MY.UAНовини
Анатомія "Олександрії": від бронзи та єврокубків до боротьби за місце в УПЛ
Анатомія "Олександрії": від бронзи та єврокубків до боротьби за місце в УПЛ

Анатомія "Олександрії": від бронзи та єврокубків до боротьби за місце в УПЛ

Колись одна з провідних команд України сьогодні бореться за збереження місця в еліті

Нинішній сезон вельми непросто складається для "Олександрії", колись бронзового призера чемпіонату України та учасника єврокубків. Зараз команда бореться за виживання, перебуваючи на 13-му місці в турнірній таблиці, але всього за три бали від "зони вильоту".

Vesti.ua продовжують рубрику "Анатомія футболу", в якій розповідають про команди вищого дивізіону українського футболу. У минулій статті йшлося про "Колос", команду з села на Київщині, яка випереджає багатьох представників міст-мільйонників і замикає топ-7 турнірної таблиці на цей час. А сьогодні йтиметься про "Олександрію", команду, що з'явилася на світ у 1990-му році, але яка вже у 2001-му році дебютувала в елітному дивізіоні, а сезон 2018/19 завершила на 3-му місці – у призерах чемпіонату України.

Від "Шахтаря" до "Поліграфтехніки" – попередник "Олександрії"

Історія олександрійського футболу, а як наслідок усього сучасного однойменного клубу, бере свій початок у 1948 році. У повоєнний час у місті формується футбольний клуб "Шахтар". Команда взяла участь у чемпіонаті УРСР серед колективів фізичної культури 1948 року, і посіла останнє місце в 7 зоні, програвши всі 7 матчів. 1950-ті роки стали невеликою втіхою через погані результатів. У ті роки олександрійці були частиною спортивного товариства "Трудові резерви". Також у той період "Шахтар" став чемпіоном Кіровоградської області.

Під час існування "класу Б", у якому команда виступала 9 сезонів, двічі (1965 і 1968 рік) посідала 4-те місце. З командою тоді працювали такі відомі фахівці як: Олександр Шевцов, Йосип Ліфшиц, Григорій Балаба, Володимир Тодоров, Юрій Головей та Олександр Лярвінський. Найбільшу кількість ігор зіграв Анатолій Бацека (137 матчів), найкращим бомбардиром став Василь Капінус (30 голів), а рекордсменом за сезон Юрій Панов (15 голів). Після розформування "класу Б" команда продовжила виступ у чемпіонаті України серед КФК (колективів фізичної культури) у період з 1971 по 1991 рік. "Шахтар" ставав неодноразовим призером групових етапів, а також дійшов до фіналу Кубка України серед КФК 1974 року. Довгий час саме Лярвінський залишався тренером команди, поки на зміну йому не прийшов колишній гравець "Шахтаря" Анатолій Конопльов. Безліч футболістів тієї команди згодом виступали за клуби Вищої ліги.

Після розформування "Шахтаря" 1990-го року, естафету клубу міста прийняла команда "Поліграфтехніка", сформована на заводі з однойменною назвою. У 1991 році команда виграла чемпіонат УРСР серед КФК у своїй зоні, а у фінальному турнірі стала бронзовим призером. Після розпаду СРСР, команда продовжила свій виступ уже в Першій лізі національного чемпіонату України – другій за значущістю після Вищої ліги, попередниці УПЛ. У сезоні 1992/93 олександрійці посіли 6 місце в групі. А наступний сезон ознаменувався третім, призовим місцем у Першій лізі, однак згідно з регламентом, підвищення в класі проводилося лише для перших двох місць. З сезону 1993/94 команда посідала різні не призові місця, і лише в сезоні 2000/01, посівши третє місце, змогла підвищитися в класі та вийти до Вищої ліги (тоді вже регламент дозволяв це).

У першому сезоні в елітному дивізіоні клуб посів передостаннє місце, у зв'язку з чим мав зіграти стикові (перехідні) матчі з житомирським "Поліссям", яке посіло 4-е місце у Першій лізі. У матчі за збереження місця у Вищій лізі олександрійці перемогли з рахунком 1:0. Але, вже наступного сезону клуб знявся з чемпіонату... через важкий фінансовий стан.

