MY.UAНовини
Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду — документи
Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду — документи

Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду — документи

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну ринок російських авіаперевезень почав стрімко колапсувати. Москва без жодних вагань вкрала борти Boeing та Airbus, які перебували у лізингу, знизила вимоги щодо правил безпеки до польотів, а також налагодила певні канали контрабандного постачання дефіцитних підсанкційних запчастин.

Згідно з відкритими даними, 95% всіх рейсів російських авіакомпаній приходяться саме на літаки іноземних гігантів, які рашисти не мають змоги офіційно обслуговувати. Зокрема й через це Міжнародна організація цивільної авіації (IKAO) поставила Москву в один ряд із Ліберією, Конго й Бутаном – країнами, що не здатні стежити за безпекою польотів. Однак наявність "червоного прапорця" не завадила "Аерофлоту" та іншим підприємствам ані працювати у себе, ані літати за кордон. Чимало країн погодилося приймати у себе крадені літаки попри відверту небезпеку, яку вони становлять. І хоча представники країни-терористки стверджують, що з "їх" бортами все в порядку, а кількість інцидентів із ними нібито мінімальна, це зовсім не відповідає дійсності. Ледве не щодня стаються поломки, аварійні посадки, викочування за межі злітно-посадкових смуг, проте відповідальні за польоти московські чиновники вперто удають, що проблеми не існує, тоді як уся галузь просто тріщить по швах. У небо підіймаються справжні літаки-"франкенштейни", кожен з яких зібраний з двох-трьох бортів. За даними ГУР, до середини 2023 року у РФ пустили на "донорство" понад 35% цивільного авіапарку.

Активісти групи КіберСпротив передали редакції 24 Каналу внутрішні документи Уральського міжрегіонального територіального управління Росавіації, завдяки яким можна оцінити стан сфери цивільної авіації у Росії.


Один із документів, що передали 24 Каналу джерела / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Постійне замовчування інцидентів, допуск до ремонту літаків осіб, що не мають відповідної кваліфікації, несправності інфраструктури аеропортів та навіть неспроможність відповідальних посадовців забезпечити непотрапляння тварин на злітно-посадкові смуги, перетворюють кожен політ будь-яким авіарейсом на щось типу гри у російську рулетку. Той факт, що за останні 1,5 року жоден рашистський цивільний літак не впав як на території країни-терористки, так і за її межами, свідчить про неймовірне диво.

123 інциденти, 261 із яких...

Перш за все, варто відзначити, що фактично усі причетні до організації авіаційних перевезень у Росії є злочинцями, адже систематично та цілком усвідомлено порушують усі можливі правила щодо безпеки польотів. Пасажирам при цьому кажуть, що ніяких відхилень від норм аварійності немає, проте кількість аварій та інцидентів з авіацією постійно зростає. На паперах же ж нічого не відбувається.

Аби не вносити у звіти сумну статистику, у Росавіації придумали низку нових термінів. Щоб не казати про аварійні та позаштатні ситуації, рашисти почали оперувати новомовою типу "авіаційна подія". Саме тому у 2023 році у зоні відповідальності Уральської філії Росавіації не сталося жодної катастрофи, але був один "серйозний авіаційний інцидент". Під останнім посадовці мають на увазі виїзд краденого Boeing-737-800 за межі злітно-посадкової смуги під час посадки.


Чи то гальма погані, чи злітно-посадкову смугу ніхто не почистив / Скриншот із документів Росавіації

А от падіння військового вертольота із загибеллю трьох членів екіпажу у російському відомстві називають просто "авіаційною подією".


Звичайна авіаційна подія (с) / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

То ж немає чому дивуватися, що відповідальні за безпеку польотів спромоглися вказати, що за перші 9 місяців 2023-го сталося 123 авіаційних інциденти. Тоді як лише із бортами "Уральських авіаліній" A319, A320 та A321 (вкрадені Airbus) за цей самий період було зафіксовано 261 "подію з помірним ризиком" та 9 – із високим. Зрозуміло, французькі та американські борти є й у флоті багатьох інших російських авіакомпаній, то ж реальна кількість несправностей на вкрадених літаках по всій Росії загалом є значно й значно більшою.


Подія з високим ризиком ≠ авіаційному інциденту / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Як росіяни класифікують небезпечні події в авіації, геть незрозуміло, однак навіть той факт, що у 2022-му у зоні відповідальності уральської філії Росавіації було лише 67 "авіаційних подій", свідчить про стрімке збільшення кількості проблем. При цьому йдеться лише про ті позаштатні ситуації, які потрапили до статистики. Насправді ж немає жодних сумнівів, що серйозних несправностей чи критичних подій було значно більше, але яким росіянам вдалося уникнути катастроф із цивільними судами, зрозуміти неможливо.

