MY.UAНовини
А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні
А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні

А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні

У парламенті з’явились одразу два законопроєкти, що врегульовують питання стосовно обороту криптовалюти і оподаткування доходу від продажу віртуальних активів. Чи є перспектива, що один із проєктів все ж пройде голосування, та як нове законодавство вплине на громадян, що здійснюють купівлю та продаж криптовалюти?

Парламент має розглянути законопроєкти щодо обороту віртуальних активів. Адже досі в Україні операції з криптовалютою знаходяться поза державним наглядом, і тепер депутати пропонують легалізувати оборот віртуальних активів.

"Сьогодні криптосектор перебуває в стані стагнації, тому що зупинено роботу фіатних шлюзів з постачальниками послуг віртуальних активів, які зареєстровані за межами України й функціонували до початку повномасштабної війни. Одна з причин — відсутність державного регулювання на крипторинку", — зауважила нещодавно директорка директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Юлія Пархоменко. На її думку, потрібно якнайшвидше ухвалити законодавство про віртуальні активи, щоб відновити функціонування фіатних шлюзів для повноцінної роботи учасників ринку та створити конкурентні переваги для бізнесу. Тим часом, у листопаді в парламент потрапили проєкт №10225 та альтернативний проєкт №10225-1. "Прийняття ВРУ одного із вказаних законопроєктів фактично означатиме регулювання ринку віртуальних активів в Україні та встановлення правил оподаткування операцій з такими активами", — каже Анастасія Туз, адвокатка юридичної компанії Miller. Що пропонують законодавці та чи покращать їх пропозиції ситуацію для тих, хто купує та продає крипту в Україні?

Криптовалюті – регулювання: що пропонується для легалізації обороту віртуальних активів

Сьогодні питання обороту криптовалют в Україні законодавчо не врегульовано, хоча, нагадують юристи, основний закон щодо криптоактивів був ухвалений понад рік тому, але зміни до Податкового кодексу з того часу так і не були прийняті. А це – головна умова, щоб закон "Про віртуальні активи" вступив в дію.

Важливо Продав крипту – отримав блокування. Чи готові банки обслуговувати продавців віртуальних активів

"Наразі можна говорити лише про підписаний Президентом України Закон України "Про віртуальні активи" від 15 березня 2022 року. Набрання чинності даного закону пов’язане з внесенням змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. Саме в цьому законі криптовалюта згадується, як віртуальний актив, де законодавець тлумачить його, як нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Фактично, відносини на криптовалютних біржах не врегульовані жодним нормативним актом, що унеможливлює захист інтересів учасників таких відносин. Оскільки криптовалюта є видом валюти, будь-які цивільно-правові відносини із використанням її як способом розрахування не охороняються законом", — розповів Фокусу Олександр Курявий керівний партнер юридичної компанії "Муренко, Курявий і Партнери".

Обидва законопроєкти пропонують врегулювати процедуру купівлі та продажу криптоактивів в Україні
Фото: pexels.com

На початку листопада 2023 року в парламенті зареєстрували проєкт №10225, який має на меті внормувати питання обороту віртуальних активів. "Проєктом закону шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується, зокрема: запровадження механізму оподаткування податком на прибуток підприємств віртуальних активів, шляхом запровадження окремого обліку результатів та коригування фінансового результату; запровадження механізму оподаткування ПДФО віртуальних активів", — йдеться у пояснювальній записці до проєкту №10225.

Що пропонує законопроєкт №10225

  • зобов'язати юридичних та фізичних осіб вести окремий облік операцій, які вони провадять з віртуальними активами;
  • встановити для фізичних осіб ставку оподаткування операцій з криптоактивами на рівні 18% податку на доходи фізичних осіб, а також 1,5% військового збору (усього 19,5%); зробити базою оподаткування планують фінансовий результат, зменшений на вартість криптоактивів;
  • встановити, що оподаткуванню підлягатиме лише позитивний фінансовий результат з віртуальними активами, тоді як в разі збитків через торгівлю криптовалютою за підсумками року пропонується на наступний рік зменшити податкову базу;
  • заборонити операції з криптовалютою ФОПам- платникам єдиного податку 1-3 групи;

Законопроєкт №10225 також встановлює права і обов’язки регуляторів ринку віртуальних активів – повноваження із держрегулювання та нагляду отримують Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Нацбанк. А от у проекті №10225-1 регуляторами ринку віртуальних активів визначаються Мінцифри та НБУ.

