MY.UAНовини
Ціни зростатимуть: чи загрожує Україні дефіцит товарів через польські страйки
Ціни зростатимуть: чи загрожує Україні дефіцит товарів через польські страйки

Ціни зростатимуть: чи загрожує Україні дефіцит товарів через польські страйки

Два тижні страйку польських перевізників паралізували кордон

Ситуація на українсько-польському кордоні загострюється. 7 листопада польські перевізники розпочали страйки на трьох пропускних пунктах: "Ягодин-Дорохуськ", "Рава-Руська-Хребене" та "Краківець-Корчова". Гірше на кордоні стає щодня. Вчора до поляків приєднались словаки, які заблокували один з переходів на своєму кордоні.

Мітингувальники вимагають повернути дозволи для українських перевізників, заборонити їм реєструвати компанії в Польщі, пустити порожняк та фури на європейських номерах окремим коридором та відкрити доступ польським транспортникам до нашої системи "Шлях" (що дозволило б їм наймати українських водіїв та забезпечувати тим можливість законного перетину кордону).

Українська сторона одразу ж визнала більшість вимог польських перевізників нереальною. Страйкарі погрожують заблокувати ще й нові пропускні пункти.

"Конфлікт йде за наростаючою. Тисячі водіїв буквально живуть у фурах, є проблеми з водою, їжею та паливом. Товар завис на кордоні, зриваються контракти, всі зазнають величезних збитків, рахунок в середньому на мільйон євро на день", — каже голова Всеукраїнської асоціації міжнародних експедиторів та власник транспортної компанії Віктор Берестенко.

"Ситуація надзвичайно серйозна. Черги колосальні, на кожному пунктів пропуску близько 40 кілометрів — це з польської сторони на в’їзд в Україну. З українського боку автівки стоять в електронній черзі, але якщо їх вивезти на дорогу, то теж буде на 40-50 кілометрів", — каже Олександр Кирилюк, директор департаменту міжнародних автоперевезень групи логістичних компаній ZAMMLER.

Черги колосальні

Якщо зараз зареєструвати автівку на рейс до Польщі, то за місяць вона виконає тільки один рейс. Простоїть до 15 днів на виїзд і стільки ж на в’їзд.

Результат — дефіцит транспорту для експортно-імпортних операцій. Бо машини стоять у чергах або на виїзд з України до Польщі, або у зворотньому напрямку. У порівнянні з літом, вартість перевезень зросла в 4 рази. І це лягає на гаманці як бізнесу, так і кінцевого споживача, адже у ціну товару завжди закладені витрати на логістику.

Що змінилось на кордоні

За даними Державної прикордонної служби, на охоплених страйками трьох пропускних пунктах заблоковано близько 2 800 фур. На Краківці стоїть 1200 вантажівок, на Ягодині – 1100, на Рава-Руській – 500.

В обох напрямках пропускають лише по кілька машин на годину.

За даними "Укртрансбезпеки", на 20 листопада на пропускному пункті "Ягодин-Дорохуськ" у черзі на виїзд з України зареєстровано близько 2 600 фур, за добу проїхало всього 17 машин. На пункті "Рава-Руська-Хребені" у черзі 1206 вантажівок, за добу кордон пройшло 73 авто. На пункті "Краківець-Корчова" у черзі близько 3 300 фур, за добу виїхало 263.

Для порівняння: 7 листопада, коли страйк польських перевізників лише набирав обертів, статистика щодо пропускної спроможності прикордонних пунктів була зовсім іншою. Тоді у черзі на Ягодині стояло майже 5 400 фур, за добу проїхало 252 авто. На пункті "Рава-Руська-Хребені" у черзі було трохи більше 2 00 машин, за добу кордон пройшло 261 авто. На пункті "Краківець-Корчова" була черга з 1931 авто, за добу пройшло 265 машин.

Тобто, різко знизилася статистика проходження кордону — у десятки разів. Разом з тим, на пунктах "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська" суттєво зменшились і черги, хоча вони й залишаються величезними.