До речі, у команди з Олександрії був свій фарм-клуб – "Поліграфтехніка-2", який виступав у Кубку України сезону 92/93, а також в аматорській лізі (сезон 92/93, 94/95). Головне досягнення цього клубу – перемога в чемпіонаті Кіровоградської області.

Відродження та поява "Олександрії"

Більш звична сучасна назва клубу була представлена в сезоні 2004/2005, коли команда відновила свої виступи. У перший сезон команда посіла третє місце в групі Б третьої за значущістю Другої ліги України. А в наступному сезоні, як найкраща друга команда серед усіх груп отримала підвищення до Першої ліги. З сезону 2006/07 по сезон 2010/11 клуб виступав у Першій лізі.

У ці роки "Олександрія" постійно прогресувала, але не вистачало "зовсім трохи" для підвищення в класі. Утім, цей момент незабаром настав.

Прихід в еліту та "гойдалки" між лігами

Поворотним в історії команда став сезон 2010/11, за підсумками якого "Олександрія" посідає перше місце в чемпіонаті України серед команд Першої ліги України та підвищується в класі – до елітної Прем'єр-ліги. Але в першому ж сезоні своїх виступів в еліті – 2011/12 – команда посідає останнє 16-те місце в таблиці й знову опускається в Першу лігу. Наступні два сезони клуб посідав призові місця, але підвищеним не був.

І лише в сезоні 14/15 клуб знову потрапив до Прем'єр-ліги. І вже з сезону 2015/16 команда незмінно виступає в найсильнішому дивізіоні ось уже протягом дев'яти чемпіонатів поспіль.

Період розквіту і перші кроки в єврокубках

До речі, ще 2014-го року ПФК "Олександрія" об'єдналася з іншим професійним футбольним клубом "УкрАгроКом" із села Головківки Олександрійського району. Та команда теж виступала в Першій лізі. А об'єднавшись, команда зуміла не тільки міцно увійти в елітну лігу, а й регулярно посідати там високі місця і брати участь у єврокубках.

Так, у 2016-му році "Олександрія" дебютувала в єврокубку. У Лізі Європи УЄФА 2016/17 клуб зіграв проти хорватського "Хайдука" зі Спліта, програвши в 3-му кваліфікаційному раунді за сумою двох матчів із загальним рахунком 1:6. Наступного сезону клуб дійшов до раунду плей-офф Ліги Європи, обігравши (1:0 за сумою 2 матчів) румунську "Астру" в 3-му кваліфікаційному раунді, але поступившись білоруському БАТЕ (Борисов) у завершальному четвертому раунді плей-оф із загальним рахунком 2:3 і знову не потрапивши в основний раунд єврокубків.

Бронзовий пік і груповий етап Ліги Європи

У чемпіонаті української Прем'єр-ліги сезону 2018/19 клуб посів 3-тє місце, з солідною перевагою в 9 очок обійшовши луганську "Зорю" і з більш ніж 10-очковим відривом усіх інших суперників. Водночас срібному призеру того чемпіонату України київському "Динамо" олександрійці, своєю чергою, також поступилися з різницею в 9 очок у підсумковій турнірній таблиці, а чемпіону – донецькому "Шахтарю" – і зовсім з різницею в 16 балів. Проте для команди це був пік її виступів і найкраще досягнення в історії.

І, як наслідок, у сезоні 2019/20 "Олександрія" потрапила до групового етапу Ліги Європи, де, щоправда, посіла у своїй групі останнє 4-те місце та припинила участь у змаганнях. У групі з бельгійським "Гентом", німецьким "Вольфсбургом" і французьким "Сент-Етьєном" команда так і не змогла виграти жодного матчу, тричі програвши й тричі зігравши внічию - удома й на виїзді із "Сент-Етьєном" та вдома із "Гентом". Набравши 3 очки, українська команда посіла останнє місце в групі й завершила виступи на міжнародній арені.

А потім...

Відхід у тінь і боротьба за місце в еліті

Якщо наступний після "бронзового" сезон 2019/20 команда завершила на 5-му місці в підсумковій турнірній таблиці, відступивши на два кроки донизу, порівняно з 3-м місцем у сезоні 2018/19, то вже в сезоні 2020/21 команда посіла 9-те місце. Зрозуміло, з такими результатами мови про єврокубки не могло й бути. Щоправда, ще залишався "запасний варіант" у вигляді Кубка України, але і там команда вище півфіналу не забиралася.

