MY.UAНовини
У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям
У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям

У виплаті відмовлено. Чому влада хоче змінити порядок надання допомоги вимушеним переселенцям

Раніше для отримання допомоги ВПО достатньо було довідки про взяття на облік, тобто мав значення сам факт внутрішнього переміщення. Та віднедавна в уряді та парламенті почали розробляти чіткий перелік підстав для відмови у призначенні чи скасування допомоги на основі майнових критеріїв. Що це означатиме для тих, хто через агресію РФ став біженцем у власній країні?

Українці, які через бойові дії змушені були покинути домівки, мають право на допомогу від держави. Умови надання державної допомоги цим категоріям населення з часу початку широкомасштабного вторгнення зазнавали змін. Крім того, у Раді зареєстрували новий законопроєкт №9653, що також пропонує відкоригувати критерії скасування виплат переселенцям. Фокус дізнався, як зараз відбувається призначення допомоги, що зміниться в разі ухвалення ініціативи та яка допомога від держави дійсно покращить життя тим, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Хто в Україні має право на отримання виплати ВПО

Державна допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) на проживання регламентуються постановами КМУ від 20 березня 2022 року № 332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам" та від 11 липня 2023 № 709 "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб". Виплата допомоги на проживання надається тим ВПО, які

  • перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії;
  • тимчасово окупованих Російською Федерацією;
  • мають зруйноване або непридатне для проживання житло.

"Щоб отримати цю допомогу, перш за все, потрібно мати докази факту внутрішнього переміщення, які засвідчуються довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб", — каже юристка RIYAKO&PARTNERS Катерина Голубцова Фокусу.

Люди, які перемістилися з територій ведення бойових дій, мають право на допомогу від держави

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня ВПО звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, — через законного представника із заявою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад. Заява про взяття на облік та включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за технічної можливості може подаватися також через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

Важливо Українці можуть отримати виплати від Червоного Хреста: кому належить грошова допомога

З 1 листопада 2023 року допомога стала строковою.Тим, хто вперше звернеться, її призначать на шість місяців, і не на особу, а на сім’ю. "Для оформлення виплат ВПО тепер має звертатись одна особа від усієї сімʼї, а не кожен член родини окремо", — уточнила юристка. Допомога призначається з урахуванням доходів та майнового стану родини ВПО, а не на кожного члена сім’ї. Грошова допомога виплачується щомісяця одному з членів сім’ї. Її розмір залишився незмінним:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
  • для інших осіб – 2 000 гривень.

Згідно з постановою №709, з 1 серпня виплати допомоги ВПО автоматично продовжили тим, хто її вже отримував, на один шестимісячний період, за винятком тих, хто:

  • перебував за кордоном понад 30 календарних днів поспіль;
  • відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджений за окремі види злочинів проти основ національної безпеки або оголошених в розшук;
  • повернувся до покинутого місця проживання.

Крім того, ця постанова передбачила верифікацію за "майновими критеріями". "Стало важливо враховувати майновий стан отримувача при призначенні допомоги. Це означає, що фінансова ситуація особи тепер впливає на рішення про надання допомоги", — сказала Катерина Голубцова.

Уряд почав враховувати майновий стан переселенців для призначення чи продовження виплат ВПО

Вона уточнила, що виплати можуть не продовжити після 6-місячного періоду особам, які придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш, ніж 5 років, чи мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн; придбали іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн. Ці ж "майнові критерії" за три місяці до звернення враховуються при призначенні допомоги ВПО. Разом з тим, допомога може бути продовжена автоматично ще на один шестимісячний період, якщо в родині:

  • діти з інвалідністю;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
  • особи пенсійного віку;
  • особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
  • якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (на 1 січня 2023 — 10 356 грн).

Закріплення критеріїв та збільшення лімітів на покупки: що пропонує законопроєкт №9653

Згідно з пояснювальною запискою законопроєкту №9653, його метою є закріплення на рівні закону України основних критеріїв для отримання внутрішньо переміщеними особами допомоги на проживання. Загалом ідея закріпити критерії в законодавстві раціональна. "Адже закон не можна так швидко змінювати в ручному режимі, як це роблять в Кабінеті міністрів. Це певна гарантія стабільності у визначенні підстав відмови у наданні допомоги", — сказав Фокусу юрист Ростислав Кравець.

