MY.UAНовини
«Я повернусь». Акторка й учасниця Х-Фактору про війну, еміграцію та збори для ЗСУ
«Я повернусь». Акторка й учасниця Х-Фактору про війну, еміграцію та збори для ЗСУ

«Я повернусь». Акторка й учасниця Х-Фактору про війну, еміграцію та збори для ЗСУ

«Я повернусь». Акторка й учасниця Х-Фактору про війну, еміграцію та збори для ЗСУ

«Моє місто стало привидом,

Стертим із землі, невидимим, 

Ледве ще залишився скелет.

Пам’ятаю: ось цією стежиною 

Я ходила ще малою дитиною, — 

Тут тепер уламки з-під ракет. 

Чи повернусь? 

Чи є куди? 

Чи всі мої рідні і друзі живі? 

Чи повернусь? 

Чи дім ще стоїть? 

Моє місто хворіє, і мені з ним болить...»

Протягом першого місяця повномасштабної війни польсько-український кордон перетнуло понад два мільйони громадян України, а в рекордні дні кордон перетинало близько 140 тисяч людей зв добу. На сьогодні, за різними оцінками, в Польщі живе від двох до чотирьох мільйонів українців. Серед них — співачка й акторка театру «Чорний квадрат» Оля Бородкіна, життя якої принаймні двічі кардинально змінювалося через зовнішні обставини. Вперше це сталося 2015 року, коли Оля взяла участь в Х-Факторі, а її виступ став одним із найпопулярніших на ютуб-каналі відомого шоу, набравши майже 11 мільйонів переглядів. Вдруге — як і у більшості українців — 24 лютого 2022 року, коли почалася повномасштабна російська агресія. Оля з маленькою донькою на руках була змушена виїхати з Києва до Польщі. Втім, переїзд не змусив її покинути творчість. Навпаки, протягом минулого року вона організувала благодійний тур польськими містами на підтримку ЗСУ, а нещодавно випустила альбом із красномовною назвою «Я повернусь», що став квінтесенцією травматичного досвіду та емоцій, близьких усім тим мільйонам українців, які опинилися у вимушеній еміграції. 

Про свій творчий шлях, досвід еміграції та новий альбом Оля Бородкіна розповіла в інтерв’ю ZN.UA. 

— Пані Ольго, протягом кількох тижнів після публікації на Ютубі ваш виступ на Х-Факторі 2015 року, де ви співали кавер на пісню Земфіри «Метро», набрав мільйони переглядів. Чи стало це поштовхом для розвитку вашої музичної кар’єри? 

— Музикою я серйозно займалася ще до того. У нас уже був гурт «Бо і Бро», з яким ми давали концерти в Харкові та інших містах. Звісно, участь в Х-Факторі збільшила кількість наших слухачів у сотні разів. Після першого ефіру за моєю участю в соцмережах до мене в друзі щодня почали додаватися сотні незнайомих людей. Але я відчувала, що хочу співати свою, авторську музику. Я дуже добре знала репертуар Земфіри, могла й надалі співати кавери відомих пісень. Але цінність творчості — у створенні чогось нового. Тому це для мене стало поштовхом для створення власної музики. Наступного року я поїхала на Х-Фактор удруге — вже з власним гуртом і власною піснею. Мені було цікаво, як люди відреагують на щось нове. 

Фото надані Олею Бородкіною

— Після обох виступів судді сказали вам «Так» і ви мали змогу брати участь у наступних раундах, але не стали. Чому?

— На такого роду талант-шоу на учасників чиниться певний психологічний тиск — тобі створюють ситуації, коли ти не спиш, постійно хвилюєшся, не маєш комфортних умов. Це втомлює. Але найголовніше те, що мені ніколи не хотілося співати пісні інших людей. Я ніколи не вважала себе вокалісткою. Мені значно цікавіше виконувати власні пісні.

— Розкажіть про ваші музичні проєкти. 

— Можна сказати, що починала я в гурті «Бо і Бро», з яким ми випустили два альбоми — «Небо» і «Любимый». Окрім того, в мене вийшло три сольні альбоми — «Українські колискові» на вірші поетеси Галини Буділової, «Відлуння минулого дня» й новий альбом «Я повернусь».

— Окрім музичної кар’єри, ви є також акторкою театру «Чорний квадрат». 

— Свою акторську діяльність я розпочала з курсів «Искатели ощущений» у Харкові, де навчалася під керівництвом чудового актора Олега Дідика. Згодом почала грати в аматорському театрі DIY, а коли переїхала до Києва, потрапила до студії імпровізації «Чорний квадрат» у групу Анатолія Нєйолова. Це була дуже серйозна школа, яка, з одного боку, дала міцну теоретичну базу, з іншого — навчила імпровізації. В «Чорному квадраті» я була залучена до вистави «Плюшевий ведмедик» за п’єсою білоруського драматурга Андрія Курейчика. У мене там в акторському плані дуже цікава роль, адже на початку я граю дитину, яка протягом вистави дорослішає й наприкінці це вже старенька бабуся в будинку для літніх людей.