Сухі цифри статистики дають лише загальне уявлення про ситуацію. Насправді на кордоні справжнє пекло. Тисячі водіїв тижнями мешкають у чергах, закінчується їжа та вода, немає елементарних побутових умов, а зараз ще й похолодало. Мінвідновлення та профільні асоціації створили штаб, намагаються забезпечити водіїв провіантом, ліками, підвозять паливо. Але нерви у всіх межі.

На кордоні - справжній ад для водіїв

Як каже голова АСМАП Володимир Балін, багато фур змінили маршрути та поїхали в об'їзд – через "Шегині-Медику" на українсько-польському кордоні, а також через пропускні пункти на кордоні зі Словаччиною, Румунією та Угорщиною. "Нерідко це подвійний кілометраж, але особливого вибору у перевізників немає – чи їхати в об'їзд, чи стояти", – каже Балін.

Співвласник групи компаній Tanit Костянтин Карабет підтверджує, що багато фур поїхало через Словакію. І там на в`їзді в Україну виникали затори до 70-80 кілометрів. "Рух, звичайно, швидший, ніж у Польщі, але не так добре, як хотілось би. Є варіант об‘їзду через Угорщину, Румунію. Але це може дуже сильно збільшити кілометраж і вартість перевезення. І не завжди у такому складному маршруті взагалі є сенс", — каже Карабет.

За словами Берестенка, інші пропускні пункти залишаються більш-менш прохідними. "Ускладнилася ситуація лише на пунктах "Шегині-Медика" та "Ужгород-Вишне Немецьке", які обирають для об'їзду заблокованих ділянок кордону більшість перевізників", — зазначив він.

Дані підтверджує статистика від "Укртрансбезпеки". 7 листопада на пункті "Шегині-Медика" була черга з 2026 фур, за добу проїхало 206 авто. На 20 листопада у черзі — близько 2,2 тисячі вантажівок, за добу кордон перетнуло 168 машин. Тобто черга зросла, пропускна здатність впала.

На пункті "Ужгород-Вишне Немецьке" (кордон зі Словаччиною) 7 листопада у черзі було 1406 фур, за добу пройшло 154. 20 листопада черга фактично така сама — 1404 машини, але за добу пройшло трохи менше — 124 вантажівки.

І саме на цих пунктах виникають нові проблеми. Минулого тижня словацькі перевізники вже провели одноденний попереджувальний страйк. Як і поляки, вони потребують повернення дозвільної системи для українських транспортників. І погрожують: якщо їхні вимоги залишать поза увагою, можуть заблокувати кордон. Що вони і почали робити вчора.

А польські страйкарі загрожують додатково заблокувати ще й пункт "Шегені-Медика". "Якщо це станеться, взагалі буде колапс", – каже Берестенко.

Фури стоять на кордоні тижнями

На кордоні з Румунією та Угорщиною поки що все порівняно спокійно. Наприклад, на пропускному пункті "Порубне-Сірет" на кордоні з Румунією 7 листопада була черга з 2875 фур, за добу проїхало 211. Через два тижні, 20 листопада, у черзі 2222 вантажівки, за добу проїхало 229. На пункті "Чоп-Захонь" (кордон з Угорщиною) 7 листопада у черзі стояло близько 2600 вантажівок, за добу пройшло 285. 20 листопада – черга з 2552 авто, за добу кордон пройшло 296 машин.

Тобто ситуація на пропускних пунктах на кордонах з Румунією та Угорщиною навіть стала трохи краще. "Прикордонники стали навіть краще пропускати, зважають на наше непросте становище", — пояснив Балін.

Автологістика подорожчала вдвічі

Куди із черги на кордоні зникли тисячі фур? Адже, наприклад, черга на Ягодині порівняно з початком страйків зменшилася майже на 3 000 авто, а на інші пропускні пункти доїхало лише кілька сотень.

