MY.UAНовини
Як долати труднощі в шлюбі, де важливу роль відіграють діти: думки психолога про сучасні стосунки
Як долати труднощі в шлюбі, де важливу роль відіграють діти: думки психолога про сучасні стосунки

Як долати труднощі в шлюбі, де важливу роль відіграють діти: думки психолога про сучасні стосунки

Вийти з кризи та співзалежних стосунків можливо і треба

Побудувати гарні та довготривалі стосунки завжди було складною задачею. А сьогодні знайти свою людину та зберегти близькість стало ще більшим викликом. Адже за час війни, у більшості людей відбулася переоцінка цінностей та внутрішні зміни.

"Телеграф" поспілкувався з психологом та телеведучим Володимиром Науменком про те, як впоратися з непорозуміннями, що робити коли у вас співзалежні стосунки або ж шлюб тримається на дітях?

— Зараз можна спостерігати багато розлучень, зокрема велика кількість пар розійшлися у перші місяці війни. Як це працює? Війна лиш загострила проблеми, які вже були у стосунках?

— Завжди існують якісь великі кризи. А війна це сама велика криза, яка тільки може бути в людському суспільстві. Війна — це як природня катастрофа. І те, і те максимально сильно впливають на людей, в першу чергу на стосунки між людьми. І зараз ми говоримо про пари. Не взагалі про відносини між людьми, а про стосунки саме між чоловіком та жінкою. А чи справді війна загострила проблеми, які були? Так, загострила.Тому що, по-перше, дистанція. Тобто, є дуже багато жінок з дітьми, які виїхали. Я багато разів вже пропрацював цей момент розлучення, коли люди взагалі не можуть знайти спільну мову, вже знаходячись дистанційно в різних місцях, тобто на відстані одне від одного. І потім, коли люди вже розлучаються, то вони не можуть зрозуміти, що робити далі. Ані чоловіки, ані жінки, які знаходяться за кордоном. Плюс бувало так, що люди до війни не мали конструктивного якісного дорослого діалогу. І на даний момент, коли є певна відстань між ними, а може чоловік пішов на фронт, а жінка, наприклад, вдома і в них взагалі стало менше спілкування. Або воно відбувається тільки через мобільний зв'язок. І тому кожна людина по своєму проживає це. Це велика кількість драми, це велика кількість самотності та безпосередньо велика кількість якихось своїх певних речей, які раніше люди не могли в парі проговорювати. А зараз тим паче тому, що не завжди взагалі є зв'язок. І на жаль, так і буде далі, доки є війна. І після війни теж будуть кризові моменти. Просто треба знайти рішення, як пройти, як прожити. Я бачу, що це безпосередньо треба робити за допомогою спеціалістів — тих людей, які знають, що треба робити, які знають, з чого треба починати, які знають, як будувати отой місточок між чоловіком та жінкою в таких складних ситуаціях.

— Поставити себе на місце партнера ― це допоможе порозумітися?

— Я вважаю, що ні. А можу пояснити чому. Тому що ми дуже мало знаємо себе. А коли ми ще ставимо себе на місце іншої людини, то це взагалі для нас щось на кшталт полетіти в космос чи на іншу планету. Тому це не допоможе порозумітися завжди. Всі фахівці, які займаються психологією, коучингом, саморозвитком, вони всі говорять одне й те саме. Починати треба з себе. Починати треба з того, чим я живу, які ролі я граю, що для мене є цінністю в житті, в стосунках, професійному плані. І тільки відштовхуючись від цього, можна вже шукати різні варіанти, як побудувати діалог з партнером.

— Від початку повномасштабної війни майже 7 млн українців виїхали за кордон, переважно жінки та діти. Сім’ї розділилися і почали жити окремо. Як зберегти стосунки на відстані?

— В першу чергу хочу сказати, що це реально. Тобто реально зберегти стосунки на відстані. Але дуже багато чого треба в стосунки додати. Треба додати щирості, додати більше теплих слів, додати більше уваги. І головне, це щоб був діалог. А не просто: — "Розкажи про себе. Або сьогодні я розкажу про себе". А щоб це був ДІАЛОГ: я розказую про себе, ти розказуєш про себе. Таким чином воно має бути і тоді все буде добре. Ну і знов таки, якщо виникають якісь моменти, складнощі, непорозуміння, то треба розуміти хоча б одному партнерові, що ми зараз ну, в різних містах, в різних країнах навіть і давай будемо шукати такі варіанти вирішення питань. Не просто мовчати, не просто блокувати одне одного, а щоб завтра чи за тиждень ми змогли знову нормально бути на зв'язку, особливо коли є діти. І це дуже важливо. Наприклад, почути тата. А коли мама на щось образилась і заблокувала тата, то тоді це біда. Знов таки, це дає можливість нам всім (я зараз говорю про стосунки на відстані) подорослішати.

