Про це повідомляє Урядовий портал, передає Укрінформ.
Як зазначається, мета адаптованої Річної національної програми (аРНП) - підготовка України до членства в Північноатлантичному альянсі, а всі зміни розроблені з урахуванням умов повномасштабного вторгнення Росії.
Проєкт Програми містить п’ять базових розділів: політичні та економічні питання, оборонні та військові питання, ресурсні питання, питання безпеки та правові питання. Визначені заходи також корелюються з порядком денним «Жінки, мир, безпека».
“Адаптована РНП є максимально стислою та практичною, сфокусованою на реформах у секторі безпеки і оборони. У сфері демократичних трансформації чітко зафіксовано посилання на завдання, які Україна виконує на шляху європейської інтеграції. Ми провели хорошу внутрішню роботу, а також ґрунтовні консультації зі штаб-квартирою НАТО. Союзники позитивно оцінили підхід, який ми запропонували, та дали узагальнені рекомендації до проєкту, які були враховані комісією», - прокоментувала Стефанішина.
Проект адаптованої РНП буде представлено союзникам 29 листопада на засіданні Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.
Як повідомлялося, за підсумками саміту НАТОу Вільнюсі у липні 2023 року лідери держав-членів Альянсу домовились про відмову від Плану дій щодо членства в НАТО. Натомість прогрес України у впровадженні реформ, необхідних для членства в НАТО, регулярно відстежуватимуть через прогрес у індикаторах виконання аРНП. Україна запропонувала перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консу льтацій зі стороною НАТО щодо реалізації програми в межах роботи Ради Україна-НАТО.