MY.UAНовини
«Війна закінчиться лише з деокупацією Криму». Що робити з півостровом і його жителями Україні
«Війна закінчиться лише з деокупацією Криму». Що робити з півостровом і його жителями Україні

«Війна закінчиться лише з деокупацією Криму». Що робити з півостровом і його жителями Україні

Мережа кіноклубів документального кіно Docu/Club спільно з музеєм Майдану до десятої річниці Революції гідності провели показ та обговорення документального фільму «Крим SOS» режисера Сергія Лисенка.

«КримSOS» — це громадська ініціатива, створена для висвітлення подій, які відбуваються в Криму через його незаконну анексію Росією. 27 лютого 2014 року, в перший день російської окупації півострова, активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва й Алім Алієв створили сторінку «Крим SOS» у фейсбуці, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Згодом організація почала надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам із Криму та сходу України.

Фільм «Крим SOS» входить до альманаху «Енциклопедія Майдану», створеного з ініціативи ГО «Докудейз» у 2015 році. До альманаху ввійшли 9 фільмів, які розповідають про ініціативи, що виникли під час Революції гідності, та про їхню роботу після початку російсько-української війни.

Режисер Сергій Лисенко зафіксував на камеру перші місяці роботи громадських активістів. Загалом за час своєї діяльності «КримSOS» надала підтримку сотням тисяч громадян із Криму і сходу України.

Ситуацію в тимчасово окупованому Криму зараз, репресивну політику загарбників щодо кримчан, підтримання зв’язків півострова з материковою Україною після презентації фільму глядачі обговорили з режисером Сергієм Лисенком, адвокаткою «КримSOS» Анною Рассамахіною та заступником генерального директора Українського інституту Алімом Алієвим. Модерувала дискусію координаторка та юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Рівному, модераторка кіноклубу Docudays UA «Права людини крізь об’єктив» Марія Цип’ящук.

Алім Алієв, Анна Рассамахіна, Марія Цип'ящук, Сергій Лисенко

Режисер Сергій Лисенко під час Революції гідності разом із колегами знімав події Майдану, зокрема й приїзд активістів у Межигір’я — тодішню резиденцію колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Тоді, після зйомок у Межигір’ї, він поділився з артдиректором кінофестивалю Docudays UA Романом Бондарчуком ідеєю зробити фільми про ініціативи, які народилися на Майдані, й вони удвох узялися її втілювати.

«Ми думали, що цікаво було б дізнатися, як розвиватимуться громадські ініціативи далі, чим вони займатимуться, що з ними буде. Неможливо було уявити, що така енергія просто розчиниться. Тоді ми визначили певні теми та почали знімати фільми про кожну ініціативу», — розповідає Сергій Лисенко.

Сергій Лисенко, режисер фільму «Крим SOS»

За словами Лисенка, фільм «Крим SOS» — один із його улюблених. Бо саме завдяки йому він познайомився з багатьма людьми, які втілюють вагомі ідеї. Монтував він його у перервах між волонтерством і зйомками війни, яка на той час уже розпочалася.

Заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв сказав, що організація «Крим SOS» є продовженням Майдану.

«У 2014 році ми ще не зовсім розуміли, що відбувається в Криму, але зідзвонилися з друзями та вирішили створити сторінку у фейсбуці, аби публікувати новини. Тоді був величезний запит від суспільства на допомогу. Люди постійно телефонували й пропонували її. Наша ініціатива була продовженням Майдану, сьогодні ж ми вже — громадська організація, яка професійно працює з обраними темами: внутрішньо переміщеними особами, з питаннями юридичної та психологічної допомоги, міжнародної адвокації», — каже Алім Алієв.

Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту

За ці роки тема Криму почала звучати не лише серед громадських організацій, але й у державних інституціях. Зокрема, було створено Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Кримський дім як державний культурний центр, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Український інститут — державну установу, яка належить до сфери управління Міністерства закордонних справ і займається просуванням теми Криму за кордоном.

«Нам дуже важливо пояснювати, що ця війна розпочалася не у 2022 році, а у 2014-му. І також варто показувати наслідки війни та говорити про її першопричини. З темою Криму ми працюємо через м’яку силу, тобто через мистецькі проєкти, академічні програми, онлайн-курси на тему історії та культури кримських татар», — розповідає Алім Алієв.

Говорячи про анексію Криму та 10-річне життя кримчан під пильним поглядом російських силових структур, учасники згадали про порушення прав людини, які постійно відбуваються на півострові. Особливо часто страждають від переслідувань, тиску й арештів кримські татари.

