MY.UAНовини
Жорсткий секс із чоловіком-військовим і "роман" з окупантом: що треба знати про інтимні стосунки під час війни
Жорсткий секс із чоловіком-військовим і "роман" з окупантом: що треба знати про інтимні стосунки під час війни

Жорсткий секс із чоловіком-військовим і "роман" з окупантом: що треба знати про інтимні стосунки під час війни

Сексологиня розповіла, як подолати проблеми у ліжку, якщо ваш партнер — військовий

Війна змінює сексуальну поведінку людей. Стрес, пережитий на війні, може призводити до проблем у ліжку. В когось сексуальна поведінка змінюється, в когось зникає бажання, а хтось стає гіперсексуальним і навіть здатним до насильства над своїм постійним партнером.

Психолог та сексологиня Святослава Федорець розповіла "Телеграфу" про важливі особливості та зміни у сексуальній поведінці під час війни. Що нормально, а що — ні? А також як долати всі ці проблеми?

*Про те, як підтримувати емоційний і сексуальний зв'язок між партнерами, що жінкам треба знати про сексуальні можливості військових, як в армії регламентують особистий інтимний час? Відповіді на ці та інші запитання читайте в першій частині інтерв’ю.

— Що робити з сексуальним насильством в армії, чи справді серед військових такі ситуації більш поширені, аніж у цивільному житті?

— На жаль, на тлі великих потрясінь наша психіка може видавати нам такі реакції яких ми не очікували самі від себе, де не зможемо пояснити причини наших вчинків. Деякі військові на консультаціях з психологами через якийсь час зізнавалися, що ґвалтували. Це викликає страждання, тому що головою не можуть зрозуміти причини вчиненого насилля.

Або жінка, яка була в окупації мала секс з загарбниками. І це не тому, що вона аморальна, захотіла м*скаля і зрадила українців. Могли бути зовсім інші причини. Наприклад, спосіб вижити та забезпечити своїх трьох дітей. Або хвору матір чи батька. Ми не знаємо, які були обставини.

Жінка може дуже швидко реагувати на пропозицію переспати з нею, щоб отримати якісь ресурси в зоні окупації. Досвідчена угорська психоаналітикиня Ален Польтц описує свій досвід так: "Мама нестримно худла… Я пішла до лікаря… запитала його, що робити. Він порадив давати їй більше рідини. інакше вона загине. Рідини? Але якої? Адже навіть води нам діставалось не більше кварти в день. Я пішла до росіян і попросила в них глечик молока. Ціну я знала: за дзбан молока довелося розрахуватися власним тілом. Потім я пішла до будинку священника, наше останнє житло: хотіла принести звідти матрац. За матрац теж потрібно було розрахуватися натурою. Все сталося в підвалі з картоплею. Небагато картоплі ще залишалося на підлозі, і я лежала на ній, не рухаючись. Будь ласка!".

Чому я про це кажу? Щоб суспільство обережно ставилося до подібних історій, адже ми не знаємо, які були причини. Дуже важливо про це говорити, щоб не стигматизувати різні верстви населення, в тому числі військових. Звісно, безпосередньо насилля не треба виправдовувати. А ще не варто казати, що всі мають ПТСР чи депресію.

За словами Святослави Федорець, кожна історія індивідуальна, але війна змінила нас усіх.

— Що впливає на інтимне здоров'я військових: відсутність регулярної сексуальної розрядки, психологічні проблеми чи щось фізичне?

— Військовий тривалий час перебуває в окопах, де вогко і холодно. У нього може виникати запалення. І поки він на війні, як слід не зможе це пролікувати. Український уролог-психолог Іван Дмитрик займається відновленням військових, і до нього часто приходять військові із запаленням. Але у цивільне життя вони повертаються на 2-3 дні й завтра знову їдуть на фронт. Тож лікар каже, що нема сенсу починати, якщо нема можливості дотримуватися регулярності лікування. От якби воно по-дурному зараз не звучало, але лікування та відновлення пропонують після повної демобілізації.

