MY.UAНовини
Від чисельності до зброї: як війна змінила ЗСУ та яке майбутнє чекає на армію після перемоги
Від чисельності до зброї: як війна змінила ЗСУ та яке майбутнє чекає на армію після перемоги

Від чисельності до зброї: як війна змінила ЗСУ та яке майбутнє чекає на армію після перемоги

У середу, 6 грудня, українці відзначають професійне свято наших захисників – День збройних сил України. Саме українські військові поламали плани Кремля захопити Київ за лічені дні, а потім – і всю країну.

ЗСУ довели на полі бою, що здатні протистояти російському агресору, попри його перевагу в живій силі та кількості техніки.

Як війна змінила українську армію та яке майбутнє може очікувати на ЗСУ після перемоги – далі в матеріалі.

Зараз дивляться
  • Трохи історії
  • Нинішня структура ЗСУ
  • Як зросла чисельність ЗСУ за час війни: ключові цифри
  • Жінки в ЗСУ
  • Зброя для ЗСУ та навчання
  • Як війна змінила українську армію: думки експертів
  • Яке майбутнє чекає на ЗСУ після перемоги
  • Рівень довіри до ЗСУ серед українців

Трохи історії

Початок Збройним силам України фактично поклала Про військові формування в Україні від 24 серпня 1991 року.

Цей документ регламентував утворення Міністерства оборони України. Водночас уряду було доручено розпочати створення ЗСУ.

Важливою датою стало 6 грудня 1991 року. Того дня Верховна Рада ухвалила Закони Про оборону України та Про Збройні сили України. Було затверджено і текст військової присяги, яку в залі парламенту першим склав міністр оборони Костянтин Морозов.

А з січня 1992 року розпочався процес приведення дислокованих на території України військ до добровільної присяги на вірність українському народові. Під юрисдикцію нашої держави тоді перейшли: 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад (налічували 9,2 тис. танки і 11,3 тис. бойових машин), бригада спецпризначення, 9 бригад ППО, 7 полків бойових вертольотів, чотири повітряні армії (близько 1,5 тис. бойових літаків) і окрема армія ППО.

На час проголошення Україною незалежності чисельність її армії становила 980 тис. осіб.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

А далі українська армія пройшла непростий шлях трансформації, реорганізації, скорочення чисельності особового складу.

Нинішня структура ЗСУ

Збройні сили України складаються з керівного органу (Генеральний штаб ЗСУ), трьох видів військ (Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили), окремих родів військ (Десантно-штурмові війська, Війська зв’язку та кібербезпеки).

Крім того, є окремі роди сил ЗСУ: Сили територіальної оборони, Сили спецоперацій, Медичні сили, Сили логістики та Сили підтримки.

До структури української армії також входять: органи військового управління, військові частини, з’єднання, вищі військові навчальні заклади тощо.

Як зросла чисельність ЗСУ за час війни: ключові цифри

На кінець 2012 року чисельність Збройних сил України становила лише близько 184 тис. осіб, з яких – до 139 тис. військовослужбовців.

Після вторгнення російських військ на Донбас і окупації Криму в 2014 році українська армія вступила в реальні бойові дії з краще озброєним ворогом. Загроза безпеці й незалежності України зумовила нарощування особового складу ЗСУ.

Чисельність нашої армії на лютий 2016 року сягала 275 тис. осіб. З’явилася низка нових частин (бригади, полки, батальйони), було реформовано структуру управління. Наприклад, у Сухопутних військах утворили чотири оперативних командування: Північ, Південь, Схід і Захід.

Перед повномасштабним вторгненням військ РФ, у липні 2021 року, було Збройних сил України “в кількості, яка не перевищує 261 тис. осіб, зокрема й 215 тис. військовослужбовців“. Чисельність було збільшено на 11 тис. військових у зв’язку зі створенням Сил територіальної оборони ЗСУ.

Водночас передбачає, що в особливий період (наприклад, під час воєнного стану) чисельність ЗСУ збільшується відповідно до указів про мобілізацію.

Фото: Getty Images

Відомо, що після початку повномасштабної війни в ЗСУ було близько , а в усьому секторі оборони – мільйон. Такі дані в липні 2022 року озвучив тодішній міністр оборони Олексій Резніков.

