MY.UAНовини
А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні
А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні

А розрахунок – криптовалютою. Які важливі зміни очікують на сферу віртуальних активів в Україні

У парламенті з’явились одразу два законопроєкти, що врегульовують питання стосовно обороту криптовалюти і оподаткування доходу від продажу віртуальних активів. Чи є перспектива, що один із проєктів все ж пройде голосування, та як нове законодавство вплине на громадян, що здійснюють купівлю та продаж криптовалюти?

Парламент має розглянути законопроєкти щодо обороту віртуальних активів. Адже досі в Україні операції з криптовалютою знаходяться поза державним наглядом, і тепер депутати пропонують легалізувати оборот віртуальних активів.

"Сьогодні криптосектор перебуває в стані стагнації, тому що зупинено роботу фіатних шлюзів з постачальниками послуг віртуальних активів, які зареєстровані за межами України й функціонували до початку повномасштабної війни. Одна з причин — відсутність державного регулювання на крипторинку", — зауважила нещодавно директорка директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Юлія Пархоменко. На її думку, потрібно якнайшвидше ухвалити законодавство про віртуальні активи, щоб відновити функціонування фіатних шлюзів для повноцінної роботи учасників ринку та створити конкурентні переваги для бізнесу. Тим часом, у листопаді в парламент потрапили проєкт №10225 та альтернативний проєкт №10225-1. "Прийняття ВРУ одного із вказаних законопроєктів фактично означатиме регулювання ринку віртуальних активів в Україні та встановлення правил оподаткування операцій з такими активами", — каже Анастасія Туз, адвокатка юридичної компанії Miller. Що пропонують законодавці та чи покращать їх пропозиції ситуацію для тих, хто купує та продає крипту в Україні?

Криптовалюті – регулювання: що пропонується для легалізації обороту віртуальних активів

Сьогодні питання обороту криптовалют в Україні законодавчо не врегульовано, хоча, нагадують юристи, основний закон щодо криптоактивів був ухвалений понад рік тому, але зміни до Податкового кодексу з того часу так і не були прийняті. А це – головна умова, щоб закон "Про віртуальні активи" вступив в дію.

Важливо Продав крипту – отримав блокування. Чи готові банки обслуговувати продавців віртуальних активів

"Наразі можна говорити лише про підписаний Президентом України Закон України "Про віртуальні активи" від 15 березня 2022 року. Набрання чинності даного закону пов’язане з внесенням змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. Саме в цьому законі криптовалюта згадується, як віртуальний актив, де законодавець тлумачить його, як нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Фактично, відносини на криптовалютних біржах не врегульовані жодним нормативним актом, що унеможливлює захист інтересів учасників таких відносин. Оскільки криптовалюта є видом валюти, будь-які цивільно-правові відносини із використанням її як способом розрахування не охороняються законом", — розповів Фокусу Олександр Курявий керівний партнер юридичної компанії "Муренко, Курявий і Партнери".

Обидва законопроєкти пропонують врегулювати процедуру купівлі та продажу криптоактивів в Україні
Фото: pexels.com

На початку листопада 2023 року в парламенті зареєстрували проєкт №10225, який має на меті внормувати питання обороту віртуальних активів. "Проєктом закону шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується, зокрема: запровадження механізму оподаткування податком на прибуток підприємств віртуальних активів, шляхом запровадження окремого обліку результатів та коригування фінансового результату; запровадження механізму оподаткування ПДФО віртуальних активів", — йдеться у пояснювальній записці до проєкту №10225.

Що пропонує законопроєкт №10225

  • зобов'язати юридичних та фізичних осіб вести окремий облік операцій, які вони провадять з віртуальними активами;
  • встановити для фізичних осіб ставку оподаткування операцій з криптоактивами на рівні 18% податку на доходи фізичних осіб, а також 1,5% військового збору (усього 19,5%); зробити базою оподаткування планують фінансовий результат, зменшений на вартість криптоактивів;
  • встановити, що оподаткуванню підлягатиме лише позитивний фінансовий результат з віртуальними активами, тоді як в разі збитків через торгівлю криптовалютою за підсумками року пропонується на наступний рік зменшити податкову базу;
  • заборонити операції з криптовалютою ФОПам- платникам єдиного податку 1-3 групи;

Законопроєкт №10225 також встановлює права і обов’язки регуляторів ринку віртуальних активів – повноваження із держрегулювання та нагляду отримують Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Нацбанк. А от у проекті №10225-1 регуляторами ринку віртуальних активів визначаються Мінцифри та НБУ.

