MY.UAНовини
"Я не настільки жадібний до грошей, щоб працювати в Росії", - актор Юрій Феліпенко
"Я не настільки жадібний до грошей, щоб працювати в Росії", - актор Юрій Феліпенко

"Я не настільки жадібний до грошей, щоб працювати в Росії", - актор Юрій Феліпенко

8 грудня о 18:30 на телеканалі відбудеться прем’єра чотирисерійної стрічки "Окуповані". Одну з головних ролей у серіалі виконав актор Театру на Подолі Юрій Феліпенко. Його герой, Роман, під час наступу російських військ відвозить екс-кохану за місто до батьків. Проте вже за лічені години селище опиняється в оточенні росіян. Попри страх, невизначеність і щоденну небезпеку, Роман з групою сміливців організовують партизанський рух.

Про новий серіал, війну та особисте актор Юрій Феліпенко розповів в ексклюзивному інтерв’ю УНІАН.

Юріє, ваша колега, акторка Анастасія Капінус розповіла, що відмовилась від схожого проекту у 2022 році, бо не знайшла у собі сили. Наскільки важко знімати війну під час війни?

Я розумію, про що казала Настя. Тема складна, але, на жаль, це наша реальність. Ці події потрібно висвітлювати, як би важко не було. Треба доносити до людей в Україні й в світі правду. Бо поки ми дискутуємо – знімати чи ні, Росія випускає пропагандистські фільми один за одним.

Для мене особисто проект став віддушиною, бо я скучив за зйомками. Тим паче мені дуже сподобався сценарій "Окупованих" та мій герой.

Про що для вас цей серіал?

Про те, наскільки українці надзвичайні та сильні. Ми можемо знайти вихід у будь-яких, найважчих ситуаціях. Вперше відчув це, коли з курсом поїхав до Пекіну, ще до повномасштабної війни. Тоді я зрозумів, що ми, по-перше, класні актори і багато в чому себе недооцінюємо. А, по-друге, усвідомив, наскільки унікальна у нас культура, мова, пісні.

У вашого героя Романа є прототип?

Роман – це збірний образ українців, які потрапивши в окупацію, не здалися і почали боротися проти озброєних, оскаженілих загарбників. Але в серіалі є герої, які мають реальні прототипи.

Особисто ви готувалися до війни? Де зустріли 24-те лютого?

На жаль, ні. До повномасштабної війни я жив у рожевих окулярах, і дуже про це шкодую. Вже зараз розумію, що тоді було очевидно, що повномасштабна війна неминуча. Напередодні вторгнення я розійшовся з дівчиною, але 23-го лютого ми вирішили провести вечір разом, ще раз обговорити наші стосунки. Ми чудово поспілкувалися, заснули, а прокинулися вже з війною. Дівчина виїхала за кордон, я залишився у Києві.  

Знаю, що під час війни ви зійшлися з коханою. Як це відбулося? 

Це сталося не 24-го лютого, трохи згодом. Ми насправді давно з нею разом, вже п’ятий рік, і за цей час було різне – сходилися, потім розходилися, знову сходилися. Не війна вплинула на наше возз’єднання, а розуміння, що це абсолютно моя людина, що я її кохаю. 

Ваша дівчина також акторка?

Вона з творчої сфери, веде ютуб-шоу "ебаут".

Ви ніколи про це не розповідали. Це Катя Мотрич?

Так.

Як ви познайомилися?

Катя тричі приходила на мої вистави у Театр на Подолі. Вже потім зізналася, що перший раз навіть була з хлопцем (усміхається). Після останньої вистави вона написала мені в месенджер: "По-перше, ви приваблюєте погляд із зали. По-друге, не знайшла для вас приводу відмовити мені у кількох келихах вина". Я подумав, як класно написано, і вирішив познайомитися. У мене був насичений період – зйомки, вистави, репетиції, тож коли зустрілися, я був втомлений. Скажу чесно, Катя відразу мені сподобалася, але виду я не подав. Ще деякий час ми просто спілкувалися, згодом зрозуміли, що маємо бути разом.

