MY.UAНовини
Як молочники торують шлях до ринків ЄС
Як молочники торують шлях до ринків ЄС

Як молочники торують шлях до ринків ЄС

Кроки галузі можуть стати успішним кейсом для інших виробників по приєднанню до євроспільноти

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу в грудні цього року. Для виробників та переробників молока це означає, що протягом декількох років вони зможуть мати доступ до одного з найбільших глобальних ринків світу. За даними генерального директора Global Markets Стівена Спенсера, об’єм молочного ринку ЄС цього року становив 143 млн тонн молочної продукції. Для порівняння: ринок США аналітик оцінив у 101 млн тонн.

Для українських виробників це жорстка конкуренція та виконання вимог, які потребують мільярдних інвестицій. Як стати повноцінним гравцем цього ринку, змусити українську владу врахувати голос галузі при формуванні умов інтеграції та не наступити "на граблі" вже скоєних помилок, з якими стикнулися українські зерновики та перевізники, підкорюючи ринок Євросоюзу, молочники обговорили на 15-й конференції "Молочний бізнес-2023", яка відбулася 30 листопада 2023 року. Вона об’єднала виробників, переробників молока, рітейл та європейських експертів.

Заручились бізнес-підтримкою в ЄС

Для успішної інтеграції молочному бізнесу потрібні інвестиції та гарантії безперешкодної торгівлі. Щоб не зустріти опору на молочних ринках ЄС на кшталт зерновому та транспортному, Спілка молочних підприємств України (СМПУ) домовляється з європейським бізнесом про присутність на цих ринках та спільні правила гри, які українські та європейські молочники будуть вимагати від своїх урядів.

Ця політика вже принесла перші позитиви. Зокрема, на польському ринку СМПУ злагоджено співпрацює з Польською молочною палатою (Polska Izba Mleka). Результатом цього стало те, що польські та українські молочні продукти прямували на ринки України та Польщі без перешкод під час "зернової" кризи. Наразі польські та українські виробники об’єднали зусилля для зняття блокади кордону польськими перевізниками.

В березні наступного року СМПУ хотіла би приєднається до Європейської молочної асоціації (EDA) з такою ж метою — формувати спільні вимоги та позиції для ринків, які мають почути урядовці ЄС та України. На більш тісній співпраці з європейськими компаніями та встановленні необхідних контактів в ЄС для захисту інтересів вітчизняних молочників наголошує виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур. "Спільний голос українських та європейських молочних компаній має бути потужним та почутим політиками цих країн до того, як Україна приєднається до ЄС", — вважає він.

Його колега, генеральний секретар Європейської молочної асоціації (EDA) Александр Антон, повідомив слухачам конференції, що СМПУ та EDA розробили три пункти спільного порядку денного, які будуть закріплені на папері в "найближчі тижні та місяці". Перший пункт — сторони добиватимуться довготривалої безквотнї торгівлі молочною продукцією. "Це означає довгострокову відсутність тарифів, квот, зобов’язання не лише на щорічній основі, але й довгострокове зобов’язання в обох напрямках, щоб створити безпрограшну ситуацію для всіх сторін", — пояснив Антон. Друге, в EDА прагнуть того, щоб члени СМПУ отримали кошти ЄС з фонду, який створений для потреб України. "Європейський Союз створив український фонд на 50 мільярдів євро на наступні чотири роки. І ми повинні переконатися, що українські молочні заводи отримають свою частку з цих 50 мільярдів інвестицій у наступні чотири роки", — каже Антон. "І, по-третє, ми, нарешті, почали думати в Брюсселі про Спільну аграрну політику, яка започатковується в ЄС на 2027-2032. Вона має бути корисною для України, корисною для вас, молочники. Ми вже ведемо дискусії з політиками ЄС щодо різних сценаріїв інтеграції України в ЄС", — резюмує Александр Антон.

