MY.UAНовини
Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном
Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном

Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном

Чимало українців вважають, що робота в Європі схожа на рабство: всі багато працюють, обідні перерви дуже короткі, а за дотриманням робочого графіка пильно стежать колеги і про всі запізнення та промахи повідомляють керівництву. Наскільки важко працювати у європейських колективах, з’ясовував Фокус.

Від заробітчан мешканці України роками чули історії про важку працю по 12-15 годин на добу без вихідних. При цьому, чомусь не зважали, що це був вибір саме наших трудових мігрантів, а насправді європейський ринок праці влаштований трохи по-іншому. Робітник-європеєць навіть не здогадується, що живе у "рабстві" — часу на відпочинок йому цілком вистачає. Ба більше: деякі українці, які зараз працюють за кордоном, зізнаються, що про такий графік роботи в Україні навіть не мріяли. Хоча багато залежить від того, де саме людина працює — на виробництві чи в офісі.

Фокус разом зі співвітчизниками у різних країнах розібрав декілька "робочих міфів".

Міф 1. Що більше витрат, то менше грошей залишається

Про вартість життя в різних країнах українці більш-менш обізнані. Напевно, кожен знає, що продукти, одяг та житло у Польщі, Чехії, країнах Балтії дешевші, а, наприклад, у Німеччині, Австрії, Нідерландах, Скандинавії – дорожчі. Саме тому багато українських біженців, роблячи вибір на користь тієї чи іншої країни, часто віддавали перевагу дешевшим країнам, побоюючись, що витрати в дорогій просто не потягнуть.

Якщо працюєш в ІТ, грошей вистачить і на життя у "дорогих" країнах
Фото: Unsplash

Насправді, все не зовсім так. Одна річ, якщо людина, живучи в Європі, продовжує працювати дистанційно в Україні та отримує українську зарплату. У цьому випадку, звісно, на життя у Німеччині, Норвегії чи Ірландії не вистачить (за винятком випадків роботи в секторі IT, звісно).

Але якщо людина живе і працює в конкретній країні, то, як показує практика, тут залежність інша: чим вищі витрати, тим, відповідно, вищий рівень життя та зарплати в країні, отже, тим більше грошей у людини, яка працює, залишається на руках.

Працюючи в Німеччині, можна дозволити собі набагато більше, ніж, працюючи на аналогічній посаді у Польщі

За даними дослідження Міграційної платформи EWL, у більшості українців, які вимушено знаходяться у Німеччині через повномасштабне вторгнення, після оплати усіх витрат, пов’язаних із перебуванням у країні, залишається 494 євро на місяць. Аналогічне опитування в Польщі показало, що у 59% громадян України після оплати всіх витрат на проживання в Польщі залишається значно менше — близько 111 євро. Тож, можемо зробити висновок, що купівельна спроможність, тобто кількість товарів і послуг, які людина може купити на мінімальну або середню зарплату, набагато важливіша за ціни. І ця купівельна спроможність у багатих та "дорогих" країнах вища. Тому, працюючи в Німеччині, можна дозволити собі набагато більше, ніж, працюючи на аналогічній посаді у Польщі.

Міф 2. Якщо зарплата більша, то й "пахати" доводиться більше

Українці звикли довіряти розповідям заробітчан щодо роботи у Європі по 12 годин на добу сім днів на тиждень. Але при цьому ми забуваємо, що така важка праця — частина стратегії українських заробітчан "заробити якомога більше за короткий час". Адже після декількох місяців роботи "нон-стоп" вони на півроку їхали додому, де таких заробітків вже не було.

Важливо Не в захваті: чи потрібні Європі утриманці, або ж біженці з України — це ресурс для економіки

"У Польщі понаднормова праця вважається нормою, проте жоден роботодавець не дозволить тобі пахати по 80 годин на тиждень — це загрожує йому великими штрафами, — каже Світлана, котра вже сьомий рік працює у польському Лодзі і за цей час змінила майже два десятки робочих місць. — Коли я перші роки їздила до Польщі, працювала на трьох роботах, щоб за чотири місяці заробити грошей на весь рік. Основна робота — на заводі, зранку прибирала офісні приміщення, а у вихідні їздила прибирати квартири та будинки поляків. Як то кажуть, працювала день і ніч. Подруга мене якось запитала, чи красиве місто Лодзь, а я й не знала, що відповісти — я ж його і не бачила зовсім".