«Кримська тема на слуху, бо ми часто чуємо про незаконні затримання, обшуки, ув’язнення кримських татар. Це злочини такого масштабу, який шокує. Наприклад, політичних в’язнів депортують із Криму й утримують в інших регіонах Росії. Або, наприклад, зараз у Крим вивозять людей, яких заарештовують на нещодавно окупованих територіях — це частина Запорізької області, Маріуполь тощо», — говорить адвокатка «КримSOS» Анна Рассамахіна.

Анна Рассамахіна, адвокатка «КримSOS» 

За її словами, після початку повномасштабного вторгнення, в Сімферополі побудували нове СІЗО, і цілком зрозуміло, що окупанти збираються збільшити кількість ув’язнених з-поміж українців із тимчасово окупованих територій.

Також на півострові відбуваються утиски з релігійних мотивів.

«Ми теж всі це знаємо. Переслідування татар, переслідування різних релігійних течій, які не є екстремістськими за своєю сутністю, але послідовники яких усе ж таки зазнають порушень своїх прав», — додає адвокатка.

Учасники й учасниці дискусії після презентації фільму «Крим SOS»

Крім того, після початку повномасштабного вторгнення в Криму активізували роботу російські спецслужби.

«Важко навіть уявити, яких утисків можна зазнати за жовто-блакитну стрічку. Абітурієнти з Криму, які збираються вступати в українські університети, розповідають нам про те, що кримські провайдери зараз передають дані про абонентів, які відвідують українські державні ресурси. Українські сайти заблоковані в Криму і зайти на них можна лише через VPN, але навіть так про людину все одно можуть дізнатися російські спецслужби», — каже адвокатка.

За її словами, деякі фрагменти сучасної української історії та їх викладання у Криму кваліфікуються російськими спецслужбами як екстремізм. Тобто вивчення історії подій на Майдані може бути підставою для притягнення вступників до кримінальної відповідальності.

«Атмосфера, в якій існують проукраїнські люди, або навіть не проукраїнські, а ті, які не хочуть цієї війни… Навіть ці люди перебувають у постійній небезпеці. Це сумна історія, але про неї треба говорити й хотілося б, щоб про це знало якомога більше людей на підконтрольній Україні території», — говорить Анна Рассамахіна.

За ці роки багато кримчан залишили окупований півострів і виїхали у підконтрольні Україні міста. На думку адвокатки, держава не в змозі забезпечити переселенців безплатним житлом. Жодна держава у світі не спроможна компенсувати всі втрати, тим більше — країна, яка перебуває у стані війни.

«Насправді я цього від держави не очікую. Але хотіла би бачити ефективне використання наявних державних ресурсів. Це стосується, в першу чергу, не грошей, а більше створення якісного законодавства, якісних процедур, які реалізують це законодавство», — говорить адвокатка.

Дискусія після презентації фільму «Крим SOS»

Крім роботи державних органів у питаннях звільнення Криму та відновлення українського законодавства на півострові, до повернення кримчан в Україну також мають долучатися і пересічні люди, сказала Анна Рассамахіна. Йдеться про повернення цих людей не фізично, а ментально, бо після деокупації Криму ми маємо жити в одній країні.

«Ніхто з нас не хоче, щоб через 30 років наші діти й діти тих, хто зараз мешкає в Криму чи Донецьку, вбивали одне одного на підґрунті громадянського конфлікту. Тому треба створювати механізми для соціалізації цих людей після деокупації. Варто допомагати їм знаходити свою нову ідентичність», — розповідає Анна Рассамахіна.

Алім Алієв говорить, що ця війна закінчиться лише з деокупацією всіх територій України, зокрема й Криму. Поступатися територіями чи погоджуватися на замороження конфлікту — це означає перекладати війну на плечі наших дітей.

«Росія як авторитарна система, як імперія, буде хотіти й далі завойовувати інші землі. Для жителів Криму ця війна з 2014 року є новітньою колонізацією півострова. Ми боремося за нашу ідентичність і за право обирати майбутнє. Коли ми говоримо про те, хто і що може зробити для повернення Криму сьогодні, то важливо усвідомлювати, що зараз у нас немає сторонніх спостерігачів — ми всі або у війську, або маємо щось робити для війська. Варто підтримувати культуру, зокрема кримськотатарську, нашу мову, яка зникає, — як інституційно, так і на особистому рівні, коли кожен українець може знати 10, 20, 30 фраз кримськотатарською», — говорить Алім Алієв.

Учасники й учасниці дискусії після презентації фільму «Крим SOS»

Наостанок обговорення спікери поділилися своїм баченням, яким може бути Крим через 25–30 років.

«Крим для мене — це повернення двох прапорів: українського та кримськотатарського. Крим для мене — це місце, яке не лише надихає, але й продукує сенси для України й для іншої частини світу. Крим — це креативний півострів, де люди можуть розвиватися, робити цікаві та важливі речі, які сприйматимуться не тільки в Україні, а й за кордоном. Крим — це місце, яке знову буде відкритим для світу», — розповів Алім Алієв.