Радитися з нею щодо роботи?

Звісно, мені важлива її думка. Я взагалі люблю проговорювати деякі акторські речі і дивитися, хто та як на них реагує.

Як ви виживаєте під час війни, особливо, перший час, коли кіно було на паузі? Можливо, опанували нову професію?

У мене були певні заощадження з попередніх проектів, але вони швидко закінчилися, бо треба було допомагати, донатити. У перші тижні війни мені довелося виїхати з орендованої квартири, тому з котом переїхав до свого друга, актора Кості Темляка. Окрім акторства, я нічого не вмію, тому заробляти почав лише тоді, коли повернулися проекти і зйомки. Фінансово було важко, проте у всіх схожа ситуація, нема чого жалітися. Головне, що всі близькі люди живі.

Актори зізнавалися, що після початку повномасштабного вторгнення гонорари сильно впали. Зараз ситуація краща?

Гонорари стали нижчими. Але для мене гроші не є головним фактором під час вибору проекту. Важливо, щоб був гарний сценарій і режисер.

Коли у ваше життя повернувся театр?

За три місяці після початку вторгнення. У серпні за ініціативою одного з акторів до нас приїхала режисерка з Литви Андра Каваляускайте, з нею ми за 18 днів зробили виставу "Колискова для лисиці, яку ще ніхто не бачив". З цього почали відновлювати репертуар.

Одна з найгучніших прем’єр Театру на Подолі цього року –  "Зелені коридори" за п’єсою Наталки Ворожбит. Режисером виступив Максим Голенко, якого називають "майстром театрального трешу та епатажу". Як працювалося з ними?

Це фантастика, радий був взяти участь у цій виставі! Тексти Ворожбит – неймовірні, живі, вони прямо тут і зараз. Також люблю працювати з Максом Голенком, з ним я завжди розвиваюся. В "Зелених коридорах" у мене не тільки роль, я граю всю музику за кулісами – на барабані, гітарі та контрабасі. Слава богу, не одночасно (сміється). Але трошки опанувати контрабас довелося саме завдяки Максу, для його іншої вистави.

Чи є роль, яку хотілося б зіграти?

Хотів би зіграти щось яскраве, гострохарактерне. Наприклад, такого героя, як Джокер. Це неймовірна акторська робота, дивишся на Хоакіна Фенікса у фільмі і думаєш: вау!

До речі, до великої війни ви знімалися на одному майданчику з росіянами. Як складалися відносини?

Та ніяк, ми просто грали. У них завжди була дивна поведінка, зверхнє ставлення до всіх – це напружувало. Чомусь є думка, що там грають краще, а це зовсім не так. Насправді в українському театрі й кіно працюють дуже гідні актори.

Але росіян не зміниш. Пропаганда зробила свою справу. Вони – імперці до самих кісток. Навіть мешкаючи у своїх забутих Богом селах, без зв’язку і туалетів, росіяни думають, що вони королі світу.

Чи залишилися у вас друзі в Росії? Можливо, хтось підтримав?

На щастя, ні. Єдина, хто зі знайомих родом із Росії, – моя троюрідна сестра, але вона вже давно мешкає в США. Вона підтримує Україну, вчить зараз нашу мову, навіть голосові чи повідомлення відправляє мені українською.

Як ви думаєте, українці колись пробачать росіян?

А взагалі можливо пробачати вбивцю?.. Сподіваюся, такого ніколи не буде.

Багатьох наших акторів ще до війни запрошували на зйомки в Росію. Проте ви, незважаючи ні на що, залишилися в Україні. Чому ухвалили таке рішення, враховуючи, що в РФ вищі гонорари?

Жодного разу не був на території РФ і ніколи не хотів вступати до їхнього театру чи зніматися в їхньому кіно. Я з тих людей, які ніколи не прагнули бути в Росії. Я не настільки жадібний до грошей, щоб це робити.

Хто з акторів приємно вразив під час війни, а хто - розчарував?