Як каже Берестенко, багато хто просто скасовує рейси. "Навіщо мені гнати машину до Польщі, якщо вона гарантовано застрягне на кордоні? Простіше перечекати", — пояснив він.

Такого ж принципу стали дотримуватися багато замовників транспортних компаній. "Ми припинили відвантаження. Чекаємо, поки ситуація стабілізується, а ціни на перевезення знизяться", — розповів голова концерну "Ярослав" (легка промисловість) Олександр Барсук.

За словами Берестенка, якщо на початок страйків доставка до Польщі коштувала 2-3 000 євро за фуру, то зараз цінники сягають 5-6 000. І такий тариф по кишені далеко не всім клієнтам.

Таке різке подорожчання Берестенко пояснює видатками. "Зайва доба на кордоні обходиться в 150-300 євро на кожну фуру. Загальні втрати перевізників за два тижні польських страйків вже наближаються до 15 млн євро", — говорить він.

"Вартість збільшується через простій авто. Треба платити зарплати водіям, ті мають щось їсти та якось грітися. Відповідно, все це закладаєтся в тариф, який виріс в 1,5-2 рази", — каже співвласник групи "Таніт" Костянтин Карабет.

Бізнес переорієнтовується на залізничну доставку. Зокрема, за словами керівника агентства "А-95" Сергія Куюна, на залізничну логістику роблять ставку постачальники автомобільного газу.

На потяги "пересідають" і агроекспортери. За даними компанії Spike Brokers, пропуск автомобілів із зерном через польський кордон впав до 4 000 тонн на добу, тоді як місяць тому становив 7 500 тонн. У той же час за останній тиждень агроекспорт залізницею зріс на 23 вагони на добу, до 487 вагонів на добу. Найбільше обіг вагонів збільшився на кордоні з Польщею та Румунією.

Загалом Україна збільшила кількість залізничних відправок до Європи до 207 вагонів на добу, що позначилося на вартості фрахту — порівняно з жовтнем, вона зросла на 30-40%.

Голова "Укрметалургпрому" Олександр Каленков каже, що різко зріс попит на вагони, і це може стати проблемою для галузей, яких страйк польських перевізників поки що не торкнувся. "Якщо всі поїдуть залізницею, то можуть початися складнощі і в експортерів металу", — зазначив Каленков.

Автогаз уже подорожчав, на черзі: одяг та техніка

Через заблоковані кордони вже почалися проблеми і в українському роздробі. За даними агентства "А-95", є проблеми з постачанням автомобільного газу, який оптовики традиційно везли через Ягодин, і не встигли вчасно змінити маршрути. У підсумку за тиждень з 7 по 17 листопада автогаз подорожчав на 2, 15 гривень за літр до 34,82 гривень.

Заступник гендиректора з митних питань мережі "Епіцентр" Андрій Федькін каже, що основний товаропотік після початку повномасштабної війни йшов саме через польський кордон. Через нього везли як польську продукцію, так і товари з Німеччини та Голландії.

"Ми, як і багато інших компаній, працюємо через польські порти Гданськ та Гдиню. Страйк польських перевізників та суттєве зменшення пропуску транспортних засобів вплинули на обсяг імпорту, який ми маємо можливість завезти", — розповів Федькін.

"Є велике зниження імпорту одягу, взуття, продуктів харчування, які традиційно завозилися через Польщу", — додав Берестенко.

Чим довше кордон залишатиметься заблокованим, тим стрімкішим буде танути асортимент в українських магазинах. А ціни на доставку можуть збільшити вартість усіх товарів, щонайменше, на 5%, — каже Барсук.

Іван Павлік, комерційний директор COMFY зазначив, що проблеми з наявністю товару можуть початися вже у грудні, особливо, якщо страйки охоплять ще більше пунктів пропуску. Відповідно, терміни доставки збільшаться.

"Може бути дефіцит і подорожчання по окремим групам товарів. Адже постачальники закладають вартість логістики у цінники", — каже Павлік.