Перший законопроєкт про оборот крипти зареєстрували 7 листопада, а вже 17 листопада в парламенті з'явився альтернативний проєкт від Мінцифри
Фото: pexels.com

Що пропонує законопроєкт №10225-1

  • встановити порядки здійснення публічної пропозиції віртуальних активів та авторизації постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів;
  • впровадження Державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів та віртуальних активів, що пропонуються публічно;
  • встановити відповідальність у вигляді фінансових санкцій для постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів за порушення законодавства при наданні послуг.
  • оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з віртуальними активами; запровадження механізму оподаткування ПДФО доходів, отриманих фізичними особами від операцій з віртуальними активами (тобто, податок 18%).
  • відсутність жодної авторизації для майнінгу як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Як пояснила Юлія Пархоменко, проєкт закону України № 10225-1 пропонує також пільгове оподаткування доходів фізичних осіб за ставкою податку 5% упродовж перших 3 років, 9% упродовж наступних 5 років, після чого застосовується загальна ставка податку 18%.

Основний закон щодо криптоактивів був ухвалений понад рік тому, але зміни до Податкового кодексу з того часу так і не були прийняті

Тим часом, відповідно до цього проєкту, податок на прибуток для провайдерів послуг, пов’язаних з криптовалютою, становитиме 18% або 9% податку на виведений капітал за умови використання спеціального режиму Дія.City. Операції з віртуальними активами звільняються від ПДВ, за винятком службових токенів, як і операції проварів послуг, що пов’язані з криптою, за винятком консультаційних послуг.

Потрібні пільги: як експертне середовище оцінило ініціативи з оподаткування доходів від крипти

Більшість країн в своїй концепції оподаткування віртуальних активів прописали оподаткування операцій з віртуальними активами, як інвестиційну діяльність, фактично, законопроект №10225 пропонує схожий підхід, коментує адвокатка Анастасія Туз.

Важливо Заробіток на криптовалюті "прикрутять": Рада розгляне проєкт про оподаткування крипти

"Оподаткуванню підлягатиме позитивна різниця між сумою доходу, отриманого від продажу або іншого відчуження віртуальних активів, та вартістю віртуальних активів. Платник податку зобов’язаний вести окремий облік операцій з віртуальними активами, окремо від інших доходів і витрат та окремо від операцій з іншими інвестиційними активами. На мою думку, враховуючи специфіку діяльності із віртуальними активами, це цілком логічно і реально. Податковий кодекс України вже містить аналогічні положення щодо окремого обліку певних операцій. Наприклад, платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі", — пояснила Анастасія Туз.

В Україні пропонують легалізувати операції з криптовалютою, а усі інвестори будуть платити податок на отриманий від її продажу дохід
Фото: pexels.com

Проєкт №10225 підтримує голова Комітету ВРУ з питань з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Як він раніше повідомив Фокусу, парламент не буде зволікати з прийняттям проєкту, але обовʼязково проведе всі необхідні консультації щодо змісту цього проекту.

"Щодо визначення моделі оподаткування віртуальних активів, ми повинні підійти за аналогією до споріднених обʼєктів цивільного права. Такими є цінні папери та деривативи. Не думаю, що оподаткування віртуальних активів повинно істотно відрізнятися і тому згідний з підходом законопроекту. З іншого боку, не можу в повній мірі розділити підхід щодо пільгування операцій з віртуальними активами з огляду на те, що розвиток фінансових операцій, в ході яких не створюється додана вартість та велика кількість робочих місць, не можуть отримувати стимул з боку держави. Однак, безперечно, всі ці питання будемо ще обговорювати", — каже Данило Гетманцев.

Думки експертів розділилися: одні кажуть, що 18% ПДФО - це добре, інші - що потрібне пільгове оподаткування
Фото: pexels.com

Проте, за проєкт №10225-1 виступає Міністерство цифрової трансформації України.

"Закон "Про віртуальні активи" ухвалено Парламентом у 2021 році та підписано Президентом у 2022 році. Однак через роботу над змінами до Податкового кодексу законодавство про віртуальні активи досі не запрацювало. Крім цього, на рівні ЄС вже ухвалено регламент про регулювання крипторинку MiCA, положення якого Україна повинна імплементувати в національне законодавство, щоб інтегруватись у загальноєвропейський фінансовий ринок. За цей час більшість європейських країн уже запровадила правила гри на крипторинку чи то шляхом розробки окремого законодавства про криптоактиви, чи адаптувавши правила ціннопаперового законодавства для нового класу активів. Україна ж втратила два роки для легалізації нової індустрії", — вважає Юлія Пархоменко.