«Я сподіваюся, що Крим не стане важелем для насильства, подальшої несправедливості на багато років вперед», — сказала адвокатка «КримSOS» Анна Рассамахіна.

Режисер Сергій Лисенко вважає, що Україні треба переосмислити свою підтримку кримських татар.

«Україна зробила велику помилку, що не покладалася багато в чому на кримських татар у Криму. Я сподіваюся, що у майбутньому ми ці помилки маємо виправити, і я щиро переконаний, що кримські татари й українці спільно зроблять Крим прекрасним», — додав він.

Фото Богдана Пошивайла

Читайте також
«КримSOS»: Політичних переслідувань з 2014 року зазнали 19 кримських журналістів
Алім Алієв: За час окупації у Криму зафіксували понад 5 тисяч порушень прав людини
Названо імена причетних до переслідування незалежних журналістів у Криму
Правозахисники склали список російських злочинців, які відмовляють у лікуванні кримським політв’язням
«КримSOS» описала 10 хвиль масових затримань активістів у Криму з 2021 року
Формат Civil Pitch, Docudays UA: Правозахисники мають дахозривні історії, а документалісти знають, як зробити з них потужні фільми
Євгеній Ярошенко, «КримSOS»: Термін «депортація» не дозволяє повноцінно зрозуміти глибину трагедії кримськотатарського народу
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Крыманнексия Крыма
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українські військові закріпилися в Бєлгородській області Росії — генерал НАТО
VGorode
2025-04-04T08:27:23Z
Як військовому звільнитися зі служби по догляду за людиною з інвалідністю
Telegraf
2025-04-04T08:27:15Z
Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок
Gazeta UA
2025-04-04T08:18:13Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T08:16:18Z
5 рідкісних прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку
24tv
2025-04-04T08:15:13Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T08:03:11Z
Який прохідний бал НМТ у 2025 році для вступу на бюджет та контракт
Факти ICTV
2025-04-04T08:01:56Z
Розробники з ОАЕ представили реактивний ударний дрон Jeniah
InternetUA
2025-04-04T08:01:01Z
"Плюс одна фобія": чоловік у Таїланді знайшов у морозиві живий "сюрприз"
24tv
2025-04-04T08:00:39Z
Окупанти потрапили у засідку ЗСУ на Донеччині: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-04-04T08:27:14Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T08:21:08Z
ЗСУ розбили під Андріївкою російську колону з 19 ББМ
Украина Криминальная
2025-04-04T08:19:37Z
Запарковані двори Києва: КМВА шукає рішення для доступу спецтехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:12:44Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T08:10:02Z
У Центральному районі Херсона - перебої з електропостачанням
УкраинФорм
2025-04-04T08:09:14Z
Київ посилює боротьбу з шахраями: які служби міста вже отримали «Е-посвідчення»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:36:03Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T07:31:04Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
У Пентагоні починають розслідування інциденту з Signal, перевірять дії міністра оборони США Гегсета
ZN UA
2025-04-04T08:28:07Z
Трамп и ящик Пандоры: как новые пошлины изменят мировую торговлю и как пострадают Украина и ЕС
Европейская правда
2025-04-04T08:28:07Z
Росія втратить десятки мільярдів доларів: Трамп може сильно вдарити по РФ
GlavRed
2025-04-04T08:27:13Z
Посланець Путіна на Fox News звинуватив Україну в порушенні перемир’я
Европейская правда
2025-04-04T08:27:04Z
Лавров та Дмітрієв конфліктують. В Ер-Ріяді вони здивували американців сваркою через стілець — росЗМІ
ZN UA
2025-04-04T08:25:20Z
У Раді сперечаються через мову в школах: законопроєкт про україномовне середовище суперечить нормам ЄС
Vlasti
2025-04-04T08:24:59Z
За час перемир'я у Чорному морі Росія не обстрілювала портову інфраструктуру - Плетенчук
УкраинФорм
2025-04-04T08:24:07Z
Франція вимагає від Росії погодитися на перемир’я або, найреальніше, відкинути його
Европейская правда
2025-04-04T08:21:41Z
Корисні копалини Росії та України для США: яким є ідеальний сценарій РФ
ZN UA
2025-04-04T08:13:14Z
Інсайдер повідомив про ворожнечу синів Бекхемів: що відбувається
GlavRed
2025-04-04T08:27:42Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T08:27:11Z
Донька Моніки Беллуччі знялася в стильній фотосесії для Tatler
Фокус
2025-04-04T08:21:41Z
Акторка Тетяна Міхіна розповіла про зникнення сестри в окупованому Росією Маріуполі
Комсомольская правда
2025-04-04T08:13:24Z
