Космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба зафіксував таємничий об'єкт, який раніше вже бачили науковці. Це пилова галактика AzTECC71, яку наземні телескопи помічали лише як сяючу пляму.
Видання The Byte опублікувало дослідження вчених проєкту COSMOS-Web JWST, який має на меті нанести на карту до одного мільйона галактик, щоб краще зрозуміти космічні явища. "Примарний" об'єкт раніше намагалися зафіксувати телескопом NASA Hubble, але він виявився не надто потужним.
AzTECC71 – це далека галактика з утворенням нових зірок, яка датується майже одним мільярдом років після Великого вибуху.
Вченні вважали, що такі галактики надзвичайно рідкісні в ранньому Всесвіті, але це відкриття свідчить, що вони можуть бути в три-десять разів поширенішими, ніж очікувалося і це кардинально змінює уявлення про Всесвіт.
За словами співробітника Техаського університету Джеда МакКінні, AzTECC71 – це справжній монстр, хоч і виглядає галактика як маленька крапля, але насправді вона формує сотні нових зірок щороку.
Той факт, що новітній телескоп не може відобразити настільки величезне явище свідчить про те, що існує ціла популяція галактик, які людство ще не змогло дослідити.
Раніше OBOZ.UA публікував неймовірне відкриття вчених про те, що на Меркурії можуть існувати "зони життя".
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.