Перший законопроєкт про оборот крипти зареєстрували 7 листопада, а вже 17 листопада в парламенті з'явився альтернативний проєкт від Мінцифри
Фото: pexels.com

Що пропонує законопроєкт №10225-1

  • встановити порядки здійснення публічної пропозиції віртуальних активів та авторизації постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів;
  • впровадження Державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів та віртуальних активів, що пропонуються публічно;
  • встановити відповідальність у вигляді фінансових санкцій для постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів за порушення законодавства при наданні послуг.
  • оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з віртуальними активами; запровадження механізму оподаткування ПДФО доходів, отриманих фізичними особами від операцій з віртуальними активами (тобто, податок 18%).
  • відсутність жодної авторизації для майнінгу як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Як пояснила Юлія Пархоменко, проєкт закону України № 10225-1 пропонує також пільгове оподаткування доходів фізичних осіб за ставкою податку 5% упродовж перших 3 років, 9% упродовж наступних 5 років, після чого застосовується загальна ставка податку 18%.

Основний закон щодо криптоактивів був ухвалений понад рік тому, але зміни до Податкового кодексу з того часу так і не були прийняті

Тим часом, відповідно до цього проєкту, податок на прибуток для провайдерів послуг, пов’язаних з криптовалютою, становитиме 18% або 9% податку на виведений капітал за умови використання спеціального режиму Дія.City. Операції з віртуальними активами звільняються від ПДВ, за винятком службових токенів, як і операції проварів послуг, що пов’язані з криптою, за винятком консультаційних послуг.

Потрібні пільги: як експертне середовище оцінило ініціативи з оподаткування доходів від крипти

Більшість країн в своїй концепції оподаткування віртуальних активів прописали оподаткування операцій з віртуальними активами, як інвестиційну діяльність, фактично, законопроект №10225 пропонує схожий підхід, коментує адвокатка Анастасія Туз.

Важливо Заробіток на криптовалюті "прикрутять": Рада розгляне проєкт про оподаткування крипти

"Оподаткуванню підлягатиме позитивна різниця між сумою доходу, отриманого від продажу або іншого відчуження віртуальних активів, та вартістю віртуальних активів. Платник податку зобов’язаний вести окремий облік операцій з віртуальними активами, окремо від інших доходів і витрат та окремо від операцій з іншими інвестиційними активами. На мою думку, враховуючи специфіку діяльності із віртуальними активами, це цілком логічно і реально. Податковий кодекс України вже містить аналогічні положення щодо окремого обліку певних операцій. Наприклад, платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі", — пояснила Анастасія Туз.

В Україні пропонують легалізувати операції з криптовалютою, а усі інвестори будуть платити податок на отриманий від її продажу дохід
Фото: pexels.com

Проєкт №10225 підтримує голова Комітету ВРУ з питань з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Як він раніше повідомив Фокусу, парламент не буде зволікати з прийняттям проєкту, але обовʼязково проведе всі необхідні консультації щодо змісту цього проекту.

"Щодо визначення моделі оподаткування віртуальних активів, ми повинні підійти за аналогією до споріднених обʼєктів цивільного права. Такими є цінні папери та деривативи. Не думаю, що оподаткування віртуальних активів повинно істотно відрізнятися і тому згідний з підходом законопроекту. З іншого боку, не можу в повній мірі розділити підхід щодо пільгування операцій з віртуальними активами з огляду на те, що розвиток фінансових операцій, в ході яких не створюється додана вартість та велика кількість робочих місць, не можуть отримувати стимул з боку держави. Однак, безперечно, всі ці питання будемо ще обговорювати", — каже Данило Гетманцев.

