MY.UAНовини
Уповноважена з прав дитини Дар’я Герасимчук: Росія використовує 6 сценарієв викрадення наших дітей
Уповноважена з прав дитини Дар’я Герасимчук: Росія використовує 6 сценарієв викрадення наших дітей

Уповноважена з прав дитини Дар’я Герасимчук: Росія використовує 6 сценарієв викрадення наших дітей

Днями Міноборони Великобританії, посилаючись на дані розвідки, оприлюднило інформацію, що у 43 так званих "таборах перевиховання" росіяни утримують щонайменше 11 000 незаконно вивезених із України дітей. Країна-агресор намагається вкрасти не тільки наші життя, наші території, наші культурні надбання, а й наше майбутнє. Про те, які сценарії використовують окупанти, що відбувається з вивезеними дітьми, яку мету переслідує ворог і як можна цьому протидіяти, KP.UA бесідує з радницею-уповноваженою президента з прав дитини Дарією Герасимчук.

Наша правда юридично підтверджена

- Дар’є, інформація від Міноборони Британії може свідчити про те, що за долю викрадених Росією дітей вболіваємо не тільки ми, а й увесь цивілізований світ?

- Безумовно, так. Після того як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої при ньому з прав дітей Марії  Львової-Бєлової, увесь світ зрозумів, що примусове переміщення українських дітей – це справжній злочин. А ніяка не евакуація, як намагається це представити країна-агресор. Це викрадення. Україна говорила про це від самого початку широкомасштабної агресії, і наша правда має юридичне підтвердження.

Попри те, що досі залишаються ті, хто прагне хоч якимось чином виправдати дії росіян, переважна більшість світової спільноти підтримує Україну і вимагає від РФ повернути кожну дитину в рідну країну, в рідний дім.

- А чи є важелі впливу?

- На жаль, тотальної безпеки дітей у світі просто не існує. Є добре прописані документи, як Женевські конвенції, Конвенція з прав дитини, міжнародне гуманітарне право.  Але весь цей комплекс працює тільки тоді, коли виконуються його вимоги. А РФ не збирається нічого виконувати. Отже, мають бути винайдені якісь механізми тиску на країну, яка відмовляється жити за законами гуманізму.

Зараз світова спільнота, і ми це відчуваємо, починає розуміти, що депортовані українські діти – це не лише проблема України, це проблема всього світу. Хоча,  звичайно, найболючіша вона для нас, бо йдеться про наше майбутнє – наше викрадене майбутнє.

Це не табір відпочинку. Це - полон

- Що відомо про оті “табори перевиховання”?

- У росіян є добре спланована геноцидна політика. За аналізом 387 випадків повернення додому наших дітей, ми можемо говорити, що росіяни вигадали щонайменше шість сценаріїв викрадення. Наймасовіший – це вивезення дітей у так звані “табори відпочинку”. А там починає працювати чітко прописана методичка.

Спершу дитина справді ніби відпочиває. А через три – чотири тижні, коли вона починає сумувати за домом і питати, коли поїде назад, їй кажуть, що повернення неможливе. І починаються розмови наодинці: “в Україні тебе ніхто вже не чекає”, “там небезпечно”, “ти маєш залишитися у нас”...

Відбувається тотальний тиск проти всього українського, запроваджується покарання за вживання нашої мови, за будь-які гарні вислови про батьківщину. А не дай боже дитині промовити до іншої дитини “Слава Україні!”, то за це її палицями можуть побити, залишити без їжі та прогулянок, ув’язнити в ізоляторі.

Про таке розповідають усі діти, яких вдалося повернути в Україну. В різних випадках все відбувається абсолютно однаково, за однією методичкою.

- Скільки дитину можуть утримувати в таких таборах?

- Скільки захочуть. Є випадки, коли нам вдавалося повернути дитину аж через 8 місяців і навіть через рік. Але в середньому через пів року утримання дитину починають готувати до передачі у прийомну російську родину або перевозять у різні табори, щоб у неї не складалися постійні стосунки з іншими дітьми.

Це ніякий не табір відпочинку, це справжній полон.

