MY.UAНовини
Бюджет-2024: скільки грошей заплановано на медійну, культурну сферу, кіно, «Армію ТБ», «Дім», «FreeДом» і марафон
Бюджет-2024: скільки грошей заплановано на медійну, культурну сферу, кіно, «Армію ТБ», «Дім», «FreeДом» і марафон

Бюджет-2024: скільки грошей заплановано на медійну, культурну сферу, кіно, «Армію ТБ», «Дім», «FreeДом» і марафон

Скільки кому розписано кошторисом держави на 2024 рік.

Президент Володимир Зеленський підписав бюджет-2024. Це другий кошторис держави, прийнятий під час великої війни. І він, як і бюджет цього року, має пріоритетом фінансування національної оборони (не менше 21,6% від ВВП). А також соціальну сферу (облаштування безпечних умов у лікарнях, протезування військових, розмінування тощо). Видатки інших галузей скорочені у порівнянні з довоєнними роками.

Втім, фінансування медійної та культурної сфери збільшилось. Уряд заклав у бюджет на 2024 рік на сферу культури та медіа 10,2 млрд гривень — на майже 2 млрд гривень більше, ніж у цьому році.

Доходи держави на 2024 рік передбачені у розмірі 1,768 трлн грн, видатки — 3,355 трлн грн, дефіцит — 1,57 трлн грн. За прогнозами уряду, реальний ВВП України у 2024 році зросте на 4,6%. Майже половину видатків має забезпечити міжнародна допомога. Проте на момент прийняття непідтвердженою залишалася підтримка від міжнародних партнерів, адже у бюджеті є «діра» у майже три десятки мільйонів доларів. Ці кошти розраховують отримати від ЄС, США та МВФ.

Державні медіа та марафон

Державних медіа щороку стає більше. Адже цьогоріч пул каналів, які фінансуються з бюджету («Рада», «Дім», «FreeДом»), поповнить ще новостворене «Армія ТБ», яке вже має ліцензію та дозвіл на мовлення. Також продовжується фінансування наявних каналів і марафону «Єдині новини».

У бюджеті на наступний рік закладене фінансування іномовлення та виробництва програм для бюджетних потреб у розмірі 1,5 мільярда гривень. За цією бюджетною програмою фінансують канали іномовлення, «Укрінформ» і виробництво марафону. У Міністерстві культури та інформаційної політики сказали, що те, як розподілятимуться ці кошти, залежатиме від затвердження паспорта програми. Наразі він ще не затверджений (програма затверджується зазвичай не раніше лютого). Але можемо поглянути, як розподіляли ці кошти у цьогорічному бюджеті. Ймовірно, що розподіл і на наступний рік буде подібним.

Окрім марафону, ще 448,1 млн цьогорічного бюджету спрямовані на телевізійні серіали для підвищення патріотизму та національної свідомості. На створення програм для каналів іномовлення закладено 284,3 млн грн, на марафон «FreeДом» — 162 млн грн. При цьому додатково ще 224,7 млн грн нададуть медіагрупам, які роблять програми для російськомовного міжнародного українського каналу. Таким чином «FreeДом» обходиться державі у 386,7 млн грн. Також, як відповіли «Детектору медіа» на запит у «МПІУ», на трансляцію у 2023 році виділяли 24, 6 млн грн, а ще 3,38 млн грн пішло на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.

Платформа іномовлення звертає увагу, що бюджетне фінансування підприємства декілька разів зменшувалося протягом року, адже початково у бюджеті на 2024 рік передбачали 1,9 млрд грн. Зокрема, на 51,8 млн грн було зменшення фінансування серіалів у травні, потім ще на один мільйон фінансування зменшили в листопаді.

Дещо зросло фінансування парламентських медіа: каналу «Рада» та газети «Голос України» — 198,29 млн грн (на 2023 рік фінансування становило 192,9 млн грн). «Рада» є одним із виробників марафону. А згідно з тендерами цього року, майже кожен із комерційних каналів отримав за створення марафону понад 100 млн грн (лише «Інтеру» дісталося 97 млн грн). Певно, на виробництво марафону розраховане і фінансування «Ради» на наступний рік. Як пише Дмитро Воюта з Центру демократії та верховенства права, з цих коштів 169,2 млн грн спрямовані безпосередньо на канал «Рада», а 29,1 млн грн відведені на фінансування «Голоса України». Як звертає увагу автор, у 2024 році 45,9 млн грн можуть піти на виробництво та розповсюдження телевізійних програм, що висвітлюють діяльність Верховної Ради України. А 123,3 млн грн заплановані на послуги зі створення (виробництва) аудіовізуальних творів для забезпечення цілодобового інформаційного марафону.