Для кращої інтеграції в ринки ЄС СМПУ стала також членом Торгово-промислової палати України (ТППУ). Її президент Геннадій Чижиков повідомив під час конференції, що експертиза та напрацьовані Палатою ділові зв’язки з європейськими компаніями спрацюють на благо "згуртованої професійної спільноти молокопереробників України", бо в особі ТППУ молочники отримала ще одного союзника для захисту своїх інтересів та розширення географії експорту.

Які кошти може отримати молочний сектор

Як бачимо, корисні контакти та взаємини українського і європейського молочного бізнесу встановлені. Вони надалі лише розвиватимуться. І саме цей досвід може бути корисним іншим виробникам України на шляху до ЄС. Тепер справа за чиновниками. Від них залежить, наскільки успішно Україна зможе відстояти інтереси власних виробників на ринках ЄС, справедливо розподілити європейську допомогу та організувати державну підтримку на час переходу.

Які шляхи підвищення конкурентоздатності молочної галузі бачать в Мінагрополітики, "Бізнес Телеграф" під час молочної конференції розпитав у першого заступника міністра аграрної політики України Тараса Висоцького. Він розповів, що за державною програмою "5-7-9", зміни до якої внесли у вересні 2023 року, переробникам передбачено 150 млн грн. "Це в 2,5 рази більше, ніж раніше, коли за цією програмою виробники могли отримати лише 60 млн грн. Ці кошти передбачені саме для переробників, які забезпечують високу додану вартість, тож вони отримають пільгові кредити під 5-9% річних", — каже чиновник. За його словами, в держбюджеті на 2024 рік закладено 18 млрд грн на програму "5-7-9". І молочні підприємства теж зможуть ними скористатися, запевнив Тарас Висоцький.

Гранти від держави на рівні 8 млн грн на проєкт в 2024 році зможуть отримати підприємства переробки та мікро переробки на рівні громад чи районів. "Можна будувати свою переробку і постачати продукцію локально в заклади соціальної сфери чи місцеві магазини. Для цього держава на місцевому рівні даватиме гранти 8 мільйонів гривень для старту виробництва. Тобто, гранти на переробку продовжать працювати і наступного року", — розповідає перший заступник Мінагрополітики.

Також, на думку Тараса Висоцького, молочні підприємства зможуть використати кошти з європейського фонду підтримки України, про який розповідав очільник EDA Александр Антон. Мова про Ukraine Facility Fund та 50 млрд євро на наступні 4 роки для України. Фонд розпочне свою роботу в першому півріччі 2024 року. "Ми запропонували європейцями, щоб переробка була пріоритетом. Є політичне рішення, що 8 млрд євро буде надано на підтримку бізнесу. Є розуміння, що це будуть довгострокові кредити під мінімальний відсоток та грантові програми. Ними зможе скористатися бізнес", — прогнозує Висоцький.

По якому принципу розподілятимуть ці кошти? "Наразі обговорюються механізми виділення коштів. Є ідея, щоб пріоритет отримали переробні галузі. Переробка молока чи м’яса, це та ж переробка. Ми хочемо, щоб на виході була додана вартість, додаткові робочі місця", — каже Висоцький.

Втім, шанси молочників отримати європейську допомогу Висоцький оцінює як "дуже перспективні". "Я думаю, що 8 млрд євро це величезні шанси, якщо порівнювати з тим, що в останні роки прямі іноземні інвестиції в Україну не перевищували декілька мільярдів євро. Тому впевнений, що переживати тим, хто готовий, хто має проєкт, ідею, не варто. Дуже часто грошей є більше, ніж готових ідей. Але я не бачу підстав хвилюватися, чи вистачить. Точно, хто вміє працювати, і хоче, — зможе отримати підтримку", — стверджує чиновник.