Під виглядом “оздоровлення” росіянам простіше тримати під контролем велику групу українських дітей і проводити з ними так звану доктринацію. Тобто чинити максимальний тиск з метою промивання мізків. Щоб діти і самі вже боялися повернутися додому, втратили віру, що батьки продовжують їх любити, щоб розривалися родинні зв’язки.

А в деяких таборах ще й мілітаризація відбувається. Наприклад, табори так званої Юнармії, куди росіяни відправляють своїх складних підлітків. Туди ж поміщають і українських хлопчиків віком 14 – 16 років, яких привчають до думки, що після 18-ти їм прийде повістка до російської армії. Примусову паспортизацію теж ніхто не відміняв.

Наприкінці листопада в Україну повернули 18-річного Богдана Єрмохіна. Фото: t.me/ermaka2022

“Давайте одну або всіх заберемо”

- Є думка, що найчастіше росіяни “рятують” дітей, позбавлених батьківської опіки. Але ви кажете про розлуку з люблячими батьками. Можно детальніше про всі сценарії?

- Так, я їх перелічу, щоб була зрозуміла тактика ворога.

  • Сценарій 1. Дітей викрадають після смерті батьків. Тобто спершу росіяни вбивають дорослих, а потім удають, що рятують осиротілу дитину. Часто такі діти мають поранення після російських обстрілів.
  • Сценарій 2. Дитину викрадають просто з біологічної родини, незаконно позбавляючи батьків їх прав. Наприклад, коли якась сім’я відмовляється співпрацювати з тимчасовою окупаційною владою або вигадують іншу причину. Можуть просто забирати дітей, які перебувають під опікою родичів.
  • Сценарій 3. Дітей розлучають з батьками під час фільтраційних заходів. Після виступу у Давосі на весь світ стала відома історія 12-річного Сашка із Маріуполя, якого забрали від мами у фільтраційному таборі і сказали, що вона його кинула. Хлопчика розшукала та врятувала бабуся, а що сталося з мамою – ми не знаємо досі.
    Коли застосовуються ці перші три сценарії, у дітей, як правило, відбирають особисті речі, не дають можливості зв’язатися з рідними, не повідомляють родичам про долю дітей. Заяви російської влади про те, що вона робить все, аби воз’єднати сім’ї, – це абсолютна брехня.
  • Сценарій 4. Це вивезення дітей із закладів інституційного догляду. Росіяни жодного разу не погодили запити на гуманітарний коридор, аби дітей можна було евакуювати на підконтрольну Україні територію. Жодного! Зате вони створюють гуманітарну кризу, коли на окупованих територіях закінчуються ліки, їжа - і знову так “рятують” дітей.
    Якщо ми говоримо про заклади інституційного догляду, куди росіяни вивезли після 24 лютого минулого року дітей, то ми знаємо їх поіменно всіх. А от якщо говоримо про 9 років анексії Криму, частини Луганської, Донецької областей, то тут питання складніше. Ми не знаємо, які заклади збереглися на даний час, які закрилися чи були створені. Але це все українські діти, які були позбавлені своєї батьківщини у насильницький спосіб.
  • Сценарій 5. Це ті самі табори з “перевиховання”, про які ми вже говорили. Дітей розлучають з рідними і ламають їм психіку.
  • Сценарій 6. Росіяни утворюють так звані примусові медичні огляди на тимчасово окупованих територіях, і у абсолютно здорових дітей раптом з’являється діагноз, який конче потребує лікування та реабілітації у РФ. Можуть обійтися і без медогляду. Наведу реальний приклад: у Херсоні до родини з п’ятьма дітьми прийшли представники окупаційної влади і  сказали, що одна дитина має поїхати з ними. Якщо батьки не згодні, то заберуть усіх п’ятьох.

- Це вже ніби якийсь оброк...

- Саме так. Або податок, який українці мусять сплачувати окупанту своїми дітьми. Нормальна людина не може таке навіть уявити!

Мета в усіх сценарієв одна: або знищувати наших дітей на українських територіях – вбивати, завдавати психологічного чи сексуального насилля, або викрадати, щоб поповнювати нашими дітьми свою націю, свою армію.

Механізму повернення не існує, кожна операція - індивідуальна

- В пресі були розповіді про те, що батьки ніби добровільно відправляли дітей у табори, вірячи в оздоровлення.

