистемі України . В Укренерго прогнозували, що він може зрости у вечірні години.
В компанії виділили три основні причини дефіциту: збільшення споживання через похолодання; підвищена аварійність блоків електростанцій; недостатність обсягів імпорту електрики з Євросоюзу.
– Частину енергоблоків ще відбудовують після влучань російських ракет та дронів, а відновлені не можуть нести таке ж навантаження, як до пошкодження, – пояснили в Укренерго.
В Україні зараз працюють 9 блоків атомних електростанцій. Вони генерують понад 55% потреб споживачів в електриці.
Очікується і виведення з ремонту блоків теплової генерації. Для покриття потреб планується збільшити виробництво електроенергії на ГЕС.