Досвід Польщі

Приєднання молочного сектору Польщі до ЄС є успішною історією, але й дуже болючим і дорогим процесом для фермерів і промисловості, розповідає Єжи Плєва, експерт Team Europe Direct з Польщі. "Перед вступом була проблема з якістю молока, і був момент, коли не було жодної компанії, якій було дозволено експортувати свою продукцію до ЄС. Офіційної заборони не було, але в реєстрі ЄС не було жодних потужностей, які дозволяли б експортувати на ринок ЄС молочну продукцію", — згадує експерт.

Тоді Польща отримала квоту на рівні 9,4 мільйона тонн на поставку молочної продукції до ЄС в той час як загальний обсяг виробництва був вищим, на рівні 11,4 млн тонн. Перемовини про вступ до ЄС Польща почала в 1994 році, а вступила в ЄС лише в 2004 і до того ж з перехідним періодом. І лише в 2014 році вона отримала скасування квот на торгівлю в ЄС.

За цей час поляки отримали 29 млрд євро підтримки, скоротили поголів’я корів з 3,5 млн корів до 2 млн та суттєво скоротили кількість підприємств в галузі. "До вступу у нас було понад 400 молокозаводів, малих та великих. Деякі з них не змогли виконати стандарти. Зараз це 69 молокозаводів, які працюють дуже добре", — розповідає Єжи Плєва.

Кооперативна форма молочних господарств, які мали землю, корів та потужності з переробки, допомогла польским молочникам швидше збільшити свою ефективність та пристосуватися до вимог ЄС щодо простежуваності молока, санітарно-ветеринарних та кліматичних вимог. Наразі поляки виробляють 14 млн тонн молока та є потужними гравцями ринку ЄС.

Очікування молочників

На думку Андрія Табалова, генерального директора МК "Волошкове поле" , щоб підвищити свою конкурентоздатність. українським молочним підприємствам перед вступом в ЄС не вистачає обігових коштів. Поповнити їх можна двома шляхами — отримавши доступ до фінансових ресурсів та законодавчо врегулювавши відносини з рітейлом, імплементуючи в наше законодавтво директиву ЄС №633.

Євроінтеграція торкнеться кожного в ланцюгу виробництва молочної продукції, нікому її не оминути, вважає Валентин Запорощук, голова Наглядової ради Ічнянського молочноконсервного комбінату. Комбінат постачає продукцію в 70 країн світу, в тому числі в ЄС. З досвіду Запорощук вважає, що кожен виробник при вступі до Євросоюзу має підвищити свою конкурентоздатність або закрити бізнес."Потрібно залучати гранти та державну допомогу, щоб підсилити бізнес. Скористатися програмою "5-7-9". Це не так багато, менше 4 млн доларів. За ці кошти ферму не збудуєш, але зробити реконструкцію на невеликому підприємстві можна", — розповідає він "Бізнес Телеграфу". За оцінками менеджера, для потужних підприємств, на ферму у 4 тисячі голов потрібні інвестиції на рівні 30 млн доларів. Інвестувати необхідно і в переробку, а саме — в автоматизоване обладнання з високим рівнем контролю якості. "Ці інвестиції мають спрямовуватись в простежуваність молока, покращення його якості, а також у збільшення термінів зберігання продукції commodities зі строком споживання більше 30 днів", — вважає Запорощук.

Та спершу потрібно інвестувати в збільшення пропозиції молока. "Поки не буде достатньої пропозиції молока, більш дешевого, переробка не буде вкладатися в розвиток бізнесу", — вважає керівник Ічнянського молочно-консервного комбінату. Саме тому надалі переробники України вкладатимуть кошти у збільшення сировинної бази, впевнений Запорощук. Вони просто змушені будуть наростити базу молока. На цьому шляху компенсація 50% вартості будівництва та реконструкції ферм від держави — найкраще рішення, яке зменшує строк окупності проектів до більш сприятливих фінансових показників, вважає переробник.

Тож, на яку держпідтримку очікують виробники молока?

