MY.UAНовини
У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям
У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям

У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям

Раніше для отримання допомоги ВПО достатньо було довідки про взяття на облік, тобто мав значення сам факт внутрішнього переміщення. Та віднедавна в уряді та парламенті почали розробляти чіткий перелік підстав для відмови у призначенні чи скасування допомоги на основі майнових критеріїв. Що це означатиме для тих, хто через агресію РФ став біженцем у власній країні?

Українці, які через бойові дії змушені були покинути домівки, мають право на допомогу від держави. Умови надання державної допомоги цим категоріям населення з часу початку широкомасштабного вторгнення зазнавали змін. Крім того, у Раді зареєстрували новий законопроєкт №9653, що також пропонує відкоригувати критерії скасування виплат переселенцям. Фокус дізнався, як зараз відбувається призначення допомоги, що зміниться в разі ухвалення ініціативи та яка допомога від держави дійсно покращить життя тим, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Хто в Україні має право на отримання виплати ВПО

Державна допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) на проживання регламентуються постановами КМУ від 20 березня 2022 року № 332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам" та від 11 липня 2023 № 709 "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб". Виплата допомоги на проживання надається тим ВПО, які

  • перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії;
  • тимчасово окупованих Російською Федерацією;
  • мають зруйноване або непридатне для проживання житло.

"Щоб отримати цю допомогу, перш за все, потрібно мати докази факту внутрішнього переміщення, які засвідчуються довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб", — каже юристка RIYAKO&PARTNERS Катерина Голубцова Фокусу.

Люди, які перемістилися з територій ведення бойових дій, мають право на допомогу від держави

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня ВПО звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, — через законного представника із заявою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад. Заява про взяття на облік та включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за технічної можливості може подаватися також через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

Важливо Українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста: кому належить грошова допомога

З 1 листопада 2023 року допомога стала строковою.Тим, хто вперше звернеться, її призначать на шість місяців, і не на особу, а на сім’ю. "Для оформлення виплат ВПО тепер має звертатись одна особа від усієї сімʼї, а не кожен член родини окремо", — уточнила юристка. Допомога призначається з урахуванням доходів та майнового стану родини ВПО, а не на кожного члена сім’ї. Грошова допомога виплачується щомісяця одному з членів сім’ї. Її розмір залишився незмінним:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
  • для інших осіб – 2 000 гривень.

Згідно з постановою №709, з 1 серпня виплати допомоги ВПО автоматично продовжили тим, хто її вже отримував, на один шестимісячний період, за винятком тих, хто:

  • перебував за кордоном понад 30 календарних днів поспіль;
  • відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджений за окремі види злочинів проти основ національної безпеки або оголошених в розшук;
  • повернувся до покинутого місця проживання.

Крім того, ця постанова передбачила верифікацію за "майновими критеріями". "Стало важливо враховувати майновий стан отримувача при призначенні допомоги. Це означає, що фінансова ситуація особи тепер впливає на рішення про надання допомоги", — сказала Катерина Голубцова.

Уряд почав враховувати майновий стан переселенців для призначення чи продовження виплат ВПО

Вона уточнила, що виплати можуть не продовжити після 6-місячного періоду особам, які придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш, ніж 5 років, чи мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн; придбали іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн. Ці ж "майнові критерії" за три місяці до звернення враховуються при призначенні допомоги ВПО. Разом з тим, допомога може бути продовжена автоматично ще на один шестимісячний період, якщо в родині:

  • діти з інвалідністю;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
  • особи пенсійного віку;
  • особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
  • якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (на 1 січня 2023 — 10 356 грн).

Закріплення критеріїв та збільшення лімітів на покупки: що пропонує законопроєкт №9653

Згідно з пояснювальною запискою законопроєкту №9653, його метою є закріплення на рівні закону України основних критеріїв для отримання внутрішньо переміщеними особами допомоги на проживання. Загалом ідея закріпити критерії в законодавстві раціональна. "Адже закон не можна так швидко змінювати в ручному режимі, як це роблять в Кабінеті міністрів. Це певна гарантія стабільності у визначенні підстав відмови у наданні допомоги", — сказав Фокусу юрист Ростислав Кравець.

Депутати пропонують закріпити підстави для відмови у виплатах у законі
Фото: 24 Канал

Однак закріпити критерії пропонується у дещо іншому, ніж передбачено в постановах, вигляді. Як зазначають автори ініціативи, постанова КМУ №709 не бере до уваги той факт, що "певна особа протягом трьох місяців перед зверненням могла здійснити суттєві витрати чи оплатити послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем, однак у цей самий період внаслідок збройної агресії, наприклад, потраплянням ракети в будинок, може втратити власне рухоме чи нерухоме майно, інші матеріальні цінності".