Борти постійно ламаються

Через некомпетентність фахівців, недбалість керівництва, відсутність потрібних запчастин, а також принциповий відхід Росії від графіків та правил обслуговування літаків іноземного виробництва, авіапарк майже всіх компаній країни-терористки через якісь пару років може більше стояти, ніж літати.

Про це свідчить, наприклад, той факт, що у порівнянні з 2022-м лише у зоні відповідальності Уральського МТУ Росавіації кількість затримок рейсів збільшилася на 44% (880 проти 490 у 2022 році). При цьому 739 випадків, коли рашисти не могли вилетіти вчасно, напряму стосувалися саме технічних несправностей.

Тобто через відсутність доступу до оновлення програмного забезпечення, технічних консультацій та якісних запчастин, а також через можливість пропускати ТО, літаки потроху починають "сипатися". Найчастіше у них відмовляють двигуни, шасі та гальма. Трохи рідше проблема стосується закрилків, систем кондиціонування чи боротьби з обмерзанням. Втім, завдяки вимогам авіаперевізників не вносити інформацію про дефекти у бортові журнали, усі повітряні судна на папері є абсолютно справними.

Однак жодних сумнівів у тому, що реальний стан літаків жахливий, немає. Хоча б тому, що обслуговують їх люди, чию кваліфікацію важко назвати високою. Хіба ж здатні професіональні фахівці з наземного чи технічного обслуговування літаків припуститися потраплянь сторонніх предметів у двигун? Чи "забити" на кригу на крилах та фюзеляжі судна. Або ж просто не закінчити виконання робіт та піти собі з роботи, не передавши літак наступній зміні? Феєричний підхід до виконання безпекових вимог.


Перелік помилок, яких найчастіше припускаються російські спеціалісти під час обслуговування літаків / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Панує тотальна некомпетентність

Не менш недбалим є й ставлення представників аеропортів, компаній-перевізників та самої Росавіації до виконання власних посадових обов'язків. Для диспетчерів є нормою кілька годин не стежити за повітряним судном, та навіть не помітити, що воно зникло з радарів.


Диспетчер не хотів дивитися вгору / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Керівники польотів й взагалі можуть спостерігати, як руйнується лайнер, але не доповідати про побачене: а раптом за це ще покарають.


Не доповів – значить проблеми й не було / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Про що взагалі говорити, якщо найголовніша людина в аеродромно-диспетчерському центрі здатна "забити" на такий інцидент, як невипуск шасі в одного з літаків, що заходить на посадку. Подумаєш, впаде і загориться. Чи інші літаки зачепить. Це ж треба смугу звільняти, рятувальників попереджувати, інші польоти зсувати, раптом і так приземлиться.


Забезпечення безпеки? / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Не менш епічним, але здатним багато що пояснити, є звіт про потрапляння тварин на злітно-посадкову смугу аеропорту Челябінськ. Згідно з документами, працівники повітряної гавані знали, що на смугу регулярно приходить зграя собак, проте їх це зовсім не бентежило. Дірка у паркані режимного об'єкта? Тварини, що являють собою небезпеку для сотень пасажирів? У Махачкалі от взагалі тисячі випадкових гостей на територію аеропорту потрапили, а тут якісь чотирилапі, можна ігнорувати.


Працівникам Челябінського аеропорту тварини на смузі зовсім не заважали / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Але всі вищеперераховані події – ніщо у порівнянні з інцидентом, який стався 3 жовтня 2023 року. З міжнародного аеропорту "Орськ" мав вилетіти борт до Магнітогорська. Пропустимо той факт, що рейс взагалі потрапив у розклад попри те, що повітряна гавань у місті прибуття вже 4 місяці як не працювала. Закритий аеропорт призначення не став на заваді пілотам, які проклали собі план польоту та подали його своєму керівництву. Не відреагували на таку "дрібну" помилку й керівники регіонального центру системи організації повітряного руху.


Як взагалі таке можливо? / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

У Сибіру не здатні знайти снігоочищувачі та полагодити світло

Втім, якщо хтось гадає, що проблеми російської авіації обмежуються лише недбалістю та відсутністю доступу до потрібної кількості деталей, це зовсім не так. Зрозуміло, що неможливість вчасно замінити зламані вузли вкупі з ігноруванням несправностей та правил дійсно є головними чинниками того, що у Росії рано чи пізно почнеться справжній літакопад. Однак катастрофи обов'язково ставатимуться ще й через більш банальні речі.

Як-от нездатність рашистів полагодити систему підсвітки злітно-посадкових смуг. Так-так, вони навіть не в змозі вчасно замінити лампочки на найбільш критичній ділянці аеропортів. Наприклад, у Челябінську за 2023 рік вогні ЗПС раптово згасали при наближенні літаків щонайменше 4 рази. Кожен раз пілотам перед посадкою доводилося йти на друге коло, а сідати лише після того, як техніки полагодять несправність. Однак причину відмови світлосигнального обладнання ніхто так і не зміг знайти, то ж атракціон триває досі.


