MY.UAНовини
Бойова медикиня та співробітниця Суспільного Ірина Цибух: Хочу, щоб моїм загиблим побратимам не було за мене соромно
Бойова медикиня та співробітниця Суспільного Ірина Цибух: Хочу, щоб моїм загиблим побратимам не було за мене соромно

Бойова медикиня та співробітниця Суспільного Ірина Цибух: Хочу, щоб моїм загиблим побратимам не було за мене соромно

Бойова медикиня Ірина Цибух розповіла про роботу до повномасштабного вторгнення та на лінії фронту, про медичний батальйон «Госпітальєри», про найстрашніші речі на війні та в чому знаходить свій ресурс.

Повномасштабне вторгнення застало Ірину Цибух на сході України: 22 та 23 лютого 2022 року в Покровську та Краматорську вона презентувала свій документальний фільм про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії. 24 лютого презентація мала відбутися в Сіверськодонецьку, а наступного дня — в Києві. Але повномасштабна війна змінила всі плани: домівки героїв фільму Ірини Цибух опинились у російській окупації, а вона доброволицею пішла на фронт.

До війни Ірина Цибух працювала над реформою Суспільного мовлення, готувала міжрегіональні спецефіри для Суспільного, втілювала грантові проєкти та знімала документальні фільми, була медіатренеркою. Тепер вона — бойова медикиня в добровольчому медичному батальйоні «Госпітальєри», який займається медичною евакуацією поранених військових. Її екіпаж працює в гарячих точках на лінії фронту.

16 листопада 2023 року до Дня телебачення, радіо та зв’язку Ірина Цибух отримала орден «За заслуги», який їй вручив Володимир Зеленський.

 

— Ірино, нещодавно ви отримали орден «За заслуги» з рук президента. Яке значення для вас має ця нагорода?

— Цей орден я отримала як доброволець медичного батальйону «Госпітальєри». Наші бійці працюють на передовій безоплатно на добровільних засадах. Я з початку повномасштабного вторгнення їжджу на ротації на передову в найбільш небезпечні умови, тому що ми працюємо на першій ланці. Цей орден — символ визнання нашої роботи, моєї роботи, і я розділяю цей орден зі своїми побратимами та посестрами. Отримати таку нагороду з рук Президента України — це велика подія в нашому добровольчому житті, тому що якоїсь зрозумілої для людини системи винагороди в нас немає. У нас є подяка від бійців, є класне соціальне коло, доброзичливі стосунки всередині цього кола, але якихось зрозумілих винагород у нас немає. За цей орден пораділи всі мої побратими та посестри, бо ми знаємо, що ми всі його отримали, і ще й не просто від військової частини, а з рук президента.

 

— Розкажіть, чим ви займалися до повномасштабного вторгнення і де вас застала війна.

— До повномасштабного вторгнення я вже тривалий час працювала над реформою Суспільного мовника в дирекції регіональних мовлення. Працювала з регіонами, ми приводили туди круті проєкти, які змінювали контекст у суспільно-політичному мовленні в регіоні взагалі. Наприклад, «Дебати» або проєкти, які висвітлювали локальну проблематику. Або ж приводили проєкти, які допомагали змінювати всередині вигляд наших філій, оновлювати студії. Це була велика реформа, а я в ній працювала як менеджерка та редакторка цих проєктів. Навіть як наставниця, бо довго перебувала у філіях, постійно їздила у відрядження. Це була робота, яку я любила, через людей, які в нас працювали на Суспільному та у філіях. Це найбільші ентузіасти змін, справді змістовного, якісного регіонально контенту, яких тільки можна зустріти в цій реформі.

Крім того, я працювала викладачкою в Суспільній академії, ми працювали у проєктах із підвищення медіаграмотності нашого суспільства. Викладали для дітей, бо частиною нашої Суспільної академії була робота для підлітків. Крім того, ми навчали й наших співробітників.

Поза роботою працювала на освітніх проєктах, де ми розвивали критичне мислення та медіаграмотність у дітей у школах. Це були круті проєкти, де ми могли привозити цілі медіастудії та влаштовувати шкільні редколегії, шкільні гуртки на медійну тематику. Відповідно, в школах опинялася повноцінна студія з риром (просвітний матовий екран, на який проєктується заздалегідь відзняте фонове зображення), світлом, монтажним комп’ютером, яка дозволяла їм створювати контент. Нашим принципом було давати контент українською мовою, з перевіреними фактами, а обирали тему й наповнювали її уже самі діти.