– Мобілізовані до ЗСУ – до 700 тис. осіб, прикордонники – до 60 тис., Нацгвардія – до 90 тис., Національна поліція – до 100 тис. У нас сьогодні понад 1 млн людей у формі забезпечують діяльність сектору безпеки й оборони, – наголошував Резніков.

У жовтні 2023 року загальна чисельність ЗСУ становила понад 850 тис. осіб. З них – близько 820 тис. військовослужбовців (майже 117 тис. офіцерів, близько 178 тис. сержантів, 516 тис. солдатів).

Такий висновок можна зробити на підставі інфографіки, оприлюдненої – медійним майданчиком Сил оборони, який координується Міноборони України.

У графіці наведені дані про кількість жінок у ЗСУ в співвідношенні із загальною чисельністю української армії, а також – із кількістю військовослужбовців за окремими категоріями.

Жінки в ЗСУ

За даними Міністерства оборони України, за час розв’язаної РФ війни, яка триває вже десятий рік, кількість жінок у ЗСУ значно зросла.

Якщо у 2014 році загальна чисельність жінок в армії становила 49 926 осіб (із них 16 557 військовослужбовиць), то станом на жовтень 2023 цей показник зріс до 62 062 осіб. Серед них 43 479 військовослужбовиць, і близько 5 тис. виконують завдання в районі проведення бойових дій.

Порівняно з 2021 роком, кількість жінок-військовослужбовиць ЗСУ збільшилася на 40% (або ж на 12 тис.).

Фото: Military Media Center

– Сьогодні на полі бою в Україні ми маємо найбільшу кількість жінок у новітній світовій історії. Вони проявляють себе не лише як гарні військові фінансистки чи лікарки, а й як сміливі військовослужбовиці, що віддано захищають свою Батьківщину, – наголосила заступниця міністра оборони .

В український армії сьогодні скасовані будь-які обмеження щодо посад, які можуть обіймати жінки. Якщо раніше це були посади медиків, зв’язківців, бухгалтерів, діловодів, кухарів, то зараз жінка в ЗСУ може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, снайпером, ремонтником чи кулеметником.

Зброя для ЗСУ та навчання

Повномасштабна вторгнення РФ прискорило перехід Збройних сил України на сучасну західну зброю. Союзники надали десятки видів озброєння та військової техніки, зокрема:

  • протитанкові керовані ракетні комплекси та переносні ЗРК Stinger;
  • 155-мм , реактивні артилерійські системи , самохідні , , , ;
  • американські танки , британські , німецькі ;
  • бойові броньовані машини , бойові машини піхоти та , бронеавтомобілі ;
  • системи протиповітряної оборони , , , ;
  • далекобійні ракети та (із касетною бойовою частиною).

І це далеко не повний список. Наразі Україна очікує на передання багатофункціональних : українські пілоти вже освоюють ці літаки в країнах-союзницях.

Фото: Getty Images

Паралельно Україна розвиває власний оборонно-промисловий комплекс, щоби забезпечити ЗСУ необхідним озброєнням.

Наша держава вже почала виробляти ; готує модифікацію протикорабельної крилатої , яка потопила російський крейсер Москва; проводить модернізацію зенітно-ракетних комплексів Бук і С-300; виготовляє боєприпаси натовського калібру; нарощує виробництво дронів та .

Крім того, Україна створює перший у світі , які успішно вразили низку військових кораблів РФ.

Було започатковано для локалізації виробництва озброєння та військової техніки в Україні. Відомо про запустити виробництво бронетехніки в нашій країні вже в 2024 році.

За час повномасштабної війни понад 34 тис. українських солдатів пройшли підготовку в межах програми Місія ЄС з військової допомоги Україні. Рада Євросоюзу вже затвердила виділення на цю програму.

Тим часом Велика Британія завершила навчання із випередженням графіка.

Як війна змінила українську армію: думки експертів

Коментуючи зміни в ЗСУ за час війни, військовий експерт Петро Черник виділив два ключові аспекти:

  • нарощування професіоналізму воїнів;
  • поступова заміна техніки радянського зразка на сучасну, отриману від союзників.

