/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F0eeb0139e935980c8a38d18794700975.jpg)
Випробовуватимуть на передовій. ЗСУ отримали роботизовану платформу AGEMA
Збройні сили України отримали для випробувань на передовій роботизовану платформу AGEMA.
Про це повідомив в.о. головного конструктора Української бронетехніки Богдан Петрів, пише Defense Express.
Зазначено, що розробником цієї платформи є компанія Milanion з ОАЕ, а постачальником Українська бронетехніка, котра вносить у ці платформи свої доопрацювання.
– Загальна мета таких випробувань – перевірити, як AGEMA може працювати за різних умов на фронті, і за висновками військових прийняти рішення, чи цю платформу можна доопрацювати на потужностях в Україні, чи ж потрібно буде просити партнерів, щоб вони провели ці доопрацювання, – йдеться в повідомленні.
На платформі можна встановити різні види озброєння, але поки українські бійці випробовують її без зброї. Згодом військові можуть почати тестувати AGEMA з озброєнням. Так, на ній можна встановити кулемет та іншу протипіхотну зброю, або ж спробувати поставити й протитанкові комплекси.
Характеристики платформи AGEMA
Маса AGEMA складає 602 кілограми, силова установка – двигун внутрішнього згоряння на 40 кінських сил. Платформа може перевозити до 622 кілограмів на суші та до 330 кілограмів при русі на воді. Також AGEMA може буксирувати вантаж до 544 кілограмів.
Швидкість на суші досягає до 29 км/год, на воді – до 5 км/год.
AGEMA розрахована на виконання різних завдань: логістична підтримка, ведення розвідки, евакуація поранених з поля бою, запуск БПЛА або ж боротьба з ворожими дронами, забезпечення стільникового зв’язку та виконання інших гуманітарних функцій.
Раніше агентство Reuters із посиланням на джерела у Пентагоні повідомило, що США відклали до 2024 року рішення щодо передачі Україні адаптованих далекобійних ракет GLSDB, що мають дальність ураження близько 160 км.
Фото: Defense Express