Перед початком війни нам вдалося зняти фільм про дітей у віддалених селах Луганщини та Донеччини, аби показати, наскільки в них неінклюзивний простір. Цей фільм я презентувала 22 і 23 лютого, 24 лютого мала показати його у Сіверськодонецьку і 25 лютого — в кінотеатрі «Жовтень» у Києві. Вважала, що це такий тріумф, певною мірою пік моєї кар’єри, де я змогла не просто створити контент і висловити запит… У кінотеатр «Жовтень» мало прийти багато впливових людей, які відповідальні за роботу з дітьми, за їхні можливості у віддалених куточках нашої країни. Хотіла розпочати дискусію про те, що наші діти у глибоких селах потребують нашої уваги. Але 24 лютого увага всієї країни змістилася на більш термінові речі.

  • Читайте також: Юлія Вітова, Прямий: «Набридло сидіти в студії та заспокоювати людей, тому пішла служити разом із чоловіком»

 

— З чого розпочався ваш шлях доброволиці? Чому доєдналися до «Госпітальєрів»?

— Я вступила в батальйон «Госпітальєри» задовго до початку повномасштабної війни, тому для мене було логічним і природним стати бойовою медикинею, бо я вже була частинкою батальйону. Хотіла просто виконувати свою роботу добре. Не дуже вірила на початку повномасштабної війни, що зможу вижити, що не буде окупований Київ, бо була складна ситуація. Те, що люди бачили по телебаченню, сильно відрізнялося від того, що насправді відбувалося на Київщині та наскільки безнадійною виглядала ситуація.

— Позивний «Чека» — звідки він?

— Його я отримала дуже багато років тому. Мені було сімнадцять. Я носила чеку від гранати на шиї на знак палкої закоханості в українського бійця, який мені її подарував. І з того часу мої побратими почали піджартовувати про це й дали мені позивний «Чека».

— Щоб виконувати роботу бойової медикині, яких знань і вмінь довелося набути?

— Ми працюємо відповідно до рекомендацій ТССС (tactical combat casualty care — тактична бойова допомога пораненим). Ми розуміємо, що наш український досвід буде впливати на натовські стандарти надання допомоги. А проте ми повністю слідуємо цим рекомендаціям. Багато хто це називає протоколом, але правильніше називати ТССС рекомендаціями. Ми компетентні в наданні допомоги, максимально покращуємо навколишній простір, аби можна було ці кроки виконувати. Відтак ми обладнали машину для евакуації дуже сучасно, й це унікальна машина як для першої ланки. Ми працюємо задля евакуації з окопу, можемо надавати допомогу в окопі за потреби, стабілізувати та висуватися на евакуацію в машині. Ми її переобладнали самостійно, попри те, що це перший етап евакуації й дуже рідко таке трапляється. Це повноцінний реанімобіль, у якому можна виконувати всі маніпуляції, які виконуються вже в медичній евакуації (це вже наступний етап). Я цим дуже пишаюся, бо це про особисту відповідальність, лідерство, про те, що не варто чекати на якісь зміни, ми їх робимо самі. Це дуже явно відчувається, коли від тебе залежить людське життя. Ти не чекаєш, бо треба робити тут і зараз. І було би круто, якби кожен відчував саме таку відповідальність і гіперболізував зміни, які від нього можуть залежати аж настільки, що це може врятувати комусь життя.

— Розкажіть про свою команду.

— Наразі нас троє, зараз ми працюємо першою ланкою, яка займається евакуацією. Також у нас є машина медичної евакуації та команда, яка її забезпечує, але доцільності працювати такою великою командою не було. Наразі я як перший і другий номер і водій. Усі учасники екіпажу взаємозамінні, всі можуть надавати допомогу, асистувати. У випадку, наприклад, якщо я вибуваю із завдання через поранення або смерть, то хлопці можуть продовжувати надавати допомогу. Тобто якщо один з екіпажу вибуває, то загальна ситуація для бійців, для яких ми працюємо, не змінюється, ми все одно продовжуємо працювати.

Що це за люди? Це дуже сміливі, свідомі чоловіки, у яких з’явилася змога самостійно навчитися на курсах, різних тренінгах, за допомогою самоосвіти якісно надавати медичну допомогу. Це чоловіки, добре обізнані у зброї, здатні не тільки надавати допомогу, а й у випадку необхідності захищати наш екіпаж чи від дрона, чи від прямого контакту з ворогом. Також ми вміємо літати, добре орієнтуватися на місцевості, користуватися картами та повністю обізнані про поточну тактичну ситуацію, здатні її професійно оцінити.