Якщо кошти таки будуть спрямовані на марафон з програми на іномовлення та з бюджету «Ради», то це свідчитиме про те, що впродовж наступного року держава не планує відмовлятися від «Єдиних новин». Хоча у різних джерелах у різних державних установах розказують, що зараз триває дискусія про те, що ж робити з марафоном. Є думки про зміну його формату як єдиних блоків новин в ефірі каналів тощо.

Окремої програми щодо фінансування телевізійного та радійного каналів Міністерства оборони у бюджеті не вказано. Однак у відповідь на запит «Детектора медіа» Міністерство оборони України розказало про спрямовані на ці медіа гроші. У 2023 на «Армія FM» спрямовано 7 млн грн, а на «Армію ТБ» — 10 мільйонів. Але при цьому ще 40,8 млн грн йде на зарплатний фонд Центральної телерадіостудії Міноборони. Тобто загалом це близько 57 млн грн. На наступний рік, згідно з бюджетною програмою «Інформаційне забезпечення діяльності Міністерства оборони та Збройних сил України» на згадані медіа передбачене збільшення фінансування, втім воно є досить скромним у порівнянні з іншими державними медіа. «Армія FM» має отримати 9 млн грн, а «Армія ТБ» — 22, 9 млн грн, на зарплати передбачено 41,5 млн грн. При цьому грошове забезпечення військових і цивільних відрізняється в рази: на зарплати першим передбачено понад 35,4 млн грн, а для других — лише 6,1 млн грн.

Фінансування газети «Урядовий кур’єр» у порівнянні з 2023 не змінилося: 50 млн 328 тис. грн.

Суспільне

Національна суспільна телерадіокомпанія України має отримати 1,85 млрд. Тоді як у бюджеті на 2023 рік на фінансування Суспільного мовника спрямували лише 1,5 млрд грн. Таким чином фінансування зросло на 346 млн грн, це суттєві цифри.

Втім, як пише народний депутат Володимир В’ятрович, «це досі лише третина від передбаченого законом». Відповідно до закону «Про забезпечення діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України», фінансування з держбюджету має становити не менше 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету за попередній рік.

Як пише Дмитро Воюта з ЦЕДЕМ, збільшення видатків Суспільного пов’язане з потребою придбати ліцензію на трансляцію Літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, на це заплановано 91,4 млн грн. Також, за словами автора, прогнозується зростання вартості трансляції та інших статей витрат. Саме тому зростають видатки телекомпаній на виробництво на 234 млн грн, тобто обсяги контенту не збільшуються, але зростає собівартість. Про це йдеться у бюджетному запиті.

Один із каналів Суспільного – «Перший» — продовжує виробляти та транслювати марафон. Втім, у структурі мовника з’явилося ще два нових канали: «Суспільне. Новини» та «Суспільне. Спорт».

Кіновиробництво

Виробництво фільмів і серіалів стало одним із найбільш обговорюваних під час прийняття бюджету. Виробляти українське кіно без державної підтримки зараз неможливо, але водночас останні пітчинги викликають критику з огляду на війну та потреби спрямовувати кошти насамперед на армію. Так, конкурс на виробництво серіалів став у публічному просторі приводом до відставки міністра Олександра Ткаченка.

Під час підготовки проєкту бюджету до другого читання Комітет Верховної Ради з питань бюджету прийняв дві поправки, за якими у проєкті бюджету на 2024 рік понад мільярд гривень, спершу передбачений на виробництво серіалів і на реконструкцію Музею Голодомору, скерують на протезування та підтримку військових та інших людей. 

У першому читанні держбюджету на 2024 рік була бюджетна програма Державного агентства з питань кіно, на яку було закладено 634,6 млн грн. Однак на засіданні бюджетного комітету пройшла правка народного депутата від «Голосу» Володимира Цабаля, яка доручає уряду забрати 445 млн грн із видатків на виробництво серіалів і відправити ці кошти на програму протезування військовослужбовців.