- Так, є батьки, які навіть переживають, що їх звинуватять у колабораціонізмі за те, що підписували якісь документи. Все це відбувалося і відбувається абсолютно під примусом, батьки просто не мали іншого виходу. Більшість батьків навіть нічого не підписували, документи на дітей в таборах були підроблені.

- А відомі випадки усиновлення росіянами викрадених детей? Це якось можна врегулювати?

- Про ніяке врегулювання не може йтися, бо мова про злочин. Ні Україна, ні жодна країна світу не визнає такі юридичні процеси.

Такі випадки, звичано, фіксували. І про взяття під опіку, і про усиновлення. З усиновленням ситуція складніша, бо скрізь у світі існує його таємниця, в РФ вона також є. Але жодним чином це не може бути законним. Кожна українська дитина має повернутися додому.

- Наскільки можна, розкажіть про механізм повернення. Чи є підтримка міжнародних гуманітарних організацій?

- Це дуже важкий процес. Саме тому, що не існує єдиного механізму. Механізм може працювати тільки тоді, коли держава віддає дітей. А тут ми говоримо про країну-окупантку, яка не визнає, що викрадає дітей, що утримує їх, по суті, в полоні.

Зараз ми намагаємося залучити всю світову спільноту, об’єднуємося, щоб створити таку процедуру, яка змусить Росію віддати всіх українських дітей. Вже бачимо певні варіанти, але то вимагає інформаційної тиші.

Що стосується міжнародних організацій, то найширший мандат в цьому питанні має Міжнародний комітет Червоного Хреста. Але він, на жаль, ніяк себе не проявив, ми розчаровані його бездіяльністю.

Однак ми також розуміємо, що в перемовинах про повернення дітей без посередництва не можемо обійтися. Мова йде про країни, які можуть взяти на себе таку місію, про активізацію міжнародних спільнот. Ми знову повертаємося до того, що це не тільки українська проблема, це проблема світова, бо таке лихо може трапитися в будь-якій країні, а ніхто не хоче, щоб воно трапилось.

Поки можемо говорити про розробки індивідуальних операцій з порятунку окремих дітей або невеликих груп. Повторюю, це надзвичайно складно.

19 546 українських дітей депортовані або примусово переміщені. Скрин: childrenofwar.gov.ua

Може йтися мова про 200 - 300 тисяч дітей

- Скільки дітей були депортовані або примусово переміщені?

- За даними державної інформаційної платформи “Діти війни” за станом на сьогодні, депортовані або примусово переміщені 19 546 дітей. Це ті, про які є достеменні відомості. Насправді може йтися про 200-300 тисяч дітей. Приблизно така кількість могла залишатися на тимчасово окупованих територіях.

Росія заявляє про 744 000 українських дітей, яких ніби-то “евакуювали”. Але про них нічого не відомо. Росія нікому не звітує, не надає списків чи персональної інформації. Ми вважаємо, що ця цифра дуже перебільшена, як і все в російській пропаганді.

- У прифронтовій зоні досі залишаються діти. Вони теж можуть потрапити в полон або загинути. А навколо примусової евакуації точиться полеміка.  

- Примусова евакуація діє вже зараз. Просто вона відбувається за обов’язкової участі одного з батьків. Ми мусимо турбуватися про життя та здоров’я дітей, але не можемо позбавляти їх родини.

Ми продовжуємо закликати батьків, родичів вивозити дітей із зони ризику, запевняємо, що підтримаємо в усьому. Але якщо люди постійно перебувають у стані стресу, їм важко приймати адекватні рішення. Єдина стабільність – це їх дім, от вони і твердять, що поки стоїть дім, нікуди не поїдуть.

Питання дуже складне. В жодній країні світу немає такого поняття, як примусова евакуація. Відповідальність за дітей несуть батьки. Ми намагаємося працювати з ними по максимуму, вмовляємо не ховати, вивозити дітей в безпечні місця.

- Багато хто не хоче виїжджати із зони постійних обстрілів, бо немає куди. Не мають люди за межами регіону рідних чи близьких. Такі сім’ї можуть розраховувати на допомогу?