Голова АСМАП Володимир Балін розповів, що вони вже готують позови до страйкарів. "Зараз тривають консультації з юристами. Ми ставимо дві цілі — по-перше, розблокувати кордон, по-друге, отримати компенсації величезних збитків, які зазнають наші перевізники, імпортери та експортери", — зазначив Балін. Та чи вплине цей аргумент на страйкарів — питання поки що відкрите.

Теги за темою
Польша
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тельцям не варто боятися зробити перший крок, а Близнятам потрібно зрозуміти, куди рухатися далі: гороскоп за картами Таро на 26 листопада 2024 року
TSN
2024-11-26T10:21:46Z
Дрони знищили об'єкт енергетики: Тернопіль залишився без світла
TSN
2024-11-26T10:21:32Z
Безпілотники атакували енергетиків на Дніпропетровщині
24tv
2024-11-26T10:18:35Z
У ще одному миколаївському дитсадку за підтримки партнерів облаштували укриття
УкраинФорм
2024-11-26T10:07:13Z
Прикордонники уразили позиції ворога і знищили склад боєприпасів під Вовчанськом: вражаючі кадри
24tv
2024-11-26T09:54:25Z
У Києві 30 листопада під стінами КМДА пройде акція "Гроші на ЗСУ"
Khreschatyk
2024-11-26T09:39:01Z
Росіяни намагаються взяти під вогневий контроль логістичні шляхи, які ведуть до Курахового - військові
УкраинФорм
2024-11-26T09:36:32Z
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T09:34:29Z
Синоптик назвала дату найхолоднішої ночі: кому і коли варто терміново утеплятися
GlavRed
2024-11-26T09:27:59Z
Чи може ворог захопити Запоріжжя: генерал озвучив оцінку
TSN
2024-11-26T10:21:34Z
Глава МЗС Чехії розповів про майбутнє постачання снарядів для ЗСУ, жорсткість України і Трампа
Европейская правда
2024-11-26T10:16:52Z
Сибіга обговорив у Римі безпеку України та Європи з Боррелем і Барро
УкраинФорм
2024-11-26T10:15:42Z
Директора ще одного авіазаводу РФ відправили у відставку – ЗМІ
1News
2024-11-26T10:15:23Z
Наступ росіян на Козачу Лопань: у РНБО відповіли, чи правдива інформація
TSN
2024-11-26T10:15:14Z
ЄС потужно вдарить санкціями по танкерах Росії – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T10:15:09Z
США скорегували підхід до використання ATACMS по Росії
360ua.news
2024-11-26T10:12:46Z
НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — ЗМІ
Детектор М
2024-11-26T10:12:19Z
Ексофіцер ядерних сил РФ розповів, який злочинний наказ Кремля підштовхнув його до дезертирства
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T10:09:33Z
П’ятий сезон «Хлопців» / The Boys теж «покусав» російський супергерой — Ерік Еріпке відкрив назву першого епізоду
ITC
2024-11-26T10:22:40Z
Позитив розкрив, чи привітав його колишній друг Потап із вагітністю дружини: "Я здивувався"
TSN
2024-11-26T10:21:04Z
ШІ показав, як насправді виглядала Діва Марія
InternetUA
2024-11-26T10:16:46Z
«Я вкрав ідею»: Рідлі Скотт каже, що «Гладіатор 3» надихався трилогією «Хрещений батько»
ITC
2024-11-26T10:16:15Z
Учасниця "Холостяка-13" пояснила, чому розплакалась у 4 випуску: "Мене накрило"
24tv
2024-11-26T10:09:50Z
Відомий актор розповів про стосунки з ексдружиною Вікторією Литвиненко, від якої має доньку
TSN
2024-11-26T10:09:32Z
"Дратуємо одне одного": Кіра Найтлі розповіла про свій шлюб
Фокус
2024-11-26T09:30:17Z
25-річний син Ірини Білик вийшов на український мітинг за кордоном
Комсомольская правда
2024-11-26T09:28:14Z
У мережі з'явилися чутки про заручини Леонардо ДіКапріо і Вітторії Черетті