«Уряд відпрацював правку і залишив всі 634 млн грн, але змінив назву програми на “Державна підтримка кінематографії, у тому числі документування воєнних злочинів”. Аргументація, що кіно треба підтримувати, але це буде про військові події та воєнні злочини орків. Це певний трюк, адже є слово “у тому числі”: тобто там може бути як і справді продукт для висвітлювання злочинів орків для іноземної аудиторії, так і ті ж самі серіали а-ля “Інгулець”. На даному етапі перевірити це неможливо, треба потім дивитися, який паспорт бюджетної програми затвердять», — написав у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

Фінансування Державного агентства України з питань кіно у бюджеті на наступний рік зростає уп’ятеро — з 115,6 млн до 618,3 млн грн. З цих коштів 589,6 млн передбачено на підтримку кінематографії, зокрема документування воєнних злочинів. «Це мають бути фільми та серіали про повномасштабну війну», – каже голова бюджетного комітету Роксолана Підласа.  

Книжкова галузь, мовна політика, підтримка культурних установ

Зросло і фінансування Міністерства культури та інформаційної політики з 8,6 млрд до 9,97 млрд.

Підтримка національних театрів зросла з 1,308 млрд до 1,317 млрд, художніх колективів і концертних організацій — з 763,6 млн до 770,2 млн грн, національних музеїв і державних бібліотек — з 858,6 млн до 1,22 млрд грн.

За словами народної депутатки Євгенії Кравчук, пройшла правка народної депутатки від «Слуги народу» Роксолани Підласи, відповідно до якої 574 млн грн, які призначалися на реконструкцію першої черги Музею Голодомору, спрямують на програму підтримки військових та інших категорій громадян.

«Завершення будівництва музею Голодомору буде, але не за українські гроші. В результаті успішних переговорів Володимира Зеленського з Премʼєр-міністром Трюдо Канада взяла на себе фінансування і добудову музею (зокрема й облаштування експозиції). Канада надасть сумарно 30 млн канадських доларів, що включать державні кошти та кошти меценатів», — написала вона на своїй фейсбук-сторінці після голосування за бюджет у Верховній Раді.

Майже на 10 мільйонів більше отримає Український культурний фонд — 215,6 млн грн.

А от фінансування Українського інституту книги зросло у понад п’ять разів у порівнянні з 2023 роком: з 86,9 до 466 млн грн.

Український інститут національної пам’яті отримає з бюджету 74,39 млн грн (у 2023 році — 54,55 млн грн). Також зросло фінансування музею Революції гідності.

На роботу мовного омбудсмана виділено 20,8 млн грн, тоді як на цей рік була передбачена сума 17,337 грн. Ці кошти депутат Володимир В’ятрович вважає недостатніми для забезпечення державної мовної політики.

«Ця сума знову не дозволить призначити хоча би по одному представнику уповноваженого хоча б у кількох областях, щоб дієво реагувати на тисячі звернень українців до Уповноваженого», — каже він. За його словами, уряд досі не розробив Державну програму сприяння опануванню української мови. А це, на його думку, є дуже важливим з огляду на те, що українська є фактором національної безпеки та державної єдності.

Профільні державні установи

Держком з питань телебачення та радіомовлення отримав збільшення фінансування удвічі. Зокрема, зросли кошти, спрямовані на наукову діяльність у сфері ЗМІ, підвищення кваліфікації в Укртелерадіопресінституті та на фінансову підтримку творчих спілок у сфері медіа. Кошти на Суспільне спрямують через Державний комітет телебачення та радіомовлення України. На фінансування установи у бюджеті передбачено 1, 96 млрд грн.

А безпосередньо на керівництво та управління спрямовано 57,6 млн грн (на цей рік — 25,9 млн грн).

Зросло фінансування і медійного регулятора — Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Після прийняття закону «Про медіа» у регулятора збільшилися повноваження, вони тепер охоплюють не лише сферу телебачення та радіомовлення, а ще й друковані та онлайн-медіа. Для втілення новацій закону необхідно створити електронний кабінет суб’єктів у сфері медіа. 2023 року не вдалося забезпечити їх функціонування.