Випадки, коли екіпаж літака не може побачити злітну смугу, трапляються дуже часто / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

З урахуванням ще й того факту, що у повітряних гаванях на Уралі вкрай погано працюють системи контрольно-коригувальних станцій (які передають на борти інформацію про місце розташування літака та допомагають пілотам вибрати вірний курс для приземлення), посадка лайнерів у будь-якому аеропорті Росії є взагалі чимось вкрай складним.

Можливо, керівники Росавіації не звертають увагу на подібні проблеми, керуючись принципом: земля велика, все одно кудись сядуть, проте нічого спільного з безпекою польотів це не має.

Хоча чому взагалі дивуватися, якщо в аеропортах міст, де сніг не сходить по пів року, нема придатних до експлуатації снігоприбиральних машин.


Навіть сніг із ЗПС прибрати не можуть / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Судячи з усього, російські чиновники геть не можуть розібратися із дуже примітивними проблемами у далеко не найбільших аеропортах країни. То що ж тоді відбувається у дійсно завантажених повітряних хабах типу "Шереметьєво", де кількість інцидентів значно вища, а кожна нештатна ситуація може призвести до значно більш масштабних наслідків? Питання риторичне.

На ринку вантажних перевезень все ще більш погано

Варто відзначити ще й те, що колапс насувається не лише на ту частину цивільної авіації країни-терористки, яка займається обслуговуванням туристів.

Ринок вантажних авіаперевезень, де панують не вкрадені новенькі Airbus та Boeing, а старі радянські ІЛи та відносно свіжі українські АНи, стагнує значно швидше.

Обслуговуванню цих літаків, компанії-експлуатанти приділяють мінімальну увагу. Якщо для виготовлених 50-річних бортів рашисти ще можуть знайти запчастини, то, наприклад, дістати двигуни "Мотор Січі" – аж ніяк. То ж їм і доводиться просто сподіватися на вдачу. Проте від заплющування очей проблема не зникає, а тому аварії авіапарку вантажних перевізників трапляються регулярно.

Наприклад, ІЛи компанії "Абакан Ейр", що здійснюють міжнародні рейси зокрема й в інтересах бандитсько-російських угруповань, а також надають послуги перевезень для замовників з інших країн (ОАЕ, Індія тощо), постійно виходять з ладу. Згідно з внутрішніми документами вантажної фірми, у їх бортів то двигуни барахлять, то системи кондиціонування не працюють, а то й взагалі рація відмовляє.


Лише маленький перелік несправностей авіапарку "Абакан Ейр" / Скриншот із внутрішніх документів компанії

У конкурентів AbakanAir ситуація геть не краща. Можливо, тому, що власникам усіх цих авіакомпаній нічого не буде у разі катастрофи, то ж вони воліють заробляти до моменту, коли борти буквально розваляться у повітрі.

Під загрозою тисячі іноземців

Коли несправні літаки із погано навченими пілотами приймають міжнародні аеропорти, це аж ніяк не свідчить про дотримання стандартів безпеки міжнародних авіаперевезень. Проте щонайменше до першого трагічного випадку Туреччина, ОАЕ, Індія та інші дружні до рашистського режиму країни навряд відмовляться від такого підходу.

Всьому світу відомо, що росіяни вже давно відправляють на складні ремонти двигуни та інші агрегати літаків до Ірану, де їх лагодять несертифіковані спеціалісти. Ті ж деталі, що привозять для Росії в обхід санкцій, часто є малопридатними для використання, а їх доставка триває подекуди кілька місяців.

А втім, чи то через фінансову, чи через політичну складову, до прикладу турки готові наражати себе на мільйонні збитки. Ризикувати життями власних громадян і пасажирів інших авіакомпаній, які можуть стати жертвами спровокованої росіянами аварії. При цьому навіть не обов'язково приймати у себе викрадений 10-річний Airbus із відключеними гальмами та зношеними шинами.

Достатньо пустити до аеропорту SuperJet-100 з епічною назвою "Святитель Спиридон Тримифунтський", чиї пілоти ледве не спровокували жахливу катастрофу у Стамбулі.

Як кажуть у звітах самі росіяни, екіпаж літака "втратив ситуаційну обізнаність", через що викотився на смугу під час посадки на неї іншого лайнера. Загибелі людей вдалося уникнути лише дивом, проте самих пілотів за подібне ніяк не покарали.


Опис інциденту в одному з найбільших аеропортів світу / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Вкрай небезпечні ситуації через росіян ставалися у 2023 році не лише у Туреччині, але й у багатьох інших країнах. Зокрема – у Таїланді, де недосвідчені пілоти у складних умовах ледве не розбилися при посадці, однак зуміли зманеврувати та майже на 22 метри виїхав за межі смуги.


