MY.UAНовини
WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США
WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США

WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США

WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США

Експерти виявили щонайменше 117 виробничих ліній у 31 штаті, які отримують гроші, які Конгрес виділив на зброю для України.

Ось найбільша таємниця про американську військову допомогу Україні: більшість грошей витрачається у Сполучених Штатах. Саме так, кошти, які конгресмени виділяють для озброєння української армії, не йдуть безпосередньо Києву, а використовуються на території США для виробництва нового озброєння або для заміни всього того, що було відправлено українцям з американських запасів.

«З 68 мільярдів доларів на військову і пов'язану з нею допомогу, які Конгрес виділив після початку вторгнення Росії в Україну, майже 90% пішли американцям, як показав один з аналізів», - пише в статті для Washington Post колишній автор промов президента Джорджа Буша-молодшого і науковий співробітник American Enterprise Institute Марк Тіссен.

Але дії деяких американських законодавців не відповідають цій реальності. Коли сенатор-республіканець від штату Огайо Джей Д. Венс приєднався до пікету «Об'єднання робітників автопрому» в жовтні на заводі Jeep у Толедо, він сказав, що хоче «продемонструвати підтримку» у своєму штаті. Проте він не виявив такої ж солідарності з робітниками «Об’єднання» в Лаймі, штат Огайо, які виробляють танки Abrams і бойові машини Stryker для України завдяки військовій допомозі, схваленій Конгресом. Венс виступає проти допомоги Києву, як і республіканець Джим Джордан, чий округ включає Лайм.

«Виборці в Огайо могли б очікувати, що обрані ними лідери будуть підштовхувати адміністрацію Байдена надати Україні більше танків і машин, вироблених у Лаймі, або вимагати, щоб їх було включено до пакету допомоги Україні, який незабаром розглядатиме Конгрес. Замість цього Венс і Джордан борються за те, щоб Україна не отримала більше танків і бойових машин з єдиного американського танкового заводу», - пише автор.

І так поводяться не лише ці конгресмени. Загалом 31 сенатор і член Палати представників, чиї штати або округи отримують вигоду від фінансування України, проголосували проти або за обмеження допомоги. Серед них і деякі з найвідоміших антиукраїнських голосів у Конгресі. Це сенатори-республіканці Джош Хоулі, Томмі Тубервіль і Майк Браун, а також члени Палати представників Метт Ґетц, Білл Поузі, Анна Пауліна Луна і Ленс Ґуден.

«Обидві партії змагаються за голоси робітничого класу і зміцнення виробничої бази США. І американська військова допомога Україні саме це і робить, вона забезпечує значні грошові вливання в заводи по всій країні, що безпосередньо приносить користь американським робітникам. Вона також створює робочі місця і можливості для місцевих постачальників, магазинів, ресторанів та інших підприємств, які підтримують заводи, що виробляють зброю», - наголошує автор.

Він зауважує, що досі ніхто не досліджував питання, куди саме спрямовуються кошти американської військової допомоги. Експерти American Enterprise Institute Клара Койсс, Ноа Берк і сам Тіссен склали каталог систем озброєнь, які виробляються в США для України. Вони відстежили штати і округи Конгресу, де відбувається виробництво, і як сенатори і члени Палати представників від цих округів голосували за фінансування. Для цього експерти проаналізували контракти і прес-релізи, поспілкувалися з експертами оборонної промисловості, дипломатами та посадовцями Пентагону, щоб визначити, куди йдуть гроші американських платників податків.

Вони виявили 117 виробничих ліній у щонайменше 31 штаті та 71 місті США, де американські робітники виробляють основні системи озброєння для України. У своїй статті Тіссен перелічує деякі міст, які отримали вже виділені Конгресом гроші.

Наприклад, це міста Сімі-Веллі і Фуллертон у штаті Каліфорнія, Андовер, штат Массачусетс, Форест, штат Міссісіпі і місто Йорк, штат Пенсильванія. Вони отримали гроші на виробництво БПЛА Switchblade, радіолокаційних систем і тактичних транспортних засобів.