Бойові дії та війна впливають і на нашу нервову систему. Коли чоловік перебуває на війні, у нього активізується симпатична нервова система, яка відповідає за реакції "бий", "біжи" або "завмри". А щоб ми зайнялися сексом, у нас має активізуватися парасимпатична нервова система, яка відповідає за розслаблення та відновлення. І я завжди наводжу військовим метафору: "Чи було у вас в житті, щоб ви запізнювалися і бігли на потяг? Чи хотіли ви тоді сексу?" Мені кажуть: "Та який секс, про що ви говорите?"

Бо в такій ситуації була активована симпатична нервова система, у вас була задача зробити те, що важливо — встигнути на потяг. Так само і на війні. Поки у військового активована симпатична нервова система, у нього може не бути ерекцій, вони можуть бути нестабільні, нестійкі, він може дуже швидко кінчати. І коли ми пояснюємо це військовому, то знімаємо з нього тривогу та хвилювання з приводу того, що сексуальні функції змінились.

У нас суспільство патріархальне, а це означає, що воно висуває багато вимог до чоловічої потенції. При цьому саме військове середовище досить маскулінне. І для чоловіка його пеніс і ерекція, це як ідентичність. Якщо "там" щось не так, він починає хвилюватися, що став "недочоловіком". І дуже просте пояснення, яке я навела, знімає багато тривог із військових. Це абсолютно нормальна реакція нашого організму на стрес. І щоб людина могла зайнятися сексом, треба активізувати парасимпатичну нервову систему. Для цього треба розслабитися, треба "заземлитися".

— Як можна "заземлитися"?

— Є техніка дихання "по квадрату", її легко можна знайти в Гугл. Є подібна парна техніка, коли ви лягаєте з партнером в позу "ложечки": жінка спереду, а чоловік ззаду. Його завдання протягом трьох хвилин синхронізувати своє дихання з диханням партнерки. І таким чином тіло чоловіка розслабляється. Потім пара міняється місцями. Є багато інших технік, які ви можете використовувати.

— Які рекомендації ви можете дати військовим? Що допоможе повернутися у нормальне сексуальне функціонування?

— Якщо у військового погіршились ерекції і він повертається додому на короткий строк і не має можливості відпочити повністю після бойових дій, то я рекомендую парі зосередитися на видах сексу без проникнення. Це зніме зайві тривоги та хвилювання. Тобто знаючи, що у чоловіка зараз активізована симпатична нервова система. Знаючи, що це впливає на його сексуальне функціонування, і що це нормально, пара свідомо обирає ті види сексу, де не буде проникнення пеніса в піхву.

Можливо, це буде оральний секс, можливо пестощі руками. Можна стимулювати навіть не ерегований пеніс — і це теж буде приємно. Можливо, інша стимуляція — вібратор і все, що вам буде приємно, комфортно і приноситиме задоволення.

Своєю метою ставте не еякуляцію, а отримання задоволення від процесу. Тож коли ми так розширюємо наше уявлення про секс, воно нам допомагає адаптуватися до тієї дійсності, яка є зараз.

Буває, навпаки, чоловік стає гіперсексуальним. Він може бути дуже різким. Деякі жінки скаржаться, що секс став схожим на зґвалтування: пестощів нема, ніякої ніжності, він одразу переходить до проникнення. Причому це робить жорстко чи навіть агресивно. В такому разі я даю рекомендації жінці відстоювати кордони: м'яко, ніжно, з розумінням психології військових.

Треба казати: "Ти хочеш сексу — добре, я не проти. Я теж хочу сексу, але секс буде на таких умовах, де буде приємно обом. І тобі, і мені".

Це просто сказати, але непросто зробити. Те, що чоловік воює, це великий подвиг, але це не дає йому права ґвалтувати свою дружину. Він може це робити не зі зла, він може це робити через вплив війни та армійського середовища. Там короткі команди, там все робиться швидко і він може цю звичку переносити в інтимне життя. А може бути так, що він хвилюється про ерекцію, поки пеніс стоїть, то одразу намагається його ввести.

Тому такі прості рекомендації можуть допомогти партнерам краще зрозуміти, що відбувається, і знайти шляхи вирішення.

— Проблеми з сексуальністю на тлі війни мають і жінки. Які негаразди найпоширеніші?

