Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.
Як зазначається, реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, що перебувають під охороною держави.
За даними МКІП, на сьогодні у систему введені дані про 105 тисяч 532 об’єкти культурної спадщини в галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки та техніки, ландшафту й садово-паркового мистецтва.
«Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях», – пояснили у відомстві.
Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’ятокУкраїни на всіх рівнях державного управління.
Реєстр взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних місцях і пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики в галузі будівництва.
Презентація відбудеться за участю т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської, виконувача обов'язків Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитра Макаренка.
У межах заходу відбудеться навчальний практикум, де фахівці покажуть, як працювати з держреєстром.
Місце проведення презентації: KSE ICU Event Hall, Київ, вул. Миколи Шпака, 3. Триватиме захід з 10:00 до 15:00.
Трансляція буде доступна на Ютуб-каналі МКІП.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні в Україні стартував спеціальний проєкт «Коріння», присвячений нематеріальній культурній спадщині.