Важливо Переселенці в Україні: хто може втратити статус ВПО і залишитися без грошей

Крім того, нині не враховується можливість допомоги громадянам, які стали ВПО через техногенну катастрофу на Каховській ГЕС, оскільки частина територій Херсонської області є деокупованою. Проєктом закону пропонується внести зміни до ЗУ "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", зокрема:

  • доповнити категорії ВПО, які мають право на отримання допомоги на проживання, особами, які перемістилися з територій техногенних аварій та катастроф, спричинених збройною агресією РФ проти України;
  • визначити, що допомога призначається на кожного члена сім’ї у закріпленому розмірі без обмеження максимального розміру;
  • не враховувати розмір отриманої допомоги під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Отже, депутати пропонують закріпити такий перелік підстав для відмови у призначенні чи припиненні виплат щомісячної допомоги:

  • ВПО знята з обліку;
  • особа повернулася до покинутого місця проживання;
  • було виявлено факт надання ВПО недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення допомоги;
  • перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів підряд (до 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, оздоровлення дітей, стажування, лікування та ін., що підтверджується відповідними документами);
  • має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 200 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 200 тис. гривень;
  • ВПО під час отримання допомоги здійснила на суму, що перевищує 200 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, інших товарів довгострокового вжитку (крім будівельних матеріалів, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, та автомобілів);
  • внутрішньо переміщена особа відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджена за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 111 (державна зрада) або частинами третьою — восьмою статті 111՛ 5 ККУ (колабораціонізм), або оголошені в розшук у разі отримання такої інформації;
  • є заява ВПО про припинення виплат.

Так, законодавець пропонує не припиняти виплату допомоги, якщо за результатами верифікації встановлено наявність депозиту на суму до 200 тис. грн, а не 100 тис. грн, а також факт купівлі товарів до 200 тис. грн та автомобілю.

Консолідація даних та переїзд за вимогою ринку праці: як уряд може покращити підтримку переселенців

Загальна кількість ВПО в країні — 4,9 млн, зокрема 3,6 млн — з початку широкомасштабного вторгнення. З них 2,6 млн отримують виплати. Загалом цьогоріч на фінансування програм для підтримки ВПО було виділено понад 82,7 мільярда гривень, на наступний рік сума приблизно така ж. Формування критеріїв для непродовження виплат продиктоване потребою попередити зловживання серед отримувачів допомоги — з одного боку, а також актуалізувати перелік осіб, які дійсно потребують підтримки.

Уряд має сконцентрувати підтримку на тих ВПО, які її дійсно потребують, кажуть фахівці
Фото: УНІАН

"Є такі ВПО, які реально потребують допомоги. За офіційними даними, близько 70% ВПО живуть виключно на державну допомогу. Це не означає, що є масштабні зловживання, але певна частина, очевидно, є. Оскільки кількість таких людей чимала, а бюджетні кошти обмежені, потрібні зміни. Плюс є ВПО, які зареєструвалися півтора роки тому, а за цей час їх статус якось змінився – придбали житло, вийшли на роботу. Тобто людина стала фінансово самостійною. Тому краще сконцентрувати підтримку на тих, хто не може це зробити, бо, скажімо, непрацездатні", — прокоментував Фокусу експерт з питань фінансів Ярослав Жаліло.

Структура споживання у малозабезпечених людей інша, тож для них окремо потрібно розраховувати індекс споживчих цін і виходячи з цього переглядати прожитковий мінімум

На думку економіста Бориса Кушнірука, чинні та запропоновані майнові критерії не показові. "В умовах проблем з фінансуванням державного бюджету, намагаємося скоротити кількість осіб, які потребуватимуть соціальних виплат. Але за великим рахунком, 200 тисяч гривень – це невеликі кошти, як і 100 тисяч. Наприклад, 100 тисяч лежить на депозиті під 15% річних. Ці 15 тис. гривень забезпечують покриття людині на рік? Навряд. Думаю, потрібно "танцювати" не від суми депозиту, а від доходу людини", — сказав він Фокусу.

Важливо Виплати на дітей: як зміниться грошова допомога у 2024 році

При цьому, експерти наголосили: дохід варто співставляти з реальним прожитковим мінімумом та обраховувати не один показник інфляції, а три – для трьох соціальних груп. "Бо структура споживання у малозабезпечених людей геть інша, ніж загалом. Для них окремо потрібно розраховувати індекс споживчих цін і виходячи з цього переглядати прожитковий мінімум", — розповів у коментарі Фокусу економіст Борис Кушнірук.