Фокус
2024-11-26T09:27:17Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Чи варто приймати гарячий душ, який, кажуть, шкідливий для шкіри та волосся
24tv
2024-11-26T04:33:01Z
Запаси на зиму: які продути треба мати вдома
ZN UA
2024-11-26T03:31:19Z
Як можна використовувати аспірин під час прання: три способи
TSN
2024-11-26T02:39:10Z
"Аварії ставатимуться щоденно": чому російські літаки небезпечно підіймати у повітря
24tv
2024-11-26T10:24:35Z
Курс біткойна опустився в ціні після суттєво росту
24tv
2024-11-26T10:21:43Z
Працівники Ubisoft у Барселоні подали до суду на компанію — вимагають скасувати повернення в офіс
ITC
2024-11-26T10:16:39Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T10:16:22Z
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів
AgroNews
2024-11-26T10:10:26Z
Укренерго повідомило про стан енергосистеми
1News
2024-11-26T10:09:31Z
Чорна п'ятниця 2024 у Німеччині: на які товари найбільші знижки
24tv
2024-11-26T10:09:19Z
Не зволікайте: чому субсидію потрібно оформити до 1 грудня
24tv
2024-11-26T10:00:03Z
10 найбагатших людей світу збагатилися на понад 500 мільярдів доларів у цьому році: хто у списку
InternetUA
2024-11-26T09:58:12Z
Голанн висловився щодо впливу Мбаппе на ПСЖ
360ua.news
2024-11-26T09:51:02Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T09:39:58Z
AUTOCENTRE Grand Prix – етап ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ в Австралії
AutoCentre
2024-11-26T09:36:23Z
Думка змінилася: Ф'юрі зізнався, хто був йому найкращим суперником у кар'єрі
24tv
2024-11-26T09:30:10Z
Ліга чемпіонів: розклад усіх матчів дня 26 листопада
ZN UA
2024-11-26T09:28:46Z
З Роналду судитимуться через ботокс: деталі інциденту
24tv
2024-11-26T09:04:55Z
27 футболістів «Шахтаря» прилетіли до Нідерландів на гру із ПСВ
УкраинФорм
2024-11-26T09:01:57Z
Одеські дзюдоїсти вибороли медалі національної першості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:54:16Z
Барселона хоче викинути із клубу молодого гравця, погрожуючи влаштувати йому "пекло"
24tv
2024-11-26T08:54:10Z
Причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін розслідує міжвідомча комісія - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-26T10:24:50Z
«Від любові до ненависті...». Терен відреагував на критику щодо його вчинків на «Холостяку»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T10:24:17Z
Зенітні вогневі групи навчатимуться на тренажері "Безпечне небо"
Хвиля
2024-11-26T10:21:51Z
Чорна п’ятниця по-українськи: 64% громадян не вірять у знижки, але третина планує придбати одяг і лише 12% — ґаджети
ITC
2024-11-26T10:16:30Z
Один зі столичних вишів не заборонятиме телеграм для особистого спілкування
24tv
2024-11-26T10:06:17Z
Жінка поширювала пропаганду СРСР в соцмережах: суд вирішив її долю
Политека
2024-11-26T10:01:56Z
Відстрочка від призову: як оформити багатодітним батькам у застосунку «Резерв+»
ZN UA
2024-11-26T10:01:53Z
Містичний прогноз на 25 листопада-1 грудня 2024 року: що руни нам віщують
TSN
2024-11-26T09:51:56Z
Що робити у разі війни. Інструкція доступною мовою
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T09:51:50Z
Померанський шпіц випав із 12-го поверху і дивом не отримав жодної травми – фото
TSN
2024-11-26T10:21:58Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T10:12:54Z