«Хроніки Нарнії» від Netflix зроблять Аслана жінкою, роль пропонують Меріл Стріп
ITC
2025-04-04T08:10:09Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T08:00:21Z
15-річний актор серіалу "Юнацтво" про те, як повертався в школу після зйомок: "Тикали пальцями"
24tv
2025-04-04T07:39:07Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
Ван Дейк – Оуену: Ви хочете сказати, що сезон не буде особливим після вильоту з Ліги чемпіонів?
Football.ua
2025-04-04T08:22:46Z
Жіноча Ліга націй: де дивитися гру збірних України та Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:15Z
Самовпевнений боксер розповів, скільки отримав грошей за спаринги з Усиком
24tv
2025-04-04T08:09:24Z
Фехтувальниця з США отримала дискваліфікацію за відмову від поєдинку з трансгендером
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:09:09Z
За клуб Першої ліги гратимуть двоє футболістів УПЛ
УкраинФорм
2025-04-04T08:01:03Z
Гвардіола запланував перебудову: Манчестер Сіті покине десять гравців у кінці сезону
24tv
2025-04-04T08:00:26Z
Ренато Гаушо очолив Флуміненсе
Football.ua
2025-04-04T07:58:39Z
Хіт про Путіна і прапори України. Фанати «Жальгіріса» влаштували яскравий перформанс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:51:02Z
Чеферін проти розширення ЧС до 64 команд
Football.ua
2025-04-04T07:42:26Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T08:27:45Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T08:27:29Z
Нова відповідь Трампу: Велика Британія може ввести тарифи на 8 тисяч категорій товарів
24tv
2025-04-04T08:27:04Z
Борги не лишаються безкарними — де перевірити арешти на рахунки та майно
Telegraf
2025-04-04T08:21:50Z
Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Хвиля
2025-04-04T08:16:30Z
Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
InternetUA
2025-04-04T08:16:23Z
Нафта дешевшає, євро зміцнюється: яку вигоду Україні могли принести мита Трампа
Telegraf
2025-04-04T08:15:18Z
Колишній заступник ДПС Одещини Микола Бородюк став заступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Antikor
2025-04-04T08:15:03Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:12:42Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:27:09Z
Як розвинути силу волі: поради провідного психолога
24tv
2025-04-04T08:27:07Z
Ідеї домашнього офісу з фото: як зручно та естетично облаштувати робочий простір
24tv
2025-04-04T08:21:53Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Ці культури можна висадити у відкритий ґрунт вже у квітні: вони не бояться холодів
24tv
2025-04-04T07:54:26Z
Флірт, контроль та лестощі: які ознаки, що ваш партнер не проявлятиме емоцій
Знай
2025-04-04T07:51:27Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
Інтернет-аферисти ошукали чотирьох українок на 124 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-04T08:28:19Z
Затримано киянина, який намагався вбити рідного брата молотком
Украина Криминальная
2025-04-04T08:28:05Z
На Волині засудили 55-річного чоловіка за ухилення від мобілізації
Antikor
2025-04-04T08:27:11Z
Пенсіонерку випадково закрили в супермаркеті на ніч: вона там часу не гаяла
Фокус
2025-04-04T08:27:07Z
Росіяни врятували нафту, яку застрягла біля берегів Індії
24tv
2025-04-04T08:21:08Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T08:13:04Z
Заробили мільйони: як зістарені підроблені карти скарбів приносили "золото"
Фокус
2025-04-04T08:06:41Z
Витягували лише обвуглені тіла: шокуючі кадри з місць влучань по Харкову
24tv
2025-04-04T08:06:35Z
У Харкові внаслідок масованої атаки дронів пошкоджені щонайменше 28 будівель
УкраинФорм
2025-04-04T08:06:16Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Виявили основну причину, чому людям з алкогольною залежністю так важко кинути пити
24tv
2025-04-04T07:45:58Z
Лікар попереджає про вірусну дієту, яка може призвести до раку кишківника
Факти ICTV
2025-04-04T07:40:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
«Графіка просто бомба»: ремастер The Last of Us Part 2 стартував з 91% схвальних відгуків у Steam
ITC
2025-04-04T08:10:41Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T08:07:36Z
Магнітна буря зіпсує настрій наприкінці тижня. Якої сили вона буде
Telegraf
2025-04-04T08:00:21Z
Молодий батько спробував заспокоїти дитину танцем: вираз її обличчя говорить сам за себе
Фокус
2025-04-04T07:42:25Z
Найнебезпечніший астероїд в історії спостережень тепер загрожує не Землі, а Місяцю
24tv
2025-04-04T07:36:46Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z