В Україні могло вже давно бути створене середовище для продуктових стартапів, кажуть експерти, проте через відсутність закону час втрачено
Фото: pexels.com

Про втрачений час Фокусу розповів і експерт з віртуальних активів, СЕО Peanut.trade Олександр Момот.

"Єдине, на що взагалі потрібне регулювання у цьому секторі, це фіатний шлюз, і запропонована ініціатива законодавчого регулювання на 10-20% виведе з тіні операції з криптовалютою, допоможе робити операції в білу тим, кому це важливо. З точки зору продуктових стартапів, то, нажаль, в Україні таких майже немає, вони вже виїхали з України в Португалію та інші країни, не думаю, що вони будуть реєструватись в Україні, і тому ефект, який буде навіть від найкращого законодавства, врешті буде слабеньким. Україна пропустила вікно можливостей через боротьбу регуляторів. Зараз те, що пропонується законопроєктами, це 10-15% від ідеального законопроєкту", — впевнений експерт.

Прихильники законопроєкту №10225-1 кажуть, що він набагато цікавіший ринку віртуальних активів, ніж його попередник №10225
Фото: pexels.com

Деякі економісти підтримують альтернативний проєкт №10225-1, адже вважають, що саме там більше корисного для розвитку ринку віртуальних активів. На думку експерта з економіки Українського інституту майбутнього Данила Моніна, у цьому проекті досить вдало прописана система оподаткування, коли не треба оподаткувати внутрішні справи майданчиків торгівлі, а обмін одних криптоактивів на інші не є об'єктом оподаткування, тоді як об'єктом є лише продаж віртуального активу та отримання за нього грошей, а також купівля за актив товарів та послуг.

Крім того, експерт відзначив ще кілька важливих норм проєкту №10225-1:

  • пільговий період оподаткування;
  • НКЦПФР взагалі прибрали з ринку, комісія нічого не регулює. Основне регулювання та авторизацію проводить Мінцифри;
  • немає жодних щорічних платежів за підтримку авторизації;
  • аудит проводиться незалежними аудиторами та вартість аудиту — оплата постачальника послуг;
  • запроваджується 10-річний період, що консультації на ринку крипти можна проводити без отримання авторизації;
  • майнінг юрособами та фізичними особами не вимагає ніякої авторизації;
  • пропонується запуск інноваційної зони – спеціального стартап-середовища для сприяння інновацій, спрощення тестування нових продуктів із віртуальними активами.

"Загальний вердикт. Якщо приймати закон про оподаткування крипти та нову редакцію закону про віртуальні активи, то лише проєкт №10225-1", — переконаний Данило Монін.