- Звісно, можуть! Їх вивезуть, нададуть прихисток, матеріальну, гуманітарну допомогу. Діти зможуть ходити в школи, в дитячі садки, а не тремтіти від вибухів у підвалах. В Україні ніхто нікого не покине.

Теги за темою
Дітиокупація
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Херсоні після обстрілу може не бути електрики кілька діб
УкраинФорм
2024-11-28T15:55:23Z
У п’ятницю прогнозують 6° морозу, подекуди дощі з мокрим снігом
УкраинФорм
2024-11-28T15:52:15Z
Єгері на Буковині підгодовують зубрів - унікальні кадри з годівельного майданчика
Комсомольская правда
2024-11-28T15:51:00Z
Світан сказав, як ЗСУ могли вибити росіян із Куп'янська
24tv
2024-11-28T15:42:16Z
"Новобранці старі й невмотивовані, а бувалим вже начхати": що реально відбувається на фронті
FaceNews
2024-11-28T15:36:43Z
Одне місто України може залишитись без світла на кілька днів: що відомо
GlavRed
2024-11-28T15:33:02Z
Військова логістика до Криму: росіяни відремонтували ділянку дороги від Новоазовська до Маріуполя
УкраинФорм
2024-11-28T15:31:30Z
На фронті від початку доби 80 боєзіткнень, найгарячіші - Покровський і Курахівський напрямки
УкраинФорм
2024-11-28T15:28:18Z
Очільника «поліції» Судака заочно засудили за держраду
УкраинФорм
2024-11-28T15:21:52Z
Путін похвалив проросійську владу Грузії за "мужність"
Европейская правда
2024-11-28T15:55:32Z
Екстрасенска шокувала заявою про іноземні війська на території України
TSN
2024-11-28T15:51:46Z
Грузія віддаляється від Євросоюзу: різка заява прем’єр-міністра Кобахідзе
TSN
2024-11-28T15:51:35Z
Путін раптово сказав, що Трамп в небезпеці
24tv
2024-11-28T15:51:28Z
МЗС вітає висунення Келлога на посаду спецпредставника з питань України та Росії
УкраинФорм
2024-11-28T15:51:11Z
Конституційний суд Молдови затвердив результати виборів президента
Европейская правда
2024-11-28T15:48:56Z
Віцемаршал Великої Британії розповів, як Європа реагує на погрози Путіна
24tv
2024-11-28T15:48:25Z
Варшава запевнила, що місцям поховань українців у Польщі приділять належну увагу - МЗС
УкраинФорм
2024-11-28T15:46:26Z
ЄС і Україна підписали меморандум, необхідний для виділення €18,1 мільярда допомоги - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-28T15:42:54Z
Петро Чорний назвав причину розлучення з дружиною після 26 років шлюбу: "Я винен, робив помилки"
TSN
2024-11-28T15:39:47Z
"Мені важко жити в страху": Володимир Дантес розповів, чи має бронь
GlavRed
2024-11-28T15:28:57Z
Альбом із фото розкрив неймовірний секрет: дівчина 14 років не знала правди про сім'ю
GlavRed
2024-11-28T15:28:19Z
У Тернополі відкрили виставку картин військового Володимира Симанишина
УкраинФорм
2024-11-28T15:13:55Z
Львів'ян запрошують на лекцію на тему “Як поїхав трамвай на Виставку Крайову“
Форпост
2024-11-28T15:01:22Z
Черговий хайп, – учасниця "Холостяка-13" відповіла на звинувачення в "тусовках" з росіянами
24tv
2024-11-28T15:00:00Z
Стрижки, які треба робити жінкам після 50 років: будете молодо й свіжо виглядати
24tv
2024-11-28T14:42:59Z
Названо найкращого співака усіх часів
360ua.news
2024-11-28T14:33:19Z
Померла актриса серіалу "Вулиці розбитих ліхтарів"
Фокус
2024-11-28T14:30:42Z
Скільки платять українці з кишень за меддопомогу – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-28T15:24:50Z
Лише 45% українців обізнані про симптоми інсульту
УкраинФорм
2024-11-28T15:13:07Z
Учені знайшли легкий спосіб видалити шкідливий мікропластик із питної води
24tv
2024-11-28T15:03:03Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T14:18:27Z