Вразили хлопці, які зараз на фронті. Наприклад, мої однокурсники Вадим Ковальов, Сергій Волосовець служать у батальйоні "Свобода". Абсолютно всі військовослужбовці заслуговують найбільшої поваги і пошани. Бо поки я тут працюю і знімаюся, вони борються на передовій.

Щодо розчарування – це ті, хто обрав бік Росії або мовчать про війну. Як актору мені цікаво, як вони взагалі це виправдовують?

Чи отримували ви повістку?

У перші дні повномасштабної війни я вступив до лав ТрО, але пробув там недовго. У нашій команді були досвідчені бійці, з досвідом АТО, звісно, порівняно з ними я взагалі нічого не знав про військову справу. Десь за тиждень вони сказали мені поїхати додому, передягтися, мовляв, потім вони мене заберуть. Але назад мене вже не взяли. Сказали, що маю займатися своєю справою. Я волонтерив, донатив, допомагав сусідам. У травні ми з Костею Темляком пішли у військкомат, нас записали, взяли усі дані, але поки повістка не приходила.

Як змінилися ваші цінності за цей час?

Дивлячись на те, що відбувається на прикордонних територіях, що переживають люди, як Росія руйнує долі, я став цінувати життя. Ціную людей, будь-які можливості, навіть чашечку кави зранку. Дякуючи ЗСУ, у нас все це є.

Багато хто під час війни припинив будувати плани на майбутнє, мріяти. А як ви?

Під час війни кожен день може принести такі новини, що не дай боже. Та все одно будувати плани – це хороше рішення, хоча б на найближчий час. Ми з Катею все це обговорюємо. Хотіли б мати сім’ю, дітей.

Про що мрієте?

Про свій будинок, собаку, подвір’я, щоб була змога бути з близькими людьми, працювати. На жаль, у моєму дитинстві батьків не було, їх рано не стало, тому я б хотів мати такі приємні, сімейні радості у майбутньому.    

Як ставитеся до українізації? Чи вважаєте, що вона має бути примусовою?

До українізації ставлюся добре. На мою думку, вона має бути поступовою та продуманою. Насамперед українізованими мають бути усі державні органи, сфери послуг, заклади навчання. Мене щиро дивують ті, хто цього не розуміє.  

Росія століттями намагалася стерти важливі сторінки нашої історії й культури, знищити нас як націю. На жаль, лише зараз, під час повномасштабної війни, ми по-справжньому відкриваємо для себе Україну. Є місця, історичні події, діячі, яких ви відкрили для себе за ці два роки?