Депутати пропонують закріпити підстави для відмови у виплатах у законі
Фото: 24 Канал

Однак закріпити критерії пропонується у дещо іншому, ніж передбачено в постановах, вигляді. Як зазначають автори ініціативи, постанова КМУ №709 не бере до уваги той факт, що "певна особа протягом трьох місяців перед зверненням могла здійснити суттєві витрати чи оплатити послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем, однак у цей самий період внаслідок збройної агресії, наприклад, потраплянням ракети в будинок, може втратити власне рухоме чи нерухоме майно, інші матеріальні цінності".

Важливо Переселенці в Україні: хто може втратити статус ВПО і залишитися без грошей

Крім того, нині не враховується можливість допомоги громадянам, які стали ВПО через техногенну катастрофу на Каховській ГЕС, оскільки частина територій Херсонської області є деокупованою. Проєктом закону пропонується внести зміни до ЗУ "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", зокрема:

  • доповнити категорії ВПО, які мають право на отримання допомоги на проживання, особами, які перемістилися з територій техногенних аварій та катастроф, спричинених збройною агресією РФ проти України;
  • визначити, що допомога призначається на кожного члена сім’ї у закріпленому розмірі без обмеження максимального розміру;
  • не враховувати розмір отриманої допомоги під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Отже, депутати пропонують закріпити такий перелік підстав для відмови у призначенні чи припиненні виплат щомісячної допомоги:

  • ВПО знята з обліку;
  • особа повернулася до покинутого місця проживання;
  • було виявлено факт надання ВПО недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення допомоги;
  • перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів підряд (до 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, оздоровлення дітей, стажування, лікування та ін., що підтверджується відповідними документами);
  • має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 200 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 200 тис. гривень;
  • ВПО під час отримання допомоги здійснила на суму, що перевищує 200 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, інших товарів довгострокового вжитку (крім будівельних матеріалів, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, та автомобілів);
  • внутрішньо переміщена особа відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджена за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 111 (державна зрада) або частинами третьою — восьмою статті 111՛ 5 ККУ (колабораціонізм), або оголошені в розшук у разі отримання такої інформації;
  • є заява ВПО про припинення виплат.

Так, законодавець пропонує не припиняти виплату допомоги, якщо за результатами верифікації встановлено наявність депозиту на суму до 200 тис. грн, а не 100 тис. грн, а також факт купівлі товарів до 200 тис. грн та автомобілю.

Консолідація даних та переїзд за вимогою ринку праці: як уряд може покращити підтримку переселенців

Загальна кількість ВПО в країні — 4,9 млн, зокрема 3,6 млн — з початку широкомасштабного вторгнення. З них 2,6 млн отримують виплати. Загалом цьогоріч на фінансування програм для підтримки ВПО було виділено понад 82,7 мільярда гривень, на наступний рік сума приблизно така ж. Формування критеріїв для непродовження виплат продиктоване потребою попередити зловживання серед отримувачів допомоги — з одного боку, а також актуалізувати перелік осіб, які дійсно потребують підтримки.

Уряд має сконцентрувати підтримку на тих ВПО, які її дійсно потребують, кажуть фахівці
Фото: УНІАН

"Є такі ВПО, які реально потребують допомоги. За офіційними даними, близько 70% ВПО живуть виключно на державну допомогу. Це не означає, що є масштабні зловживання, але певна частина, очевидно, є. Оскільки кількість таких людей чимала, а бюджетні кошти обмежені, потрібні зміни. Плюс є ВПО, які зареєструвалися півтора роки тому, а за цей час їх статус якось змінився – придбали житло, вийшли на роботу. Тобто людина стала фінансово самостійною. Тому краще сконцентрувати підтримку на тих, хто не може це зробити, бо, скажімо, непрацездатні", — прокоментував Фокусу експерт з питань фінансів Ярослав Жаліло.