Також місто Йорк у Пенсильванії і Енністон на Алясці отримали фінансування для виробництва БМП Bradley. Гроші також пішли в Ейкен, штат Південна Кароліна, Елгін, штат Оклахома, Стерлінг Хайтс, штат Мічиган, Ендікотт, штат Нью-Йорк, Йорк, штат Пенсильванія, і Міннеаполіс, де виробляють гаубиці.

Пеорія, штат Іллінойс, Кліруотер, Палм-Бей і Нікевіль, штат Флорида, Камден, штат Арканзас, Ланкастер і Гранд-Прері, штат Техас, Рокет Сентер, штат Вірджинія і Трентон, штат Нью-Джерсі отримали від Конгресу гроші на створення систем HIMARS.

Енністон і Хантсвіль, штат Аляска, і Камден, штат Арканзас, отримали гроші, виділені на допомогу Україні, для виробництва деталей для ракети Hydra-70. Фармінгтон, штат Нью-Мексико, Орландо, Тусон і Троя, штат Алабама виробляють протитанкові ракети Javelin і теж отримали гроші з допомоги Києву.

«Багато інших систем озброєнь створюються для України на заводах по всій країні. Цей список не враховує постачальників, які забезпечують цих підрядників деталями, такими як пластик і комп'ютерні чіпи, або виробляють для України менші товари, такі як прилади нічного бачення, медикаменти, запчастини і мільйони набоїв для стрілецької зброї. Як сказав мені один український урядовець, «кожен штат США робить свій внесок у ці зусилля», - пише Тіссен.

Іншими словами, як і у випадку з будь-якою іноземною військовою допомогою, американська допомога Україні не лише створює робочі місця для американців, але й оживляє небезпечно атрофовану оборонно-промислову базу США. У жовтні республіканець Венс заявив: «Стан американської оборонно-промислової бази - це національний скандал. Її відновлення повинен бути одним з наших найнагальніших пріоритетів». Тіссен підкреслює, що американська допомога Україні саме це і робить.

Наприклад, з 2005 року Сполучені Штати не виготовили жодної нової ракети Stinger. Терористи, з якими боролася армія США в останні десятиліття, не мали реактивних винищувачів, тому виробництво зупинилося. Тепер, завдяки допомозі Україні, проти якої виступає Венс, Пентагон підписав минулого року контракт на 624,6 мільйона доларів для запуску виробництва Stinger в Тусоні. Йдеться про виготовлення 1400 ракет для заміни того, що Вашингтон відправив Україні. Тіссен допускає, що без американських зусиль з допомоги Києву виробничі лінії Stinger були б досі нерухомими. І можливо так було б аж до спалаху конфлікту на Тайвані.

Автор також звертає увагу на 600 мільйонів доларів, які витрачаються на виготовлення двох систем озброєнь для України в Сент-Чарльз, штат Міссурі. Одна з них - JDAM ER, зброя повітряного базування з GPS-наведенням, яка перетворює звичайні бомби на високоточні боєприпаси з дальністю польоту до  70 кілометрів. Інша  система - це GLSDB, нещодавно розроблена для України, яка може запускатися з установок HIMARS і може пролетіти 150 кілометрів.

«Якби ми не допомагали Україні, США не виробляли б жодного з цих видів зброї. Фінансування, надане Конгресом на виробництво обох систем, вливає багато мільйонів доларів в економіку штату Міссурі і завантажує виробничі лінії для цих передових можливостей. Ці системи тепер будуть доступні Сполученим Штатам і Тайваню в разі виникнення конфлікту з Китаєм, а також Ізраїлю», - пояснює Тіссен.