Важка праця по 12 годин на добу 7 днів на тиждень — це частина стратегії українських заробітчан "заробити якомога більше за короткий час"

З весни 2022-го Світлана живе та працює у Лодзі постійно, тому вирішила працювати лише на одній роботі та жити звичайним життям. За цей час вона таки з'ясувала, що Лодзь — дуже красиве історичне місто та встигла відвідати інші польські міста.

Лодзь - дуже гарно місто, але цього можна не побачити, якщо працювати на трьох роботах
Фото: Фото Наталя Мічковська

"Після декількох років праці на трьох роботах, зараз мені здається, що я у постійній відпустці", — зізнається Світлана.

Інша співрозмовниця Фокусу пів року жила з донькою у Польщі, а потім переїхала до Німеччини. В обох країнах Оксана працювала на заводських конвеєрах і каже, що, за відчуттям, на німецькому заводі робота легше.

"У Польщі мені здебільшого випадала робота, яку потрібно виконувати стоячи, — розповідає Оксана. — Простояти 8 годин на день з двома короткими перервами — це надто важко, до того ж, робота була одна й та сама — я вже рук не відчувала. Можливо, це було пов'язано з тим, що я не знайшла спільної мови з бригадиром, яка просто ігнорувала всі мої прохання поставити мене на іншу роботу, хоча б тимчасово".

Важливо Міграція задля кращого життя. Куди й чому переїжджають українські біженці

У Німеччині на аналогічному конвеєрі Оксана має можливість працювати як стоячи, так і сидячи — за її вибором. А зараз вона проходить навчання, після якого буде мати змогу виконувати більш кваліфіковану роботу. Технології на німецьких підприємствах сучасніші, тому, за словами Оксани, робота на виробництві легша та комфортніша. Щодо зарплати, то у Польщі жінка отримувала 25 злотих (приблизно 5,7 євро) на годину, у Німеччині — 11,5 євро на годину.

Міф 3: Європейці дуже працьовиті

Німецький вираз "Ordnung muss sein" (має бути порядок) є одним з головних кліше, що використовуються під час опису німецької культури. Але німці трактують його дещо не так, як ми.

Важливо Робота для українців у ЄС. Як роботодавці винаймають біженців та чи буде більше пропозицій

"Німці досить організовані, особливо якщо порівнювати з іспанцями чи італійцями, але загалом не більше, ніж українці, – розповідає дизайнерка Марія, яка вже три роки працює в мюнхенському офісі. — Коли я тільки-но починала свою роботу, були деякі побоювання, що не впораюся: доведеться відповідати відомій німецькій пунктуальності, аж до секунди виконувати всі доручення. На практиці ж німці так само в робочий час і каву п'ють, і побалакати не проти, а проєкти затримують навіть коли цього цілком можна було б уникнути. Усього й треба було попрацювати кілька днів на пару годин довше. Але для німців кінець робочого дня – це святе! Нікому й на думку не спаде залишитися після 17:00. Ба більше: коли я спочатку намагалася попрацювати до 19:00, щоб таки закінчити проєкт у термін, мені м'яко сказали, що я поводжуся недобре. Мовляв, виглядає, ніби я хочу похвалитися своєю працьовитістю, а місцеві цього не люблять".

У європейських офісах працюють суто в робочий час: нікому й на думку не спаде залишитися після 17.00
Фото: Jacob Lund/Shutterstock

Ті, хто працювали не на виробництві, а саме в офісах Польщі та Німеччини, часто говорять про те, що якщо з вирішенням конкретного завдання в польській фірмі впораються за півдня, у німецькій може не вистачити і цілого робочого дня. Німці свято шанують вільний час і не кладуть всі сили на роботу, якщо це не питання життя і смерті. Втім, й у польських офісах про перепрацювання також часто не чули.

У Європі дуже поважають свята, тож на Різдво мало хто погодиться вийти на роботу, якщо це не спецслужба чи швидка допомога
Фото: Getty Images

"Я працюю у транснаціональній компанії і два роки тому переїхав із київського офісу до варшавського, — розповідає Олександр. — У Києві було заведено проводити по обіді у п'ятницю невеликі робочі наради, на яких ми погоджували план дій на наступний тиждень. Коли я про це сказав на новому місці, мені відповіли, що у Варшаві про це й мови не може бути. У директора офісу щоп'ятниці о 15:00 велика пробіжка, тому після 12:00 він робочі питання не вирішує, щоб не втомитися".