За словами Володимира Науменка, для тих хто готовий дорослішати, все буде добре.

— Що робити якщо сім’я тримається на дітях та що рятуватиме розлучення, коли вони підуть з дому?

— В першу чергу я можу сказати, що коли сім'я тримається на дітях, то це вже не неповноцінна сім'я, а просто певна компромісна історія, на яку йдуть чоловік та жінка для того, щоб начебто, як вони вважають, дати можливість дітям зростати в повноцінній сім'ї. Але це насправді штучне уявлення. Ні, насправді це не так, Що рятуватиме розлучення, коли вони підуть з дому? А нічого воно не буде рятувати. Ну взагалі от "рятуватиме розлучення" саме формулювання вже наштовхує на певні думки. А для чого рятуватись від розлучення, якщо у людей немає кохання, поваги, сімейних цінностей? Того, що їх об'єднує? Я не бачу просто сенсу в рятуванні цієї сім’ї.І ще один дуже важливий момент. Коли сім'я тримається на дітях, то дорослі, тобто батьки, вони нещасливі. І вони слугують прикладом тих дорослих людей, які не щасливі, і якими вони роблять потім в майбутньому своїх дітей. Тому тут треба дуже добре все зважити. Якщо, знов таки, не вистачає розуміння свого досвіду, то звертатись за допомогою до спеціалістів, які допоможуть знайти правильне рішення і зробити максимально добре для себе та для дітей.

— Як сьогодні знаходити в собі бажання спробувати щось нове у інтимних стосунках? Зокрема чи прискорила війна ще вчора консервативних людей "спробувати все"?

— Перша частина питання: як знаходити в собі бажання спробувати? Має бути питання: а для чого це мені? Коли людина знає причинно-наслідковий зв'язок: "що це мені дасть, коли, наприклад, я спробую?", і людина готова піти на цей експеримент, на отримання нового досвіду, коли вона має це розуміння, що щось нове може поліпшити її інтимне життя, тоді в принципі, просто треба брати і пробувати. І бажання, воно завжди є, просто треба його випускати на волю.

Чи прискорила війна ще вчора консервативних людей "спробувати все"? Так, сто відсотків — це правда. Війна прискорила. Я навіть можу сказати, що люди, які ще вчора були консервативними, вони не тільки змінюються, а ще й слугують прикладом для тих людей, які сьогодні ще залишаються консервативними.Тому треба розуміти, що ти можеш допомогти не тільки собі, а й іншим людям.

— Буває коли складно зберегти близькість, але так само часто пари мають співзалежні стосунки. Як не розчинитися у коханні?

— Тут коротко можу сказати наступне. Коли в тебе є тільки кохання і більше нічого, і воно стоїть в пріоритеті і ти начебто все своє життя присвячуєш тільки виключно коханню, стосункам, то це — крайнощі. І дуже часто це призводить до співзалежності і до тих стосунків, в яких тобі начебто буде добре, але насправді це буде залежність і свого роду пастка. Тобто, крім кохання мають бути ще твої професійні цілі, потім твої плани щодо особистого розвитку. Тобто повний спектр. В коучингу, наприклад, є колесо баланса життя. Там є вісім напрямків, не тільки, стосунки, сім'я, а є ще і кар'єра, робота, фінанси. Є духовний розвиток, є відпочинок. Є здоров'я, купа всього. Тобто не треба фокусуватися тільки на коханні і більше нічого не бачити. Тим більше, коли, наприклад, жінка фокусується тільки на коханні, то чоловіку в якийсь момент стане дуже некомфортно. Тому що це жінка, яка постійно хоче бути присутньою в усіх його справах, постійно бути з ним на зв'язку. Тобто її стає забагато. І коли ми виходимо з цього стану балансу, тоді і жінка страждатиме, тому що не буде якісного зворотного зв'язку від чоловіка. І чоловік теж страждатиме, тому що буде забагато жінки в його житті.

— Що робити якщо один заради партнера готовий на все, а інший потребує часу, щоб побути на самоті? Яким чином впоратися з цим?

