У Києві проходить сьомий Український жіночий конгрес. На заході виступила перша леді Олена Зеленська.
У зверненні до учасників конгресу дружина президента України відзначила швидку зміну ролі та навантаження на жінок в українському суспільстві.
– Дві промовисті цифри: за даними кадрового центру ЗСУ, нині в нас 43,5 тисячі жінок-військовослужбовиць. Це майже втричі більше, ніж у 2014-му. Водночас 56% новостворених бізнесів за цей рік – це жіночі бізнеси. Мені здається, із цих цифр складається дуже виразна формула українського жіночого лідерства зараз. Наші жінки – захисниці. Вже не метафорично, а фізично. І водночас вони займаються відбудовою нормального життя – бізнесу, робочих місць. Відбудовою перспективи, майбутнього, – сказала вона.
За словами першої леді, Україна мріяла про жіноче лідерство еволюційним шляхом, але набула його в надто екстремальний спосіб.
– У кожного лідера завжди є група підтримки. І нині держава має стати такою групою підтримки для жінок, на яких навалилося стільки несподіваного екстремального лідерства. Щоб жінки повернулися з евакуації, маємо створити їм умови – від робочого місця й житла до садочка та школи поряд, – зазначила Зеленська.
Перша леді підкреслила, саме для цього, зокрема, працює Всеукраїнська програма ментального здоров’я – щоб допомогти жінкам впоратися зі щоденним стресом.
З турботою про жінок реалізується під час війни й реформа шкільного харчування: учні мають отримувати найкращу їжу, щоб мами були спокійними, а родини відчували, що вони потрібні.
А нещодавно ухвалена Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні має далі зменшувати цю різницю – із нинішніх 18% (на стільки менше, ніж чоловіки, отримують жінки) до рівності.
Що відомо про Український жіночий конгрес
Український жіночий конгрес – це платформа, яка визначає порядок денний у сфері гендерної рівності для органів державної влади, громадських організацій, медіа.
Цьогорічний захід відбувається під гаслом Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови.
Мета конгресу – домогтися паритетної участі чоловіків і жінок у процесах відбудови України.