З моменту відновлення обов’язку подання декларацій, 12 жовтня, динаміка подання декларацій зростає. Щотижня до НАЗК надходить приблизно 15 тисяч декларацій.
За 2021 рік держслужбовці вже подали до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 434 434 декларації, а за 2022 рік – 351 687. Загальна кількість декларантів – приблизно 800 тисяч осіб. Про це повідомила керівниця управління формування правових позицій з питань декларування і конфлікту інтересів НАЗК Ілона Катушинська, передає
За її словами, з моменту відновлення обов’язку подання декларацій, 12 жовтня, динаміка подання декларацій зростає. Щотижня до НАЗК надходить приблизно 15 тисяч декларацій. Це втричі більше, ніж було раніше.
“Ми очікуємо активізацію декларантів саме у січні. Але дуже наполягаємо і радимо не відкладати це на січень. Зокрема через те, що якщо в декларантів буде потреба зв’язатися з НАЗК і отримати певні роз’яснення, то краще це зробити зараз, поки немає великого навантаження на працівників. Також хочу зазначити, що топпосадовці, на жаль, не так активно подають декларації, як держслужбовці нижчих посад”, – зазначила Катушинська.
Чиновниця нагадала про кримінальну, адміністративну і дисциплінарну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.
Кримінальна або адміністративна відповідальність передбачена за недотримання строків подання декларації. Якщо дані в декларації відрізняються від достовірних на суму до 100 прожиткових мінімумів, передбачена дисциплінарна відповідальність. Якщо на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів – адміністративна відповідальність. Якщо на суму понад 500 прожиткових мінімумів – кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, працівники ДБР повідомили про підозру посадовцю Головного управління ДСНС України у м. Києві, який кілька років не декларував майно дружини. Загальна сума незадекларованого – майже 13 мільйонів гривень.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський підписав закон №9534 про відновлення та відкриття е-декларацій чиновників в Україні.