— Тільки домовлятися. Тільки говорити про те, що для мене має значення. І обов'язково питати, знати про позицію свого партнера. І також тут треба збагнути таку важливу річ, що всі люди різні. У кожного своя мапа життя. Є теорії, що розділяють людей за стихіями. Є вогонь, є повітря, є земля і є вода. Так само і тут. Для когось це абсолютно окей — бути постійно на зв'язку з партнером і бути готовим на все заради свого партнера. А є люди, яким дуже хочеться побути в такому місці, де ніхто тебе не буде чіпати, подумати про життя, подумати про себе, просто відпочити, просто побути в тиші. Ну не просто так люди, особливо до війни, дуже часто виїжджали на ретрити, випасани, там проводяться обряди і техніки для того, щоб побути з собою на одній хвилі. Це є дуже важливим. Я завжди своїм клієнтам кажу: якщо людині потрібно побути з собою на одній хвилі, а партнер не дає цього, то будуть страждати всі. Всі, хто будуть знаходитися поруч з цією людиною. Тому що саме знаходячись з собою на одній хвилі, ми можемо перезавантажитись. Це для нас як свіжий ковток якісного ментального повітря. І потім, коли ми вже повертаємося в стосунки, до наших якихось побутових справ, ми відчуваємо себе дуже добре.

— Війна — це колективне дорослішання?

— Так, це колективне дорослішання і не тільки. Це не тільки колективне, але й особисте дорослішання. Можу сказати, що не всі люди розуміють це. Не всі люди хочуть цього і не всі люди підуть в це. Тому з цим в колективному плані буває дуже складно. Головне для себе взагалі дізнатися якомога більше щодо Еволюції особистості. Є дуже багато інформації про це в інтернеті, можна прочитати і піти в нове через те, що людина отримує від дорослішання, чому це є дуже важливим. І тоді вже приймати безпосереднє рішення на своєму рівні.

— Як у такі важкі часи для країни розпізнати та ефективно боротися з відчуттям вини або безпомічності?

Я можу сказати тільки одну річ — найефективнішим є робота зі спеціалістом

— Скоро зимові свята. Чи важливо навіть зараз знаходити сили для святкування?

Так, обов'язково треба знаходити сили для святкування, для того, щоб жити якомога якісніше зараз. Якщо є певні звички і ти можеш собі щось дозволити, то треба це робити. Чому? Тому що зараз багато у кого є відчуття провини за те, що я не на війні. За те, що я знаходжусь в безпечному місці. І я не маю права, наприклад, святкувати день народження. Ні, це помилка, як на мене. Тому що кожна людина, вона сама вирішує за себе, що я буду робити, як я буду робити. Плюс не треба забувати це. Як спеціаліст можу сказати, що коли ми починаємо щось собі забороняти або відкладати на потім, то це буде квиток в синдром відкладеного життя. І це потім буде мати дуже негативні наслідки не тільки в плані нашого життя, але й в життя тих людей, які знаходяться поруч з нами чоловіка, дружини, дітей, родичів, клієнтів, партнерів по бізнесу, колег по роботі.

— Як уберегти свій психологічний стан, вистояти у цій війні, яка вже є війною на виснаження, коли ніхто не має відповіді, коли вона закінчиться?

Я раджу прочитати ці дві книги: "Вибір. Прийняти можливе" Едіт Єви Еґер та Віктор Франкл — "Сказати життю "Так!" Психолог у концтаборі"

— Багато людей бояться невизначеності, особливо зараз, коли важко бути впевненим у чомусь на всі 100%. Як боротися зі страхом майбутнього? Варто жити одним днем чи планувати?