ВАКС залишив у силі вирок екскерівнику Слідчого управління Генпрокуратури Щербині
УкраинФорм
2024-11-26T10:07:17Z
Чоловік приніс додому дитину від "сурогатної матері", щоб претендувати на спадщину
Фокус
2024-11-26T10:00:13Z
У Харкові після ракетного удару 25 листопада у лікарнях залишаються восьмеро поранених
УкраинФорм
2024-11-26T09:57:15Z
На Житомирщині взяли під варту 22-річного молодика, підозрюваного у вбивстві сусіда
Украина Криминальная
2024-11-26T09:48:25Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T09:39:51Z
На Волині чоловіка засудили за витрати коштів покійної бабусі на онлайн-казино
InternetUA
2024-11-26T09:28:34Z
У Коста-Риці розбився літак із шістьма людьми на борту
УкраинФорм
2024-11-26T09:18:04Z
Рецепт смачного сирного десерту без випікання та лише з двох інгредієнтів
TSN
2024-11-26T10:21:40Z
Як випрати пір’яну подушку вдома: швидко, просто і ефективно
TSN
2024-11-26T10:09:39Z
Це насіння обов’язково треба зберігати в холодильнику до весни, інакше воно не проросте
TSN
2024-11-26T10:09:21Z
Як красиво назвати дівчинку у 2025 році: 5 найгарніших імен, які вражають
24tv
2024-11-26T09:33:32Z
Китайський гороскоп на завтра 27 листопада: Козлам - складні проблеми, Собакам - травми
GlavRed
2024-11-26T09:27:20Z
Смакота з сюрпризом: святкові гарячі страви, які запам’ятають усі
24tv
2024-11-26T08:45:24Z
Які новорічні прикраси найбільш небезпечні для котів і собак: повний список
TSN
2024-11-26T08:39:13Z
Які знаки зодіаку народжені для того, щоб керувати людьми: таких лише три
TSN
2024-11-26T07:51:23Z
Ектор поділився у TikTok рецептом пасти, яку можна приготувати за 10 хвилин
24tv
2024-11-26T07:24:57Z
Що робить цікавими Baldur’s Gate 3 та Avowed? Геймдизайнер Obsidian про найголовніше в RPG
ITC
2024-11-26T10:16:52Z
Oppo Reno13 та Reno13 Pro представлені: новий чип Dimensity 8350, захист IP69 та батарея до 5800 мАгод
ITC
2024-11-26T10:16:52Z
Oppo Pad 3: 11,61-дюймовий дисплей з підтримкою стилуса, новий чип Dimensity 8350 та ціна від €275
ITC
2024-11-26T10:16:17Z
Ведмідь-танцівник став зіркою соцмереж: курйозне відео
24tv
2024-11-26T10:06:15Z
Apple планує замінити титан на алюміній у iPhone 17 Pro
InternetUA
2024-11-26T10:01:58Z
Не викидайте лотки з-під яєць: як зробити з них стильну прикрасу на ялинку
24tv
2024-11-26T10:00:33Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T09:51:30Z
Макет демонструє остаточний дизайн Samsung Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-26T09:46:54Z
У США хакери здійснили криптовалютну аферу на мільйони доларів
InternetUA
2024-11-26T09:31:15Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z
Компроміс знайдено: Євросоюз готовий скасувати ввізні мита для китайських електромобілів
AutoGeek
2024-11-26T10:06:05Z
Еталон надійності: Mercedes-Benz W124 відзначає 40-річчя
Фокус
2024-11-26T09:42:53Z
Конкуруватиме з Maybach: JAC представив розкішний електричний седан під новим брендом
AutoGeek
2024-11-26T09:36:16Z
«Каділлак» стане одинадцятою командою «Формули-1»
УкраинФорм
2024-11-26T09:33:25Z
Alfa Romeo, Opel, Audi та інші: у Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
AutoCentre
2024-11-26T09:13:47Z
Більше та важче: новий гібридний Audi S5 розкрив усі характеристики
AutoGeek
2024-11-26T09:06:17Z
На базі унікального концепту: Chrysler готує новий електричний мінівен Pacifica
AutoGeek
2024-11-26T08:36:55Z