Думки експертів розділилися: одні кажуть, що 18% ПДФО - це добре, інші - що потрібне пільгове оподаткування
Фото: pexels.com

Проте, за проєкт №10225-1 виступає Міністерство цифрової трансформації України.

"Закон "Про віртуальні активи" ухвалено Парламентом у 2021 році та підписано Президентом у 2022 році. Однак через роботу над змінами до Податкового кодексу законодавство про віртуальні активи досі не запрацювало. Крім цього, на рівні ЄС вже ухвалено регламент про регулювання крипторинку MiCA, положення якого Україна повинна імплементувати в національне законодавство, щоб інтегруватись у загальноєвропейський фінансовий ринок. За цей час більшість європейських країн уже запровадила правила гри на крипторинку чи то шляхом розробки окремого законодавства про криптоактиви, чи адаптувавши правила ціннопаперового законодавства для нового класу активів. Україна ж втратила два роки для легалізації нової індустрії", — вважає Юлія Пархоменко.

В Україні могло вже давно бути створене середовище для продуктових стартапів, кажуть експерти, проте через відсутність закону час втрачено
Фото: pexels.com

Про втрачений час Фокусу розповів і експерт з віртуальних активів, СЕО Peanut.trade Олександр Момот.

"Єдине, на що взагалі потрібне регулювання у цьому секторі, це фіатний шлюз, і запропонована ініціатива законодавчого регулювання на 10-20% виведе з тіні операції з криптовалютою, допоможе робити операції в білу тим, кому це важливо. З точки зору продуктових стартапів, то, нажаль, в Україні таких майже немає, вони вже виїхали з України в Португалію та інші країни, не думаю, що вони будуть реєструватись в Україні, і тому ефект, який буде навіть від найкращого законодавства, врешті буде слабеньким. Україна пропустила вікно можливостей через боротьбу регуляторів. Зараз те, що пропонується законопроєктами, це 10-15% від ідеального законопроєкту", — впевнений експерт.

Прихильники законопроєкту №10225-1 кажуть, що він набагато цікавіший ринку віртуальних активів, ніж його попередник №10225
Фото: pexels.com

Деякі економісти підтримують альтернативний проєкт №10225-1, адже вважають, що саме там більше корисного для розвитку ринку віртуальних активів. На думку експерта з економіки Українського інституту майбутнього Данила Моніна, у цьому проекті досить вдало прописана система оподаткування, коли не треба оподаткувати внутрішні справи майданчиків торгівлі, а обмін одних криптоактивів на інші не є об'єктом оподаткування, тоді як об'єктом є лише продаж віртуального активу та отримання за нього грошей, а також купівля за актив товарів та послуг.

Крім того, експерт відзначив ще кілька важливих норм проєкту №10225-1:

  • пільговий період оподаткування;
  • НКЦПФР взагалі прибрали з ринку, комісія нічого не регулює. Основне регулювання та авторизацію проводить Мінцифри;
  • немає жодних щорічних платежів за підтримку авторизації;
  • аудит проводиться незалежними аудиторами та вартість аудиту — оплата постачальника послуг;
  • запроваджується 10-річний період, що консультації на ринку крипти можна проводити без отримання авторизації;
  • майнінг юрособами та фізичними особами не вимагає ніякої авторизації;
  • пропонується запуск інноваційної зони – спеціального стартап-середовища для сприяння інновацій, спрощення тестування нових продуктів із віртуальними активами.

"Загальний вердикт. Якщо приймати закон про оподаткування крипти та нову редакцію закону про віртуальні активи, то лише проєкт №10225-1", — переконаний Данило Монін.