Структура споживання у малозабезпечених людей інша, тож для них окремо потрібно розраховувати індекс споживчих цін і виходячи з цього переглядати прожитковий мінімум

На думку економіста Бориса Кушнірука, чинні та запропоновані майнові критерії не показові. "В умовах проблем з фінансуванням державного бюджету, намагаємося скоротити кількість осіб, які потребуватимуть соціальних виплат. Але за великим рахунком, 200 тисяч гривень – це невеликі кошти, як і 100 тисяч. Наприклад, 100 тисяч лежить на депозиті під 15% річних. Ці 15 тис. гривень забезпечують покриття людині на рік? Навряд. Думаю, потрібно "танцювати" не від суми депозиту, а від доходу людини", — сказав він Фокусу.

Важливо Виплати на дітей: як зміниться грошова допомога у 2024 році

При цьому, експерти наголосили: дохід варто співставляти з реальним прожитковим мінімумом та обраховувати не один показник інфляції, а три – для трьох соціальних груп. "Бо структура споживання у малозабезпечених людей геть інша, ніж загалом. Для них окремо потрібно розраховувати індекс споживчих цін і виходячи з цього переглядати прожитковий мінімум", — розповів у коментарі Фокусу економіст Борис Кушнірук.

Держава може покращити підтримку ВПО, зокрема, допомагаючи з працевлаштуванням
Фото: pexels.com

Разом з тим для релевантного охоплення громадян соцзахистом, у країні варто консолідувати дані про отримувачів всіх видів допомог від держави. "Якщо є реєстр, знаєте, який дохід, то можете визначити, кому яку допомогу треба надати. У нас різні реєстри, тому хто, скільки отримує і чому – не знає ніхто. Це зроблено свідомо, щоб збільшити можливості для зловживань", — переконаний Кушнірук.

Уряд повинен нарешті створити єдиний реєстр отримувачів всіх видів соцдопомог, кажуть експерти

Потребує поліпшення і робота з працевлаштуванням ВПО. Так, із 40,1 тис. переселенців, які у січні — вересні мали статус безробітного, нове робоче місце за сприяння служби зайнятості знайшли 12 тисяч. Для того, щоб допомогти працездатним переселенцям стати на ноги, на думку Ярослава Жаліло, потрібно:

  • громадам — створити адекватний реєстр ВПО з даними про те, хто ці люди, з якими спеціальностями;
  • співставляти їх профілі з потребами на ринку праці в громаді і рекомендувати переїзд у регіони, де в них є потреба;
  • уряду — запровадити квоти на працевлаштування ВПО.
Важливо Субсидії в Україні: в яких випадках можуть не надати або скасувати пільги на ЖКГ

Також громадам потрібно обмінюватися досвідом по роботі з ВПО. "Розповідати, хто і як влаштовує хаби для евакуйованих біженців, допомагає підприємцям з релокацією, з відкриттям сервісних мікропідприємств – щоб сприяти людям, які можуть працювати", — підсумував експерт.

