27 листопада Вищий антикорупційний суд відправив колишнього заступника голови Держспецзв’язку Віктора Жору під варту. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Жора зможе вийти з-під варти, якщо внесе 10 мільйонів гривень застави. В такому разі на нього будуть покладені процесуальні обов’язки.
Правоохоронці повідомили про підозру голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, його заступнику Віктору Жорі та ще чотирьом службовим особам у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або групою осіб.
Того ж дня Кабінет Міністрів звільнив Юрія Щиголя та Віктора Жору з посади голови та заступника голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Вже 24 листопада, через день після обрання йому запобіжного заходу, ексголова Держспецзв’язку Юрій Щиголь вийшов з-під варти. Він вніс заставу у 25 млн грн, при тому що підозрюється у заволодінні понад 62 млн грн держкоштів.
У Центрі протидії корупції повідомили, що прокурори САП просили значно більшу суму застави для Щиголя — 50 млн грн. «Нам невідомо, внесли вони заставу самостійно чи це зробили треті особи, але швидкість внесення багатомільйонних застав космічна», — зауважили у ЦПК.
Того ж дня під заставу у 15 млн грн вийшов нардеп Андрій Одарченко та у 100 млн грн забудовник Сергій Копистир. Вони підозрюються у спробі підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма та віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова. Копистира відправили у СІЗО зранку в п'ятницю, а вже до вечора 100 млн грн застави внесли.
Фото: Віктор Жора / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.