Осінню частину так і не закінченого через повномасштабну війну сезону 2021/22 команда завершила на 6-му місці в турнірній таблиці, а перший чемпіонат у воєнних умовах 2022/23 завершила на тому самому прикрому 6-му місці, за "один крок" (одне очко) від полтавської "Ворскли" та 2-го кваліфікаційного раунду Ліги конференцій – третього за значущістю єврокубка, куди потрапляла команда, що посіла 5-те місце в чемпіонаті України.

А ось нинішній сезон у команди відверто не складається. Не обтяжена виступами в єврокубках команда в першому колі пропустила лише один матч (і той через негоду, коли на місто накрила хуртовина саме в 15-му турі, минулими вихідними), провівши 14 ігор і посідаючи лише 13-те місце в турнірній таблиці. Але навіть якщо уявити собі, що команда виграла у сусідів по турнірній таблиці з київської "Оболоні", то все одно, вище 11-го місця команда так і не підіймається. А з урахуванням того, що на 15-му місці йде чинний учасник єврокубків "Зоря", у якої три пропущені гри і потенційне місце в середині турнірної таблиці, то результати "Олександрії" і зовсім можна назвати плачевними.

Щоправда, у таких результатів є причина. У міжсезоння команду залишили 16 футболістів. натомість яких прийшли 16 нових гравців. Зрозуміло, що потрібно дати час гравцям елементарно зігратися, а потім вже згуртуватися в новий колектив. Тим більше, у команди тренер із психологією переможця – Руслан Ротань. Влітку 2023-го року молодіжна збірна України під керівництвом Ротаня на чемпіонаті Європи у чвертьфінальному матчі обіграла команду Франції (3:1). І нехай це була остання перемога на тому турнірі, вихід до півфіналу дав змогу збірній здобути путівку на літню Олімпіаду-2024 у Парижі. Це будуть дебютні Ігри для української футбольної збірної.

Попереду друге коло і всі сподівання вболівальників "Олександрії" пов'язані з тим, що в найближчі півтора тижня (16-17 тури) та навесні, після зимової паузи й відновлення сезону команда матиме вигляд уже зовсім інакший, згуртованим і потужним колективом, який не викликатиме сумнівів у власній силі.       

Потужна інфраструктура, як запорука успіху

Тим часом, ще до війни "Олександрія" отримала сучасний стадіон і базу, розташовану на другій арені клубу. Головним стадіоном клубу є КСК "Ніка" з класичними розмірами поля – 105 x 68 метрів. Він був відкритий 1998-го року завдяки реконструкції стадіону "Шахтар". Стадіон розташований у центрі міста і розрахований на прийом одночасно 7000 уболівальників. Він містить футбольне поле, трибуни та адміністративне приміщення. Комплекс також оснащений системою автоматичного поливу газону і контролю за вболівальниками, що необхідно для матчів як внутрішнього чемпіонату, так і ігор єврокубків. Усередині комплексу розташовані кафе і готель та Будинок футболу.

А 25 травня 1991 року було відкрито КСК "Олімп", який розрахований на 2640 місць для глядачів. У комплексі також розташовані роздягальні, ложа, інші адміністративні кімнати. Також стадіон містить мініфутбольне поле і тренажерний зал. Після появи арени "Ніка" стадіон "Олімп" відійшов на другий план і використовується як тренувальна база основної команди.

З надією на майбутнє

Також із початком сезону 2021/2022 у клубі діє футбольна академія, створена з ініціативи почесного президента ФК "Олександрія" Сергія Кузьменка. Повне фінансування діяльності академії здійснює ФК "Олександрія". Вихованці коштом академії забезпечуються спортивним одягом та екіпіруванням на рівні головної та юнацької команд. Заняття для юних спортсменів безкоштовні.

Іногородні вихованці проживають у мальовничому місці селища міського типу Приютівка (9 км від Олександрії) на сучасній базі, де раніше жили футболісти ПФК "УкрАгроКом", а потім команди U-21 ФК "Олександрія". Вони навчаються в місцевій школі. Проживання, харчування, транспорт, школа – безкоштовні.

