Перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ є свідченням того, що Україна наближається до Організації Північноатлантичного договору.
На цьому перед початком засідання в Брюсселі наголосив генеральний секретар Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберг.
На переконання генсека НАТО, це засідання є історичним.
– Усі союзники згодні, що Україна стане членом блоку, – заявив Єнс Столтенберг.
Які питання будуть на порядку денному засідання Ради Україна-НАТО
На першому “історичному” засіданні союзники говоритимуть про підтримку України на шляху до членства в Північноатлантичному союзі, а також на полі бою.
– Дозвольте мені знову висловити глибоке захоплення ЗСУ, політичним керівництвом, народом України, хоробрістю, яку українці демонструють із моменту повномасштабного вторгнення, – наголосив генсек НАТО.
Однак, додає Єнс Столтенберг, попри досягнення України на полі бою, союзники “не повинні недооцінювати Росію”.
– Ми бачимо інтенсивні бої, і маємо бути готові до нових ракетних ударів. Тому важливо, щоб наша солідарність з Україною була не лише на словах, а й на ділі, – зауважує генсек НАТО.
На переконання Єнса Столтенберга, відкриття в Румунії навчального центру для пілотів F-16, €2,1 млрд від Нідерландів та створення 20 союзниками коаліції протиповітряного захисту є конкретними кроками, але таких дій потрібно більше.
– Нам потрібна стійка посилена підтримка України. Адже, щоб Україна перемогла, була спроможна дати відсіч російським силам і вистояти як незалежна держава в Європі, є інтересом і нашої внутрішньої безпеки, – наголосив Столтенберг.
Що відомо про засідання Ради Україна-НАТО
Рада Україна-НАТО була створена за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року.
Перша зустріч міністрів закордонних справ Ради НАТО-Україна відбувається 28-29 листопада.