Як розповів перший заступник голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення Валентин Коваль на засіданні комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформполітики, основні роботи вже проведено у співпраці з Мінцифри за кошти донорів, іншу частину робіт покриють бюджетні призначення 2024 року. Тому запуск електронного кабінету та реєстру має відбутися вже 2024 року. У бюджеті на Нацраду передбачено 228,8 млн грн, тоді як у 2023 році було 159,3 млн грн.

Зросло фінансування і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку до 181,7 млн грн (у 2023 році було передбачено 110,3 млн грн).

Майже удвічі зросло фінансування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. У бюджеті на 2024 рік передбачено 7,27 млрд грн, у цьому році було закладено 4,74 млрд грн. Більша частина цих коштів буде скерована на функціонування державної системи спеціального зв’язку та захисту інформації.

Фото на головній: National Bank Of Ukraine/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
WP: В команді Трампа з’явилось занепокоєння щодо кандидата на посаду глави Пентагону
Европейская правда
2024-11-16T07:25:39Z
У Верховній Раді назвали три сценарії змін до мобілізації в Україні
24tv
2024-11-16T07:09:36Z
Хто та що стоїть за запуском нових каналів Максима Кріппи, і як у токшоу експерти оцінювали перспективи України за Трампа
Детектор М
2024-11-16T07:01:21Z
«Бунти» в Абхазії. Що це означає для нас?
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:54:19Z
Президент Кореї закликав Сі Цзіньпіна посприяти припиненню військової співпраці КНДР із Росією
УкраинФорм
2024-11-16T06:45:39Z
Політичний аналітик спрогнозував політику Трампа та його команди: "Почнуться гучні відставки та почнуться масові скандали"
Политека
2024-11-16T06:42:50Z
У Білому домі з'явиться наймолодший в історії прессекретар, призначений Трампом
Комсомольская правда
2024-11-16T06:40:06Z
РФ використовує невизначеність позиції США щодо України для тиску на Європу – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:36:17Z
Прем’єр Нідерландів запевнив, що загрози розпаду уряду вдалось уникнути
Европейская правда
2024-11-16T06:33:55Z
3 легкі українські серіали, які можна подивитися за вихідні
24tv
2024-11-16T07:15:48Z
5 фільмів на вихідні — рекомендація від зірок
Фокус
2024-11-16T07:12:27Z
Від «Пили» до «Астралу»: топ-8 фільмів жахів 2023 року
Вива
2024-11-16T07:00:11Z
Як виглядати стильно та елегантно: 6 трендів взуття на зиму 2024/2025
GlavRed
2024-11-16T05:27:16Z
От чому ми любимо вдягатися саме так: чоловічий стиль моди за знаком Зодіаку
24tv
2024-11-16T04:51:26Z
EuroTier 2024: світові прем'єри у тваринництві. Чим здивували виробники
AgroPortal
2024-11-16T04:30:58Z
Як виглядати стильно взимку: Андре Тан назвав найтрендовіші аксесуари
GlavRed
2024-11-16T01:27:51Z
5 атмосферних новорічних фільмів, які не набридає переглядати
24tv
2024-11-15T21:33:47Z
Принцеса померла: в Японії не стало 101-річної Юріко
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Чому залізо настільки важливе для нашого здоровʼя та що робити, коли його бракує
24tv
2024-11-16T07:03:38Z
Як правильно обрати косметолога, щоб не боятися померти у нього в кріслі
Фокус
2024-11-16T06:12:50Z
Сьогодні 70% кластерних лікарень створили реабілітаційні відділення - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-16T00:54:18Z
Як приготувати м’яку печінку без вимочування: варіант з яблуками та цибулею
24tv
2024-11-15T21:57:37Z
Топ 5 заспокійливих напоїв, які допоможуть розслабитися після напруженого дня
Фокус
2024-11-15T21:12:03Z
Уряд підтримав проєкт закону про реформування соціального страхування
ZN UA
2024-11-15T21:01:02Z