Робітники у Вест-Плейнс, штат Міннесота, використовують допомогу Україні для виготовлення радарів стеження з фазованою антенною решіткою MIM-104 для ракетної системи Patriot. Автор нагадує, як українські військові використали американську систему ППО, щоб збити російську гіперзвукову ракету, яку нібито неможливо було знищити. Це врятувало життя багатьох українців і довело в реальних бойових умовах, що модернізована система Patriot може допомогти захиститися від гіперзвукових загроз.

«Більшість сенаторів приписали б ці успіхи собі. Але не Хоулі, який намагається урізати фінансування цих систем, що будуються в його штаті. Те ж саме можна сказати і про конгресмена Джейсона Т. Сміта, який представляє 8-й округ Конгресу штату Міссурі, де будуються радари для Patriot. Проте він неодноразово голосував проти такої допомоги. Інший сенатор-республіканець від штату Міссурі Ерік Шмітт, ще не голосував щодо допомоги Україні, але заявив: «Я не підтримую ці вічні війни». Можливо, він підтримає оборонні інвестиції, які принесуть користь робітникам Міссурі і зміцнять наш військовий виробничий потенціал для захисту від комуністичного Китаю?», - пише Тіссен.

Він також звертає увагу на занепад американського виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів. Ці боєприпаси були б дуже затребувані в будь-якому конфлікті, в якому б брали участь США. Україна використовує 6-8 тисяч таких снарядів на день, а Ізраїль замовляє їх десятками тисяч. Але до вторгнення Росії в Україну минулого року США виробляли менше 15 тисяч снарядів на місяць. Тому Пентагон виділив 1,5 мільярда доларів на збільшення виробництва на 500% і зараз планує вийти на рівень 100 тисяч снарядів на місяць.

Тіссен визнає, що на втілення таких планів підуть роки через занепад американських виробничих потужностей і дефіцит верстатів. І американське виробництво у 2025 році, швидше за все, не наздожене показники Росії за 2024-й. Але якби не допомога Україні, цього нарощування  виробництва в США не відбулося б взагалі.

Завдяки грошам, які Конгрес виділив на озброєння для Києва, снаряди збирають у Скрентоні і Вілкс-Барре, штат Пенсильванія, і на новому заводі в Камдені, штат Арканзас. При цьому використовуються компоненти (включаючи вибухівку, паливо, запали, запобіжники і корпуси снарядів), вироблені у таких містах США, як Кінгспорт і Кордова, штат Теннесі, Брістоль, штат Пенсильванія, Міддлтаун, штат Айова, і Коачелла, штат Каліфорнія. Очікується, що завод, який будується в Мескіті, штат Техас, буде виробляти близько 20 тисяч снарядів на місяць і працевлаштує щонайменше 125 робітників наступного року. Президент Торгової палати Мескіта заявив в інтерв'ю New York Times, що законодавці, які виступають проти допомоги Україні, «голосують проти своїх виборців. ... Ви буквально говорите «ні» людям, яких представляєте». Проте конгресмен Ланс Гуден, який представляє округ Мескіт, проголосував проти допомоги, яка дала гроші на новий завод у його окрузі.

Допомога Україні не просто змушує Пентагон нарощувати можливості США у виробництві зброї, а й сприяє модернізації американської армії. Як нещодавно зазначив генерал-майор Армії США у відставці Джон Г. Феррарі, Вашингтон віддає Україні системи озброєнь, яким часто десятки років, а потім замінює їх більш сучасними і досконалими версіями.

«Через існуючий бюджетний тиск на армію, вона не може дозволити собі таку необхідну модернізацію техніки самостійно. Передаючи зброю і спорядження Україні, армія отримає натомість більш сучасну зброю», - пояснив генерал.