Мені подобається, як у своїх історичних проектах про Україну розповідає Акім Галімов. Він зрозумілою мовою пояснює ті події та процеси, про які в школі ми не говорили. Це дуже класно. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Під російськомовні пісні: колишня Тараса Цимбалюка порозважалась на концерті Лободи
24tv
2026-01-07T09:27:16Z
З високим рейтингом: 2 цікаві серіали для ідеальних вихідних
24tv
2026-01-04T20:06:06Z
У статусі багатодітних батьків: хто із колишніх холостяків має троє дітей
24tv
2026-01-17T04:36:41Z
На честь 70-річчя конкурсу: Євробачення вперше в історії вирушить у тур
24tv
2026-01-16T21:33:08Z
Перший сольний вихід у 2026: Кейт Міддлтон вразила яскравим костюмом з червоними підборами
24tv
2026-01-16T21:12:34Z
Дружина нового міністра оборони: хто така Анастасія Федорова і чим займається
24tv
2026-01-16T20:51:29Z
3 нові мінісеріали, які зручно дивитися на телефоні
24tv
2026-01-16T20:51:26Z
Геть "бабусині" стрижки: 8 зачісок для жінок після 50 років, щоб миттєво освіжити обличчя
24tv
2026-01-16T20:06:48Z
"Довели": чому померла Дерюгіна насправді
GlavRed
2026-01-16T19:18:17Z
315 апаратів для реанімації Easy Pulse рятують життя на фронті – допомога від фонду «Надія» та Валерія Дубіля
Политека
2026-01-16T20:39:40Z
Чи можна ставити гарячу їжу в холодильник: несподівана відповідь спеціаліста
GlavRed
2026-01-16T18:39:58Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Кіровоградській області: за якою адресою її надають
Политека
2026-01-16T17:30:34Z
Чому мозок не "вимикається" перед сном: що варто прибрати з приліжкової тумби перед сном
TSN
2026-01-16T16:36:30Z
Як готувати їжу під час відключень світла та води — поради від ДСНС та експертів
TSN
2026-01-16T16:06:15Z
Як зігрітися вночі коли немає опалення: поради, як спати в теплі
TSN
2026-01-16T14:36:52Z
Ноги не змерзнуть навіть в найсильніші морози: чим їх треба натерти
24tv
2026-01-16T14:12:21Z
Краса під час війни: як у 2025 році трансформувався ринок пластичної хірургії
TSN
2026-01-16T14:06:21Z
Кладезь вітамінів та мінералів: вчені назвали найкорисніший овоч у світі
Знай
2026-01-16T13:51:26Z
Евакуйовувала поранених з поля бою: на війні полягла захисниця з Краматорська Ольга Новикова
24tv
2026-01-17T05:06:59Z
Понад 1100 ліквідованих окупантів та сотні одиниць озброєння: втрати Росії на 17 січня
24tv
2026-01-17T04:54:27Z
Росіяни ударили по об'єкту інфраструктури у Запоріжжі: що відомо про наслідки
24tv
2026-01-17T04:45:50Z
Окупанти атакували Запоріжжя дронами: виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T04:42:46Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Черкаській області: жителям розповіли, які суми тепер будуть у платіжках
Политека
2026-01-17T04:30:14Z
В Україні мінлива хмарність та невеликий сніг – погода на 17 січня 2026
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T04:03:49Z
Фінансовий прорив близько: трьом знакам зодіаку пощастить з грошима вже ось-ось
GlavRed
2026-01-17T03:39:32Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Чернігівській області: оголошено нові ціни
Политека
2026-01-17T03:30:21Z
Гороскоп на завтра 18 січня: Скорпіонам - серйозний поворот, Близнюкам - радість
GlavRed
2026-01-17T03:15:57Z
Подорожчання яєць у Харківській області: як сильно змінилися ціни
Политека
2026-01-17T05:00:56Z
Компенсація за оренду житла для ВПО у Київській області: як отримати відшкодування
Политека
2026-01-17T04:00:18Z
США дозволять IT-компаніям будувати інфраструктуру генерації світла
InternetUA
2026-01-17T03:33:39Z
Дефіцит продуктів у Запоріжжі: виникли суттєві проблеми
Политека
2026-01-17T03:00:12Z