Обідня перерва, організовані роботодавцем заняття естонською та фізичні активності (наприклад, гра у настільний теніс) входять до 8-годинного робочого дня з 10 до 18

Ганна, котра працює в естонській ІТ-компанії каже, що в Україні про такий графік роботи навіть не мріяла. "Робочий день починається о 9-й, але збираються до 10-ї, десь годину всі п'ють каву та намагаються прокинутися. Потім до 12-ї — спілкування у чаті, і всі вирушають на обід. До 13-13:30 офіс геть порожній. Після обіду вже починаємо працювати, іноді досить напружено, але вже о 17:00 робочий день закінчено. До речі, ніхто ні за ким не слідкує, можна і на годину раніше піти".

Чоловік Ганни працює айтішником в естонському стартапі і там робочий графік суворіший. Проте обідня перерва, організовані роботодавцем заняття естонською та фізичні активності (наприклад, гра у настільний теніс) входять до 8-годинного робочого дня з 10 до 18.

Важливо Житло, мова, робота. Як адаптуються за кордоном біженці з України і чи повернуться додому

Тетяна з Дніпра підробляє в одній з латвійських редакцій, де також ніхто нікуди не поспішає. Каже, що актуальна новина на сайті може вийти за два-три дні, а то й за тиждень. Коли вона роздратовано каже, що про подію всі давно забули та ця новина вже нікому не потрібна, її заспокоюють: "Не нервуй, кому потрібно — ті прочитають".

Міф 4. У Європі "людина людині вовк"

Уявлення деяких українців про капіталізм, де "людина людині вовк" дещо перебільшені. Судячи з розповідей наших співрозмовників, європейці до промахів колег та підлеглих часто відносяться досить спокійно і готові "увійти в становище". Звісно, людський фактор ніхто не відміняв, але загалом обстановка дружня.

Європейці до промахів колег та підлеглих часто відносяться досить спокійно і готові "увійти в становище"

"Я днями їхав на замовлення на робочому транспорті та збив кабана, — розповідає Олексій, який працює в естонському Тарту водієм. — Аварія була досить серйозна, довелося викликати поліцію та евакуатор. Чесно кажучи, думав, що за ремонт автомобіля доведеться платити з власної кишені, хоча моєї провини у аварії не було — ці кабани просто божевільні. Але начальник мені навіть поспівчував, а через два дні я взагалі отримав премію. Шеф сказав, що дуже переживає, що я морально постраждав".

Наталя працювала в Естонії в великому проєкті, який передбачав 20 випусків, що мали виходити щотижня. Але один з виконавців поїхав на три тижні у відпустку, і директор проєкту не побачив в цьому нічого страшного.

Важливо В 6 країнах Європи прийматимуть українських біженців у 2024 році: які там надають умови

"У підсумку проєкт фактично не виходив місяць, а потім останні чотири випуски впихнули в один тиждень, — каже Наталя. — Уявити таке в Києві на своїй попередній роботі я просто не можу, нас би всіх звільнили просто. Але тут таке в порядку речей".

"В мене був колега, який сам собі визначав робочий графік, — розповів Фокусу Павло, який працює у литовській компанії зі встановлення контролерів. — Тобто шеф каже, що потрібно працювати на об'єкті з 10 до 18, а він міг прийти о 12-й, а піти за дві-три години. І що найдивовижніше — його не звільнили! Він сам пішов. Сказав, що роботи забагато, він знайшов краще місце".

Один з найчастіших підробітків українців у Європі на додаток до основного місця роботи - прибирання
Фото: КМДА

Вікторія три роки працювала у готелі з рестораном у Кракові. Перші два місяці вона брала на себе дуже багато роботи, бо були потрібні гроші. Жінка швидко зрозуміла, що переоцінила свої сили і довго так не протримається, але сказати, що не справляється, їй було незручно. До того ж вона побоювалася, що її просто звільнять. На допомогу прийшла менеджерка готелю, яка, побачивши, що Вікторія зовсім без сил, сама запропонувала не тільки поставити менше годин, але й додати премію за добру роботу, щоб жінка не втратила у грошах.