Тіссен також звертає увагу на те, що США - не єдина країна, яка забезпечує Україну зброєю. Інші союзники по НАТО теж це роблять, після чого їм теж потрібні нові американські системи на заміну. І це створює додатковий запит на виробництво і призводить до укладання відповідних угод. Наприклад, Польща відправила 250 старих радянських і німецьких танків в Україну і підписала у квітні 2022 року угоду на 4,75 мільярди доларів для закупки 250 танків M1A2 Abrams. Всі ці танки будуть вироблені на заводі в Лаймі, штат Огайо. Пізніше Польща уклала угоду про купівлю додаткових танків на 1,4 мільярд доларів. Польща також відправила в Україну свої бойові вертольоти радянського виробництва Мі-24, а потім підписала угоду на 12 мільярдів доларів про придбання 96 гелікоптерів Apache, які будуть побудовані в Месі, штат Арізона.

Зусилля з озброєння та оснащення України також різко збільшили продажі винищувачів F-35 американського виробництва. Від цього виграють працівники виробничих потужностей у Палмдейлі, штат Каліфорнія, Іст-Гартфорді, штат Коннектикут, Міддлтауні, штат Айова, і Форт-Ворті, а також в інших містах США, які виробляють деталі для цих літаків. Фінляндія, яка уклала угоду на 9,4 мільярдів доларів про придбання 64 літаків F-35, заявила, що нові літаки дозволять їй передати Україні свої старі винищувачі F/A-18 Hornet. Норвегія, яка погодилася передати Україні старі винищувачі F-16, купує 52 винищувачі F-35, а також витрачає 293 мільйони доларів на 580 бомб малого діаметру StormBreaker, виготовленими в Тусоні, штат Арізона. Данія та Нідерланди передадуть Україні 61 літак F-16 і замінять їх на додаткові F-35.

«Загалом, наш аналіз виявив, що в 10 штатах і 11 містах США є щонайменше 13 виробничих ліній, які виробляють нове американське озброєння для союзників по НАТО, щоб замінити техніку, яку вони відправили в Україну. Як зробив висновок Марк Кансіан з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, «значна частина грошей, виділених на підтримку України, витрачається не за кордоном, а тут, у Сполучених Штатах». Тому, на його думку, не правильно називати «допомогою» 68 мільярдів доларів, витрачених на озброєння для України», - йдеться в статті.

Тіссен пише, що звернув за коментарями до конгресменів, які проголосували проти допомоги, яка скеровує гроші в їхні округи.

«Виробництво зброї в Огайо - це добре. Але знаєте, що ще краще? Використовувати її для нашої власної оборони, а не відправляти в корумповану грошову яму в Східній Європі», - сказав Венс.

«Немає сумнівів, чому Україна хоче танки Abrams... але наші виборці дуже стурбовані тим, що гроші платників податків використовуються для фінансування війни в Україні», - відповів речник Джордана.

«Алабама має право пишатися своєю роллю в забезпеченні національної оборони Америки, але США не можуть брати участь у кожному конфлікті по всьому світу», - сказав Тубервіль.

«Ми позичаємо 1 трильйон доларів кожні півроку, і наш зростаючий державний борг - це найстрашніша загроза національній безпеці», - заявив конгресмен Браун.