Важливо Відмивали гроші через криптовалюту: хакер з Одеси допомагав російському мафіозі (фото)
Теги за темою
Законодавство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Boeing скоротить 400 співробітників програми місячних ракет
InternetUA
2025-02-09T02:43:14Z
TikTok дозволить користувачам із США завантажувати застосунок з сайту
InternetUA
2025-02-09T01:04:42Z
«Сімпсони» заговорили закарпатським діалектом
CutInsight
2025-02-09T00:18:33Z
У США можуть заборонити DeepSeek та інші китайські ШІ-сервіси
InternetUA
2025-02-09T00:04:36Z
Що робити, якщо ноутбук завис: корисні поради
Политека
2025-02-09T00:00:16Z
Археологи могли знайти найдавніший рунічний камінь
Gazeta UA
2025-02-08T23:36:46Z
Ілон Маск заявив, що його не цікавить покупка відеохостингу TikTok
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T22:21:19Z
У роботі PlayStation Network стався глобальний тривалий збій
ZN UA
2025-02-08T21:40:20Z
Що робити, якщо ваш телефон зламали: доступна інструкція, яка дозволить зберегти дані
Политека
2025-02-08T21:27:17Z
Як приготувати тірамісу: рецепт італійського десерту від Євгена Клопотенка
Политека
2025-02-09T02:01:23Z
3 поради для наближення до успіху
CutInsight
2025-02-09T00:21:58Z
Очі сяятимуть як топази: названо ідеальний колір волосся для сірих очей
GlavRed
2025-02-08T23:27:54Z
Витончена вечеря за лічені хвилини: запіканка як з ресторану на всю сім'ю
24tv
2025-02-08T20:03:31Z
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
InternetUA
2025-02-08T18:01:21Z
Затиснуті між двома реальностями: чому люди поводяться неадекватно в аеропортах
Фокус
2025-02-08T18:00:36Z
Швидкий порятунок: що робити, якщо в орхідеї відмирають корені
24tv
2025-02-08T17:51:03Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Три дні блукали, але до Румунії так і не дійшли: прикордонники затримали ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:36:55Z
В Одесі побили 72-річну матір загиблого воїна. Мер Труханов відреагував
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:33:03Z
Китайське судно з дизельним пальним та мазутом зазнало аварії біля Сахаліна – відео
Лига
2025-02-09T00:30:15Z
Через обробку номера від клопів у готелі Шрі-Ланки померли дві туристки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:06:50Z
У Фінській затоці зазнав пошкодження російський кабель зв'язку
УкраинФорм
2025-02-08T23:34:00Z
У Балтійському морі обірвався кабель російського «Ростелекому»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T23:16:00Z
Афера від псевдоаграріїв: у Бердичеві поліція розслідує шахрайство на 240 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-08T21:57:37Z
"Найкращий чоловік, батько": у Полтаві помер Михайло Деревянов, що постраждав від атаки 1 лютого
24tv
2025-02-08T21:42:23Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарні помер поранений, кількість жертв зросла до 15
УкраинФорм
2025-02-08T21:18:47Z
Донецький "Шахтар" купив форварда збірної Бразилії
Gazeta UA
2025-02-09T02:39:18Z
Чісора відправив суперника у неймовірний нокдаун: "політ" Валліна став мемом
Telegraf
2025-02-09T01:24:00Z
Колишній суперник Кличка та Усика у 41 рік здобув перемогу над шведським боксером
ZN UA
2025-02-09T00:39:52Z
У Канаді стартували «Ігри Нескорених»
УкраинФорм
2025-02-09T00:27:34Z
Усик, Дюбуа та Джошуа: Чісора влаштував перформанс із вибором свого суперника на ювілейний бій
24tv
2025-02-09T00:09:23Z
Закривавлений Чісора знищив Валліна у своєму "останньому танці" в Манчестері
24tv
2025-02-08T23:45:12Z
Чісора провів найкращий бій у кар’єрі, двічі відправивши у нокдаун шведського гіганта
Telegraf
2025-02-08T23:42:51Z
Він не мій брат, – Кличко оцінив шанси провести бій з Усиком
24tv
2025-02-08T23:27:50Z
Реал — Атлетіко 1:1 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-02-08T22:49:42Z
"Штурмують одразу в кількох напрямках": військові - про нову тактику РФ під Курськом
GlavRed
2025-02-09T01:36:48Z
Обстріли Сумщини: за добу пролунало понад 100 вибухів, поранена людина
УкраинФорм
2025-02-09T01:33:51Z
"Увійти в інші області РФ": експерт розкрив неочікуваний сценарій наступу ЗСУ
GlavRed
2025-02-09T01:27:39Z
ЗС РФ мають успіхи на Донеччині: просунулися в Андріївці та ще біля двох сіл, – DeepState
Фокус
2025-02-09T00:51:14Z
Зав'язли в лісі та не змогли перерізати логістику, – командир 37 бригади про операцію в Кринках
24tv
2025-02-09T00:48:54Z
У Курській області тривають бої, росіяни наступали на багатьох напрямках: зведення ISW
24tv
2025-02-09T00:39:48Z
DeepState оновили карту фронту: ворог просунувся біля 3 населених пунтів