— Чому вирішили піти саме доброволицею, а не мобілізуватися в ЗСУ?

— Мій екіпаж не працює на рубежах, де достатньо медиків, які б забезпечили якісну евакуацію. Ми не працюємо з підрозділами, які нас використовували би для небезпечних завдань, поки штатні медики сидять на КСП. Ми завжди працюємо для тих, кому насправді потрібні в цей конкретний період часу.

Інший принцип нашого екіпажу — бути найсучаснішою й найбільш професійною евакуацією першої ланки. Ми намагаємося диктувати тренд на теплий і обладнаний «евак» з окопу до медичного еваку. Ми — не таксі й не холодна гробовозка, ми — це пікап, переобладнаний до рівня повноцінного реанімобіля.

Ризики. Якщо ми перша ланка, то висуваємося за бійцями в окопи, ми завжди поряд, чергуємо за 7–10 хвилин під’їзду до переднього краю. Ми володіємо всіма необхідними знаннями, щоб захистити себе й одне одного, розуміючи, що для держави наше поранення чи смерть непомітні. Ми ризикуємо свідомо заради місії, яку виконаємо.

The last but not the least (останнє, але не менш важливе. — «ДМ»): приїжджаючи на місячну ротацію, ми виграємо час. Рішення за підрозділом: це час на навчання бійця обов’язкам медика чи пошук у штат повноцінної групи для евакуації. Я не мобілізовуюся, бо не хочу закривати одне місце у штатці, а хочу своєю короткотривалою роботою для підрозділів дати можливість їм знайти людей і закрити десятки таких місць.

  • Читайте також: Журналістка телеканалу «Україна 24» Анастасія Блищик пішла на фронт

— У чому знаходите свій ресурс, як відновлюєтеся?

— Я зараз на довготривалому лікуванні в Києві. Поки не відомо, скільки це займе часу, тому що для препаратів, які я приймаю, потрібно буде потім тестування, щоби зрозуміти, чи вони працюють для мене. Мене це засмучує, мені хотілося б не просто з хлопцями бути, а бути взимку, в найскладніший період. Хотілося б розділяти з ними ці труднощі й працювати для наших бійців.

Що мене мотивує і звідки я знаходжу ресурс? Мабуть, раніше я могла б відповісти на це питання якимись конкретними прикладами, розповісти про людей, натхнення. А зараз це просто рутина. Треба працювати, бо я інакшого життя для себе не бачу. Або це про відстоювання особистої гідності, або бажання, щоб моїм загиблим побратимам не було за мене соромно. Поза тим уже немає ніяких мрійливих романтичних мотивів продовжувати.

— Часто біля військових на різних ділянках фронту з’являються тварини, й ви — не виняток. Як ви знайшли собаку Ефку?

— Ефка з фронту, але її знайшли дуже круті люди, які займаються наданням допомоги собакам, котам і всім іншим тваринам на лінії фронту. «ВетЕвак» називається. І я досить-таки імпульсивно прийняла рішення, що мені потрібна собака. Зараз ця собака дуже рятує мене від емоційних труднощів, тому що бувають дні, коли взагалі не хочеться бачити людей, виходити на вулицю — а доводиться, тому що пес потребує прогулянки, комунікації, зовнішнього середовища. Ефка дуже життєрадісна і дружня, тому інколи вона витягує мене з емоційних страждань.

— Що найстрашніше на війні?