Держава може покращити підтримку ВПО, зокрема, допомагаючи з працевлаштуванням
Фото: pexels.com

Разом з тим для релевантного охоплення громадян соцзахистом, у країні варто консолідувати дані про отримувачів всіх видів допомог від держави. "Якщо є реєстр, знаєте, який дохід, то можете визначити, кому яку допомогу треба надати. У нас різні реєстри, тому хто, скільки отримує і чому – не знає ніхто. Це зроблено свідомо, щоб збільшити можливості для зловживань", — переконаний Кушнірук.

Уряд повинен нарешті створити єдиний реєстр отримувачів всіх видів соцдопомог, кажуть експерти

Потребує поліпшення і робота з працевлаштуванням ВПО. Так, із 40,1 тис. переселенців, які у січні — вересні мали статус безробітного, нове робоче місце за сприяння служби зайнятості знайшли 12 тисяч. Для того, щоб допомогти працездатним переселенцям стати на ноги, на думку Ярослава Жаліло, потрібно:

  • громадам — створити адекватний реєстр ВПО з даними про те, хто ці люди, з якими спеціальностями;
  • співставляти їх профілі з потребами на ринку праці в громаді і рекомендувати переїзд у регіони, де в них є потреба;
  • уряду — запровадити квоти на працевлаштування ВПО.
Важливо Субсидії в Україні: в яких випадках можуть не надати або скасувати пільги на ЖКГ

Також громадам потрібно обмінюватися досвідом по роботі з ВПО. "Розповідати, хто і як влаштовує хаби для евакуйованих біженців, допомагає підприємцям з релокацією, з відкриттям сервісних мікропідприємств – щоб сприяти людям, які можуть працювати", — підсумував експерт.