На думку генеральної директорки Асоціації виробників молока (АВМ) Ганни Лавренюк виробники підтримують відновлення постанови уряду №107, яка до війни передбачала відшкодування вартості племінних ресурсів, будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, нарощування стада за рахунок власного приросту. В 2020-2021 роках, за словами очільниці АВМ, виробники молока почали довіряти цій програмі, в тому числі завдяки реформі архітектурного органу та переходу низки дозвільних процедур у цифровий формат, що нарешті виключило корупційні схеми.

Тож, щойно відновиться фінансування програми держпідтримки тваринництва та переробки с/г продукції, потрібно, на думку пані Лавренюк, щоб її бенефіціарами стали також ті, хто завершили реконструкцію чи будівництво ферм або закупили племінних тварин в жовтні, листопаді та грудні 2021 року, адже вони розраховували отримати ці кошти в 2022 році. Допомога потрібна і тим, хто наважився на інвестиції в роки повномасштабного вторгнення.

Втім, очільниця АВМ вважає, що серед найпріоритетніших програм підтримки для сільгосптоваровиробників є програма пільгового кредитування "5-7-9". Саме такі висновки отримала АВМ за результатами опитування понад сотні молочних господарств під час Міжнародного молочного конгресу 3-4 листопада 2023р.: більше 70% опитаних виступили за збільшення ліміту "5-7-9" до 150 млн грн та збереження фінансування під 5%, адже при ставці в 13% понад 60% опитаних господарств працюють у збиток або на межі рентабельності.

Об'єднати зусилля заради виходу на ринки ЄС

Прикрою новиною для наших виробників є те, що бюджет Європейського Союзу з профіцитного, яким він був дуже тривалий час, став дефіцитний. Поляки, наприклад, не отримують експортних субсидій ще з 2010 року. І сьогодні статистика дотацій в ЄС молочному сектору на будівництво ферм низхідна.

В найближчі роки ЄС заохочуватиме "зелений перехід", а саме — виділить 50 млрд євро тим компаніям, як покажуть неабиякі результати по зменшенню викидів вуглецю їхніми фермами. Що це означає? Запровадження дотацій на декарбонізацію в ЄС або "анафема коровам", як прозвали вже це рішення європейські фермери, стало поштовхом до скорочення поголів’я. Таку тенденцію вже демонструють Нідерланди. Там протягом кількох останніх років закрились 180 молочних ферм, які не змогли знизити викиди СО2.

Українським виробникам слід враховувати цю тенденцію. І напередодні вступу до ЄС варто гуртуватися усім ланкам молочного бізнесу, аби просувати спільні інтереси на цьому шляху. Кооперація молочних бізнесів України і ЄС — найкраще рішення, яке допоможе вижити виробникам у часи "зеленої" турбулентності, вважають в СМПУ.