— На війні найстрашніші дві речі. Незворотність смертей, коли приходить усвідомлення, що ти не Бог і не здатен вплинути на ситуацію, як би ти не хотів, і боєць помирає від поранень. Ти вже нічого не можеш зробити, історія його життя закінчується. Але не закінчується історія життя його рідних, і починається дуже тяжкий процес смутку людини. Я це дуже тяжко переживаю, тому що мій рідний дядечко і мої дуже близькі друзі на війні, і я щоразу дуже емпатично проживаю кожну смерть, бо так само боюся втратити своїх близьких. А друга річ — це самотність. Це несправедлива самотність, напевно, її варто назвати так, тому що те виснаження, до якого доходять бійці — а вони інколи доходять до стану галюцинацій, дуже серйозних порушень сну, до складного емоційного становища — тому що хтось вирішив залишитися в Києві й пити собі каву. А цей хтось міг би бути змінним для цього бійця, який виснажується вдвічі більше за них обох. Війську бракує людей, несправедлива самотність трохи вбиває, бо всі на словах дуже підтримують, усі на словах дуже залучені, дуже дякують, усміхаються, кажуть, що ми герої, а насправді в окопах бракує людей, війську бракує людей. Не треба дякувати, військові — це не якісь інші люди. Зима — це не проблема військових, чергування — це не проблема військових, війна — це не війна військових. Це війна всіх українців, і всі українці повинні бути на фронті. Коли ти аналізуєш цю несправедливу самотність, ці смерті багато в чому невиправдані, бо суспільство їх, може, зовсім не вартує.

 

— У своїх сториз у соцмережах, коментуючи нагороду, ви сказали, що колеги вірять, що ви повернетеся до роботи. А ви хочете повернутися?

— Суспільне для мене — це зона внутрішньої безпеки. Мені не соромно, мені не страшно бути доброволицею, робити цю роботу. Зараз, поки я в Києві, шукаю для пацанів дрони, тепловізори, машини, в нас відбуваються збори. Я продовжую все одно жити військовим життям попри те, що лікуюсь. Але це зона безпеки, тому що ціннісно люди, які працюють на Суспільному, дуже мені підходять. Це люди, яким не треба пояснювати, чим я займаюсь і чому це зараз є пріоритетом. І тому мені так добре з думкою, що я все ще залишаюся частиною Суспільного, що мої колеги та Суспільне чекають мене на роботу.

Я, можливо, повернуся, але хотілося б повертатись у щось більш зрозуміле і, можливо, нове для мене. Наприклад, у роботу з пам’яттю та з тим, як ми маємо пам’ятати. І Суспільне як головний ціннісний орієнтир серед медіа може артикулювати й допомагати пам’ятати полеглих героїв. Ось у що хотілося б повертатися.

Можливо, мені варто почати цю розмову із членами правління, зі своїм керівником, але я поки фізично й емоційно настільки складно почуваюся, що до цієї інтелектуальної роботи, академічної роботи з пам’яттю не готова — не знаю, чи в мене залишаться сили. Тому я на паузі. Але хотілося б у Суспільне принести орієнтир на цінність пам’яті, який би був не через мою емоцію й сентименти до моїх загиблих побратимів, а який би я могла принести як професіоналка, як людина, яка намагається бути фахівцем у темі пам’яті й у тому, як правильно ми можемо пам’ятати наших героїв.

— В інтерв’ю ви часто говорите «Я ненавиджу війну». Про яке життя ви мрієте після перемоги?

— За цю зиму й осінь я вже остаточно попрощалася з ідеєю життя після перемоги, з тим, що воно нормалізується і буде таким, як завжди. Я не дуже вірю в перемогу, в якусь її таку романтичну частину, в Україну без війни, в Україну, в якій є мир, кордони 91-го року. Я думаю, що ми залишимось у війні дуже надовго, плюс-мінус за десять років у нас почнеться друга військова компанія таких самих чи гірших масштабів. До неї треба дожити й готуватися.

Я ще не думаю про життя після перемоги, бо не знаю, чи воно насправді настане. Бо ми дуже ризикуємо з евакуацією. Зараз кількість дронів у росіян дуже зросла, це досить потужний ворог. Якщо артилерія намагалася по нас прицільно вдарити, але завдяки нашій мобільності нам вдавалося втекти, поїхати іншою дорогою, то дрони прицільно б’ють і їх витрачають купу, щоби знищити одну одиницю техніки. І якщо потрібно, то вони будуть вилітати знову і знову на евакуації. Вони можуть забрати наші життя. Або ще арта, або керовані авіаційні бомби, які летіли на нас минулої ротації в наш бліндаж і розривалися в землі. Коли є купа варіантів загинути, то не дуже хочеться думати про майбутнє. Війну я справді ненавиджу, і потрібно змиритися з тим, що ця ненависть триватиме все життя.