– Професіоналізм. А якщо говорити про військово-технічну складову, то поступова заміна радянської техніки на натовську, особливо в частині артилерії та бронетехніки. Два фундаментальні аспекти, – наголосив Черник у коментарі Фактам ICTV.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Військовий експерт, воєнний історик Михайло Жирохов зазначив, що війна докорінно змінила українську армію, і цих змін дуже багато.

– Змінила докорінно – і флот, і авіацію, й танки, й артилерію, і ракетні війська, – заявив експерт у коментарі Фактам ICTV.

Михайло Жирохов виділив деякі з цих змін:

1. ЗСУ де-факто переходять із радянських видів озброєння на західні зразки, стандарти НАТО. За словами військового експерта, “артилерія фактично зараз не використовує радянські стандарти, або дуже мало”, відбувається перехід на калібр 155 мм. Одночасно є радянські й натовські калібри стрілецької зброї. А західні танки потихеньку замінюють радянські зразки.

2. Змінюється система управління та система планування – за стандартами НАТО.

– Що б ми не говорили, але фактично до 2017-2018 років армія була з використанням радянських стандартів. Зараз усе змінюється, – уточнив експерт.

3. Змінюється сама структура Збройних сил України.

– Так, у ЗСУ з’явилися корпуси. Десь у середині 1990-х ми від них відмовилися, зараз повертаємося. З’явився ще як мінімум один вид ЗСУ – це Сили територіальної оборони. Їх фактично не існувало до 2022 року, – розповів Жирохов.

Крім того, з’являються нові бригади.

4. У більшості бригад з’явилися роти БпЛА, взводи безпілотників. Почалися постачання дронів власного виробництва, БпЛА, придбаних за державні кошти, а не волонтерами.

5. Офіцери, сержантський і рядовий склад здобувають західну військову освіту. За словами Михайла Жирохова, “короткострокові та довгострокові курси пройшли вже десятки, якщо не сотні тисяч наших військових”.

6. Українські воїни набули реального бойового досвіду.

7. Деякі зміни настали в тактичному плані, у питаннях фортифікації. Постійні зміни вносять у статути армії, що робить її “дуже потужною, більш керованою і дієвішою”.

Михайло Жирохов підтвердив, що війна пришвидшила перехід Збройних сил України на натовські стандарти.

За Міністерства оборони України, загалом в НАТО є 1135 стандартів. У Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від цієї кількості (24,6%, або 280 стандартів).

Яке майбутнє чекає на ЗСУ після перемоги

На думку Михайла Жирохова, після перемоги у повномасштабній війні “будуть величезні зміни – в тому сенсі, що потрібно буде переозброювати армію”.

– Ми ж розуміємо, що ті зразки, які зараз нам постачають, це вимушений захід. І не можна експлуатувати поряд Leopard 1, Leopard 2, M1 Abrams і. Це різні машини, тож їм потрібні різні запасні частини, ремонт. Тому буде перехід на якийсь стандарт. Очевидно, що замість автомата Калашникова буде прийнято якийсь інший зразок. Очевидно, що не буде основним танком, як це було до 2022 року. Так само і щодо бронетранспортерів, щодо всього. Тобто загальна стандартизація озброєння української армії, – пояснив військовий експерт.

Жирохов уточнив, що стандартизація, найімовірніше, відбудеться і в межах самої армії, її структури. Оскільки “стільки бригад, скільки є під час війни, нам не буде потрібно”, їх слід буде укрупнювати.

– Тобто, це така величезна робота – не на один рік. Тому що, наприклад, закупівля танків чи літаків розрахована на десятиліття, – розповів експерт.

А Петро Черник вважає, що українське суспільство “має дати відповідь”, якою буде армія після завершення війни.

– Ми робимо велику помилку, розділяючи армію та суспільство. Армія – це частина суспільства, вона не воює у відриві від нього. Тому суспільство має дати після війни відповідь, яке військо в нас має бути, – заявив військовий експерт.

Рівень довіри до ЗСУ серед українців

Різні опитування свідчать про високий рівень довіри до Збройних сил України серед українців.

За даними дослідження (Київського міжнародного інституту соціології), ЗСУ зберігають безумовну довіру. Станом на жовтень цього року 94% українців довіряли ЗСУ. Це найвищий показник серед усіх інституцій.