Фото надані Олею Бородкіною

— Відомо, що з «Чорним квадратом» пов’язаний Олексій Арестович. Чи перетиналися з ним у театрі? 

— Ні, безпосередньо не знайома, зате знаю його кума, який навіть знімався в одному з моїх кліпів. Причому я дізналася, що це його кум, випадково, і спочатку навіть не особливо звернула на це увагу, адже політикою особливо не цікавлюся. 

— 24 лютого 2022 року. Яким ви пам’ятаєте цей день? 

— Це був найстрашніший день мого життя. Я до кінця не вірила, що в ХХІ столітті таке можливо. Ми були в Києві. Прокинулися з чоловіком посеред ночі, почувши вибухи. Перші думки — про доньку, якій на той момент не було й двох років. Спустилися в підвал і там просиділи увесь перший день. Спочатку сподівалися, що все швидко закінчиться, тому не виїхали з Києва відразу (тим паче, що на виїздах із міста утворилися величезні затори й виїхати було б не так просто). Заклеїли вікна. Щоб було не так страшно, наступної ночі лягли спати всі разом. І о п’ятій ранку черговий вибух — у сусідньому домі. Вогонь, дим, донька кричить. Знову побігли в підвал. Коли сиділи там, прийшло усвідомлення: зараз ми помремо. Шкода було, що донька так мало пожила на світі. Такі були думки. Дивилася на сусідських дітей, які, хоч і відчувають, що щось не так, але до кінця не усвідомлюють, що сталося. Граються. Вони тоді здавалися останнім острівцем надії. Ту ніч ми пережили, а наступного дня виїхали з Києва. 

Фото надані Олею Бородкіною

— Як потрапили до Польщі? 

— Спочатку ми переїхали до Хиріва, де чоловік отримав від роботи тимчасове житло. Їхати до Києва було небезпечно, бо росіяни тоді ще стояли в Ірпені й інших передмістях. У Харкові в мене залишилася мама й розповідала, який жах там коїться. Тому ми вирішили, що чоловік повернеться до Дніпра, де він прописаний, а ми з донькою виїхали до Польщі, де мали змогу отримати місце в гуртожитку в Катовіце. До того в Польщі я була лише раз, тому, звісно, все було геть нове й незвичне. Дуже потішило ставлення поляків до нас. Волонтери зустрічали нас на кордоні так, що складалося враження, ніби потрапляєш на день народження. Виходиш із автобусу — і там цілий коридор із волонтерів, які дають тобі все: і розмальовки, й цукерки, й іграшкового ведмедика, який досі в нас стоїть. У нашому гуртожитку була кімната, куди волонтери приносили дитячі іграшки, памперси, всі необхідні речі. А польські матусі залишали коляски для українських мам. Це було зворушливо до сліз. Такі люди... Неймовірні.

Фото надані Олею Бородкіною

— Наскільки вам вдалося адаптуватися до Польщі за майже два роки життя в цій країні? 

— З одного боку — звісно, адаптувалися, вже орієнтуємося в усіх побутових справах і почуваємося як удома. З іншого — є певні проблеми, наприклад, неможливість знайти дитсадок для доньки, бо всі місця зайняті. Крім того, постійно живеш у передчутті, що ось-ось усе закінчиться й ти повернешся додому. Але війна досі триває. Поки донька не пішла до школи, в мене ще є час визначитися, де ми будемо — в Україні чи тут. 

— Чимало українців не збираються повертатися, навіть після війни. Однак ваш новий альбом називається «Я повернусь». Отже, для вас важлива тема повернення?

— Звісно. Адже моя творчість — україномовна, і я бачу можливість реалізувати себе лише в Україні. Але я не розумію, як можу гарантувати дитині безпеку. Що робити, якщо війна на певний час закінчиться, а потім РФ знову нас атакує? Вдруге виїжджати з дитиною?.. В будь-якому разі нині я чекаю, що повернусь. А назва альбому — багатозначна. Це не лише про людей, які переживають війну за кордоном. Це й про наших військових, які очікують повернення до мирного життя, й про тат, і про чоловіків, які чекають на повернення до сімей.

— Після 24 лютого ви повністю перейшли на українську мову в творчості та повсякденні. Розкажіть про це рішення. 