"Нас чекає непроста адаптація до вимог ЄС, але боятися цього не варто — вимоги стають все більш зрозумілими, а коло тих, хто готовий підтримати нас — ширшим. Згуртованість та єдність позиції учасників молочного ринку дозволить нам успішно подолати шлях до відповідності цим вимогам", — підкреслив Арсен Дідур.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
У Київській області жінка під час нічних тривог рятується у «капсулі життя»
Комсомольская правда
2025-05-01T09:10:00Z
Росіяни у квітні скинули понад п'ять тисяч КАБів на Сили оборони та прифронтові населені пункти
УкраинФорм
2025-05-01T09:06:51Z
Понад 83 тис. цілей у квітні: Сирський повідомив про зростання ефективності дронів ЗСУ
Факти ICTV
2025-05-01T09:03:34Z
Мобілізація в Дніпрі з 1 травня: призовників чекають важливі зміни
Политека
2025-05-01T09:00:19Z
У Чехії блогери з доходом понад 50 000 крон на рік зобов’язані реєструватися в державному реєстрі
InternetUA
2025-05-01T09:00:02Z
Розробники Lockheed Martin успішно випробували автономну версію артилерійської ракетної системи HIMARS
InternetUA
2025-05-01T08:46:35Z
Китайські розробники представили новий ударний дрон Jiutian зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-05-01T08:31:22Z
США уклали угоду з Кувейтом щодо системи Patriot
360ua.news
2025-05-01T08:30:42Z
Вистава «Баланс» від Театру Ветеранів
Кино-Театр
2025-05-01T09:03:22Z
Андре Тан назвав головні помилки, що здешевлюють навіть найдорожчий образ
Фокус
2025-05-01T09:00:53Z
Зірка українських комедій із сумною долею: як виглядає могила Лімеріхи із фільму "За двома зайцями"
Telegraf
2025-05-01T08:51:44Z
Зворотний відлік розпочато: Ziferblat відправився у Швейцарію на Євробачення-2025
24tv
2025-05-01T08:45:18Z
«Вальс із системою» — історія співочого опору
Детектор М
2025-05-01T08:40:43Z
Що треба зробити у Львові в травні: 7 цікавих ідей
24tv
2025-05-01T08:30:50Z
Яка туш для вій від Maybelline найкраща – обираємо серед 5 варіантів
24tv
2025-05-01T08:24:18Z
Серед викрадених Росією з Херсона картин - українська ікона, подарована музею бароном Фальц-Фейном
УкраинФорм
2025-05-01T08:06:27Z
У віці 100 років: померла зірка фільму "Жахіття на вулиці В'язів"
24tv
2025-05-01T07:40:18Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Як молодята": інсайдер розповів, що відбувається у шлюбі Дональда Трампа та Меланії
Фокус
2025-05-01T09:06:28Z
Трамп почав різко худнути: він може мати серйозні проблеми зі здоров'ям
Telegraf
2025-05-01T09:03:32Z
Україна готова сьогодні підписати угоду про копалини зі США — Bloomberg
ZN UA
2025-05-01T09:03:18Z
Два постійні члени Радбезу ООН ведуть переговори щодо визнання Палестини
ZN UA
2025-05-01T09:00:11Z
Трамп хоче угоду з "другом Володимиром": чому США не потрібна поразка РФ
GlavRed
2025-05-01T08:55:57Z
На акції антиукраїнського кандидата в президенти Польщі зірвали з мерії прапор України
Европейская правда
2025-05-01T08:49:35Z
Келлог заявив, що Україна готова поступитися територіями "де факто", але не "де юре"
Европейская правда
2025-05-01T08:43:57Z
Чи здатен Трамп юридично визнати Крим російським: названо важливий нюанс
GlavRed
2025-05-01T08:42:16Z
Ціни на нафту стабілізувались: ринок в очікуванні зустрічі членів ОПЕК+
ZN UA
2025-05-01T09:10:09Z
Українські яйця будуть продаватись в Канаді: ринок офіційно відкритий
24tv
2025-05-01T09:06:41Z
Рада директорів Tesla шукає заміну Маску – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T09:05:07Z
Єврокомісія планує плавний перехід між режимами торгівлі з Україною
AgroPortal
2025-05-01T09:00:49Z