— З цього приводу є багато різних підходів. Мені дуже подобається техніка, що має назву "Згадати майбутнє". А в чому сенс цієї техніки? Її обов'язково треба писати від руки. Це щось на кшталт листа, який ти пишеш собі з майбутнього, але в теперішній час. Наприклад, треба уявити, що зараз двадцять третій рік, а ти пишеш собі листа, наче ти вже знаходишся в двадцять восьмому році, тобто через п'ять років. І ти описуєш в теперішньому часі, що з тобою відбувається, чим ти займаєшся, що в тебе є, як ти живеш, де ти подорожуєш. Можливо, в тебе є діти, з'явилась сім'я. А що насправді це дає? Це дає можливість переконатися в тому, що якщо я собі пишу цього листа, то за п'ять років в мене все буде добре. І якщо через п'ять років в тебе немає якихось обмежень, ти маєш там, наприклад, свій будинок і автомобіль, який би ти хотів, ти написав книгу. То це дає тобі певну таку мотивацію в теперішньому часі зрозуміти, що є сенс в тому, щоб працювати зараз над тим, щоб через п'ять років в тебе реально все було окей. Це щось на кшталт майндхакіенгу. Тобто, українською, — взлому мозку. Тобто ти даєш мозку той сценарії, який ти хочеш, щоб був. І коли ти навіть робиш цю вправу, і пишеш від руки собі цей лист, ти вже себе програмуєш на те, що в тебе все буде окей, на те, що в тебе буде все так, як ти хочеш, або навіть ліпше. Знов таки, кажуть, куди людина направляє свою увагу, туди йде її енергія. В цьому випадку ти направляєш свою увагу на те, що в тебе все класно в майбутньому, але пишеш це начебто в теперішньому часі. Тому твоя енергія йде на те, щоб в теперішньому часі в тебе все було гаразд.

— Полігамія — це відхилення або просто новий тренд у любовних стосунках?

—Я думаю, що це — певний тренд в любовних стосунках зараз.