Фото: фейсбук-сторінка Ірини Цибух

Читайте також
Ірина Цибух отримала орден «За заслуги»
Таїсія Турчин: Кожен архівний кадр може слугувати щонайменше хронікою або доказовою базою для судів
«Таким мене зробила війна»: Суспільне презентувало документальний фільм про адаптацію військового до мирного життя
Редакторка «Суспільне. Миколаїв»: У нас смілива, безстрашна, травмована війною команда, з якою хочеться робити новини
Ведуча Суспільного Анна Чередниченко: 24 лютого ампутувало мою сентиментальність
Журналіст Суспільного Тарас Ібрагімов: «Страшно, але ж хтось має виконувати цю роботу»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Google Maps изменил название Мексиканского залива для пользователей в США
TSN
2025-02-11T08:21:58Z
30 лет назад на морском дне нашли "таинственный круг": то, что его создает в 16 раз меньше
Фокус
2025-02-11T08:06:16Z
Локдаун из-за COVID-19 привел к снижению температуры на Луне: что выяснили ученые
Фокус
2025-02-11T08:00:45Z
Как вызвать помощь в экстренных ситуациях без мобильной связи и интернета
Знай
2025-02-11T07:51:54Z
Еще один водный мир обнаружен в Солнечной системе: что выяснили астрономы
Фокус
2025-02-11T07:06:42Z
Отличный подарок ко Дню влюбленных: ТОП-3 бюджетных мощных смартфона
Telegraf
2025-02-11T06:57:04Z
Xbox Series S помогла оптимизировать Kingdom Come: Deliverance II под другие консоли
GameMag
2025-02-11T00:22:54Z
Изобретатель, покоривший небо Америки: путь авиаконструктора Игоря Сикорского
Telegraf
2025-02-10T23:30:46Z
Самый быстрый в мире суперкомпьютер El Capitan запустили для защиты ядерного арсенала США
UAToday
2025-02-10T21:15:37Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 11 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-11T08:06:40Z
Почему, выбирая «быть собой», мы становимся более одинокими
Marie Claire
2025-02-11T08:01:11Z
Нет счастья в личной жизни: женщинам с этими именами постоянно не везет в любви
TSN
2025-02-11T07:51:42Z
Какие комнатные растения нужно поливать подкисленной водой: список
TSN
2025-02-11T07:21:27Z
К чему снится собака?
Comments UA
2025-02-11T06:06:40Z
День Святого Валентина 2025: что приготовить на романтический ужин
Комсомольская правда
2025-02-11T04:42:21Z
Худшие месяцы в 2025 году для Рыб: что пойдет не по плану
Comments UA
2025-02-10T20:06:01Z
Венеция будет взимать плату за однодневный вход в город и в 2025 году
Европейская правда
2025-02-10T19:24:06Z
Воздушные волны, как у Рози Хантингтон-Уайтли — самая соблазнительная укладка на 14 февраля
Marie Claire
2025-02-10T19:00:36Z
Пять лет тюрьмы: в Киеве суд вынес приговор мужчине, укравшему телефон
Политека
2025-02-11T07:00:52Z
Девушка солиста Mötley Crüe чудом выжила в авиакатастрофе
Фокус
2025-02-11T06:57:29Z
Главные новости ночи 11 февраля 2025: взрывы в российских города и взлет вражеских самолетов
TSN
2025-02-11T04:51:25Z
Грабитель убил сестру писателя
Gazeta UA
2025-02-11T03:39:17Z
В Турции готовятся к цунами из-за землетрясения в Эгейском море
Корреспондент
2025-02-11T03:12:45Z
Киевлянка во время воздушной тревоги укрылась в подземном переходе, там ее поджидал грабитель
Новости Украины
2025-02-10T22:00:38Z
Под Киевом обнаружили боевой элемент кассетной бомбы "Мотив-3М", разрывающий танк: детали
Фокус
2025-02-10T20:30:03Z
"Способен на подвиги": почему лаборант Бильченко выпрыгнул из авто и какие имеет травмы, — СМИ
Фокус
2025-02-10T19:30:00Z
Эти знаки Зодиака рискуют попасть в ДТП в 2025 году
Comments UA
2025-02-10T19:21:29Z
Беринчик ожидает шахматную партию в своем следующем бою
Корреспондент
2025-02-11T08:27:02Z
Был спорный бой с Усиком: Промоутер назвал приоритетную цель Дюбуа