Важливо Відмивали гроші через криптовалюту: хакер з Одеси допомагав російському мафіозі (фото)
Теги за темою
Законодавство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві відновлять тимчасові маршрути трамвая та автобуса, а один – закриють: схеми
VGorode
2024-11-28T12:39:17Z
Здичавілі корови під Чорнобилем: у заповіднику розповіли про зміни у стаді
TSN
2024-11-28T12:36:14Z
Харків запровадить диференційований сигнал повітряної тривоги
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:30:31Z
На Харківщині запрацював оновлений сучасний ситуаційний центр поліції
Мій Харків
2024-11-28T12:28:50Z
У Харкові працюють над відновленням пошкоджених пам’яток архітектури
Мій Харків
2024-11-28T12:16:26Z
"Контакт на відстані витягнутої руки": у Силах оборони розповіли про бої в Торецьку
TSN
2024-11-28T12:09:29Z
У Запоріжжі завершується будівництво першої «підземної школи»
УкраинФорм
2024-11-28T11:57:07Z
Будівництво Подільського мосту зі збитками у ₴3,5 млн.: повідомлено про підозру заступнику директора столичного КП
Украина Криминальная
2024-11-28T11:57:04Z
Поліція Вінниччини встановлює місцеперебування 16-річного Дмитра Наумчука
Украина Криминальная
2024-11-28T11:51:49Z
Повітряні сили пояснили значну кількість "прильотів" під час нинішньої атаки
ZN UA
2024-11-28T12:43:42Z
Били по енергетиці ракетами з касетними боєприпасами, – Зеленський про масовану атаку по Україні
24tv
2024-11-28T12:40:06Z
Команда Трампа обговорює припинення війни
360ua.news
2024-11-28T12:39:57Z
Світла може не бути до 8 годин на день: експерт про наслідки атаки РФ
TSN
2024-11-28T12:39:22Z
Ще одна країна ЄС заявила, що Нетаньягу має імунітет від МКС на їхній території
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:36:55Z
Посол України: Росія готується до ескалації у Східній Азії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:36:24Z
Китай готовий до вторгнення: експерти розповіли про ймовірність війни проти Тайваню
Политека
2024-11-28T12:33:02Z
Німеччина викликала посла РФ через вигнання двох німецьких журналістів з Росії
Европейская правда
2024-11-28T12:30:13Z
Африканська інтрига: чому влада Чаду затримала і відпустила російського пропагандиста шугалея
InternetUA
2024-11-28T12:28:14Z
Пивоваров і Барських підкорили дуетом на вірш відомого поета і довели до мурах чуттєвим кліпом
TSN
2024-11-28T12:39:57Z
Тоня Матвієнко показала чесне фото без макіяжу - подробиці
GlavRed
2024-11-28T12:39:33Z
Черговий хайп, – учасниця "Холостяка-13" відповіла на звинувачення в "тусовках" з росіянами
24tv
2024-11-28T12:39:15Z
Максим Галкін повернувся до сім'ї та прогулявся з Пугачовою - як вона виглядає
GlavRed
2024-11-28T12:27:31Z
Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини
Детектор М
2024-11-28T12:24:00Z
Українка Вікторія Ошур стала 3 віце-міс на конкурсі "Міс Планета"
Комсомольская правда
2024-11-28T12:20:49Z
Українську драму-трилер «БожеВільні» покажуть у київському Будинку кіно
УкраинФорм
2024-11-28T12:03:24Z
До дня народження Назарія Яремчука: на 1+1 Україна відбудеться телепрем’єра документальної стрічки про легендарного співака
GlavRed
2024-11-28T11:55:49Z
"Міс планети 2024": яке місце посіла Україна на міжнародному конкурсі краси
24tv
2024-11-28T11:45:08Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T12:45:37Z
Чи можна їсти лише один раз на день: як така дієта впливає на організм
TSN
2024-11-28T12:39:27Z
Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
24tv
2024-11-28T12:09:49Z
Уже не вирок: застосування вакцин знизило смертність від раку шийки матки