Схожі дані оприлюднив Центр Разумкова. Згідно , серед державних і суспільних інститутів українці найчастіше висловлювали довіру саме ЗСУ (93% опитаних).

Українська армія зіткнулася з війною таких масштабів, яку європейський континент не переживав із часів Другої світової. Однак такі серйозні виклики лише зміцнили наші Збройні сили, які залишаються надійним щитом для усіх українців у тилу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Експерти назвали 5 причин, через які маленькі телефони не мають сенсу у 2025 році
InternetUA
2025-02-24T06:03:57Z
Чим відрізняються два дідусі: загадка для людей з ідеальним зором
GlavRed
2025-02-24T05:27:47Z
Скам’янілості, знайдені в Австралії, переписують історію динозаврів
Portaltele
2025-02-24T05:27:22Z
У NovaPay запустили важливе оновлення: як розширився функціонал
Хвиля
2025-02-24T05:21:52Z
One UI 7 стане фінальним великим оновленням для деяких пристроїв Galaxy
InternetUA
2025-02-24T05:03:10Z
До Землі наближається астероїд довжиною понад 115 метрів - NASA
УкраинФорм
2025-02-24T04:21:27Z
Apple iPhone 17 Pro отримає акумулятор на 5200 мАг
InternetUA
2025-02-24T04:01:15Z
У Японії розробили найбільшу в світі біогібридну роботизовану руку
УкраинФорм
2025-02-24T03:18:08Z
Вчені створили мініатюрний атомний годинник для точного GPS
InternetUA
2025-02-24T03:03:23Z
Неймовірно смачні млинці: Хіменес-Браво з "Майстер Шеф" дав рецепт бендериків до Масниці
Политека
2025-02-24T06:00:25Z
Винахід науки: як нарізати торт, щоб він зберігався значно довше – цікава порада брата Дарвіна
24tv
2025-02-24T05:21:45Z
Гороскоп Таро на сьогодні для всіх знаків Зодіаку: яким буде цей понеділок 24 лютого
Политека
2025-02-24T05:03:25Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 5 секунд знайти цифру 24
GlavRed
2025-02-24T04:27:23Z
Для тих, у кого HD-зір: знайдіть захованого в кімнаті метелика за 7 секунд
GlavRed
2025-02-24T04:27:08Z
Підійде до будь-якого салату: улюблений соус французів з 5 інгредієнтів
24tv
2025-02-24T04:09:30Z
Щури втечуть і не повернуться ніколи: що потрібно зробити в домі та в саду
GlavRed
2025-02-24T01:27:24Z
Що приготувати з пекінської капусти: зірка "Мастер Шеф" Литвинова дала геніальний рецепт
Политека
2025-02-24T00:00:53Z
Це все просто марнування продукту: які помилки зіпсують елементарні в приготуванні печериці
24tv
2025-02-23T23:03:57Z
На Київщині уламки дрона влучили у недобудовану багатоповерхівку, постраждав охоронець
УкраинФорм
2025-02-24T06:00:00Z
На Київщині рятувальники ліквідували наслідки російської атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:54:56Z
У російській Рязані скаржились на вибухи та пожежу: дрони могли атакувати НПЗ
24tv
2025-02-24T05:54:10Z
На Херсонщині минулої доби через російські удари одна людина загинула і троє поранені
УкраинФорм
2025-02-24T05:42:19Z
В Іспанії викрили банду, яка тримала у рабстві понад 1000 жінок
УкраинФорм
2025-02-24T05:15:55Z
Після атаки дронів у Рязанській області загорівся НПЗ: з'явилися відео
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:06:15Z
Військові сапери за тиждень розмінували ще 150 гектарів
УкраинФорм
2025-02-24T04:57:24Z
Жінка намагалась провести за кордон чоловіка під виглядом німої сестри - ДПСУ
УкраинФорм
2025-02-24T04:06:06Z
Поблизу Нью-Йорка перекинувся човен: троє людей загинуло, ще троє постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T02:09:50Z
Як старі друзі: Усик і Роналду розповіли про приємну зустріч