Корреспондент
2025-02-11T07:39:28Z
Известный украинский боксер посетил матч киевского Динамо
Корреспондент
2025-02-11T07:09:38Z
НБА: Юта без Михайлюка проиграла Лейкерс
Корреспондент
2025-02-11T06:36:33Z
Конкурент Зинченко покинет Арсенал свободным агентом
Корреспондент
2025-02-11T06:15:11Z
Беринчик назвал приоритетного соперника
Корреспондент
2025-02-11T05:57:35Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей плей-офф 11 февраля
ZN UA
2025-02-10T22:06:03Z
Анчелотти может возглавить одну из лучших сборных мира
Корреспондент
2025-02-10T21:06:49Z
Хан назвал единственный бой, ради которого Фьюри вернется на ринг
Gazeta UA
2025-02-10T18:27:46Z
Больше полусотни атак: в ВСУ назвали два самых горячих направления, что там происходит
Telegraf
2025-02-11T08:06:20Z
Испытание холодом: выдержит ли энергетика Украины две недели февральских морозов
Фокус
2025-02-11T08:06:14Z
"РЭБ ему не страшен": российские пилоты прибегают к тактике "засад", — боец ВСУ
Фокус
2025-02-11T08:00:17Z
Коммунальщики могут игнорировать показатели и завышать платежки: в каких случаях это законно
Знай
2025-02-11T07:36:09Z
Почему россиянам так важен Торецк: действительно ли город уже оккупирован
Comments UA
2025-02-11T07:24:43Z
В Харькове более 200 миллионов собираются потратить на восстановление дома
Comments UA
2025-02-11T06:57:07Z
Уклонист проклял украинскую военную корреспондентку
Апостроф
2025-02-11T06:39:38Z
Оккупанты ударили по Полтавской области: что известно
TSN
2025-02-11T06:36:56Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 11 февраля в Украине
UAToday
2025-02-11T06:33:25Z
"Она пациент сложный": невестка предательницы Королевой борется за здоровье
GlavRed
2025-02-11T08:27:10Z
Энн Хэтэуэй привела пятилетнего сына Джека на "Супербоул-2025"
Фокус
2025-02-11T08:21:52Z
Тина Кароль готова во второй раз представлять Украину на Евровидении
Корреспондент
2025-02-11T08:15:05Z
Загадка набросков Леонардо да Винчи: в Милане нашли тайные туннели
Фокус
2025-02-11T07:51:13Z
Певица Jerry Heil показала свою "студию с унитазом" - фото стало мемом/Поклонников Jerry Heil повеселило фото ее "студии"
Апостроф
2025-02-11T07:45:20Z
Юлия Санина спела на мероприятии NASA
Корреспондент
2025-02-11T07:39:44Z
Paramount показала новый тизер финальной части Миссия невозможна
Корреспондент
2025-02-11T07:31:52Z
Художницу возмутило обливание грязью певицы Тины Кароль/Поклонница певицы объяснила, в чем особенность Кароль
Апостроф
2025-02-11T07:21:17Z
Премьеры недели
Кино-Театр
2025-02-11T07:03:15Z
Mirage 2000 сбили до десятка "Шахедов": истребители доказали свою эффективность
Фокус
2025-02-11T08:30:20Z
Мужчина проходил собеседование онлайн и не знал, что происходит у него за спиной
Фокус
2025-02-11T08:06:47Z
Призыв в ВСУ с 18 лет: от Зеленского требуют показать приверженность Западу, – СМИ
Фокус
2025-02-11T07:51:16Z
«Несмотря на попытки УПЦ МП отмежеваться от РПЦ»: в ГУР обратили внимание на красноречивый календарь
Апостроф
2025-02-11T07:48:12Z
Глубокие декольте и приталенные платья: как одевалась предательница Марченко перед тем, как стать "паломницей"
Telegraf
2025-02-11T07:30:57Z
ВЛК затягивает решение: как добиться исключения с военного учета
Знай
2025-02-11T07:06:17Z
Кто из пенсионеров имеет право на бесплатную коммуналку: названы категории украинцев
Политека
2025-02-11T06:39:59Z
В "Резерв+" внедрили важную функцию: что нужно знать
Знай
2025-02-11T06:36:17Z
Почему праздник 11 февраля нужно провести с семьей: примета на счастье
UAToday
2025-02-11T06:33:56Z
Вздутие живота после кофе: как любимый напиток влияет на пищеварение
Gazeta UA
2025-02-11T08:09:34Z
Рак надпочечников: симптомы редкого заболевания