*Послухати інші поради від Володимира Науменка ви зможете на Форумі Women Power

Що: Форум Woman Power

Де: Pochayna Event Hall, просп. Степана Бандери, 23, 3 поверх

Коли: 2 грудня, 9:00

Квитки: secure.wayforpay.com/payment/womenpowerforum_2023

Теги за темою
Психология
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Лучше телевизора: новый гибридный 4К-проектор превратит дом в кинотеатр
Фокус
2025-02-12T10:06:52Z
Венера будет выглядеть особенно в этот День святого Валентина: о чем речь
Фокус
2025-02-12T09:42:14Z
Сюрприз для астрономов: таинственный свет оказался остатками ужасной космической смерти
Фокус
2025-02-12T09:36:02Z
Официально: Alan Wake II отбила затраты на производство и начала приносить деньги Remedy
GameMag
2025-02-12T09:12:18Z
Apple официально приобрела Pixelmator и Photomator — популярные редакторы изображений для iOS и macOS. Что дальше?
ITC
2025-02-12T08:07:26Z
Не спешите нести в сервис: эксперты рассказали, что делать, если сенсорный экран на смартфоне не работает
Политека
2025-02-12T08:03:49Z
Большой риск и неопределенность: возвращение астронавтов NASA на Луну находится под угрозой
Фокус
2025-02-12T07:57:36Z
Темная сторона "солнечной" энергии: ученые обнаружили скрытую опасность, о которой все молчат
Знай
2025-02-12T07:51:12Z
Карта Таро недели: что нас ждет с 17 по 23 февраля
Marie Claire
2025-02-12T06:25:23Z
Полнолуние во Льве 12 февраля 2025 года: что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-12T08:57:19Z
Осторожнее в полнолуние. Гороскоп для всех знаков Зодиака на 12 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-12T08:30:02Z
Ваше в списке? Топ-5 имен женщин, которым невероятно везет в любви
Telegraf
2025-02-12T07:03:01Z
Топ подарков на 14 февраля с маленьким бюджетом или своими руками
Comments UA
2025-02-12T06:54:52Z
К чему снится сломанное кольцо: разгадаем секреты сновидения
Comments UA
2025-02-12T06:30:13Z
Этих знаков Зодиака называют худшими любовниками
Comments UA
2025-02-12T03:30:29Z
Ничего не вернуть: 20 признаков, что вы окончательно разлюбили партнера
Marie Claire
2025-02-12T03:00:46Z
Как красиво уложить отрастающую челку: видео с пошаговой инструкцией
Marie Claire
2025-02-12T02:00:38Z
Гороскоп на 12 февраля: к кому деньги потекут рекой, а кому стоит затянуть пояса
Gazeta UA
2025-02-11T22:39:24Z
27 000 лососей сбежали с фермы: компания будет платить за вылов рыбы и назвала сумму
TSN
2025-02-12T10:18:10Z
2,5-тысячелетний порт появился из воды в Турции после резкого падения уровня моря
Апостроф
2025-02-12T09:51:25Z
Взрывы в Киевской области: на борьбу с огнем бросили почти полсотни единиц техники
Факти ICTV
2025-02-12T09:49:55Z
Россия утром атаковала Киев баллистикой и запустила более 120 БПЛА: есть погибший и пострадавшие
Фокус
2025-02-12T09:45:46Z
Армия РФ атаковала ночью Киев: один человек погиб, ранены
VGorode
2025-02-12T08:18:19Z
"Такого еще не было": на Черниговщине псевдополицейские "похитили" мобилизованных с буса ТЦК – все детали
UAToday
2025-02-12T08:09:33Z
Враг атаковал Киев баллистикой: прогремели взрывы, возникли пожары
UAToday
2025-02-12T08:09:16Z
Под секретной Зоной 51 в США задрожала земля: землетрясение произошло на "пороге" военной базы
Фокус
2025-02-12T08:06:28Z
Жуткий момент удара по Киеву попал на видео
TSN
2025-02-12T08:06:10Z
Беринчик и Дэвис провели первую дуэль взглядов
Корреспондент
2025-02-12T10:10:23Z
ЧМ-2025 по биатлону: расписание и результаты гонок
Telegraf
2025-02-12T10:00:38Z
"Я отвечу": Беринчик отреагировал на неуважительно отношение со стороны Дэвиса
Корреспондент
2025-02-12T08:12:40Z
НБА: Мемфис одолел Финикс, победа Нью-Йорка
Корреспондент
2025-02-12T06:30:28Z
Менеджер Фьюри оценил его решение уйти на пенсию
Корреспондент
2025-02-12T06:09:15Z
За один день – полный комплект медалей. Какие успехи имеет Украина на "Играх непокоренных"
Telegraf
2025-02-12T05:42:39Z
Беринчик и Дэвис провели первую битву взглядов перед титульным боем
ZN UA
2025-02-11T19:39:18Z
"Один удар - это единственный шанс": легендарный Коллина предложил изменить правила футбола
Gazeta UA
2025-02-11T17:39:42Z
Известный украинский футболист вернулся в итальянский клуб
ZN UA
2025-02-11T16:16:26Z
Кривой Рог обстреляли: показали последствия
Gazeta UA
2025-02-12T10:18:08Z
"Мясных штурмов" больше не будет? Военные эксперты объяснили новую тактику россиян
Telegraf
2025-02-12T10:18:01Z
Оккупанты продвинулись около шести населенных пунктов на Донбассе: карты DeepState
TSN
2025-02-12T09:48:25Z
Оккупанты грузовиками с мигалками перебрасывают на новое направление живую силу
Comments UA
2025-02-12T08:36:55Z
Темпы наступления РФ замедлились: эксперт рассказал, в чем причина
TSN
2025-02-12T08:21:46Z
Контрудары ВСУ под Курском и Покровском: военный эксперт назвал четыре фактора успеха
Telegraf
2025-02-12T08:12:35Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 12 февраля в Украине
UAToday
2025-02-12T08:09:48Z
ВСУ удерживают позиции и отбивают атаки россиян: военный о ситуации в Курской области