Міф 5. Європейські роботодавці неохоче беруть на роботу іноземців та платять їм низькі зарплати

Всі наші співрозмовники працюють у європейських компаніях і кажуть, що роботу було знайти не важче, ніж в Україні. Звісно, для роботи в офісі потрібне вільне володіння місцевою мовою (в країнах Балтії — принаймні англійською), але на робітничих вакансіях можна обійтися і без мови.

До речі, навесні 2022-го, коли Європа тільки почала приймати українських біженців, іноді ситуація доходила до абсурду. Наприклад, Естонія так хотіла допомогти українцям, що їх без знання естонської брали працювати навіть касирами у супермаркет. До таких касирів приставляли наставника-естонця, бо все ж таки якось із покупцями було треба спілкуватися. І це було досить дивно.

Важливо Біженці з України: п'ять міст Чехії більше не дають безкоштовне житло українцям, — ЗМІ

Експерти кажуть, що жодних упереджень щодо іноземців в ЄС немає. Сьогодні Європа переживає не тільки демографічну кризу, але й кризу нестачі робочих рук, тому без мігрантів їй просто не вижити. Наприклад, у Німеччині не вистачає робітників у сферах машинобудування, верстатобудування, фармакології, тобто перш за все місцеві підприємства потребують висококваліфікованих фахівців, які б могли працювати на сучасному обладнанні. Трудові мігранти, зазвичай, відповідних затребуваних кваліфікацій не мають, тому влаштовуються на просту низькокваліфіковану роботу. На таких вакансіях трапляються і недобросовісні роботодавці. Людмила із Саксонії, що в Німеччині, каже, що два місяці працювала на ковбасному заводі без офіційного працевлаштування, а керівництво постійно залякувало мігрантів та звільнювало за найменші проступки, як от "людина не зрозуміла наказу". Окрім того, німецькі керівники там дуже часто кричали на співробітників, сварилися на них та могли не допустити на зміну за запізнення на 5 хвилин.

Теоретично українці можуть працевлаштуватися у будь-якій галузі та у будь-якій компанії
Фото: Unsplash