— Насправді це рішення прийшло не відразу після 24 лютого. В перші дні я постійно була на зв’язку з рідними, друзями, перевіряла, чи все з ними гаразд, шукала можливості якось допомогти волонтерам чи бути в пригоді. Важливо було діяти тут і зараз, і не так важливо, якою мовою при цьому розмовляєш. Згодом настав етап, коли хочеш заспокоїтись і повертаєшся до того, що раніше тебе заспокоювало, — якісь фільми, музика. І тут розумієш, що все, що раніше заспокоювало, зросійщене. Російське кіно, російська музика. А тепер не можеш це дивитися і слухати, адже це все так чи інак пов’язано з твоїм ворогом. Тому я вирішила переходити на українську мову. Першою почала моя мама — я ще до неї говорила російською, а вона відповідала українською. Але коли я помітила, що донька починає розмовляти російською, зрозуміла, що нині час остаточно переходити на українську, адже як я зараз поводитимуся, так у майбутньому поводитиметься донька. А мені важливо, щоб вона розмовляла українською. 

— Ви також почали перекладати ваші російськомовні пісні українською.

— Раніше в мене були пісні обома мовами. Але після 24 лютого російською я більше не співатиму. Нові пісні пишу лише українською. Першою перекладеною українською стала пісня-посвята моїй доньці «Аліска». Її переклала моя мама. Згодом завдяки мамі відома пісня «Щекоти кота», з якою я вдруге виступала на Х-Факторі, стала піснею «Лоскоти кота». Переклали також пісню «Сказки не будет», яка звучить у виставі «Плюшевий ведмедик». На жаль, не всі пісні вдається перекласти українською, але там, де можливо, намагаємося це робити. 

— Після виступів на Х-Факторі у вас з’явилася численна російська аудиторія. Як це відчувалося після 24 лютого та після того, як ви зайняли чітку позицію щодо війни?

— Після початку повномасштабної війни я опублікувала перші відео на цю тему, й від мене одразу відписалося кілька тисяч людей. У перші місяці їх наявність іще відчувалася в хейтерських коментарях. Але зараз цього майже не залишилося. Аудиторія тепер практично повністю українська, а підписники з того боку, що залишилися, — це люди, які адекватно оцінюють ситуацію й підтримують Україну. 

— Минулого року ви організували тур Польщею на підтримку ЗСУ. 

— У перші місяці перебування в Польщі я не займалася музикою, а лише працювала. Хотілося повернути якусь радість у життя. В березні минулого року купила собі маленьку гітару. Є речі, без яких не можеш. І очевидно, що саме вони визначають мету твого життя. Почала ходити по клубах і домовлятися про виступи, а згодом знайшла людей, які це організовують. За перші два місяці концертів ми зібрали близько 60 тисяч гривень, за які закупили десять спальних мішків для харківських захисників. Решту коштів я перенаправляла до волонтерських організацій. Загалом ми дали понад 20 концертів — Краків, Варшава, Гданськ, Ґдиня, Люблін, Ченстохова. Виступали також поза межами Польщі — в Берліні та Відні.

Фото надані Олею Бородкіною

— Цьогоріч ви дали кілька концертів в Україні. Як вони відрізнялися від концертів у європейських містах? 

— Так, ми виступали в Харкові, Дніпрі, Києві та Львові. Взагалі зараз кожна поїздка в Україну для мене — як свято. Я їжджу побачити маму, бабусю й принагідно організовую концерти. І маю сказати, що в Польщі українці дещо інші, ніж українці в Україні. Це відчувається за енергетикою. В Польщі люди радісніші, легше сприймають пісні. В Україні ж публіка закрита. Особливо в моєму рідному Харкові й Дніпрі. Там ти чітко відчуваєш, що приїхала з безпечного місця, а тут люди живуть у постійній тривозі й запас психологічних сил закінчується. Цілком зрозуміло, чому так... 

Фото надані Олею Бородкіною

— Розкажіть про історію альбому «Я повернусь».

— Цей альбом складається з семи пісень, написаних навесні 2022 року. З ними я їздила в тур і дивилася, як люди їх сприймають. Я вирішила зробити з них альбом, адже війна стала переломним моментом у житті тисяч людей і неможливо про це не висловитись у творчості. Тому я знайшла польську студію, на якій записала декілька пісень, а згодом привезла до Польщі свою апаратуру й записувала все на домашній міні-студії протягом восьми місяців.

— Яким ви бачите своє творче майбутнє? 

— Випуском альбому «Я повернусь» я хотіла б закрити воєнну тематику та зосередитися на інших темах. Є ідеї про гостросоціальні пісні, є кілька заготовок пісень на свята. Зокрема буде нова пісня на День усіх закоханих. Також незабаром вийде пісня «Моє кохане місто» на вірші Галини Буділової. 