В академії навчається понад 200 дітей 2006-2016 років народження, з них 20 – іногородні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У 2021 році представляла Україну на Євробаченні: де зараз Катерина Павленко, солістка гурту Go_A
24tv
2025-05-11T04:03:09Z
У Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
УкраинФорм
2025-05-10T23:49:57Z
Теплі історії для двох: 6 фільмів та серіалів, які можна подивитися з мамою
24tv
2025-05-10T19:42:09Z
Людмила Клименко презентувала новий сингл «Нічний вогонь»
Storyboom
2025-05-10T18:28:41Z
Андре Тан назвав тренди літа 2025: зверніть на них увагу
24tv
2025-05-10T17:24:40Z
Куди сходити у Києві 12-18 травня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T16:03:54Z
Марія Мельниченко показала приголомшливу сукню, у якій представить Україну на «Міс Світу 2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T15:57:18Z
Морська війна та дрони: розвідники розкрили нові факти протистояння на Чорному морі
Детектор М
2025-05-10T15:37:05Z
29 років разом: Ольга Сумська показала архівне відео з весілля з Борисюком
24tv
2025-05-10T14:51:26Z
Путін запропонував Україні відновити прямі переговори у Стамбулі з 15 травня
Лига
2025-05-11T04:30:59Z
Венгрия отсрочила переговоры с Украиной по нацменьшинствам – Минюст
Лига
2025-05-11T04:30:46Z
Трамп заявив про «повне перезавантаження» відносин з Китаєм на тлі перемовин у Швейцарії
УкраинФорм
2025-05-11T04:30:01Z
Іран заявляє, що не відмовиться від своїх ядерних прав
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T04:24:22Z
У Німеччині ухвалили несподіване рішення щодо зброї для України
Хвиля
2025-05-11T04:00:21Z
Путін звинуватив Європу в "хамській манері" і висловив сподівання на відновлення відносин
24tv
2025-05-11T03:54:56Z
Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів
ZN UA
2025-05-11T03:54:10Z
Путін виступає за «мир» з Україною та запускає «шахеди»: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:48:47Z
Як Трамп вирішив передати Ердогану та Сі Цзіньпіну "брудну роботу"
GlavRed
2025-05-11T03:27:17Z
Карта бойових дій на 11 травня 2025 року – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-05-11T04:15:40Z
Зі святом, матусю! Барвисті картинки, листівки та привітання своїми словами
Telegraf
2025-05-11T04:12:04Z
Волонтери з Британії та Канади передали Силам оборони майже пів сотні позашляховиків
УкраинФорм
2025-05-11T04:06:55Z
День матері в Україні: яскраві листівки, привітання у віршах і прозі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T04:03:59Z
11 травня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна виносити сміття з дому
24tv
2025-05-11T04:03:54Z
Якою буде пенсія, якщо людина працювала за кордоном
24tv
2025-05-11T04:03:48Z
Найдорожче в світі слово: найкращі вірші до Дня матері для найрідніших
24tv
2025-05-11T04:03:41Z
Безкоштовне житло для ВПО у Миколаєві: де можна знайти прихисток
Политека
2025-05-11T04:01:15Z
"Почули шелест": поліція в Японії виявила тисячі раків-самітників у кількох валізах іноземців
Фокус
2025-05-11T04:00:00Z
Не "Шуба" і не "Вінегрет": який ще салат з буряка вам точно сподобається
Telegraf
2025-05-11T03:15:26Z
Як правильно очистити рану вдома і коли варто звертатися до лікаря
Украина Криминальная
2025-05-10T21:57:07Z
Дофаміновий детокс – що це таке, простими словами, і чи варто його хотіти
24tv
2025-05-10T19:21:14Z
Досвідчені дачники поливають свій сад корицею — результат здивує навіть новачків
Telegraf
2025-05-10T17:54:36Z
Сіра гниль буде не страшна: чим потрібно обприскати полуницю у травні
