Другу добу в Україні продовжує вирувати негода – сильний сніг і потужні пориви вітру утворили замети та паралізували рух на трасах, у багатьох населених пунктах обірвало лінії електропередач. Рятувальники та автодорожники працюють безперервно, залучаючи до розчищення доріг навіть бронетранспортери, а енергетики повертають світло в домівки українців.
Водночас синоптики на 27 листопада прогнозують погіршення погодних умов у низці південних і центральних областей, тож громадян закликали без нагальної потреби не виїздити. В частині регіонів автошляхи перекрили, щоб не створювати ще більше аварійних ситуацій.
OBOZ.UA слідкує за погодною ситуацією в країні онлайн, публікуючи фото й відео стихії.
Що коїться у регіонах?
Найбільше дісталося Одеській області, де негода призвела до потерпілих. Станом на 07:00 до райвідділів поліції надійшло 71 повідомлення про ДТП, з яких дев’ять із постраждалими. Загиблих та госпіталізованих немає.
У низці районів зафіксовані факти з’їздів із дороги рейсових автобусів. Там безперервно тривають роботи з ліквідації наслідків. Всі служби працюють у посиленому режимі: розчищають сніг, дороги посипають протиожеледними матеріалами.
Окрім Одеської та Миколаївської областей, погіршення умов поширилося на Вінниччину, Черкащину, Кіровоградщину та подекуди інші регіони. Йдеться про пориви вітру до 30 м/с.
На 27 листопада у Київській, Кіровоградській і Полтавській областях прогнозують значний сніг (І рівень небезпечності, жовтий), у Чернігівській, Сумській і Черкаській – сильний сніг та снігові замети (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий). На дорогах країни ожеледиця (І рівень небезпечності, жовтий).
Ситуація на дорогах
В Одеській та Миколаївській областях станом на ранок понеділка перекрили ще декілька ділянок доріг. Зокрема, через сніг, погану видимість і сильний вітер на автошляху М-05 Київ – Одеса км 274+435 – км 466+700 заборонено рух для всіх видів транспорту.
За даними Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, також заборонено рух на таких автошляхах:
М-13 Кропивницький – Платонове (на м. Кишинів);
Н-24 Благовіщенське – Миколаїв (через м. Вознесенськ), км 42+476 – км 132+000 (від межі з Кіровоградською областю до м. Вознесенськ);
Р-75 КПП "Тимковс" – Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка (в межах Миколаївської області);
Т-15-06 Миколаїв – Доманівка – Берізки, км 120+000 – км 173+204 (від смт Доманівка);
T-15-10 /Н-24/ – Арбузинка – Єланець – Нова Одеса, км 0+000 – км 70+000 (від а/д H-24)
Т-15-04 Первомайськ – Новоукраїнка, км 1+441 – км 29+445 (в межах Миколаївської області).
"Будьте обережні та не виїжджайте без потреби на дороги. Служби відновлення працюють безперервно, щоб забезпечити проїзд на автошляхах. Негода набирає обертів – бережіть себе", – закликали у відомстві.
На Кіровоградщині негода вирувала всю ніч, сильний сніг, хурделиця та пориви вітру утворили на дорогах перемети, особливо в західній та центральній частині області.
Таке різке погіршення погодних умов призвело до порушення руху техніки і для того, аби здолати стихію, було введено тимчасове обмеження руху автотранспорту на ділянці дороги М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине від кордону з Черкащиною до Великої Виски.
Обмеження на рух діють у сусідніх Черкаській та Одеській областях. До роботи в регіонах задіяні всі екстрені служби. На боротьбі зі снігом працюють сотні одиниць техніки, а також безліч рятувальників, дорожників, правоохоронців.
Крім цього, від 07:30 понеділка, 27 листопада, закрито в’їзд великогабаритного транспорту до Києва. У міській військовій адміністрації зазначили, що це дозволить мінімізувати виникнення заторів на автошляхах і забезпечити рух снігоприбиральної техніки. Обмеження діятимуть до поліпшення умов – орієнтовно до 10:00.
Керівників підприємств із перевезення вантажів, зокрема на великі дистанції, попросили врахувати цю інформацію під час планування маршрутів та не створювати накопичення автотранспорту на в’їздах до столиці.
Також водіїв закликали в снігопади віддати перевагу громадському транспорту, не залишати свої авто на тротуарах, крайніх смугах доріг і узбіччях, щоб не заважати роботі спецтехніки.
Тимчасово окуповані території
Негода зачепила захоплений російськими військами Маріуполь на Донеччині. Електрика, вода й тепло по місту є частково й нестабільно. Всі центральні й не тільки проспекти та дороги – в поламаних деревах, уламках профнастилу, парканів і в баках для сміття.
"Пошматало все. Вітер буде меншати лише до вечора. Тому, поки є світло – павербанки, пальне для генераторів, максимальне тепло в квартирах, запас води. Воно ще точно знадобиться сьогодні та завтра щонайменше", – звернувся до жителів тимчасово окупованого міста радник мера Петро Андрющенко.
В захопленому Криму минула неспокійна ніч через шторм. На півострові шквальний вітер теж повалив дерева й обірвав лінії електропередач, тоді як море затопило деякі автошляхи.
Окупаційна "влада" закликала кримчан не виїжджати на вулиці й дороги на особистому транспорті.
За даними пропагандистів, через негоду в Криму одна людина зникла безвісти, ще четверо постраждали. У низці районів без опалення та електрики залишилися десятки тисяч абонентів.
Швидкість вітру під час урагану на півострові досягала 144 км/год, у Сімферополі та Севастополі він повалив близько 200 дерев, пошкоджено 10 автомобілів.
Як повідомляв OBOZ.UA, вдень неділі, 26 листопада, сніжний "апокаліпсис" охопив насамперед Одеську область. На дорогах і вулицях утворився хаос, в облцентрі вітер звалив трубу котельні.
Водночас у тимчасово окупованому Криму вийшло з берегів море. Шторм став найбільшим на півострові за останні 100 років, там морські хвилі змили російські окопи.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!