Згодом хотілося б повернутися до театру, адже є акторський запал і я відчуваю, що можу багато дати цій професії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Яблочный уксус для кожи лица и волос: чем он полезен и как использовать
Знай
2025-07-04T07:51:31Z
Съедать много арбуза летом: польза или вред
Comments UA
2025-07-04T05:21:18Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Блоггеры должны заплатить государству: налоговая напомнила – увернуться не получится
Знай
2025-07-04T08:21:42Z
Полностью зависим от импорта: эксперт рассказал, как изменятся цены на топливо
Знай
2025-07-04T08:06:54Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T08:57:32Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Несмотря на призывной возраст: из Украины сбежали владельцы "Автомагистрали-Юг" Александр Бойко и Николай Тимофеев
Comments UA
2025-07-04T08:57:42Z
В Украине раскрыли детали ночной атаки по РФ: где есть прилеты
Comments UA
2025-07-04T08:54:05Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Духовный советник Трампа категорически высказался об ударе по Киеву и поставил ультиматум миру
Comments UA
2025-07-04T06:45:24Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Мобилизация женщин с сентября: ЦПД срочно обратился к украинцам
Знай
2025-07-04T08:36:20Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
К "коалиции дронов" присоединились еще две страны
Корреспондент
2025-07-04T06:54:47Z
Почувствовал себя Бондом: школьник в стиле знаменитого киногероя прибыл на свой выпускной
Фокус
2025-07-04T09:00:50Z
4 июля: церковный праздник сегодня, какие дела в этот день нужно оставить на вечер
UAToday
2025-07-04T08:54:33Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Секрет иголки: простой заговор, который откроет путь к деньгам, карьерному росту и защите от завистников
Знай
2025-07-04T08:51:03Z
Какие огурцы категорически не подходят для консервации: они только испортят ваши заготовки на зиму
TSN
2025-07-04T08:30:06Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Партизаны разведали позиции 428-го МСП ВС РФ: ликвидированы штабные командиры
Gazeta UA
2025-07-04T08:15:34Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Генштаб: по состоянию на 4 июля общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 024 210 солдат
UAToday
2025-07-04T08:54:56Z
В Киеве из-за атаки РФ повреждена железная дорога: поезда задерживаются
Новости Украины
2025-07-04T08:54:52Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Сергей Притула высказался о первом браке
Корреспондент
2025-07-04T08:00:15Z
Лидия Таран рассказала, какой вуз во Франции выбрала ее дочь
Апостроф
2025-07-04T07:42:32Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T16:21:12Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Кривом Роге прогремел взрыв, есть раненые
Корреспондент
2025-07-04T08:54:01Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T08:48:37Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
В Украине снизился спрос на новые грузовики
Gazeta UA
2025-07-04T07:42:21Z
Красные, желтые, зеленые: на что указывают цвета индикаторов в автомобиле
Gazeta UA
2025-07-04T02:21:53Z
"Потужномобиль" появился на улицах Ровно: чем ретро-авто удивило украинцев
Telegraf
2025-07-04T01:33:44Z
Представлен обновленный Mitsubishi Grandis
Корреспондент
2025-07-03T19:33:25Z
Ferrari представила купе Amalfi
Корреспондент
2025-07-03T18:57:54Z
Porsche расширяет линейку 911 новыми полноприводными версиями
Корреспондент
2025-07-03T17:36:52Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Инна Кольт: Как украинка меняет лицо американской бьюти-индустрии
Gazeta UA
2025-07-04T08:24:39Z
Месси высказался о гибели футболиста "Ливерпуля" Диогу Жоты
ZN UA
2025-07-04T07:42:57Z
"Ливерпуль" пожизненно закрепит за игровой номер за погибшим Диогу Жотой
ZN UA
2025-07-04T07:33:19Z
Канело - следующий: Джейк Пол вызывает нового соперника
Корреспондент
2025-07-04T07:18:10Z
Это добавляет мотивации: Ястремская - о победе над россиянкой на Уимблдоне
Корреспондент
2025-07-04T07:00:46Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
ИИ помог женщине забеременеть после 18 лет попыток
Корреспондент
2025-07-04T09:01:00Z
К чему может привести привычка оставлять зарядный блок в розетке: возможные последствия
Gazeta UA
2025-07-04T08:09:18Z
Безопасность в Android 16: на всех смартфонах надо срочно включить эти настройки
Фокус
2025-07-04T08:00:08Z
Названы лучшие Android-смартфоны лета 2025 года: что выбрали эксперты
Фокус
2025-07-04T07:42:10Z
Просто мочалка: создан новый материал, который прочнее пластика и уничтожает вирусы
Фокус
2025-07-04T07:36:20Z
В Україні фермери можуть отримати безкоштовно зернові рукава
AgroNews
2025-07-04T07:07:38Z
Марс более похож на Землю, чем предполагалось: выяснилось, почему сейчас это пустыня
Фокус
2025-07-04T06:45:37Z