24tv
2025-02-08T23:45:36Z
На Харківщині прикордонники дронами вразили позиції та укриття росіян
УкраинФорм
2025-02-08T22:36:11Z
У Києві оголосили повітряну тривогу: "шахеди" летять з північного сходу
ZN UA
2025-02-08T22:12:20Z
Кращі візуальні ефекти в кіно зібрані в одному відео
CutInsight
2025-02-09T00:18:41Z
Vogue назвав кращі купальники з фільмів
CutInsight
2025-02-09T00:18:23Z
Карта подорожей в «Інтерстеларі»
CutInsight
2025-02-08T23:57:33Z
Джим Керрі розповів про свій талант художника
CutInsight
2025-02-08T23:54:48Z
Найефектніші татуювання з фільмів
CutInsight
2025-02-08T23:54:35Z
У МЗС привітали гурт Ziferblat з участю в Євробаченні
ZN UA
2025-02-08T23:45:47Z
Опублікована серія креативних портретів відомих режисерів
CutInsight
2025-02-08T23:39:56Z
Кумедні карикатури на зірок Голлівуду
CutInsight
2025-02-08T23:39:28Z
Якби в СРСР знімали порно: нові афіші радянських комедій
CutInsight
2025-02-08T23:39:01Z
Чому не можна казати "пасмурна погода": як замінити вислів, щоб говорити правильно
GlavRed
2025-02-09T02:39:28Z
"Аби не задихнувся". Одесит поділився дивним лайфхаком, як сховатись від ТЦК
Telegraf
2025-02-09T02:30:45Z
Представники тероборони і Держспецзв’язку пройшли навчання із соціального супроводу
УкраинФорм
2025-02-09T02:18:43Z
Поранені військові на Буковині відвідали музеї в межах проєкту «Мандротерапія»
УкраинФорм
2025-02-09T01:30:42Z
Понад 15 тисяч родин придбали житло через програму "єОселя"
ZN UA
2025-02-08T23:21:41Z
Хто житиме в Україні після війни: демограф стривожив прогнозом
TSN
2025-02-08T23:06:52Z
Росіяни запустили ударні безпілотники з кількох напрямків
УкраинФорм
2025-02-08T23:06:50Z
Умєров і голова Військового комітету НАТО визначили пріоритети військової допомоги Україні
УкраинФорм
2025-02-08T22:36:00Z
Зеленський зустрівся з головою Військового комітету НАТО
1News
2025-02-08T22:15:53Z
В Україні проведено дослідження щодо дитячого ожиріння: що показали результати
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T01:00:01Z
Їжа, яка позбавить болю в суглобах: 5 продуктів, визнаних медиками
Знай
2025-02-08T21:51:33Z
Неправильний діагноз призвів до абортів у Британії – постраждалі звинуватили медиків
24tv
2025-02-08T19:03:09Z
Як змусити помаду триматися довше та не сушити губи
Знай
2025-02-08T17:51:11Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Торік кількість ідентифікацій у системі BankID НБУ зросла більш ніж удвічі
InternetUA
2025-02-09T02:01:20Z
Bloomberg показав наслідки санкцій проти російських танкерів
Хвиля
2025-02-08T23:45:55Z
У застосунку «Армія+» відкрили продаж квитків на «Потяг до тебе»
УкраинФорм
2025-02-08T22:36:04Z
Картопля не подешевшає: у чому причина і чому українцям доведеться звикати
Хвиля
2025-02-08T20:30:00Z
Сотні тисяч гривень за газ: чому з українців можуть стягнути надмірні гроші
Политека
2025-02-08T20:27:34Z
Канада прагне зміцнення торговельних зв'язків з ЄС на тлі тарифних погроз Трампа
Европейская правда
2025-02-08T20:06:18Z
Ілон Маск хоче позбутися монет у США: як це пояснюють
InternetUA
2025-02-08T18:58:09Z
Соціальна пенсія 2025: як оформити виплати у 2025 році
Политека
2025-02-08T18:42:18Z
«Каметсталь» розширює сортамент прокату для польського ринку
AgroNews
2025-02-08T18:36:08Z
Країни Балтії чи Німеччина: водіям пояснили, де краще отримувати авто зі США
Хвиля
2025-02-09T02:00:23Z
Ілон Маск створить 10 000 роботів гуманоїдів Optimus протягом 2025 року
InternetUA
2025-02-08T20:34:11Z
Експерт вказав на три критичні моменти при покупці авто зі США: на що звернути увагу
Хвиля
2025-02-08T19:45:08Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
КНДР торік відрядила до Росії тисячі робітників - розвідка Південної Кореї
УкраинФорм
2025-02-09T02:51:01Z
ISW розкрив масштаби економічної катастрофи в Росії: що приховує Путін
Хвиля
2025-02-09T02:45:14Z
Ізраїль знищить угрупування ХАМАС – Нетаньягу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T02:42:33Z
Трамп хоче бити по "головному призу" Сі Цзіньпіна: чого насправді прагне лідер Китаю
24tv
2025-02-09T02:39:33Z
В Балтійському морі порвався підводний кабель: тепер вже російський
Gazeta UA
2025-02-09T02:24:15Z
Маск заявив, що не планує купувати TikTok
УкраинФорм
2025-02-09T02:01:15Z
Страх втратив: диктатор Північної Кореї зробив обурливу заяву про війну в Україні
Telegraf
2025-02-09T02:00:19Z
Все може швидко закінчитися: який план має Трамп на Мюнхенську конференцію
24tv
2025-02-09T01:54:02Z
У НАТО засудили звірства РФ та оцінили унікальний бойовий досвід ЗСУ
Хвиля
2025-02-09T01:15:41Z