GlavRed
2025-05-10T15:27:45Z
Коли тренуватись краще – зранку чи ввечері: ось що кажуть експерти
24tv
2025-05-10T15:12:40Z
Проблеми з нирками і психікою: популярний напій виявився небезпечним для підлітків, заявили вчені
Фокус
2025-05-10T14:43:21Z
Американські вчені розбили сотні яєць і тепер знають, як їх краще варити
ZN UA
2025-05-10T11:52:07Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Поліція розслідує розстріл росіянами чоловіка на дамбі Каховської ГЕС у 2022 році
УкраинФорм
2025-05-11T03:40:03Z
Тіло ймовірного ухилянта виявили поблизу кордону з Румунією - другий випадок впродовж тижня
Gazeta UA
2025-05-11T02:27:25Z
З Берислава на Херсонщині поліцейські евакуювали чотирьох людей
УкраинФорм
2025-05-11T02:27:18Z
Поліція Флориди зупинила яхту, як розбишакський авто, застосувавши маневр PIT
Топ Жир
2025-05-11T01:30:18Z
На Харківщині розслідують побиття чоловіка військовослужбовцями ТЦК
24tv
2025-05-10T21:09:57Z
Польська поліція з’ясовує обставини загибелі українця в готелі Кракова - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T21:09:43Z
16 злочинців підуть під суд за організацію шахрайського кол-центру у виправній колонії
InternetUA
2025-05-10T20:37:53Z
У Києві п’яний ексберкутівець протаранив три автівки
Украина Криминальная
2025-05-10T20:36:36Z
Злодія у законі "Умку" затримала СБУ - ЗМІ
Подробности
2025-05-10T20:15:21Z
Субсидії для ВПО в Запоріжжі: пільги будуть надаватися за новою схемою
Политека
2025-05-11T04:30:23Z
Правила виробництва спиртових дистилятів і алкогольних напоїв: чек-лист для крафтярів
AgroPortal
2025-05-11T03:30:26Z
"Нафтогаз" пояснив, як тепер формує рахунки за спожитий газ
Хвиля
2025-05-11T02:30:05Z
В Україні зафіксовано потужний стрибок цін на квартири, експерти пояснили причину
Хвиля
2025-05-10T23:42:18Z
НБУ пропонує оновити правила використання QR-кодів для платежів
InternetUA
2025-05-10T22:01:01Z
Мінус 70% викидів парникових газів. Фінська компанія запропонувала революційну технологію для суден
InternetUA
2025-05-10T21:01:22Z
Платежки з підступом: Попенко пояснив, як теплокомуненерго використовують тарифи для махінацій
Хвиля
2025-05-10T20:31:43Z
Без житла й грошей: "ухилянтів", які не сплатять штрафи, чекає конфіскація майна, – Мін'юст
24tv
2025-05-10T20:15:52Z
Створюємо магніт для грошей: яку купюру ні в якому разі не можна віддавати
24tv
2025-05-10T19:24:29Z
Здогадуються одиниці: для чого потрібні маленькі чорні крапки на склі в автомобілі
GlavRed
2025-05-11T03:27:52Z
Grok з’явиться в автомобілях Tesla
InternetUA
2025-05-11T00:01:54Z
Продавець виставив новенький Mercedes SUV і миттєво втратив тисячі
Топ Жир
2025-05-10T23:45:27Z
Яка особливість автомобіля відразу видає його застарілість?
Топ Жир
2025-05-10T22:00:54Z
Цей бежевий універсал Chrysler досі їздить і вважає себе стильним
Топ Жир
2025-05-10T20:30:54Z
Він розібрав вантажівку на частини й створив те, на що Jeep не наважився
Топ Жир
2025-05-10T19:00:51Z
Витрати на працю в німецькому автопромі роблять американські заводи вигіднішими
Топ Жир
2025-05-10T17:00:42Z
Ми протестували останню Hyundai i20 N — гарячий хетчбек, який ви шкодуватимете, що не придбали
Топ Жир
2025-05-10T15:49:41Z
Mitsubishi представила концепт 7-місного кросовера DST для нових ринків
360ua.news
2025-05-10T14:31:30Z
Загарбники минулої доби вдарили по Запорізькій області 364 рази
УкраинФорм
2025-05-11T04:24:36Z
Атака дронами після "перемир'я", ворог просунувся на фронті: хронологія 1173 дня війни
24tv