«Я не голосую за чи проти воєн на основі того, які округи Конгресу отримують робочі місця», - відповів Гаєц.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Фільм «Ти — космос» отримав найбільшу кількість нагород української премії «Кіноколо»
Комсомольская правда
2025-11-30T17:51:06Z
Неочікувана зустріч: ексучасниця "Холостяка-14" пішла на побачення з героєм минулого сезону
Фокус
2025-11-30T17:12:13Z
Єва Грін стає частиною родини Адамсів: таємнича тітка Офелія повертається у "Венздей 3"
Знай
2025-11-30T16:51:42Z
Melovin поділився новими фото з нареченим
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T16:39:30Z
Любов сильніша за тривогу: МʼЯТА презентує нову пісню “На нервах”
Storyboom
2025-11-30T16:15:20Z
Не лише "Форсаж": 5 фільмів з Полом Вокером, який загинув у ДТП
24tv
2025-11-30T16:12:01Z
Багатодітна мама стала стильною красунею: дивовижне перевтілення дніпрянки
GlavRed
2025-11-30T16:03:33Z
Афганський вояж Раміни, «Вихід» Комарова та історія українського хабарництва. Про що говорили у ютубі
Детектор М
2025-11-30T15:48:48Z
Альбоми, спільні та сольні треки: 10 найгучніших прем'єр тижня
24tv
2025-11-30T15:33:05Z
Дефіцит продуктів у Вінницькій області: що насправді відбувається
Политека
2025-11-30T18:00:42Z
Кожен третій стане "підозрілим": банки посилять контроль за переказами українців - на що звертатимуть увагу
Знай
2025-11-30T17:36:57Z
Кошти з пенсії зникають самі по собі: юрист розповідає, як перевірити списання
24tv
2025-11-30T17:33:18Z
Доплати для пенсіонерів у Полтавській області: в ПФУ розкрили, в якому випадку додадуть грошей
Политека
2025-11-30T17:30:00Z
Відключення світла 1 грудня: де і коли не буде електрики у перший день зими
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T17:27:21Z
Росія кілька годин тому вдарила по підстанції в одному з регіонів: деталі від Укренерго
24tv
2025-11-30T17:24:43Z
Brent, WTI чи Urals: яка марка нафти коштує найдорожче зараз
24tv
2025-11-30T17:24:41Z
До 12 годин без світла: з'явились графіки відключень на 1 грудня
GlavRed
2025-11-30T16:45:51Z
Українців попередили про різкий стрибок цін: які продукти стануть “золотими”
GlavRed
2025-11-30T16:30:16Z
Пенсіонер з Миколаєва отримав реальний термін за листування з росіянами
InternetUA
2025-11-30T18:27:36Z
У Маямі обговорюють графік виборів в Україні та план "обміну територіями", – WSJ
24tv
2025-11-30T18:24:19Z
Працівниця музшколи поскаржилася росіянам, що до її міста приїхали ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T18:18:51Z
Звернення щодо антиукраїнської кампанії, що активно пропагує ідеї «русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T18:18:04Z
Мирні переговори у Маямі: журналіст розповів про настрій Віткоффа
24tv
2025-11-30T18:15:03Z
Напруга у Центральній Європі через позицію Угорщини
360ua.news
2025-11-30T18:12:43Z
Умєров назвав пріоритети України на переговорах і сказав, на що сподіваються українці у США
24tv
2025-11-30T18:09:37Z
У путіна уточнили, коли той зустрінеться з Віткоффом
iPress
2025-11-30T18:03:46Z
Екскомандувач армії США пояснив, навіщо Росія запускає дрони над Європою і як її можна зупинити
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T18:03:39Z
«Білі янголи» евакуювали дві родини з дітьми з прифронтової громади на Дніпропетровщині
УкраинФорм
2025-11-30T18:03:26Z
Біля берегів Африки почав тонути танкер, який заходив у російські порти: відео
TSN
2025-11-30T17:36:04Z
У Миколаєві загасили пожежу на складі після атаки російських БПЛА
УкраинФорм
2025-11-30T16:51:54Z