— У жінки може збитись менструальний цикл, можуть припинитись місячні. Так буває у жінок, які потрапляють в полон. Наприклад, гінекологиня яка потрапила в концтабір, в часи німецько-радянської війни, помітила, що у жінок зникли місячні. У когось вони відновилися через кілька місяців, а в когось понад пів року не було менструації.

Стрес безумовно негативно впливає на сексуальне здоров'я жінок. Як і у чоловіків, у жінок може відбутися зниження статевого потягу, або його підвищення. Комусь може здаватись, що неетично займатись сексом, коли в країні війна, люди гинуть.

Варто розмежовувати вплив війни на цивільних жінок та на військових. На жаль, зараз у світі не вистачає досліджень сексуальності жінок-військовослужбовців та жінок-ветеранок. Більшість інформації, яку ми маємо стосується чоловіків.

Загалом, під час війни сексуальна поведінка жінки може ставати більш поступливою, ми вже говорили про це. В середовищі військових така поступливість може бути проявом жалю до протилежної статі в моменти жорстких боїв та високої ймовірності загинути. Ветеран Леонід Рабічев згадував: "Виходили з оточення… Куди не глянемо — скрізь німці. Вирішуємо: вранці будемо прориватись з боєм. Все одно загинемо, так краще загинемо з гідністю… У нас було три дівчини. Вони приходили вночі до кожного, хто міг… Не всі, звичайно, були спроможні. Нерви, самі розумієте, — розповідав фронтовик. — Кожен готувався померти… Врятувалися вранці одиниці… Згадую тих дівчат із вдячністю. Жодної вранці не знайшов серед живих".

Інколи дівчата та жінки можуть бути готові "винагородити сексом" чоловіків та хлопців, які постійно ризикували власним життям, символічно дякуючи їм за звільнення від ворога та подальшу боротьбу з ним. Про що ми можемо почитати в книгах дослідників німецько-радянської війни.

— Ви дали рекомендації, що робити, коли хочеш відновити нормальне сексуальне функціонування. Можливо, щось не треба робити? Наприклад, бійців не тригерить прояв домінування та примусу у сексі?

— Поради, що не треба робити, будуть загальними і стосуватися всіх. Однак якщо у чоловіка нема ерекції або трапилось "фіаско", то найкраща реакція жінки на це — спокійна. Без фокусування уваги на проблемі. Поведінка має бути такою, коли ми невербально показуємо чоловіку, що все окей, нічого страшного не відбулося, я в тебе вірю, все нормально.

Другий тип реакції, коли жінка дуже старається підняти "полеглого бійця". Дуже активно пестить, стимулює руками, ротом. Він бачить, що вона старається. І сприймає це як зобов'язання будь-що видати ерекцію. Виникає напруга і ерекції не відбувається, що ще більше погіршує ситуацію.

Так не треба робити. Не треба докладати багато зусиль, пропонувати піти до уролога, записувати його до всіх можливих спеціалістів. Ерекція може погіршитись через вплив бойового стресу, про що я вже казала. Коли активізована симпатична нервова система — це нормально, що пеніс може не стояти.

Третій тип реакції, який шкодить партнерам: коли жінка думає, що проблема в ній. Мовляв: "Я стала негарна, погладшала, а у тебе там коханка, ти з кимось спиш, тому ти мене не хочеш, у нас нема сексу". Це все теж не треба робити. Він і так виснажений на війні, прийшов додому відпочити, а жінка створює додаткове напруження.

І найгірший тип реакції жінки, це коли пеніс не встав, і вона починає карати чоловіка. Наприклад: "У тебе не стоїть, тоді нічого не буде. Ні поцілунків, ні обіймів, ніякого тактильного контакту". Найкраще, що ми можемо зробити, це розширити наші сексуальні сценарії й допустити ідею, що секс може не закінчитися еякуляцією чоловіка та оргазмом жінки. Наше завдання — отримати задоволення "тут" і "зараз".

А коли жінка фокусується на тому, що чоловік має обов'язково кінчити, або чоловік фокусується, що жінка обов'язково має отримати оргазм — отримаємо протилежний результат. Ми вганяємо партнера в незручну ситуацію. Наприклад, жінка розуміючи, що партнер чекає на її оргазм, думає: "Він так старається, може простіше буде зімітувати, нехай від мене відчепиться".