Російські пілоти вибили страйк на злітно-посадковій смузі / Скриншот протоколу засідання ради з безпеки польотів Уральського територіального управління Росавіації

Скільки часу цивільна авіація Росії буде розкладатися до того моменту, як взагалі всі припинять її пускати у свій повітряний простір, спрогнозувати важко. Найімовірніше, це залежить від того, чи станеться катастрофа за участю російського літака десь за кордоном. Проте тенденції тут цілком очевидні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Киеве и ряде областей уже в четвертый раз за сутки звучит воздушная тревога
TSN
2024-11-24T20:48:05Z
Попенко разоблачил критическую ситуацию с отоплением в городах
Хвиля
2024-11-24T20:45:12Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Выборы в Румынии завершились: Марчел Чолаку выходит во второй тур, но соперник пока неизвестен
ZN UA
2024-11-24T20:46:23Z
США интересуется ресурсами Украины: почему они важны для Запада
UAToday
2024-11-24T20:42:33Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
У звезды сериала "Острые козырьки" появился двойник: сколько он зарабатывает
Фокус
2024-11-24T19:12:08Z
На пике моды: какие ботильоны носить зимой 2024/25 — полный список
Marie Claire
2024-11-24T18:03:00Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Даже холодной зимой: почему спать при включенном отоплении категорически не следует
Фокус
2024-11-24T19:42:43Z
Реформа МСЭК: как пройти пересмотр инвалидности по новым правилам
Хвиля
2024-11-24T17:48:48Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
"Сенсационное событие": Всемирный боксерский совет назвал соперника Усика после боя-реванша с Фьюри
Фокус
2024-11-24T20:03:03Z
Реал без Луніна розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-11-24T19:33:07Z
Довбик попал в перекладину: "Рома" с новым тренером проиграла лидеру чемпионата Италии
TSN
2024-11-24T19:21:52Z
Севілья здолала Райо Вальєкано
Football.ua
2024-11-24T17:39:45Z
Перес: Я настроен относительно проекта Суперлиги оптимистичнее чем когда-ли
Корреспондент
2024-11-24T15:12:31Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В ОАЭ обнаружен мертвым израильский раввин: ранее сообщалось, что его выкрали
Новости Украины
2024-11-24T20:36:27Z
Ужасные цифры: в ВР сказали, сколько украинцев уехали жить в оккупацию
Comments UA
2024-11-24T20:30:26Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Банковский счет заблокируют навсегда: ПриватБанк предупредил, кого оставит без денег
Знай
2024-11-24T20:30:32Z
Польские фермеры прекратили блокировку пункта пропуска в Шегинях
ZN UA
2024-11-24T20:24:08Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Турции после посадки загорелся самолет РФ Sukhoi Superjet 100 с 79 пассажирами
Фокус
2024-11-24T20:45:26Z
Российский самолет вспыхнул при посадке в Турции
Корреспондент
2024-11-24T20:36:21Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Убийца из киевского отеля пойман
VGorode
2024-11-24T19:09:42Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
5 фраз, которые говорят только некомпетентные начальники
Marie Claire
2024-11-24T20:46:12Z
Всем нужно готовиться, ведь осталось несколько недель: чем опасен 2025 год Зеленой Змеи
Знай
2024-11-24T19:51:59Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как почистить духовку до блеска: 6 лайфхаков перед праздничным сезоном, которые сэкономят время
Marie Claire
2024-11-24T18:31:23Z
Идеальное решение: пара пенсионеров решила переехать жить на лайнер вместо покупки дома
Фокус
2024-11-24T18:21:11Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
ПриватБанк упростил оплату через Apple Pay: какие новые функции появились
Знай
2024-11-24T19:21:27Z
СМИ: GeForce RTX 5090 будет очень дорогой — NVIDIA попросит за новую флагманскую видеокарту не менее 1900 долларов
GameMag
2024-11-24T17:18:40Z
EA закроет серверы MMA-симулятора EA Sports UFC 3
GameMag
2024-11-24T17:06:42Z
Создатели хоррора The Callisto Protocol приступили к работе над новым проектом на Unreal Engine 5 — будет кооператив
GameMag
2024-11-24T17:06:36Z
Первый патч для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl пообещали выпустить на следующей неделе
GameMag
2024-11-24T17:02:36Z
Как найти потерявшийся смартфон Android: 3 способа, которые помогут пользователям
Фокус
2024-11-24T17:00:35Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Миллионы на тачки: топ элитных авто таможенников, бросающихся в глаза всем
TSN
2024-11-24T18:21:09Z
Заправлять машину лучше в это время суток: 4 правила для автомобилей на газе
UAToday
2024-11-24T12:33:32Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z