Українські лікарні можуть знову потрапити до лап бюрократії: зарплати затримаються, купівля обладнання відкладеться
Знай
2024-11-15T20:12:48Z
Як часто потрібно насправді замінювати губку для посуду: відповідь точно здивує
24tv
2024-11-15T20:12:28Z
В Україні вперше народилася самка жирафа – поповнення в одеському "Біопарку"
Комсомольская правда
2024-11-16T07:16:46Z
ППО знищила півсотні “шахедів” у 11 областях
1News
2024-11-16T07:15:56Z
Розвідка повідомила, як РФ розв'язує проблему із дефіцитом молодших офіцерів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:12:45Z
Як злочинці використовують Telegram та інші месенджери
Украина Криминальная
2024-11-16T07:09:40Z
Яке завтра, 17 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-16T07:03:17Z
Зустрів початок повномасштабної війни передовій. Згадаймо підполковника Ігоря Легкого
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:00:04Z
Швеція закупить додаткові ракети до Patriot на понад $450 млн
InternetUA
2024-11-16T06:57:05Z
Завод у Китаї виробляє дрони для Росії - Politico
TSN
2024-11-16T06:48:07Z
При переході на індивідуальні котли українцям пообіцяли 50 000 грн "зверху"
Знай
2024-11-16T06:21:32Z
Запорізька АЕС на межі блекауту через російський обстріл
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T07:15:22Z
В Україні подешевшала цибуля
AgroNews
2024-11-16T07:06:33Z
Втрати врожаю овочів та фруктів: у Мінагрополітики назвали цифри
ZN UA
2024-11-16T07:04:46Z
Клієнтів ПриватБанк попередили про поширену проблему: доведеться чекати 120 днів
Политека
2024-11-16T07:01:56Z
В Україні різко зріс попит на IT-спеціалістів: кого шукають найбільше
InternetUA
2024-11-16T07:01:36Z
Імпортні огірки заповнили український ринок: що відбувається з цінами
Хвиля
2024-11-16T07:00:46Z
Оголошено розмір найвищої пенсії в Україні: сума в десятки разів більша, ніж зарплати більшості
Политека
2024-11-16T06:27:37Z
Заблокували картку ПриватБанку замість шахрайського платежу: що робити
Хвиля
2024-11-16T06:15:33Z
Українці почали отримувати нові платіжки за газ: що про це відомо
TSN
2024-11-16T06:06:20Z
Їх поєднали небеса: 2 знаки зодіаку, які ідеально підходять одне одному
24tv
2024-11-16T07:03:32Z
Більшість людей роблять це неправильно: ось куди потрібно заливати гель для прання
24tv
2024-11-16T07:00:53Z
Курячі рулетики з сиром та зеленню: рецепт за 40 хвилин для свята чи смачної вечері
Знай
2024-11-16T06:51:35Z
Найкращі туристичні села світу: до переліку ООН вперше увійшли два українських
УкраинФорм
2024-11-16T05:24:53Z
Як прикрасити ялинку у 2025 році: найкращі ідеї підготовки до свята
GlavRed
2024-11-16T04:27:52Z
"Помаранчевий" чи "оранжевий" – як правильно: не усім відомо, як насправді варто казати
GlavRed
2024-11-16T04:27:41Z
Як приготувати печиво мигдальне без складнощів: доступний рецепт від Глинської
Политека
2024-11-16T04:00:16Z
Впевнена чи творча: що про людину може розповісти порода її собаки
GlavRed
2024-11-16T01:27:15Z
Гороскоп на 16 листопада для всіх знаків Зодіаку: хто вирішить усі проблеми в цей день
Политека
2024-11-16T01:03:31Z
Кваліфікація на ЧС-2026. Уругвай здолав Колумбію, Чилі не переграв Перу в битві аутсайдерів
Football.ua
2024-11-16T07:07:36Z
Збірна України з футболу сьогодні зіграє з Грузією у Лізі націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-16T07:01:04Z
Для мене велика честь битися з ним, – Пол подякував Тайсону, назвавши його "людиною-іконою"
24tv
2024-11-16T06:54:11Z
"Не підтримуйте Пола": ексчемпіон світу розніс американського блогера
24tv
2024-11-16T06:45:55Z
Тайсон назвав свого наступного суперника: той вже пообіцяв вбити "Залізного Майка"
24tv
2024-11-16T06:39:59Z
