США ветували чергову резолюцію ООН щодо припинення вогню в Секторі Гази
Сполучені Штати наклали вето на резолюцію Радбезу ООН із закликом до негайного припинення вогню в охопленому війною Секторі Гази, повідомляє CNN.
Тринадцять країн підтримали резолюцію, США наклали вето, а Велика Британія утрималася.
Представлений Об’єднаними Арабськими Еміратами проект резолюції закликав до негайного гуманітарного припинення вогню, а також до негайного та безумовного звільнення всіх заручників і забезпечення гуманітарного доступу.
Щонайменше 97 інших країн виступили співавторами законопроекту, розробленого ОАЕ.
Раніше США сигналізували про несхвалення проекту тексту. Будучи одним із п’яти постійних членів Ради з правом вето, США неодноразово чинили опір закликам до припинення вогню, підкреслюючи, що Ізраїль має право захищатися від терористичної атаки ХАМАС.
Згадка про заручників, які все ще утримуються палестинськими бойовиками в Секторі Гази, була додана до проекту резолюції в надії залучити до схвалення США.
Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан подякував Сполученим Штатам за накладення вето.
У дописі на X (раніше Twitter) Ердан також подякував президенту Джо Байдену «за непохитну підтримку», і додав: «Трохи світла відштовхнули більшу частину темряви».
Це голосування стало шостою спробою Ради безпеки досягти консенсусу щодо триваючої війни між Ізраїлем і ХАМАС. Лише одне попереднє голосування було успішним, коли минулого місяця закликали створити гуманітарні паузи та коридори в Газі.
Засідання було скликане Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем на підставі рідко застосовуваної статті 99 статуту ООН — з «питання, яке може посилити існуючі загрози для підтримки міжнародного миру та безпеки». Цей інструмент використано вперше з 1989 року.