Валютна відлига: НБУ запровадив "позиковий" ліміт для бізнесу
Хвиля
2026-01-17T02:30:18Z
Графіки відключення світла на 17 січня: у кого не буде електроенергії по 15 годин
Фокус
2026-01-17T00:36:36Z
У Росії через дефіцит фінансування зростає частка проблемного житла - розвідка
УкраинФорм
2026-01-16T23:54:05Z
Чеські компанії допоможуть Україні відновити пошкоджену енергетику
ГЛАВКОМ NET
2026-01-16T22:48:45Z
Великі суми на банківських рахунках: що потрібно знати, аби не втратити гроші
GlavRed
2026-01-16T22:06:24Z
Росіяни завдали 677 ударів по Запорізькій області за добу, троє поранених
УкраинФорм
2026-01-17T05:09:05Z
У Польщі поширюють дезінформаційну кампанію для послаблення підтримки України - ЦПД
УкраинФорм
2026-01-17T04:33:43Z
"Буде потужний удар": тарологиня назвала подію, яка поставить крапку у війні
Знай
2026-01-17T04:06:20Z
Не все так просто: як насправді функціонує тіньовий флот Росії
24tv
2026-01-17T04:03:51Z
Суд у США заборонив розганяти акції протесту в Міннесоті
УкраинФорм
2026-01-17T03:57:47Z
Фінляндія прискорено сформувала 31-й пакет військової допомоги Україні
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T03:09:44Z
Bloomberg пояснює, чому Путін раптово замовк про дії США щодо Ірану та Венесуели
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T02:48:22Z
У Росії посилюють контроль за міжнародними переказами громадян - розвідка
УкраинФорм
2026-01-17T02:33:48Z
Між депутатами напруження, – політолог оцінив, наскільки серйозною є політична криза в Україні
24tv
2026-01-17T02:33:14Z
7 років тюремного строку отримала інтернет-шахрайка, яка ошукала військового на понад 152 000 гривень
InternetUA
2026-01-17T05:06:01Z
Псевдобанкір ошукав чоловіка на 40 тисяч гривень
InternetUA
2026-01-17T04:06:30Z
Вибух у багатоповерхівці Харкова, блекаут у Серпухові: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T03:51:03Z
На Львівщині чоловік силоміць заливав собакам алкоголь: поліція взялась за справу
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T03:30:54Z
Над Сочі та Туапсе пролунала серія вибухів: місцеві заявляють про атаку дронів
TSN
2026-01-17T02:27:03Z
Вибух у багатоповерхівці Харкова: загинули чоловік і жінка, їхні тіла деблокують з-під завалів
TSN
2026-01-17T01:06:47Z
За кермом був сам Адам Кадиров: ЗМІ розповіли деталі ДТП у Грозному
24tv
2026-01-17T00:51:46Z
У Харкові пролунав вибух
24tv
2026-01-17T00:36:56Z
Харків: через вибух невідомого предмета є загиблі та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T00:15:11Z
«Укрзалізниця» розширює мережу пунктів незламності на вокзалах: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T05:09:32Z
У Росії заявили про перехоплення майже 100 дронів за ніч
Украинская правда
2026-01-17T05:09:16Z
Гороскоп на 17 січня для всіх знаків зодіаку: день живих розмов, ясних думок і внутрішого руху
Вива
2026-01-17T05:00:17Z
17 січня – яке сьогодні церковне свято: хто має іменини
24tv
2026-01-17T04:36:07Z
Коли може закінчитись війна — відомий астролог Влад Росс впевнено назвав дві дати
TSN
2026-01-17T04:36:04Z
Мобілізація по-новому в Україні: що зміниться у 2026 році та чи дійсно ТЦК “зникне” з блокпостів
TSN
2026-01-17T04:36:01Z
Штрафи за ВЛК: до кого ТЦК матимуть претензії у 2026 році
Знай
2026-01-17T04:21:45Z
Від шрифту Брайля до батута та снігоходу: неймовірні винаходи дітей, що змінили світ
24tv
2026-01-17T04:06:22Z
Прикордонники на півдні дронами уразили три квадроцикли й автівку росіян
УкраинФорм
2026-01-17T03:51:42Z
Витік розкрив новий пристрій OpenAI: компанія готує незвичайні AI-навушники
InternetUA
2026-01-17T05:03:30Z
ТikTok посилить перевірку віку користувачів у Європі
УкраинФорм