Comments UA
2025-02-11T07:21:05Z
Врачи развеяли 5 мифов о чесноке, в которые до сих пор все верят
Comments UA
2025-02-11T06:42:01Z
Что нельзя пить во время простуды: этому списку вы удивитесь
Gazeta UA
2025-02-11T06:06:14Z
Минус 7 кг без жестких диет: секреты быстрого похудения от эксперта
Gazeta UA
2025-02-11T00:06:51Z
От осложнений кори на Буковине умер 10-летний ребенок
Комсомольская правда
2025-02-10T23:45:33Z
Крупнейшие аптечные ритейлеры подписали Декларацию о снижении цен на лекарства
UAToday
2025-02-10T20:39:57Z
Минздрав разъяснил новые правила продления инвалидности в 2025 году
Хвиля
2025-02-10T18:24:23Z
Бананы чернеют и становятся мягкими: как правильно хранить фрукт
TSN
2025-02-10T16:33:40Z
Забудьте о кофе. Сколько можно накопить, если ежедневно откладывать 50 грн
Telegraf
2025-02-11T08:30:23Z
Украина начала резко увеличивать импорт природного газа из стран ЕС
Известия Киев
2025-02-11T08:27:25Z
Где прожить в Европе на украинскую зарплату: три страны "по карману"
Знай
2025-02-11T08:21:38Z
В Украине резко подешевели популярные овощи
TSN
2025-02-11T08:06:34Z
Заменят ветряки и солнечные панели: ядерные мини-реакторы обеспечат энергией на десятки лет
Фокус
2025-02-11T08:00:49Z
"Мошенник" vs "Задира": конфликт между Маском и Альтманом обостряется после предложения покупки OpenAI
ZN UA
2025-02-11T07:24:33Z
Илон Маск заявил, что совсем не заинтересован в покупке приложения TikTok
Известия Киев
2025-02-11T07:24:02Z
Канада отреагировала на пошлины США на сталь и алюминий
Gazeta UA
2025-02-11T07:12:38Z
Совершили покупку – остались без помощи: за какие финансовые операции могут забрать субсидию
Знай
2025-02-11T06:06:58Z
Водителей оштрафуют и лишат прав всего за одно: о чем нужно помнить
Знай
2025-02-11T06:51:07Z
Немецкий концерн поставил ВСУ еще пять тактических автомобилей Caracal
ZN UA
2025-02-10T21:42:37Z
Как сэкономить топливо зимой: простые правила для водителей в холодное время года
Знай
2025-02-10T18:51:15Z
В Польше выпустят роскошный шестиколесный папамобиль на базе "Гелендвагена"
Фокус
2025-02-10T16:21:10Z
В Украине появится доступный электрокроссовер Chery с запасом хода более 500 км
Фокус
2025-02-10T13:45:38Z
Гость из 90-х: обнаружен 29-летний заряженный Ford Mustang в новом состоянии
Фокус
2025-02-10T11:42:30Z
Новый флагман: дебютировал недорогой премиальный кроссовер от Changan и Huawei
Фокус
2025-02-10T09:36:37Z
Украинский автопарк в январе пополнили 14 тысяч подержанных легковушек
Корреспондент
2025-02-10T09:36:30Z
Суперкар для семьи: в Киеве заметили самый быстрый в мире универсал
Фокус
2025-02-10T08:42:54Z
Дональд Трамп: Украина, по сути, согласилась передать США редкоземельные минералы на 500 млрд долларов
Comments UA
2025-02-11T08:30:42Z
Ракетный удар по Украине: стало известно, что стало главной мишенью агрессора
Comments UA
2025-02-11T08:30:40Z
С первой недели войны Кремль разрешил жестокое обращение с украинскими пленными - WSJ
BigMir
2025-02-11T08:30:28Z
У Трампа готовятся поставить Европе категорический ультиматум по отношению к Украине: в чем дело
Comments UA
2025-02-11T08:30:01Z
Рейтинг стран по восприятию коррупции: на каком месте Украина
Comments UA
2025-02-11T08:24:30Z
Не границы и территории: Названы красные линии, которые должна выставить Украина на переговорах
Comments UA
2025-02-11T08:24:11Z
Трамп сделал репост заявления Путина
Корреспондент
2025-02-11T08:21:34Z
Трамп сделал интригующее заявление о мирном соглашении между Украиной и РФ
Comments UA
2025-02-11T08:18:39Z
В США хотят, чтобы Европа закупала больше американского оружия для Украины, — Reuters
Фокус
2025-02-11T08:07:53Z