У Південній Кореї чоловік обманював друзів хворобою батька: шахрай отримав понад $30 тисяч
Фокус
2025-11-30T16:36:19Z
Вишгород атакували "Шахеди", начинені касетними боєприпасами: військовий назвав мету удару
TSN
2025-11-30T16:18:50Z
Ворог атакував дроном автівку у Херсоні, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-11-30T15:27:42Z
У Чернігові затримали злочинну групу, яка підпалила ресторани та будинок
УкраинФорм
2025-11-30T14:15:47Z
У трьох країнах Південно-Східної Азії через повені загинули понад 600 людей
УкраинФорм
2025-11-30T14:09:30Z
У Вишгороді показали наслідки атаки російських дронів
УкраинФорм
2025-11-30T14:09:25Z
Верещук показала свої кубики. Фото зі спортзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T18:00:19Z
Де в Україні зустріти Новий рік без комендантської години
24tv
2025-11-30T17:54:55Z
Що робити українцям без необхідного страхового стажу
360ua.news
2025-11-30T17:36:30Z
Важливо знати: ці їстівні гриби заборонено збирати в Україні
24tv
2025-11-30T17:24:45Z
Переказ про Андрія Первозванного: як апостол передбачив появу Києва
Фокус
2025-11-30T17:21:40Z
Паліса і Гнатов обговорили нові параметри розподілу особового складу між бойовими бригадами
УкраинФорм
2025-11-30T17:21:15Z
Чи можна купити за "1000 Зеленського" книги зараз
24tv
2025-11-30T17:18:48Z
Українка побачила по телевізору італійського добровольця, розшукала його, а через рік пара зіграла весілля
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T17:15:34Z
Її не побачити просто так: який має вигляд найменша ялинка у світі
24tv
2025-11-30T17:12:40Z
«Дітки» орхідей без стимуляторів: які умови стимулюють природне розмноження
GlavRed
2025-11-30T18:21:42Z
Місія канадсько-української хірургічної програми CUSAP провела восени 52 операції в Україні
УкраинФорм
2025-11-30T14:24:48Z
Ще гірше, ніж солодощі: лікарі назвали популярні звички, які призведуть до цукрового діабету
Знай
2025-11-30T12:51:37Z
Що робити, коли неприємний запах з рота: причини та рішення
Детектор М
2025-11-30T10:48:29Z
Більше шкоди ніж користі: які продукти експерти не радять мити перед приготуванням
GlavRed
2025-11-30T00:27:48Z
Змінюються тіло та організм: вчені назвали два періоди, коли люди починають старіти
Знай
2025-11-29T21:51:07Z
Яйцекладка падає не через мороз: 5 причин чому кури не несуться
24tv
2025-11-29T20:06:18Z
Не більше чотирьох чашок на день: названо напій, здатний уповільнити біологічне старіння
Фокус
2025-11-29T15:57:56Z
Шведські вчені створили нанозброю проти бактерій
InternetUA
2025-11-29T15:03:26Z
В Україні повернуть обов'язковий техогляд для всіх авто вже 2026 року
Хвиля
2025-11-30T18:15:43Z
Honda Prelude 2026 року може виявитися значно швидшою, ніж очікувалося
Топ Жир
2025-11-30T17:57:29Z
Огляд нового Nissan Qashqai e-Power: Відчуття як від електромобіля, але без необхідності зарядки
Топ Жир
2025-11-30T16:30:59Z
5 зимових пасток для водіїв: маленька помилка – великий рахунок у сервісі
Знай
2025-11-30T15:51:34Z
Українці з початку року продали через «Дію» близько 185 тисяч автомобілів
УкраинФорм
2025-11-30T12:09:27Z
Через високі тарифи Kia не може привезти свій новий пікап в США
24tv
2025-11-30T12:03:43Z
Коли все рівно: у Рівному помітили елітне купе Ferrari
Топ Жир
2025-11-30T11:48:24Z
"Просто розбиває все в пух і прах": названо найкраще авто 2025 року
GlavRed
2025-11-30T11:36:37Z
Витримає навіть -20 градусів: як зробити дешевий омивач скла для авто вдома
GlavRed
2025-11-30T11:27:54Z
У регіонах оголошене штормове попередження: у яких областях погіршиться погода