Теги за темою
Українавиплати
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В Украине появилась новая важная дата: Верховная Рада утвердила День памяти замученных или погибших в плену
TSN
2025-07-25T14:33:49Z
Молот США против серпа РФ: достигнет ли цели Трамп, угрожая Путину
Корреспондент
2025-07-25T14:33:36Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Туристов предупредили о новой угрозе на популярном курорте — детали пугают
TSN
2025-07-25T14:06:57Z
Огурцы с морковью на зиму: проверенный рецепт для хрустящего наслаждения
Gazeta UA
2025-07-25T13:27:31Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Даже ключи от жилья могут повлиять на благосостояние. Где их точно нельзя бросать
Telegraf
2025-07-25T13:00:43Z
Надо не только стукнуть: 5 советов, чтобы выбрать самый вкусный арбуз
Telegraf
2025-07-25T12:48:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Звезда "Поймать Кайдаша" признал свою зависимость от азартных игр и признался, кто его спас
TSN
2025-07-25T14:33:31Z
Ему вырезали 2,5 метра кишок: от чего умер и где похоронен советский секс-символ из Киева Андрей Харитонов
Telegraf
2025-07-25T14:00:50Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Добавьте эти продукты в рацион, чтобы не заболеть раком поджелудочной железы
Comments UA
2025-07-25T13:51:40Z
Ешьте эти продукты и ваша шевелюра будет густой и блестящей
Знай
2025-07-25T13:51:23Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Летние суперфуды: какая польза малины, голубики и ежевики, кому нельзя есть эти ягоды
TSN
2025-07-25T13:06:11Z
Как удалить пятна от черных ягод: три простых средства, которыми пользовались еще наши бабушки
Знай
2025-07-25T12:51:40Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Ужесточены меры контроля на юге Украины: выявлено нарушений на почти 2,5 млн грн
Знай
2025-07-25T14:42:07Z
Убытки на 42 млн грн: на Львовщине правоохранители разоблачили злоупотребления в лесхозе
Апостроф
2025-07-25T14:36:03Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Выплаты для беженцев в Чехии: как изменились правила с 1 июля 2025 года
Фокус
2025-07-25T14:27:29Z
В Украину из оккупации вернулась еще одна группа детей: что о них известно
Апостроф
2025-07-25T14:06:04Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Госпрограмма "Муниципальная няня": правоохранители раскрыли схему хищения 2 млн грн
Апостроф
2025-07-25T14:42:54Z
Судят военнослужащего, который наводил ракеты на полигоны с бойцами ВСУ
Апостроф
2025-07-25T14:27:40Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Конкуренция с Довбиком предусматривает сотрудничество: новый форвард Ромы
Корреспондент
2025-07-25T14:24:32Z
Презентация новой формы Брентфорда с Ярмолюком
Корреспондент
2025-07-25T13:51:02Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Дело Тайсона живет: боец ММА откусил ухо сопернику
Telegraf
2025-07-25T13:39:50Z
Легенда бокса хочет увидеть бой между Фьюри и Джошуа
Корреспондент
2025-07-25T11:36:06Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Российская металлургия стремительно теряет прибыль из-за санкций
Корреспондент
2025-07-25T14:33:10Z
Комиссия увеличила предельные цены для импорта тока из ЕС
Gazeta UA
2025-07-25T14:30:40Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Искусственный интеллект и кибербезопасность: цифровая эволюция защиты
Comments UA
2025-07-25T14:06:50Z
В России запустили ракету с иранским спутником
Корреспондент
2025-07-25T13:57:36Z
Apple добавит новый цвет в линейку iPhone 17 Pro
Gazeta UA
2025-07-25T11:57:25Z
LG против TCL и Hisense: эксперты выяснили, какой телевизор Mini-LED лучше купить
Фокус
2025-07-25T11:30:37Z
Астрономы выяснили, когда исчезнет наша Вселенная: намного раньше, чем предполагалось
Фокус
2025-07-25T11:00:16Z
Будет полноценное приключение: что ждет поклонников Ghost of Yōtei
Знай
2025-07-25T10:51:58Z
Официально: Релиз Dying Light: The Beast перенесли на сентябрь
GameMag
2025-07-25T10:36:06Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z
Цены на электромобили в Украине резко пойдут вверх: с чем это связано и когда лучше покупать
UAToday
2025-07-24T23:39:45Z
Volkswagen опередила Tesla на рынке электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-07-24T18:21:00Z
Toyota обновила внедорожник Sequoia
Корреспондент
2025-07-24T18:12:36Z
Acura прекращает производство седана TLX из-за низкого спроса
Корреспондент
2025-07-24T16:21:30Z
Tesla отчиталась о падении прибыли на 16%
Корреспондент
2025-07-24T11:15:08Z
Не покупайте авто в этот период, чтобы покупка не превратилась в катастрофу
Comments UA
2025-07-24T10:15:54Z
Honda прекращает выпуск недорогого конкурента Audi A4 и BMW 3 Series: причина известна
Фокус
2025-07-24T06:45:02Z