Росіяни штурмують магазини: вартість популярного овоча злетіла на 260%
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:42:16Z
«Спав на підлозі». Милованов розказав, як став мільйонером
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:39:34Z
Цей тариф зросте у 20 разів із 3 травня
Telegraf
2025-05-01T08:37:39Z
Курс долара дешевшає, як і курс євро
24tv
2025-05-01T08:36:31Z
Фермери, які вирощують горох, не розраховують на ринок Китаю
AgroPortal
2025-05-01T08:30:55Z
Приречені на хвороби з народження: учені виявили серйозну небезпеку для багатьох немовлят
Фокус
2025-05-01T08:57:09Z
Чи дійсно щеплення в одну руку підсилює імунну відповідь
24tv
2025-05-01T08:15:42Z
Схуднете до літа, якщо викреслите з меню ці 11 продуктів
Gazeta UA
2025-05-01T07:40:16Z
Як навчитись рано прокидатись: поради експерта
24tv
2025-05-01T07:27:41Z
Страшний досвід: король Чарльз III висловився про свій діагноз раку
Факти ICTV
2025-05-01T06:07:13Z
Неврози без маски: чому варто вчасно реагувати на тривожні сигнали
Детектор М
2025-05-01T05:48:20Z
Один інгредієнт, який варто додавати до чаю для зміцнення імунітету
24tv
2025-05-01T05:15:12Z
Новий штам небезпечного вірусу вирує на круїзних лайнерах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T04:48:26Z
У «гормону задоволення» дофаміну є ще одна фунція: відкриття науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T04:18:28Z
У Києві лунають вибухи: РФ розкидала підступні касетні боєприпаси, є поранені
GlavRed
2025-05-01T09:09:33Z
Загроза вибухів відтермінованих касетних боєприпасів. Влада звернулася до жителів Оболонського району
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T09:06:07Z
Жителя Одещини затримали за виготовлення порнографії та розбещення дитини
Украина Криминальная
2025-05-01T09:06:05Z
Правоохоронці Нікопольщини розшукують зниклу 15-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-05-01T08:57:20Z
Судитимуть зловмисника, який ошукав військову на 300 тис. гривень
Украина Криминальная
2025-05-01T08:42:33Z
На Київщині таксист намагався викрасти малолітню дівчинку
Украина Криминальная
2025-05-01T08:25:37Z
У полі на Херсонщині підірвався фермер
УкраинФорм
2025-05-01T08:06:17Z
Судитимуть киянина, який ледь не зарізав 73-річного батька
Украина Криминальная
2025-05-01T07:27:14Z
У Ромнах керівництва ліцею судитимуть за вимагання грошей зі студентів
Украина Криминальная
2025-05-01T06:57:39Z
Скандал у Києві: знайдено 10 тон людських кістокСюжет
1News
2025-05-01T09:10:58Z
Смарагдові світлофори замість зелених. Коли в Україні змінять старі на нові
Telegraf
2025-05-01T09:09:28Z
Після заморозків прийшло тепло: якою буде погода в Україні у травні
Факти ICTV
2025-05-01T09:04:45Z
Збройні сили відбили спробу заходу російської ДРГ на Чернігівщину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:36:30Z
Графік відключення води в травні 2025 у Полтаві: кому готуватися до тривалих незручностей
Политека
2025-05-01T08:31:34Z
КМДА назвала дату останнього дзвоника в школах столиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:27:32Z
Скільки територій України потрапили в окупацію за квітень: у DeepState назвали цифри
GlavRed
2025-05-01T08:19:31Z
Літаки РФ “упустили” вісім авіабомб на Білгородщину та Донеччину – ЗМІ
1News
2025-05-01T08:18:30Z
Тендерна хроніка. Таємниці підземних шкіл Запоріжжя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:12:39Z
Будуть затримки й скасування: експертка назвала найгірший час для авіаподорожей влітку 2025
24tv
2025-05-01T09:06:58Z
Несподіваний засіб проти мурашок: як раз і назавжди позбавитися шкідників у будинку