GlavRed
2025-02-23T23:27:07Z
Масстарт на чемпіонаті світу з біатлону 2025: як фінішували українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T22:48:01Z
Влахович оформив 50 результативних дій у Серії А за Ювентус
Football.ua
2025-02-23T22:36:26Z
Антоні зацікавив ще один топ-клуб
Football.ua
2025-02-23T22:15:57Z
Сосьєдад розібрався з Леганесом
Football.ua
2025-02-23T22:03:01Z
Ювентус мінімально здолав Кальярі
Football.ua
2025-02-23T21:42:39Z
Легендарний форвард Карпат перейшов у клуб, який виступає у Лізі чемпіонів
24tv
2025-02-23T21:37:41Z
Українські дзюдоїсти здобули «золото», «срібло» та 3 «бронзи» на Warsaw European Open
УкраинФорм
2025-02-23T21:27:02Z
Лупашко: Сподобалось, що Карпати діяли сміливо
Football.ua
2025-02-23T21:16:20Z
Уночі ворог атакував 185 БпЛА: скільки вдалося збити
24tv
2025-02-24T06:06:39Z
У Києві зберігається високий рівень забрудненості повітря
УкраинФорм
2025-02-24T06:06:35Z
До України йде потепління: коли ослабнуть морози
24tv
2025-02-24T06:03:14Z
Генштаб підрахував втрати Росії за три роки війни
1News
2025-02-24T05:57:17Z
ЗСУ просунулися на Торецькому напрямку, росіяни – на Покровському й Сіверському: огляд ISW
24tv
2025-02-24T05:36:36Z
Росіяни вдарили по Харкову КАБом, пошкоджено цивільне підприємство
УкраинФорм
2025-02-24T05:33:43Z
Ворог завдав по Запорізькій області 421 удар
УкраинФорм
2025-02-24T05:18:42Z
Атака дронів на Київ, нові санкії проти Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T04:54:53Z
Якою буде погода в Україні весною: синоптики дали відповідь
Политека
2025-02-24T04:33:45Z
Колишня дружина Тищенка показала сина, що підріс, і свято, яке влаштувала
GlavRed
2025-02-24T06:03:42Z
Продажі квитків на «Капітан Америка: Чудесний новий світ» впали на 68% у другий вікенд — один з найбільших касових «обвалів» Marvel
ITC
2025-02-24T05:48:11Z
Анатолій Анатоліч заступився за куму Loboda, яка продовжує співати російською
GlavRed
2025-02-24T00:27:18Z
Пропала грамота: дивитись онлайн
CutInsight
2025-02-24T00:09:21Z
Jerry Heil: сексуальні фото
CutInsight
2025-02-23T23:33:16Z
Кімната бажань: дивитися онлайн
CutInsight
2025-02-23T23:09:51Z
Співачка YAGODA презентує продовження легендарного хіта «Я ніколи нікому тебе не віддам»
Storyboom
2025-02-23T22:36:40Z
Євробачення-2025: конкурсант з Італії відмовився від участі
GlavRed
2025-02-23T22:27:00Z
3 короткі серіали до 10 епізодів, з якими ви впораєтесь за кілька вечорів
24tv
2025-02-23T21:57:39Z
Ще 1050 окупантів і майже 390 одиниць техніки та озброєння: втрати ворога на 24 лютого
24tv
2025-02-24T06:00:31Z
Чи зросте пенсія по інвалідності в березні 2025 року
24tv
2025-02-24T05:51:17Z
У Польщі жінка викликала швидку пам'ятнику: що сталося
Фокус
2025-02-24T05:42:34Z
Мобілізація в Україні: як уникнути підвоєння штрафу від ТЦК
Политека
2025-02-24T05:30:47Z
Швеція перемасть Україні систем ППО майже на $113 млн
Комсомольская правда
2025-02-24T05:21:35Z
На бойовому чергуванні у Чорному морі - один ворожий носій «Калібрів»
УкраинФорм
2025-02-24T05:21:08Z
Масниця 2025: коли святкуємо, історія і традиції свята, заборони та прикмети
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:18:41Z
"Шахедний" рекорд військових моряків: як вони провели бій за небо над Одещиною
ZN UA
2025-02-24T05:06:47Z
Три роки повномасштабної війни: як змінилися настрої українців
Комсомольская правда
2025-02-24T05:06:28Z
Скринінг на діабет: які аналізи здавати та кому це потрібно
