Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час конференції у Європарламенті заявив колишній посол Сполучених Штатів при НАТО, експредставник США по Україні Курт Волкер. Він підкреслив, що висловлює особисту точку зору, а не позицію уряду США,
«Путінська агресія проти України – це не лише про Україну. Це загроза для всієї Європи, тому що Путін прийшов до ідеології імперіалістичної, авторитарної та геноцидної держави. Він заперечує право України на існування, і проголошує право Росії керувати життям інших народів», - сказав американський дипломат.
За його словами, якщо погодитися із твердженням Москви, ніби Крим «завжди» був російським , то це дасть РФ привід для спроби поновити контроль над іншими країнами, - наприклад, державами Балтії або Фінляндією. І вся путінська ідеологія спрямована саме на ствердження права Москви на такі дії.
«Сьогодні (під час конференції – ред.) я чув дуже чітку та надихаючу розмову про те, що Україна має стати членом Європейського Союзу. Це дуже важливо для України - стати частиною європейської родини, європейською демократією у серці Європи. Але це не може відбутися без наявності безпеки. Для того, щоб Україна прийшла в ЄС, вона потребує безпеки та захищених кордонів», - переконаний Волкер.
Він зауважив, що не варто закривати очі на недоліки всіх розмов про гарантії безпеки для України, які насправді формулюються як «запевнення» Такі запевнення є не більш переконливими за ті, що містилися в Будапештському меморандумі, коли Україна погодилася стати без’ядерною державою.
«Треба спитати себе – якщо «запевнення» не означають «гарантію», якщо ми говоримо про незобов’язальний інструмент замість зобов’язального договору, - якщо ми говоримо про щось іще, окрім членства в НАТО, - це тому, що ми насправді не маємо на увазі ніякої безпеки. Тож ми маємо розглядати НАТО як єдину реальну відповідь на потреби безпеки України, також важливу для входження її до Євросоюзу, - ці два питання йдуть поряд одне з одним», - підкреслив експосол Сполучених Штатів при НАТО.
Як повідомлялося, у вівторок в Брюсселі, за ініціативи Європейського парламенту та низки міжнародних дослідницьких організацій відбулася міжнародна конференція «Європейська інтеграція України». В ній узяли участь українські та європейські політики, представники громадськості, а також провідні експерти світового рівня у питаннях міжнародної політики.