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник наголошує: теоретично українці можуть працевлаштуватися у будь-якій галузі та на будь-якому підприємстві. Певні вакансії розраховані або на високу, або на низьку кваліфікацію, і ніхто у Європі не створюватиме прості місця роботи спеціально для українців. Інше питання, каже експерт, що більшість трудових мігрантів не мають ані підтвердженого фаху, ані відповідних знань та навичок, не знають місцеву мову. Тому вони погоджуються на більш просту роботу з низькою оплатою, на яку не погоджуються резиденти країни.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Допомогу припинять менш ніж через 10 днів: одна країна ЄС попередила українців
GlavRed
2025-04-22T21:27:42Z
Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження - хто отримає виплату у 2025 році
GlavRed
2025-04-22T21:27:04Z
23 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T21:03:00Z
Хто може стати новим Папою Римським: штучний інтелект назвав головних кандидатів та чи будуть вони вигідні Україні
Telegraf
2025-04-22T20:27:16Z
Розробники Lockheed Martin представили пускову систему Mk70 для крилатих ракет Tomahawk
InternetUA
2025-04-22T20:13:42Z
Чи треба залишати паски, яйця і цукерки на могилах померлих: священник пояснив
GlavRed
2025-04-22T19:27:54Z
Дали 10 днів: про що кожен пенсіонер має повідомити ПФУ
GlavRed
2025-04-22T19:27:05Z
Який предмет найпопулярніший серед учасників НМТ 2025 року
24tv
2025-04-22T19:15:50Z
Загадка «нержавіючої сталі». Мовознавиця назвала правильний український відповідник популярного технічного терміну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T19:15:45Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Каллас: Розглядати визнання Криму російським – помилка. Євросоюз цього не зробить
Лига
2025-04-22T21:42:47Z
Суд наказав адміністрації Трампа відновити діяльність "Голосу Америки"
Европейская правда
2025-04-22T21:40:40Z
Росіяни завдали удару по передмістю Одеси, виникла низка пожеж
24tv
2025-04-22T21:36:43Z
Зеленський прокоментував можливий вихід США з мирних переговорів
Европейская правда
2025-04-22T21:36:39Z
ЗМІ показали портрет Трампа, який йому міг подарувати Путін - фото
GlavRed
2025-04-22T21:27:03Z
Зеленський хотів би зустрічі з Трампом у Ватикані
Европейская правда
2025-04-22T21:12:43Z
Є підстави думати, що до 30 квітня Трамп планує укласти мир, – політолог
24tv
2025-04-22T21:03:38Z
Зеленський доручив СБУ передати Китаю інформацію, як Росія вкрала його технології з виробництва дронів
ZN UA
2025-04-22T21:03:33Z
Знайшли ознаки хвороби Альцгеймера за десятки років до появи симптомів
24tv
2025-04-22T19:27:14Z
Видання LB.ua запустило проєкт «Боляче», в якому лікарі чесно й анонімно діляться проблемами системи
Детектор М
2025-04-22T19:01:55Z
Чи замінить ШІ лікарів: думки вчених про роль штучного інтелекту у медицині
InternetUA
2025-04-22T18:28:03Z
Нюхнув шкарпетку і опинився в лікарні: чоловік підчепив грибкову пневмонію через незвичну звичку
Знай
2025-04-22T17:51:14Z
Троє школярів винайшли холодильник, який працює без електрики
InternetUA
2025-04-22T17:28:42Z
Чи справді біг шкідливий для колін
24tv
2025-04-22T17:21:03Z
Рятувальники отримали медичний автомобіль від фонду “Українські вогнеборці”
AutoCentre
2025-04-22T17:13:36Z
Безкоштовна медична допомога для ветеранів: як скористатися нею в Харківській області
Политека
2025-04-22T15:31:27Z
Антивакцинатор, конспіролог і хейтер України: як Кеннеді-молодший руйнує систему медицини в США
24tv
2025-04-22T15:03:48Z
Уже давно бабуся: Катя Осадча розкрила особистий секрет
GlavRed
2025-04-22T21:27:52Z
Відмовилася від чоловіка: зрадниця Ані Лорак відповіла на каверзне запитання
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Відома українська акторка вперше вийшла заміж - перші деталі
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Серіал "Кохання та полум'я" розтопив серця українських глядачів: скільки серій у стрічці
24tv
2025-04-22T20:18:09Z
Камалія показала обличчя без макіяжу і свій "циганський" будинок
GlavRed
2025-04-22T19:27:57Z
У родині в Бейонсе сталося горе: що трапилося
GlavRed
2025-04-22T19:27:42Z
"Все, померла": російський продюсер "поховав" Аллу Пугачову
GlavRed
2025-04-22T19:27:34Z
СолоХа вагітна від Тараса Цимбалюка: представник співачки відреагував на чутки
GlavRed
2025-04-22T19:27:22Z
30% її легенів було пошкоджено, – кум Ірини Білик здивував деталями серйозної хвороби співачки
24tv
2025-04-22T19:12:16Z
Росія вдарила по Одесі безпілотниками: у місті виникла сильна пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T21:33:35Z