24tv
2025-02-24T06:06:59Z
Ozempic для схуднення: ендокринолог назвала 3 головні проблеми з популярними ліками
Хвиля
2025-02-24T05:45:30Z
У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною
Хвиля
2025-02-24T02:24:06Z
Цю помилку в спортзалі роблять майже всі, а вона дуже впливає на результати
24tv
2025-02-23T19:36:21Z
Дієвий метод очищення уггі після зими: вони виглядатимуть як нові
24tv
2025-02-23T19:15:03Z
Синдром хронічної втоми: чому ви завжди виснажені та як з цим боротися
24tv
2025-02-23T19:03:38Z
Чому Кабмін заблокував благодійну програму для пацієнтів?
360ua.news
2025-02-23T18:30:13Z
4 причини, чому не тримається гель-лак: про це потрібно знати
24tv
2025-02-23T16:39:38Z
Секретні прийоми: стало відомо, що потрібно робити, щоб прокидатися менш млявими
Фокус
2025-02-23T15:06:26Z
Sony закриває філію PlayStation в Польщі і передає частину завдань підрядникам, — польські ЗМІ
ITC
2025-02-24T06:07:39Z
Індексація пенсій 2025: хто отримуватиме на півтори тисячі більше від 1 березня
TSN
2025-02-24T06:03:52Z
Гривня під контролем: експерти розкрили реальний прогноз курсу долара на 2025 рік
Хвиля
2025-02-24T06:03:35Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на яйця
AgroNews
2025-02-24T06:03:12Z
Україна — світовий лідер за споживанням овочів на душу населення
AgroPortal
2025-02-24T06:00:26Z
В Україні прогнозують зростання цін на хліб
AgroNews
2025-02-24T05:06:38Z
Індексація у березні не закінчиться: кому з пенсіонерів піднімуть виплати ще й у квітні
Знай
2025-02-24T04:30:45Z
Потрійний розрив: як відрізняються ціни на інтернет в Україні, Польщі та Німеччині
Хвиля
2025-02-24T04:03:07Z
Інша сторона медалі, або Як війна трансформує агробізнес
AgroPortal
2025-02-24T04:00:11Z
Фронт потребує машин, а на дорогах – нові Rolls-Royce: у безробітного Єрещенка цілих 14 елітних авто
Знай
2025-02-24T05:12:09Z
Названо ТОП-10 бестселерів найбільшого авторинку Європи
ЗаРулем
2025-02-24T05:09:45Z
Збиває водіїв з пантелику: що означає секретна кнопка з "медузою" в авто
GlavRed
2025-02-24T04:27:45Z
Не вмикайте фари до запуску двигуна: механік розвіяв популярний міф
ТСН
2025-02-23T21:51:46Z
Ford відкликає кросовери Explorer та Aviator
360ua.news
2025-02-23T16:42:40Z
Як перевірити машину на штрафи в Україні: найпростіші способи
Политека
2025-02-23T14:33:41Z
Знайдено мотоцикл «Дніпро Соло» з нульовим пробігом
AutoCentre
2025-02-23T13:07:23Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Трамп готовий відмовитися від України? Європа має визначити нові принципи безпеки
Европейская правда
2025-02-24T06:07:05Z
Як ми борг України перед США рахували: що нам давали безоплатно, а що - в кредит
Комсомольская правда
2025-02-24T06:04:30Z
До Києва прибули президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Кошта
24tv
2025-02-24T06:03:13Z
Британія запровадить нові персональні санкції проти РФ
Европейская правда
2025-02-24T06:01:40Z
Сьогодні третя річниця повномасштабного вторгнення Росії в Україну
УкраинФорм
2025-02-24T05:45:42Z
Ультраправі у Німеччині перемогли у східних землях
Европейская правда
2025-02-24T05:42:15Z
Австралія оголосила про найбільший з 2022 року пакет санкцій проти РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:42:04Z
Безпілотники втретє за рік вгатили по Рязанському НПЗ
TSN
2025-02-24T05:33:28Z
РФ атакувала Київ та Одесу дронами, на Харків ворог скинув КАБ: що відомо
GlavRed
2025-02-24T05:27:26Z