У мене в TikTok є відео, про спосіб в який чоловіки імітують еякуляцію (коли жінка імітує оргазм, ми до цього ставимося спокійно). Коли я випустила відео про реальну історію життя, то частина аудиторії захейтила мене. Казали, що це все вигадка, такого не може бути, для чого йому це робити.

І ще поширена помилка, яку роблять люди — порівнювати себе з іншими. Наприклад: "У мене в сексі так, а у мого побратима Василя інакше. У мене, напевно, проблеми". Наша сексуальна поведінка дуже-дуже різноманітна. І неправильно порівнювати себе з іншими, і вкрай неправильно порівнювати свого партнера, а особливо партнерку з іншими. Тому що жіноча сексуальна поведінка, жіночі сексуальні реакції дуже багатоманітні. Якщо одна партнерка мала оргазм через п'ять хвилин після проникнення, то інша може не отримати його взагалі від проникаючого сексу, але мати від інших стимуляцій.

Тому не порівнюємо себе з кимось і не порівнюємо своїх партнерів. Говоримо з партнером про те, чого він хоче, а чого не хоче.

— Чи правильно я винесла висновок з нашої розмови: щоб сексуальне життя влаштовувало обох, треба терпіння, бажання обох людей вести діалог, говорити з людиною про те, що подобається, а що ні?

— Так, комунікація — це основа хороших сексуальних стосунків. Коли пара скаржиться, що секс змінився, вони не хочуть одне одного, то я одразу запитую, яка у них комунікація?

Комунікація — це фундамент хорошого сексу. Люди іноді розділяють ці сфери: спілкування — окремо, а секс — окремо. Воно так не працює. Це все пов'язане. Якщо жінка дратує чоловіка, коли вона є постійним джерелом роздратування, агресії та критики, то зрештою він може перестати її хотіти. Якщо чоловік не дає жінці відчуття захищеності, турботи та не задовольняє її несексуальні потреби, то вона може не мати з ним оргазмів. І це нормальна реакція нашого тіла, нашої психіки та нашої сексуальності.

Тому комунікація — це перш за все. І якщо ви на відстані — ваш чоловік чи дружина служить, то підтримуйте контакт всіма доступними способами.

Я б рекомендувала цивільним пошукати прості курси, як поводитися з військовими. Вивчайте психологію військових: як вони можуть реагувати, поводитись. У них, дійсно, може бути ПТСР, але не в усіх військових. Що більше ви будете знати про особливості психіки військового, то краще зможете з ним комунікувати й тим більша ймовірність, що збережете ваші стосунки.