Ніколи не робіть цих помилок під час розігрівання супу: як це правильно робити
TSN
2024-11-28T13:39:42Z
Чим не можна закушувати алкоголь, щоб не нашкодити організму
TSN
2024-11-28T12:51:48Z
У США дозволили трансплантацію органів між людьми з ВІЛ
1News
2024-11-28T12:48:27Z
Чи можна їсти лише один раз на день: як така дієта впливає на організм
TSN
2024-11-28T12:39:27Z
Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
24tv
2024-11-28T12:09:49Z
Скільки Україна може отримати від Заходу до кінця року: глава Мінфіну назвав суму
24tv
2024-11-28T15:48:19Z
Президент Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2025 рік
24tv
2024-11-28T15:40:15Z
АМКУ розпочав розслідування щодо подорожчання яєць
AgroPortal
2024-11-28T15:28:25Z
В Україні стартували офіційні продажі PlayStation 5 Pro — за ціною більш як ₴40 000
ITC
2024-11-28T15:22:40Z
Підвищення податків в Україні: міністр повідомив, чи будуть змінюватися ставки "заднім числом"
TSN
2024-11-28T15:22:37Z
Чи будуть у наступному році додаткові виплати для вчителів
24tv
2024-11-28T15:21:06Z
В Україні молочні підприємства збільшили виробництво молока
AgroNews
2024-11-28T15:18:09Z
Найбільший металургійний холдинг України почав використовувати штучний інтелект
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T15:12:48Z
Половина України залишилась без світла: де стався блекаут і коли повернуть електрику
TSN
2024-11-28T15:09:25Z
Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
Европейская правда
2024-11-28T15:51:40Z
Наречену затаврували педофілкою після весілля з коханою, яка "має вигляд 10-річного хлопчика": фото
TSN
2024-11-28T15:51:22Z
Пункт перетину кордону з Румунією в Білій Церкві відкриють у 2025 році
Европейская правда
2024-11-28T15:48:56Z
Зеленський підписав закон про добровільне повернення військових після дизертирства
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T15:43:36Z
42 тис. доларів на весіллях та розлученнях: жінка вигадала новий вид шахрайства
Фокус
2024-11-28T15:42:35Z
Пенсії військовослужбовців: які виплати можуть отримати захисники України
24tv
2024-11-28T15:42:18Z
На Харківщині у Food Train приготували індичку до Дня подяки
УкраинФорм
2024-11-28T15:36:21Z
В Естонії занепокоєні, що морські вітропарки знижують обороноздатність країни
Европейская правда
2024-11-28T15:34:17Z
Сміливо боролася з раком: померла 17-річна Ліз Гаттон, з якою зустрічалася Кейт Міддлтон
24tv
2024-11-28T15:30:51Z
В Івано-Франківську судили чоловіка, який зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-28T15:51:51Z
Очільницю Хмельницької МСЕК залишили під вартою, заставу зменшили до 280 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-28T15:51:35Z
На Сеул звалився найсильніший снігопад за століття: холодні кадри з Південної Кореї
24tv
2024-11-28T15:33:17Z
В одному з районів столиці після ранкової атаки відшукали залишки російської ракети
Khreschatyk
2024-11-28T15:27:56Z
Напад на журналіста Ткача: обвинувачені отримали умовний термін, який ще й можуть оскаржити
Украина Криминальная
2024-11-28T15:13:04Z
Інтернет-шахраї видурили у чоловіка 270 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-28T15:12:55Z
Сапери вилучили уламки російської ракети Х-55, які впали в одному з районів Києва
УкраинФорм
2024-11-28T15:07:23Z
На Київщині та Рівненщині ліквідували пожежі, які виникли внаслідок масованого обстрілу
УкраинФорм
2024-11-28T15:03:12Z
На Київщині повторно оголосили повітряну тривогу через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:07Z
Батько Трубіна несподівано розкритикував сина, який не потиснув руку росіянину перед матчем