Знай
2025-05-01T08:51:09Z
Чим відмити фарбу для волосся зі шкіри: копійчаний засіб для ідеальної краси
GlavRed
2025-05-01T08:48:08Z
Китайський гороскоп на завтра 2 травня: Драконам - біль, Собакам - гнів
GlavRed
2025-05-01T08:30:38Z
В нього закохуються з першої ложки: рецепт варення з кульбаби – це хіт сезону з 3 інгредієнтів
24tv
2025-05-01T07:48:52Z
Люди з завжди чистою кухнею дотримуються всього 5 звичок: вони елементарні
24tv
2025-05-01T07:40:29Z
Як стильно облаштувати гараж
24tv
2025-05-01T07:27:20Z
Флірт, вогонь і ніжність: любовний гороскоп для всіх знаків зодіаку на травень
24tv
2025-05-01T06:15:47Z
Якщо лишилось пюре, приготуйте цю страву: рецепт ситної картопляної запіканки з куркою
Telegraf
2025-05-01T06:12:15Z
«Не зупиняємося». Тренер збірної України з хокею прокоментував перемогу над Румунією
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T09:09:12Z
Де Маркос: У нас особливий клуб, один такий на весь світ
Football.ua
2025-05-01T08:55:31Z
Костюк програла у чвертьфіналі WTA1000 у Мадриді
360ua.news
2025-05-01T08:52:41Z
Мессі та компанія вилетіли з Кубка чемпіонів, зазнавши розгромної поразки: відеоогляд матчу
24tv
2025-05-01T08:51:18Z
Депутатка Держдуми РФ влаштувала істерику через вимогу України відсторонити російську гімнастку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T08:45:48Z
Відомий боксер розкритикував рішення організувати реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-01T08:30:46Z
Гойлунн: Нам додає впевненості те, що в цій Лізі Європи ми не програємо
Football.ua
2025-05-01T08:25:57Z
"Вбивця короля": легенда боксу оцінив готовність Дюбуа стати абсолютним чемпіоном світу
24tv
2025-05-01T08:12:25Z
Усик отримав престижну нагороду від BWAA: відео нагородження чемпіона
24tv
2025-05-01T08:03:39Z
Isuzu випустила перший бюджетний електропікап
Gazeta UA
2025-05-01T08:30:21Z
Бензин зі спиртом уже на АЗС: експерти попередили про ріст цін і небезпеку для авто
GlavRed
2025-05-01T08:25:21Z
Honda показала позашляхову версію популярного CR-V
AutoCentre
2025-05-01T08:21:22Z
Новий Jeep Compass з’явився в інтернеті раніше запланованого показу
Топ Жир
2025-05-01T08:15:52Z
Преміальна "маршрутка": Mercedes V-Class перетворили на розкішний палац на колесах
Фокус
2025-05-01T08:12:54Z
Audi готує оновлення для суперника Tesla Model Y
AutoCentre
2025-05-01T08:01:31Z
Третій у родині: електричний універсал BMW i3 Touring покажуть наступного року
AutoGeek
2025-05-01T07:31:27Z
Зірковий український футболіст засвітив у Лондоні яскравий тюнінгований BMW
Фокус
2025-05-01T07:21:17Z
Представлено спецверсію Volkswagen Polo у культовій лівреї Harlequin
AutoCentre
2025-05-01T07:07:08Z
З новим оновленням вебверсія WhatsApp зміниться назавжди
InternetUA
2025-05-01T09:04:35Z
Незвичайний промінь світла вказує дорогу, коли немає GPS: як його використовують
Фокус
2025-05-01T08:57:04Z
Фізики виявили нові стани речовини: як це змінить наші технології
Фокус
2025-05-01T08:51:21Z
У Франції археологи знайшли два древні кельтські мечі
ZN UA
2025-05-01T08:37:53Z
Рослини насправді кричать від стресу й болю, ми просто ніколи їх не чули
24tv
2025-05-01T08:36:27Z
Багатофункціональна та різнопланова: естонські зброярі представили безекіпажну наземну колісну платформу
InternetUA
2025-05-01T08:16:16Z
Шахраї в TikTok — через яке відео можна залишитися без грошей
InternetUA
2025-05-01T08:01:29Z
Астрономи зробили найкращі фотографії планет, які народжуються навколо зірок
Фокус
2025-05-01T07:51:18Z
OpenAI пояснює, чому ChatGPT став надто підлабузницьким
InternetUA
2025-05-01T07:36:09Z