Однак після війни завжди залишається велика кількість самотніх людей. Це теж частина тієї ціни, яку платять за війну. Причини будуть різні. Це можуть бути важкі форми інвалідності, поранення чи просто небажання створити стосунки. Але це дані про попередні війни. Як воно буде у нас — ми ще тільки будемо досліджувати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Google закрила вразливість, якою користувалися хакери та поліція для злому Android
InternetUA
2025-02-07T22:04:02Z
Як уберегти свій аккаунт у Viber від шахраїв: експерти з безпеки дали важливу інструкцію
Политека
2025-02-07T21:27:42Z
Бонні Блу переспала з понад 1000 чоловіків: показуємо її найспекотніші фото з інстаграму
24tv
2025-02-07T21:24:57Z
Самогонний апарат з NVIDIA RTX 4090 FE? Billet Labs представила компактний ПК The Boiler
ITC
2025-02-07T20:40:03Z
Apple "завалить" новинками: окрім бюджетного iPhone на підході нові MacBook і iPad
InternetUA
2025-02-07T20:13:11Z
Поплавський у четвірці найвпливовіших блогерів України: 10 мільйонів підписників
Политека
2025-02-07T19:33:08Z
ТОП-9 найкращих Android-смартфонів на лютий 2025 року
InternetUA
2025-02-07T19:31:06Z
Apple презентує смартфон iPhone SE вже наступного тижня, — Bloomberg
Фокус
2025-02-07T19:27:18Z
Салат, який затьмарить усі страви: неймовірно простий рецепт за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-07T19:27:04Z
Завжди ідеальні вікна: хитрість, яка надовго збереже чистоту та блиск скла
24tv
2025-02-07T22:03:59Z
Коли додавати кондиціонер до прання: речі будуть свіжими та запашними
24tv
2025-02-07T20:51:48Z
Він може замінити вечерю: простий салат з буряка, який позмагається з вінегретом
24tv
2025-02-07T20:51:14Z
5 помилок, які ви допускаєте під час очищення нержавіючої сталі
24tv
2025-02-07T20:00:20Z
3 надійні способи почистити чайник від накипу: зійде на очах
24tv
2025-02-07T19:51:37Z
Гори, море чи пустеля: де ваш ідеальний відпочинок за знаком зодіаку
24tv
2025-02-07T19:12:56Z
Як прати в'язаний одяг, щоб він не втратив форму
24tv
2025-02-07T19:06:43Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T18:27:39Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
Сумчанка втратила 120 тисяч гривень, потрапивши в пастку шахраїв
Украина Криминальная
2025-02-07T22:57:48Z
У Києві прогриміли вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:51:26Z
Групове зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд нарешті оголосив вирок
TSN
2025-02-07T22:36:16Z
У Рівному зловмисник убив чоловіка та намагався приховати злочин
Украина Криминальная
2025-02-07T22:09:48Z
Шахрайська схема на Тернопільщині: двоє аферистів ошукали 20 продавців техніки
InternetUA
2025-02-07T22:04:26Z
Жінка втратила гроші через інтернет: купувала зерно в шахраїв
InternetUA
2025-02-07T21:12:48Z
Погрожував зброєю, вимагаючи майно: на Київщині оголосили підозру окупанту
Политека
2025-02-07T21:01:18Z
У Бєлгороді військові на BMW врізалися в машину швидкої допомоги: є жертви
24tv
2025-02-07T20:51:26Z
У Бразилії літак врізався в громадський транспорт: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T20:48:56Z
Дебютний гол Кварацхелії допоміг ПСЖ обіграти Монако
Football.ua
2025-02-07T22:46:27Z
Відсторонення Мудрика може бути знято без подальшого покарання – Джейкобс
Football.ua
2025-02-07T22:27:46Z
Мудрик в халепі: українця можуть дискваліфікувати навіть після негативної проби "B" допінг-тесту
24tv
2025-02-07T22:21:12Z
МЮ пройшов Лестер в Кубку Англії завдяки голу Магвайра
Football.ua
2025-02-07T21:57:22Z
Дубль Коло Муані вирвав для Ювентуса перемогу над Комо
Football.ua
2025-02-07T21:49:01Z
Інгулець не встиг відкрити новий стадіон до рестарту УПЛ: коли буде готова арена у Петровому
24tv
2025-02-07T21:36:06Z
Дубль Кейна з пенальті та гол Сане принесли Баварії перемогу над Вердером
Football.ua
2025-02-07T21:30:14Z
Арройо: Привіт, родино Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T21:01:32Z
Повернення на ринг? Кличко хотів би стати найстаршим чемпіоном світу у суперважкій вазі
Gazeta UA
2025-02-07T21:00:50Z
РФ атакує Україну ударними безпілотниками: на центр Києва летять ворожі "шахеди"
Фокус
2025-02-07T23:12:59Z
У Харкові оновлять систему оповіщення про атаки росіян
Gazeta UA
2025-02-07T22:24:45Z
У Сумах та Чернігові пролунали вибухи, країну атакують "шахеди"
ZN UA
2025-02-07T22:12:55Z