Фокус
2024-11-28T10:36:41Z
Фантастична чистота гарантована: як використовувати кисневий порошок під час прибирання
24tv
2024-11-28T10:27:40Z
Покладіть подушку ось так – ваш сон буде міцним і спокійним
TSN
2024-11-28T10:06:32Z
Реформа МСЕК: яку роль виконуватиме лікуючий лікар для встановлення інвалідності
Украина Криминальная
2024-11-28T09:54:24Z
Синє світло впливає на статеве дозрівання та ріст кісток у дітей
24tv
2024-11-28T09:24:51Z
Перші за 50 років: знайшли нові ліки від хронічних легеневих захворювань
Фокус
2024-11-28T08:51:46Z
Світовий банк затвердив додаткові $664 мільйони для України на соцзахист
УкраинФорм
2024-11-28T12:43:18Z
Запаси гербіцидів перевищують заявлену потребу: Мінагрополітики
Agravery
2024-11-28T12:37:59Z
Яку пенсію можуть отримати пенсіонери, які мали зарплату 20 тисяч гривень
24tv
2024-11-28T12:36:35Z
Агро-Регіон зменшив вартість логістики до 30%
AgroPortal
2024-11-28T12:30:44Z
Ціни на каву арабіку досягли майже 50-річного максимуму
Хвиля
2024-11-28T12:27:57Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T12:27:54Z
На скільки годин вимикатимуть світло взимку: українцям дали прогноз
GlavRed
2024-11-28T12:27:53Z
Підприємства можуть забронювати працівника після 3 місяців роботи, — міністр економіки
Фокус
2024-11-28T12:27:09Z
Росіяни атакували об'єкти Нафтогазу
УкраинФорм
2024-11-28T12:09:26Z
Названо ім'я нового найстарішого чоловіка планети: скільки йому років, біографія та фото
TSN
2024-11-28T12:39:57Z
Коміки Бампер та Сус завітали на новосілля до захисника Маріуполя
TSN
2024-11-28T12:39:47Z
Буданов: Ми маємо залишитися об'єднаними і в часи війни, і в мирний час
TSN
2024-11-28T12:39:06Z
Михайлу Поплавському — 75: чим прославився легендарний ректор
Фокус
2024-11-28T12:36:47Z
Ocean Media Plus опублікувала рейтинг медіагруп та рекламних агенцій за телебюджетами на 2024 рік
Детектор М
2024-11-28T12:30:42Z
3-4 грудня — престур до Полтавської області в межах кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє»
Детектор М
2024-11-28T12:27:45Z
Отримайте везіння на весь рік: що потрібно позичити 29 листопада - прикмети
GlavRed
2024-11-28T12:27:32Z
Кіпр скасував "золоті паспорти" для десятків інвесторів: серед них є відомі українці
24tv
2024-11-28T12:24:43Z
Українця покарали через запах його свиней: що було далі
24tv
2024-11-28T12:24:17Z
У літаку знайшли невідому жінку без квитка: ніхто не знає, як вона там опинилась
Фокус
2024-11-28T12:36:50Z
На Миколаївщині хлопець зґвалтував дитину на березі річки
TSN
2024-11-28T12:21:29Z
СБУ знешкодила у Харкові агентурну групу російського ГРУ, яка готувала схрони для ворожих ДРГ
Украина Криминальная
2024-11-28T12:13:34Z
На Вінниччині затримали підпалювачів, які виконували замовлення інтернет-кураторів РФ
InternetUA
2024-11-28T12:08:49Z
Найсильніший снігопад за 117 років паралізував Південну Корею
360ua.news
2024-11-28T12:03:57Z
Армія РФ пошкодила об'єкт енергетики у Хмельницькій області: деталі
TSN
2024-11-28T12:03:54Z
У Києві чоловік кидався з ножем на військових Деснянського РТЦК: що відомо
TSN
2024-11-28T11:51:08Z
Китайське судно навмисне пошкодило кабелі зв'язку в Балтійському морі – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T11:45:50Z
Росіянина вбив його кіт: як це сталося
TSN
2024-11-28T11:33:14Z
"Це ознака чемпіона": легенда боксу назвав головну чесноту Усика, яка робить його унікальним
24tv
2024-11-28T12:36:10Z
Лемпард — головний тренер Ковентрі
Football.ua
2024-11-28T12:28:45Z
