Українські розробники зі студії Stellarium.gaming відповіли на критику окремих представників ігрової спільноти про те, що Голодомор — неприйнятна тематика для відеогри. Розробники запевнили, що проєкт створення гри «Голодний шлях» немає нічого спільного з розвагами, натомість дозволить в інтерактивній формі познайомитися з тематикою, особливо чутливою для українського суспільства. Про це студія повідомила у дописі в соцмережі Х.
«Зачепили досить важливу тему, яка стосується і “Famine Way” — ігри як розвага (?). Шкода, що навіть деякі з ігрового ком’юніті дотримуються цієї тези. Будемо це змінювати», — написали розробники.
До публікації вони додали відео, в якому пояснили, що ігрова індустрія далеко пішла від того моменту, коли продукувала лише проєкти на тему «біжи, стріляй, стрибай».
«Відеоігри — це вже не просто розвага. Це такий самий спосіб передачі історії, як книга, фільм, але з великою перевагою — в ігор є інтерактив та можливість впливати на хід подій», — заявила представниця студії.
Аргументуючи це, вона навела приклади ігор на історичну тематику з акцентом на виклики людяності: «This War of Mine» про облогу Сараєва очима цивільних, «Distraint», яка порушує питання про людяність та безсердечність, «Valiant Hearts» про жах Першої світової війни та інші.
Раніше розробники «Famine Way» звернули увагу на російську критику української гри про Голодомор.
«Кобло розворушилося — захаровій не сподобалася чомусь гра про Голодомор. соловйову, здається, також», — написали Stellarium.gaming.
Директорка департаменту інформації й преси та офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала «Голодний шлях» «крінжем», «глумлінням над історією» та «творєнієм кієвского рєжима». Її підтримав російський пропагандист Володимир Соловйов.
Нагадаємо, нещодавно був представлений дебютний трейлер гри «Голодний шлях» та її сторінка у Steam.
Про концепцію гри та мотивацію її творців детальніше читайте у публікації «Survival-відеогра про Голодомор: "Коли Оленка чує російську мову, у неї виникають панічні атаки"».
Фото: Famine Way / Steam
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.