Шевченківський районний суд Києва у вівторок, 28 листопада, продовжив запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою до 26 січня включно. Рішення оголосила суддя Оксана Хардіна. Розмір застави залишається попереднім — 3 млрд грн. Про це повідомляє Liga.net.
Захист наполягав на запобіжному заході, не пов'язаному із позбавленням волі бізнесмена, однак суд пристав на пропозицію прокуратури продовжити арешт бізнесмена на два місяці.
Сам Коломойський у суді сказав, що він співпрацює зі слідством, і за межами СІЗО це буде робити простіше. «Моє перебування під вартою шкідливе, недоцільне. Бо якщо я буду під іншим запобіжним заходом, співпраця зі слідством дозволить швидше владнати всі ці незрозумілі речі, непорозуміння і дійти до того, що не було навіть якоїсь події, а злочину не існувало. Тому я приєднуюсь до своїх захисників у тому, щоб відмовити у продовженні запобіжного захисту», — сказав Коломойський.
За словами бізнесмена, слідство допитало його тільки «на 50-й чи на 52-й день тримання під вартою».
У суді також заслухали консультативний медичний висновок щодо стану здоров'я бізнесмена, складений лікарями клініки JMC з Дніпра без особистого огляду — на підставі наявної медичної документації. Вони встановили, що у Коломойського є проблеми з печінкою, підшлунковою залозою, серцем, однією ниркою. Також він має цукровий діабет та інші діагнози. Однак це не вплинуло на позицію суду.
За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
Суд також обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави в розмірі понад 509 мільйонів гривень.
7 вересня детективи НАБУ повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру в заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 мільярда гривень.
15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, збільшивши розмір застави до 3 мільярдів 891 мільйона гривень. 25 вересня Київський апеляційний суд розглядав скаргу на обрання Коломойському запобіжного заходу. На засідання суду прийшли працівники «1+1»: телеведучі Алла Мазур і Наталія Мосейчук, телеведучий та актор Юрій Горбунов, СЕО медіагрупи Ярослав Пахольчук, директор інформаційного департаменту Сергій Попов, кореспондент ТСН Олександр Загородний, спортивний коментатор Ігор Циганик. Також у залі суду був ексміністр культури Олександр Ткаченко. Всі вони заявили, що хочуть взяти Коломойського на поруки.
Попри клопотання працівників «1+1», суд ухвалив рішення залишити Коломойського під вартою.
24 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва знову розглянув питання про зміну запобіжного заходу Коломойському та ухвалив рішення залишити бізнесмена під вартою. Також суд зобов'язав організувати надання йому необхідної медичної допомоги. Невдовзі суд продовжив термін перебування під вартою Коломойського ще на два місяці.
26 жовтня група компаній «1+1 media» повідомила, що за рішенням власника Ігоря Коломойського корпоративні права в медіахолдингу передаються в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука. 31 жовтня кілька каналів групи «1+1» подали оновлену структуру власності до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Серед власників неістотної участі досі є Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука.
А паралельно з цим три нові канали виграли в цифровому конкурсі на місця в державному мультиплексі, ще два беруть участь у конкурсі на місця в мультиплексі «Зеонбуду». Усіх їх позиціюють як приватний бізнес Ярослава Пахольчука та Світлани Міщенко, співвласників ТОВ «Солюшнс».
Детальніше про те, що відбувається з групою «1+1», читайте в матеріалі «Детектора медіа».
Фото: скріншот трансляції судового засідання на YouTube-каналі ТСН
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.