Терехов: Після війни футбол обов’язково повернеться до Харкова
Мій Харків
2024-11-28T12:20:38Z
Російський тренер домагався до юних хокеїстів та відправляв їм свої інтимні фото
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:15:28Z
З надією на першу перемогу Динамо. Репортаж з Гамбурга
Football.ua
2024-11-28T12:01:22Z
Мудрика порівняли із зіркою Реала, який провалюється у Мадриді: вірусний мем
24tv
2024-11-28T11:54:49Z
Абсолютний рекорд було оцінено: гравець Шахтаря потрапив у команду тижня Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-28T11:30:36Z
Баскетбол: Пустовий увійшов до топ-10 бомбардирів в історії збірної України
УкраинФорм
2024-11-28T11:24:59Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T11:21:10Z
Якою губкою краще мити брудні тарілки, а якою – сковорідку: про це мало хто знає
TSN
2024-11-28T12:39:44Z
Навіщо протикати яйце голкою перед варінням: кулінарний трюк, про який слід знати
24tv
2024-11-28T12:36:08Z
Всі забувають прибирати ці 3 місця на кухні: зважайте на них
24tv
2024-11-28T12:15:48Z
Це щось неймовірне: в Албанії збудують будинок-пазл висотою майже з хмарочос
24tv
2024-11-28T11:48:23Z
Чому багато пар розлучаються після Різдва або просто під час свята: експерти мають пояснення
24tv
2024-11-28T11:45:58Z
Все життя пролетить перед очима так, як ви в небі: найекстремальніші атракціони у світі
24tv
2024-11-28T11:33:38Z
4 несподівані способи використання шпалер у вашому домі
24tv
2024-11-28T11:18:03Z
Фахівець пояснює реальну небезпеку мікропластику для здоров’я людини
Portaltele
2024-11-28T11:10:36Z
Що таке розумна кухня: відділяємо реальність від маркетингу
VGorode
2024-11-28T11:09:54Z
Команда розробників, які створили Android, працюють над новою ОС для штучного інтелекту
InternetUA
2024-11-28T12:43:40Z
Ілон Маск каже, що всі акаунти в соцмережі X належать лише йому, а не вам
24tv
2024-11-28T12:36:19Z
Лише геній знайде 4 приховані обличчя за 5 секунд: непроста загадка на уважність
GlavRed
2024-11-28T12:33:07Z
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
InternetUA
2024-11-28T12:22:44Z
Ілон Маск каже, що створить студію на базі штучного інтелекту для «відродження величі» відеоігор
ITC
2024-11-28T12:14:54Z
Дослідники знайшли бактерії з Землі в зразках «іншопланетного» астероїда — що це значить?
ITC
2024-11-28T12:14:40Z
Вийшов Xiaomi Redmi K80 Pro — флагман з Snapdragon 8 Elite за найменшою ціною
ITC
2024-11-28T12:14:27Z
Ці два пристрої Apple найчастіше дарують на Новий рік
ITC
2024-11-28T12:14:17Z
Як живити холодильник під час відключення електроенергії
InternetUA
2024-11-28T12:01:10Z
Перший електромобіль Range Rover повністю розсекретили до презентації
Фокус
2024-11-28T12:36:18Z
Новий Renault Duster в Україні: більше простору, 3 двигуни та ціна від 830 тис. грн
ITC
2024-11-28T12:14:23Z
Жінка намагалась вкрасти машину, але не змогла розібратись з коробкою передач
Фокус
2024-11-28T11:42:49Z
Лімітований ексклюзив: представлено найпотужнішу і найшвидшу Toyota в історії
Фокус
2024-11-28T11:15:40Z
Представлений найчорніший Ford Bronco у світі
AutoCentre
2024-11-28T11:07:18Z
З батареєю на 150 кВт: в Україні створили гібридну амфібію для військових
AutoGeek
2024-11-28T11:06:07Z
Новий електрокрос Mercedes-Benz GLC помітили на тестах
AutoCentre
2024-11-28T11:01:58Z
Машини на автопілоті можуть сильно подешевшати: виробник лідарів вдвічі зменшує ціни
AutoGeek
2024-11-28T10:36:17Z
На платформі Volkswagen: нові електричні кросовери Mahindra показали офіційно
AutoGeek
2024-11-28T10:16:30Z