2025-05-11T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 12 травня: Рибам - велика можливість, Водоліям - відпочинок
GlavRed
2025-05-11T03:27:10Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 11 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:21:33Z
У Києві працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:09:46Z
Пенсія в Києві: ПФУ намагався стягнути 341 тисячу з чоловіка, рішення суду
Политека
2025-05-11T03:00:32Z
На Прикарпатті встановили танцювальний рекорд України
УкраинФорм
2025-05-11T02:46:17Z
Зима ніяк не хоче йти: чого українцям чекати від погоди у травні
Telegraf
2025-05-11T02:30:48Z
"Тепло, якщо стояти біля мангала". Мережею несуться меми про погоду у травні
Telegraf
2025-05-11T01:36:59Z
Гороскоп для Раків 2025-2028: важливі рішення та крутий результат через три роки
GlavRed
2025-05-11T03:27:19Z
Перевірені способи очистки шторки в ванній кімнаті від жовтизни, цвілі, іржі чи вапняного нальоту
Gazeta UA
2025-05-11T02:18:24Z
Овнам варто дотримуватись мирних шляхів: гороскоп на 11 травня
24tv
2025-05-11T02:06:31Z
Повня у Скорпіоні зачепить 4 знака: кому доведеться попрощатися з ілюзіями
GlavRed
2025-05-10T23:28:31Z
Що по-справжньому робить людей щасливими: три поради від фінів
Gazeta UA
2025-05-10T21:39:13Z
Готуйте одразу подвійну порцію: улюблені українські палюшки – смак, що пройшов кріз історію
24tv
2025-05-10T21:00:11Z
Чим обробити виноград у травні: геніальні добрива
24tv
2025-05-10T19:30:09Z
Чим підживити цибулю навесні: що не можна і що варто використовувати
GlavRed
2025-05-10T19:27:33Z
Щоб була смачною та без нітратів: як правильно вибирати редиску
24tv
2025-05-10T18:39:37Z
Де тюлень серед ведмедів: лише найуважніші знайдуть його за 6 секунд
GlavRed
2025-05-11T04:27:44Z
Штучний інтелект під загрозою: британські артисти закликають уряд захистити їхні твори від технологічних компаній
InternetUA
2025-05-11T04:01:28Z
Люди вражені цим несподіваним способом: хлопець зняв відео, як заправляє ліжко, і став вірусним
24tv
2025-05-11T03:12:06Z
Тамагочі та Quake увійшли до Зали слави відеоігор 2025 року
InternetUA
2025-05-11T03:01:33Z
Техас уклав «мирову» з Google на суму $1,38 млрд
InternetUA
2025-05-11T02:01:59Z
CD Projekt RED збирається перевести дуже багато розробників на продовження Cyberpunk 2077
InternetUA
2025-05-11T01:01:57Z
Apple готує масштабний редизайн macOS 16
InternetUA
2025-05-10T23:01:54Z
Науковці висунули революційну гіпотезу, що змінює чинні уявлення про гравітацію та темну енергію Всесвіту
InternetUA
2025-05-10T19:58:17Z
Порочне коло, з якого нереально вибратися: вчені знайшли нову небезпеку в алкоголі
Фокус
2025-05-10T19:30:05Z
Збірна України матчем з Фарерами завершує відбір на Євро-2026 з гандболу
УкраинФорм
2025-05-11T04:30:53Z
Терористичні друзі Кремля заборонили в Афганістані… шахи
Украина Криминальная
2025-05-10T23:33:24Z
Валенсія набрала 32 очки за друге коло – більше тільки у Барселони
Football.ua
2025-05-10T21:37:46Z
Барселона – Реал: онлайн-трансляція чемпіонського матчу іспанської Ла Ліги
24tv
2025-05-10T21:36:54Z
Гамбург повернувся в Бундеслігу через сім років
Football.ua
2025-05-10T21:22:04Z
Покер Серлота допоміг Атлетіко розгромити Сосьєдад
Football.ua
2025-05-10T21:04:00Z
Емполі без Коваленка вирвав перемогу у Парми
Football.ua
2025-05-10T20:54:40Z
Ювентус хоче підписати двох гравців з АПЛ безкоштовно
Football.ua
2025-05-10T20:21:54Z
"Вся Україна за нього вболівала": Харлан висловилася про рішення гімнаста Ковтуна змінити громадянство
ZN UA
2025-05-10T20:21:45Z