Карта бойових дій в Україні станом на 8 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:03:41Z
ВАКС арештував заступника Кличка: рішення ухвалили щодо кількох високопосадовців Києва
24tv
2025-02-07T22:00:35Z
Відвідування анексованого Криму та звинувачення у фонограмі: які скандали були на Нацвідборах
24tv
2025-02-07T21:42:05Z
На фронті - 116 зіткнень, ЗСУ знешкодили 250 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T21:30:39Z
Лубінець пояснив, чому досі не вдалося повернути всіх оборонців Маріуполя
24tv
2025-02-07T21:24:22Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 07.02.2025
Украина Криминальная
2025-02-07T21:15:54Z
Екскохана Каньє Веста Джулія Фокс позувала топлес на червоній доріжці
24tv
2025-02-07T22:51:55Z
Хто представлятиме Україну на Євробаченні-2025: текстова трансляція фіналу Нацвідбору
24tv
2025-02-07T22:36:21Z
Триматимуть у напрузі до кінця: 3 карколомні фільми на реальних подіях
24tv
2025-02-07T22:03:33Z
Олекса Манн. Фільми про художників очима художника
CutInsight
2025-02-07T21:48:27Z
25 цікавих фактів про «Зоряні війни»
CutInsight
2025-02-07T21:36:20Z
Українські художники в кіно
CutInsight
2025-02-07T21:36:05Z
25 найвражаючих кінотеатрів світу – ФОТО
CutInsight
2025-02-07T21:33:59Z
Рекордсмени кінопремій: Європейська кіноакадемія
CutInsight
2025-02-07T21:33:53Z
У Нью-Йорку за $11 млн продали трьохсотлітню скрипку Страдіварі
Фокус
2025-02-07T21:06:24Z
Тисячу Зеленського доведеться повернути: журналістка розповіла, кого це стосується
Политека
2025-02-07T23:03:16Z
Вже 100 підрозділів Сил оборони звітують в «Армії+» про удари по росіянах: як це працює
УкраинФорм
2025-02-07T23:03:16Z
8 лютого: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:06:56Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-07T22:01:51Z
Привітання з днем народження татові: найкращі побажання українською
Telegraf
2025-02-07T21:54:43Z
Найкумедніші пам’ятники мультперсонажам
CutInsight
2025-02-07T21:30:01Z
Президент на Ставці заслухав доповіді про постачання зброї
УкраинФорм
2025-02-07T21:18:02Z
Значення дронів має бути таким, щоб унеможливлювати російські штурми – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T21:10:57Z
РФ знову використовує північнокорейських солдатів для штурмів на Курщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T20:54:36Z
Хірург помилково видалив чоловіку печінку замість селезінки
24tv
2025-02-07T20:09:27Z
Як прибирання може врятувати вам життя
24tv
2025-02-07T19:57:59Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
Долар подорожчає вже найближчими днями: яким буде новий курс
GlavRed
2025-02-07T22:30:49Z
Торгова війна США і Китаю загрожує економіці Європи – ЄЦБ
Хвиля
2025-02-07T21:06:53Z
ПФУ розкрив нюанси індексації пенсій: кому, коли і на скільки підвищать виплати
Хвиля
2025-02-07T20:45:24Z
Україна готова зберігати газ із США у своїх сховищах – Зеленський
Лига
2025-02-07T20:36:33Z
До 40 гривень за кілограм: де в Україні купити гречку за найвигіднішою ціною
Политека
2025-02-07T20:27:51Z
Заморожені активи РФ: Шмигаль провів нараду щодо механізмів конфіскації
УкраинФорм
2025-02-07T20:21:49Z
Компанія «Агро-Ритм» планує представити нові сорти соняшнику та кукурудзи
AgroNews
2025-02-07T20:16:57Z
Непрацюючі кредити в Україні знизились до 30%
360ua.news
2025-02-07T20:12:01Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T19:55:16Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
ХАМАС може звільнити ще трьох ізраїльських заручників - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T23:18:37Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T23:13:49Z
Британія не бачить підстав для припинення вогню в Україні – путін не готовий
iPress
2025-02-07T23:13:30Z
Президент призначив послів у Молдові та Уругваї
УкраинФорм
2025-02-07T23:12:51Z
Війна, день 1080. Трамп анонсував можливу зустріч із Зеленським; посилення безпекових заходів у ТЦК
Football.ua
2025-02-07T23:01:49Z
Макрон закликає Європу не прогавити «революцію штучного інтелекту»
УкраинФорм
2025-02-07T22:57:57Z
Чому у північнокорейців такі великі втрати: The Times довідався
Gazeta UA
2025-02-07T22:57:55Z
Зеленський підтвердив новий наступ на Курщині
1News
2025-02-07T22:48:45Z
"Український тиждень" у Вашингтоні добігає кінця: яких важливих результатів вдалось досягнути
24tv
2025-02-07T22:36:31Z