Джейк Пол переміг Майка Тайсона: як проходив бій
Фокус
2024-11-16T06:39:15Z
Бруну Фернандеш: Я хочу повернути Манчестер Юнайтед на той рівень, на який він заслуговує
Football.ua
2024-11-16T06:28:41Z
Віддав шану "Залізному Майку": Пол вклонився перед Тайсоном на останніх секундах бою – відео
24tv
2024-11-16T06:18:59Z
Виїхав на красивій машині: відео ефектного виходу Джейка Пола у ринг
24tv
2024-11-16T06:09:30Z
Росіяни знову пошкодили лінію живлення ЗАЕС
УкраинФорм
2024-11-16T07:24:38Z
На підконтрольну Україні територію повернули ще 15 дітей
УкраинФорм
2024-11-16T07:16:27Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 16 листопада
Мій Харків
2024-11-16T07:13:25Z
Пам'яті тренера, заступника комбата Василя Прокопенка
УкраинФорм
2024-11-16T07:04:45Z
ЗСУ просунулися в Курській області та на Донбасі: в ISW назвали напрямки
GlavRed
2024-11-16T07:04:35Z
Росіяни минулої доби вбили трьох та поранили одного жителя Донеччини
УкраинФорм
2024-11-16T07:04:15Z
Міста майже немає, деякі підрозділи в оточенні: журналістка про ситуацію в Кураховому
TSN
2024-11-16T07:03:15Z
На Харківщині бригада «екстренки» потрапила під російський мінометний обстріл
УкраинФорм
2024-11-16T07:01:09Z
Російські загарбники окупували Максимівку на Донеччині – DeepState
GlavRed
2024-11-16T06:57:50Z
Під ранок росіяни пошкодили критичну інфраструктуру Запорізького району, а напередодні в області вбили людину
ZN UA
2024-11-16T06:40:12Z
Харків’янка, що працювала на громадському транспорті, зливала росіянам дані про ЗСУ
InternetUA
2024-11-16T06:28:28Z
Рівненські поліцейські видворили з України 25-річну громадянку РФ
TSN
2024-11-16T06:21:13Z
РФ надранок атакувала Запоріжжя "Шахедами" – деталі атаки
TSN
2024-11-16T06:06:18Z
Дрони атакували нафтобазу у Калузькій області Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T06:03:31Z
На Дніпропетровщині підполковник змушував підлеглих зводити будинки для матері і тещі - ДБР
УкраинФорм
2024-11-16T05:30:07Z
Затримали громадянина Грузії, який намагався налагодити канал переправлення до Польщі ухилянтів
УкраинФорм
2024-11-16T05:27:24Z
Гроші за “лайки”: шахраї видурили у чоловіка понад 330 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-16T04:36:46Z
З липня вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув захисник з Івано-Франківщини
24tv
2024-11-16T04:36:14Z
Топ-7 дивних технологій для смартфонів: від висувних камер до саморобок
InternetUA
2024-11-16T06:31:13Z
Де три помилки на картинці: загадку потрібно розгадати за 11 секунд
GlavRed
2024-11-16T06:27:56Z
Як використання буфера обміну Windows підвищить продуктивність роботи на ПК
InternetUA
2024-11-16T06:01:16Z
Паї безкоштовно роздають? Новий симулятор фермера, після виходу в Steam, встановив рекорд
Знай
2024-11-16T05:51:17Z
iPhone XS Max тепер є частиною історії Apple
Portaltele
2024-11-16T05:48:59Z
Просто хотів співати: за що Apple часів Джобса була готова засудити 9-річного хлопчика
24tv
2024-11-16T05:12:51Z
Дослідники прогнозують, що штучний інтелект матиме вирішальне значення у війнах майбутнього
InternetUA
2024-11-16T05:03:34Z
Віцеканцлер Німеччини висунув обвинувачення за образи в інтернеті
InternetUA
2024-11-16T04:33:18Z
Забудьте Silent Hill 2: "страшилка" про П'ятачка з Вінні-Пуха 2003 року підірвала ринок хорорів
Знай
2024-11-16T04:06:54Z
Skoda Karoq: маленький кросовер для великої родини
AutoCentre
2024-11-16T07:06:21Z
Навіть у Монако такого не бачили: українець одягнув "Запорожець" у золото
Знай
2024-11-16T04:51:06Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T20:36:43Z
Автопарк Укрпошта оновився місткими фургонами
AutoCentre
2024-11-15T18:18:10Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z