2026-01-17T04:33:47Z
TikTok у Європі почне видаляти акаунти дітей до 13 років
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T04:18:16Z
Прогноз магнітних бур на 17-18 січня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2026-01-17T03:00:48Z
OpenAI запустила окремий сервіс для перекладу текстів у ChatGPT
УкраинФорм
2026-01-17T02:33:06Z
Ace Combat 7 встановила рекорд із продажами у сім мільйонів копій
InternetUA
2026-01-17T02:03:55Z
Samsung звинуватили в обмеженні роботи сторонніх трекерів з UWB
InternetUA
2026-01-17T01:03:27Z
AMD та Intel планують підвищення цін на серверні процесори через зростання попиту
InternetUA
2026-01-16T23:21:57Z
Не тільки "Жив-був пес": старі українські мультфільми, які ваші діти могли не бачити
24tv
2026-01-16T22:12:35Z
Ліниві пиріжки з яйцем та зеленою цибулею: смачний та поживний сніданок за лічені хвилини, рецепт
Знай
2026-01-17T04:51:02Z
Райська бухта, про яку мало хто знає: де на Тенеріфе шукати найкрасивіший пляж
24tv
2026-01-17T04:36:02Z
Як почистити пуховик без прання: знадобиться всього 5 хвилин та два засоби, які є в кожній хаті
Знай
2026-01-17T03:51:41Z
Де розташоване загадкове вогняне джерело у Карпатах
24tv
2026-01-17T03:24:24Z
7 речей, які найщасливіші пари роблять щоранку: більшість навіть не здогадується
GlavRed
2026-01-17T01:27:42Z
Попереду доленосні зміни: яким знакам зодіаку судилося досягнути успіху
GlavRed
2026-01-17T01:12:23Z
Їм завжди щастить у коханні: астрологи назвали три найщасливіші знаки зодіаку
GlavRed
2026-01-16T23:48:56Z
Сирник, який набрав мільйони переглядів: як приготувати велику порцію насолоди
24tv
2026-01-16T22:03:05Z
Що варто побачити взимку у Ворохті: список найкращих локацій
24tv
2026-01-16T21:48:01Z
Вільярреал підписав Ето’о
Football.ua
2026-01-16T22:36:46Z
Дубль з пенальті Ваната приніс Жироні перемогу над Еспаньйолом у каталонському дербі
Football.ua
2026-01-16T22:12:31Z
Піза вирвала нічию з Аталантою наприкінці матчу Серії А
Football.ua
2026-01-16T21:54:03Z
«Сокіл» переграв «Кременчук» й зміцнив лідерство у чемпіонаті України з хокею
УкраинФорм
2026-01-16T21:51:11Z
Вердер і Айнтрахт Франкфурт видали шалений матч із голом на 90+5-й хвилині
Football.ua
2026-01-16T21:45:41Z
Усик відверто назвав причини, чому хоче битися проти Вайлдера
24tv
2026-01-16T21:27:25Z
Каррік: Манчестер Юнайтед хоче бути на вершині
Football.ua
2026-01-16T21:09:50Z
Втік з Чечні та розбився в аварії із сином Кадирова: що відомо про чемпіона UFC Чімаєва
24tv
2026-01-16T21:06:50Z
Ванат з другої спроби реалізував пенальті та відкрив рахунок у дербі з Еспаньйолом
Football.ua
2026-01-16T21:06:31Z
Цей канадський позашляховик за 190 тисяч доларів крутиться на місці, долає водні перешкоди та допомагає бабусі під час снігової заметі
Топ Жир
2026-01-17T02:27:15Z
Прощай, Blob! EQE поступився місцем справжньому седану
Топ Жир
2026-01-17T01:42:03Z
Новий позашляховик від GM перевершує Equinox за розмірами та коштує менше $8600
Топ Жир
2026-01-17T00:33:16Z
Власники повідомляють, що Toyota радила не сплачувати під час суду за RICO, а потім передала їх борги стягувачам
Топ Жир
2026-01-16T23:42:13Z
Перший екземпляр Mustang Dark Horse SC виставляється на аукціон
Топ Жир
2026-01-16T22:57:01Z
Шостимільйонний Bugatti оснащений такими ж подушками безпеки, як і тридцятитисячний Audi A3
Топ Жир
2026-01-16T22:12:28Z
Тесла зазнала серії підпалів, і тепер один із нападників нарешті потрапить за ґрати
Топ Жир
2026-01-16T21:42:06Z
Honda помітила дії GR та Nismo і тепер прагне долучитися
Топ Жир
2026-01-16T21:09:53Z
Китайський конкурент Tesla може постачати акумулятори для Ford
Топ Жир
2026-01-16T20:12:38Z