24tv
2024-11-28T15:48:18Z
Тотальне невезіння: Реал потрапив в аварію після матчу із Ліверпулем – відео інциденту
24tv
2024-11-28T15:33:40Z
Мессі залишиться в Інтер Майамі до завершення ЧС-2026
360ua.news
2024-11-28T15:30:36Z
Володимир Кличко планував повернутися на ринг у лютому заради бою проти колишнього суперника Усика
ZN UA
2024-11-28T15:30:04Z
"Влаштуй собачий бій": відомий тренер дав пораду Ф'юрі на реванш проти Усика
24tv
2024-11-28T15:27:28Z
УПЛ: розклад і результати матчів 15-го туру чемпіонату України з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-11-28T15:21:34Z
Вже четвертий клуб АПЛ: Nemiroff став партнером англійського Фулгема
24tv
2024-11-28T15:03:09Z
Кубок світу-2024/2025: де дивитися біатлонні гонки в Україні
24tv
2024-11-28T14:51:48Z
"Найгірша помилка": в НХЛ голкіпер шокував усіх, закинувши шайбу у власні ворота – відео курйозу
24tv
2024-11-28T14:36:08Z
Гості проситимуть рецепт: готуємо буряковий мус з оселедцем, який перевершить відому "Шубу"
24tv
2024-11-28T15:51:15Z
Гороскоп Таро на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку: яким буде цей день
Политека
2024-11-28T15:40:00Z
Цієї помилки припускаються 8 з 10 людей на кухні: як не можна готувати салат "Оселедець під шубою"
TSN
2024-11-28T15:39:43Z
Connecting Women: бранч про красу, здоров'я та силу жіночності
Вива
2024-11-28T15:06:44Z
Залишилось трохи почекати – у кого зі знаків зодіаку в грудні здійсниться мрія
24tv
2024-11-28T15:06:34Z
Буковель робить крок у майбутнє: відтепер – це туристична дестинація
TSN
2024-11-28T14:51:01Z
Чи є в українській мові "бесідка", та що позначає це слово
24tv
2024-11-28T14:36:15Z
Імбир виросте за лічені тижні: просто не викидайте залишок кореневища
24tv
2024-11-28T14:33:12Z
Мариновані кальмари: рецепт, який смачно доповнить будь-яку трапезу
24tv
2024-11-28T14:12:23Z
Як користуватися смартфоном на морозі, не знімаючи рукавиць
InternetUA
2024-11-28T15:41:42Z
CRM для доставлення: оптимізація логістичних процесів
AutoCentre
2024-11-28T15:33:22Z
Як зрозуміти, що ваш телефон прослуховується
InternetUA
2024-11-28T15:22:38Z
Алмази можуть зберігати рекордні 1,85 ТБ даних протягом мільйонів років
Фокус
2024-11-28T15:13:48Z
Samsung Galaxy S25 Ultra вперше на відео, а також скриншоти One UI 7.0
ITC
2024-11-28T15:12:34Z
Вчені подолали складність квантових обчислень за допомогою гібридного дизайну
Portaltele
2024-11-28T15:12:16Z
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації
InternetUA
2024-11-28T15:01:11Z
Не злетіло: Snapdragon X Elite займають 0,8% ринку ПК, у Q3 продано лише 720 000 ноутбуків
ITC
2024-11-28T14:46:20Z
Який басейн замовити: бетонний, композитний або поліпропіленовий
Детектор М
2024-11-28T14:46:04Z
Maserati підготувала ювілейну версію GranTurismo
AutoCentre
2024-11-28T15:18:21Z
BEDNAR презентував новинку 2025 року на OK Agro
AgroPortal
2024-11-28T15:00:56Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T14:46:43Z
Новий кросовер Opel Mokka – тепер з технологією ChatGPT!
AutoCentre
2024-11-28T14:46:23Z
Таких буде лише 300: Toyota представила 435-сильну Supra
AutoCentre
2024-11-28T14:16:45Z
Huawei відправив у нокаут Tesla Model 3
AutoCentre
2024-11-28T13:04:03Z
Перший електромобіль Range Rover повністю розсекретили до презентації
Фокус
2024-11-28T12:36:18Z
Новий Renault Duster в Україні: більше простору, 3 двигуни та ціна від 830 тис. грн
ITC
2024-11-28T12:14:23Z
Жінка намагалась вкрасти машину, але не змогла розібратись з коробкою передач
Фокус
2024-11-28T11:42:49Z