TSN
2025-02-12T08:06:24Z
ВСУ перешли к контратакам под Покровском
Апостроф
2025-02-12T07:54:16Z
Голая Бьянка Цензори запустила новый тренд в пластической хирургии
Фокус
2025-02-12T10:00:16Z
MELOVIN стал продюсером и заявил о намерении выставить своего певца на Евровидение
Известия Киев
2025-02-12T09:31:59Z
Прием у онколога и химиотерапия: у звезды Ворониных горе в семье
GlavRed
2025-02-12T09:31:03Z
Украинской певице стало больно от унижения Русланы на интервью у Славы Демина
Апостроф
2025-02-12T09:21:36Z
Вышел трейлер спортивной драмы Формула-1
Корреспондент
2025-02-12T09:18:08Z
Журналист после заявления певца Дантеса о русскоязычных детях попал под проклятие/Для Альберта Цукренко рилс с Дантесом стал «проклятием его Instagram»
Апостроф
2025-02-12T08:54:41Z
Сын Хью Хефнера придумал конкурента Playboy и OnlyFans
Фокус
2025-02-12T08:51:52Z
Бьянка Балти рассказала, как бренды отказались от сотрудничества из-за рака
Корреспондент
2025-02-12T08:51:37Z
Сабрина Карпентер вдохновилась культовым образом Мадонны
Фокус
2025-02-12T08:42:33Z
Телеканал "1+1 Украина" начал съемки шоу "Колесо фортуны" и засветили его ведущего
Комсомольская правда
2025-02-12T10:04:13Z
Возвращение на службу: как действовать военным, совершившим СЗЧ после ноября 2024
ZN UA
2025-02-12T10:01:38Z
Особая порода: женщина говорит, что люди постоянно путают ее пса с медведем
Фокус
2025-02-12T09:51:43Z
Пакеты "VIP" и "Базовый": в зоопарке придумали, как посетители могут отомстить бывшим
Фокус
2025-02-12T09:45:25Z
Украинским переселенцам отменят выплаты: кого это коснется
Фокус
2025-02-12T09:45:25Z
В Украине создали проект памяти погибших деятелей культуры
Хвиля
2025-02-12T09:30:51Z
ВВК и "ограниченно пригодны": какие документы нужно иметь, чтобы избежать проблем
Telegraf
2025-02-12T09:30:36Z
Хотят ли россияне мирных переговоров: социологи показали, как изменились настроения в РФ
Comments UA
2025-02-12T09:30:25Z
Вмешалась фортуна: женщина отправилась за мороженым, а вернулась миллионершей
Фокус
2025-02-12T09:30:20Z
Три утренних напитка для быстрого сжигания жира на животе
UAToday
2025-02-12T10:03:24Z
Что произойдет с организмом, если каждый день есть красное мясо
Gazeta UA
2025-02-12T09:42:13Z
Эти три продукта нужно добавлять в ежедневный рацион для здоровья суставов
Comments UA
2025-02-12T08:33:25Z
Мужчина съел 900 яиц за месяц и рассказал об ошеломляющих изменениях в своем теле – фото
TSN
2025-02-12T08:21:31Z
Этот вид алкоголя реально может замедлить старение
Comments UA
2025-02-12T07:48:41Z
Магнитная буря 12 февраля: как себя уберечь
TSN
2025-02-12T05:21:51Z
«Может ли гидрофильное масло вызывать прыщи?»
Marie Claire
2025-02-12T05:00:11Z
Все может закончиться операцией: почему нельзя глотать жвачку
Знай
2025-02-12T04:51:16Z
Умываться холодной водой опасно: к чему это может привести
Comments UA
2025-02-12T02:30:19Z
Во Франции обанкротилась старейшая оружейная компания Verney-Carron из-за контракта с Украиной
Фокус
2025-02-12T10:15:56Z
Почему в Украине начали стремительно расти цены: что теперь говорят в НБУ
Comments UA
2025-02-12T10:09:12Z
АЭС раздора: почему достройка станции вызвала споры в Украине, как реагируют власти и при чем тут Россия
Telegraf
2025-02-12T10:06:13Z
В обменных пунктах продолжается рост доллара и евро
Корреспондент
2025-02-12T10:03:48Z
В Евросоюзе хотят ввести ограничения на рост цен на природный газ – FT
ZN UA
2025-02-12T09:42:53Z
Известный лоукостер планирует возвращение в Украину: появились сроки
Comments UA
2025-02-12T09:27:05Z
Известная авиакомпания готова возобновить сообщение с Украиной: подробности
TSN
2025-02-12T09:18:00Z
Субсидия на жилье: кому покроют до 70% стоимости аренды
Знай
2025-02-12T09:12:12Z
"Худший месяц для РФ": горят 10% нефтеперерабатывающих мощностей после удара по НПЗ в Саратове, — Forbes
Фокус
2025-02-12T08:36:53Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
"Они этого захотят": Зеленский сделал тревожное заявление о потенциальной оккупации Европы россиянами
TSN
2025-02-12T10:18:37Z
Россия требовала капитуляции, а Зеленского хотели ликвидировать: подробности первых дней полномасштабного вторжения
TSN
2025-02-12T10:18:15Z
Трамп приостановил финансирование USAID для Украины: социологи узнали, что думают украинцы
Comments UA
2025-02-12T10:15:45Z
Сколько времени РФ может вести войну нынешней интенсивности: неожиданные данные
Comments UA
2025-02-12T10:15:05Z
Россия готовит операцию под фальшивым флагом по Украине
Comments UA
2025-02-12T10:09:56Z
Новый глава Пентагона в Брюсселе сделал важное заявление: что теперь ждет НАТО
Comments UA
2025-02-12T10:09:27Z
Зеленский посеял вредные иллюзии: Россия не отдаст территории "потом"
Comments UA
2025-02-12T10:09:15Z
Трамп должен использовать жесткую дипломатию против противников, а не союзников — The Hill
ZN UA
2025-02-12T10:07:15Z
США призывают Европу активнее поддерживать Украину: делегация Трампа готовится к переговорам
TSN
2025-02-12T10:06:55Z