GlavRed
2025-11-30T18:06:29Z
Польський телеканал під час географічної вікторини показав карту України без Криму
iPress
2025-11-30T18:03:50Z
Прогноз погоди на тиждень 1–7 грудня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-11-30T18:03:42Z
Чи вдарять сильні морози на початку грудня: прогноз на перші дні зими
24tv
2025-11-30T18:03:26Z
Харків 30 листопада: атаки дронів, бої під Вовчанськом
Мій Харків
2025-11-30T17:57:01Z
У Херсоні протягом дня від російських ударів постраждали семеро людей
УкраинФорм
2025-11-30T17:54:16Z
"Не вийдемо з Донбасу": українські військові вважають план Трампа капітуляцією, – NBC
24tv
2025-11-30T17:39:11Z
На Дніпропетровщині внаслідок обстрілів поранений чоловік, є руйнування
УкраинФорм
2025-11-30T17:24:06Z
РФ накопичила ударний арсенал: українців попередили про загрозу нової масової атаки
GlavRed
2025-11-30T16:57:08Z
Оцет більше не потрібен: несподіваний засіб для ідеальної чистоти унітаза
GlavRed
2025-11-30T18:06:14Z
Що робити, якщо вода повільно зливається, а з раковини смердить: просте рішення
24tv
2025-11-30T18:00:17Z
До чого сняться змії: ви могли цього не знати
24tv
2025-11-30T17:24:59Z
Одна жменя – і вся кухня пахне лісом: підливка з сушених грибів
24tv
2025-11-30T16:39:16Z
Як зберегти тепло у квартирі, не збільшуючи витрати на світло: 3 найдієвіші способи
24tv
2025-11-30T16:33:46Z
Хто зі знаків зодіаку відправиться у романтичну подорож вже на початку 2026 року
24tv
2025-11-30T16:27:54Z
Де в Україні є місто-привид біля недобудованої АЕС
24tv
2025-11-30T16:18:47Z
Ці подарунки везти через кордон не можна, аби не "завернули": про цю дрібничку знають одиниці
24tv
2025-11-30T15:36:02Z
Китайський гороскоп на завтра 1 грудня: Мавпам - ревнощі, Свиням - сварки
GlavRed
2025-11-30T15:12:45Z
Що буде, якщо не вимикати Wi-Fi на телефоні на ніч
InternetUA
2025-11-30T18:16:11Z
Чому собаки в Чорнобилі посиніли і що про це кажуть вчені
24tv
2025-11-30T18:15:14Z
Чому ламаються телефони: експерти назвали топ-4 причини
InternetUA
2025-11-30T17:31:59Z
В інтернеті тепер можна робити ставки, які міста України захопить російська армія
VGorode
2025-11-30T17:00:26Z
Топ-8 міфів про зарядку та батарею смартфона: що дійсно варто знати
InternetUA
2025-11-30T16:48:03Z
Як справа астронавтки NASA змінила погляд на космічне право
360ua.news
2025-11-30T16:27:02Z
Чому захисна плівка для смартфона стала марною тратою грошей
InternetUA
2025-11-30T16:03:53Z
Сніговик Олаф зі штучним інтелектом погуляв паризьким Діснейлендом
InternetUA
2025-11-30T16:00:37Z
Функції безпеки ШІ можна обійти за допомогою поезії — дослідження
Детектор М
2025-11-30T15:09:08Z
Фернандеш піднявся на четверте місце в рейтингу асистентів Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-11-30T18:27:05Z
«Полісся» перемогло «Зорю» у матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-11-30T18:15:03Z
Полісся з голами Гуцуляка та Назаренка здолало Зорю
Football.ua
2025-11-30T18:10:51Z
Ф'юрі здобув дострокову перемогу: суперник відмовився битися
24tv
2025-11-30T18:09:22Z
13-річний українець вперше підкорив 4 метри у стрибках у висоту: він вже бив рекорд Дюплантіса
24tv
2025-11-30T18:00:24Z
Баранов: Грали сміливо, але не змогли конвертувати моменти
Football.ua
2025-11-30T17:57:49Z
Шоу зіграв 300-й матч за Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-11-30T17:45:46Z
Бетіс виграв севільське дербі на полі Севільї
Football.ua
2025-11-30T17:39:10Z
Слот: перемога над Вест Гемом принесла Ліверпулю відчутне полегшення
Football.ua
2025-11-30T17:24:39Z