Теги за темою
Украинавыплаты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Лучше современных аналогов: археологи раскопали интересный артефакт на севере Турции
Фокус
2025-02-12T17:36:58Z
Новые патенты Nintendo раскрывают интересные возможности контроллеров Switch 2
GameMag
2025-02-12T17:04:34Z
Санкции США не справились: в Китае создали чипы в 10 раз мощнее, чем у Nvidia
Фокус
2025-02-12T17:00:27Z
Яркая механика: Обзор клавиатуры Raskat KM002
GameMag
2025-02-12T16:28:38Z
Инновации 2025 от Samsung: какими технологиями планирует удивлять производитель в этом году
Comments UA
2025-02-12T16:21:37Z
Больше не мусор: ученые нашли неожиданный материал для генерации энергии
Фокус
2025-02-12T16:06:37Z
Смартфон Samsung Galaxy S26 Ultra избавится от важного недостатка: о чем речь
Фокус
2025-02-12T16:06:00Z
Официально: Elden Ring Nightreign выходит 30 мая и будет продаваться за $39,99 — появились впечатления журналистов
GameMag
2025-02-12T15:52:29Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T16:57:53Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
Не только цветы и конфеты: оригинальные подарки для женщин за 50 ко Дню святого Валентина
Telegraf
2025-02-12T16:12:33Z
Секретный язык стюардесс: о чем говорят бортпроводники во время полета
Фокус
2025-02-12T14:57:33Z
Роскошный отель в Шанхае пугает гостей: в чем причина
Фокус
2025-02-12T14:51:23Z
Огурцы без лишних хлопот: три сорта, которые растут сами и над которыми не надо трястись
Знай
2025-02-12T13:51:38Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
СБУ ищет диверсантов под Киевом
Корреспондент
2025-02-12T14:03:15Z
Мужчина на Волыни обжаловал штраф ТЦК в суде: как ему это удалось
Telegraf
2025-02-12T13:48:36Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T17:16:30Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Его убила правда: дело Яниса Тиммы вернули на рассмотрение
Фокус
2025-02-12T11:45:56Z
"Надеру тебе задницу": Дэвис набросился на Беринчика с дерзкими угрозами
Корреспондент
2025-02-12T10:33:32Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Подгузники, телефоны и банки: водоканальщики объяснили, почему вы можете остаться без воды
Знай
2025-02-12T17:06:55Z
Украинские военные продвинулись на запорожском направлении — DeepState
ZN UA
2025-02-12T16:58:28Z
ВСУ нанесли контрудар под Покровском, Песчаное взято под контроль. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T16:54:01Z
После больших потерь враг вынужден отступать по нескольким направлениям: DeepState
TSN
2025-02-12T16:48:30Z
Обещали "лучшую" жизнь в россии: украинец подставил под удар ВСУ, выполнив задание фсб
Политека
2025-02-12T16:27:03Z
Таропрогноз на 13 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в четверг
Telegraf
2025-02-12T16:00:31Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:18:01Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
Модель заработала более 1 млн фунтов стерлингов, переодеваясь в эльфа
Фокус
2025-02-12T16:36:38Z
Украинский певец ввел традицию бросать шапки в зал и вышел на невероятное количество
Апостроф
2025-02-12T16:27:56Z
Украинский певец выехал из Украины, чтобы принять участие в Нацотборе другой страны/TESLENKO уже приехал в Сан-Марино
Апостроф
2025-02-12T16:21:57Z
"Таких, кто в 1000 раз хуже Потапа, полстраны": актриса раскритиковала украинцев/Дарья Малахова вступилась за певца, который ведет себя откровенно на фоне других
Апостроф
2025-02-12T16:21:34Z
62-летняя Деми Мур появилась в роскошной фотосессии
Фокус
2025-02-12T15:57:32Z
Модные женские стрижки из прошлого: что, по мнению экспертов, будет в тренде 2025 года
TSN
2025-02-12T15:51:27Z
ВСУ прорвали оборону противника в Курской области: Z-блогеры поскандалили с минобороны РФ
Новости Украины
2025-02-12T18:18:52Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T18:13:43Z
"Использовано 10 ракет Patriot": Зеленский назвал количество сбитых ракет РФ ночью 11 февраля
Gazeta UA
2025-02-12T18:03:13Z
Люди с этими фамилиями любили и не стеснялись своей интимной жизни: проверьте свою
Telegraf
2025-02-12T17:57:13Z
Стартовала новая программа помощи украинцам: кто получит 14 тыс. грн
Фокус
2025-02-12T17:36:56Z
"Вы не из Западной Украины?" - Гундяев напал на священника своей церкви, призвавшего думать о Царстве Божьем
Новости Украины
2025-02-12T17:18:03Z
Сын телеведущего Грубича оказался усанем
Апостроф
2025-02-12T17:12:21Z
ВС РФ в Украине используют новую пушку 2С44 "Гиацинт-К": эксперты отметили главный недостаток
Фокус
2025-02-12T17:00:09Z
В 5 раз быстрее скорости звука: ученые разработают БПЛА нового типа для армии
Фокус
2025-02-12T16:57:07Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Одна из компаний "Недра Украины" оказалась в оффшоре, связанном с пророссийским бизнесменом Иванющенко
Апостроф
2025-02-12T16:57:47Z
Получаете минималку? Какую пенсию назначит государство
Telegraf
2025-02-12T16:51:32Z
Часть клиентов ПриватБанка достигла лимита на переводы за два дня
Корреспондент
2025-02-12T16:51:07Z
Пекинка бьет рекорды, а картофель дешевеет: рынок овощей переживает ценовой шторм
Знай
2025-02-12T16:06:20Z
Клиенты Vodafone недовольны связью, хотя компания утверждает, что улучшила сети
Telegraf
2025-02-12T15:30:58Z
Труба под прицелом: почему РФ начала бить по нашей газовой инфраструктуре
Корреспондент
2025-02-12T15:30:31Z
Украинские газовые хранилища почти пусты: запасов не хватает для экономики – эксперт
TSN
2025-02-12T15:03:40Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Кто не оправдал надежд Трампа: состав переговорщиков по Украине ошарашил
Comments UA
2025-02-12T18:15:28Z
Швейцария полностью присоединилась к 15-му пакету санкций ЕС против России
Европейская правда
2025-02-12T18:13:41Z
Есть компромисс: Зеленский назвал альтернативу членству Украины в НАТО
Comments UA
2025-02-12T18:13:23Z
Трамп тайно поручил заниматься Украиной еще одному спецпредставителю: NYT узнал имя
Хвиля
2025-02-12T18:12:48Z
Обмен территориями с РФ: политолог объяснил, на какие условия может пойти Кремль
Факти ICTV
2025-02-12T18:09:20Z
Первая страна НАТО дала гарантии защищать Украину в случае новой агрессии РФ
Новости Украины
2025-02-12T18:03:11Z
Результат будет быстрым: Украина готова через два дня подписать важное соглашение
Comments UA
2025-02-12T17:51:03Z
Зеленский – о выборах: Это точно не в центре внимания сегодня
Лига
2025-02-12T17:49:56Z
Путин пригласил Трампа в Москву: стали известны детали полуторачасового разговора о войне в Украине
Апостроф
2025-02-12T17:48:29Z