Одеса у вогні, гримлять потужні вибухи: місто атакував "рій" безпілотників
GlavRed
2025-04-22T21:27:08Z
Супутник NASA зафіксував масштабну пожежу на арсеналі РФ у Володимирській області – фото
Лига
2025-04-22T21:03:06Z
Інтернет-аферисти ошукали двох жінок на 122 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-22T20:42:57Z
У Росії після детонації на арсеналі ГРАУ є прильоти у приватні будинки
24tv
2025-04-22T20:39:49Z
У Росії на одному із найбільших складів боєприпасів триває детонація
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T20:39:45Z
Жан Беленюк зустрівся із 13-річним хлопчиком, який рятував людей у Сумах після теракту Росії
24tv
2025-04-22T20:03:49Z
У Києві чоловік побив цуценя на очах у перехожих: втрутилася поліція
Telegraf
2025-04-22T18:27:05Z
На хабарі викрито головного інспектора земельного департаменту КМДА – Ткаченко
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T18:10:31Z
Легалізація криптоактивів за 5%: кому буде доступна пільгова ставка
Хвиля
2025-04-22T20:36:23Z
В Україні полетять вниз ціни на бензин: якою буде вартість палива у травні
GlavRed
2025-04-22T20:27:18Z
Еталонні бренди нафти стрімко зростають в ціні
24tv
2025-04-22T19:48:44Z
Пікнік влетить у копієчку: в Україні стрімко злетіли ціни на популярний продукт
GlavRed
2025-04-22T19:33:29Z
Нацбанк оцінив фінансову грамотність українських підлітків: результати невтішні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T19:09:33Z
Як у 2025 році подати заяву на отримання землі
24tv
2025-04-22T19:03:18Z
Брюссель готує удар по російському газу: як хочуть обійти вето країн-членів
Telegraf
2025-04-22T18:52:04Z
Укрзалізниця – у мінусі, Нова пошта – з рекордним доходом: хто увійшов до десятки лідерів галузі
24tv
2025-04-22T18:42:20Z
Греція виділить 1 млрд євро соцвиплат завдяки профіциту бюджету
Европейская правда
2025-04-22T18:37:04Z
Одеса вчергове під атакою російських дронів: у місті є пожежі
Telegraf
2025-04-22T20:48:16Z
Наступ РФ на Харківщині: лейтенант ЗСУ заявив про втрату позицій
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Вибухи в Одесі 22 квітня: ЗСУ попередили про рух БпЛА з Чорного моря
Факти ICTV
2025-04-22T20:06:05Z
Лінія фронту станом на 22 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T20:00:28Z
"Шахеди" залітають в Україну: де зараз лунає тривога
24tv
2025-04-22T19:48:03Z
Погода в Україні 23 квітня: у більшості областей +26 градусів
Комсомольская правда
2025-04-22T19:34:13Z
BBC випустило розслідування про спецоперацію СБУ з підриву Кримського мосту
Детектор М
2025-04-22T19:19:23Z
Чи може Росія готуватися до заходу на Дніпропетровщину
24tv
2025-04-22T18:57:45Z
Росія має просування біля 2 населених пунктів: оновлення мапи Deep State
24tv
2025-04-22T18:48:18Z
Наче зі столу вишуканого ресторану: як перетворити елементарні гречаники на шедевр
24tv
2025-04-22T21:15:49Z
Коли садити кукурудзу у 2025 році за місячним календарем: точні дати
24tv
2025-04-22T20:12:02Z
Смаколик на всю родину: яєчні рогалики, які раніше робили тільки на свята
24tv
2025-04-22T20:09:46Z
Ніколи не переступайте через ці 3 предмети: можете притягти нещастя
24tv
2025-04-22T19:30:35Z
Швидко створять затишок і красу у саду: найкращі вічнозелені кущі
24tv
2025-04-22T19:00:20Z
Кохання через сотні кілометрів: що працює на користь, а що руйнує стосунки на відстані
24tv
2025-04-22T18:57:17Z
Привернете в життя одні біди: чому нічого не можна брати з цвинтаря
24tv
2025-04-22T18:36:09Z
Найкраща локація для фото: куди поїхати в Україні, щоб побачити поле тюльпанів
24tv
2025-04-22T18:30:14Z
Поважають себе: хто зі знаків зодіаку не пробачає зраду
24tv
2025-04-22T18:15:45Z
Боруссія Дортмунд готується до переговорів із Челсі через бажання зберегти Чуквуемеку
Football.ua
2025-04-22T21:45:54Z
Буковина оголосила про реалізацію усіх квитків на півфінал Кубка України проти Динамо Київ
Football.ua
2025-04-22T21:13:12Z
Манчестер Сіті в компенсований час вирвав перемогу над Астон Віллою
Football.ua
2025-04-22T21:03:49Z
Сергій Богачук дізнався ім'я наступного суперника: коли та де пройде бій
24tv
2025-04-22T20:48:05Z
Нант став крептонітом для ПСЖ, двічі за сезон відібравши очки у чемпіона Франції
Football.ua
2025-04-22T20:46:14Z
Едерсон визначив Саудівську Аравію пріоритетом для продовження кар'єри влітку
Football.ua
2025-04-22T20:25:51Z
Каневцев: Буковина повинна грати у свій футбол проти Динамо
Football.ua
2025-04-22T19:58:49Z
Нерес пропустить місяць через травму
Football.ua
2025-04-22T19:40:36Z
Суботні матчі Серії А перенесено через похоронну церемонію Папи Римського
Football.ua
2025-04-22T19:19:31Z
Війна загострюється: у Китаї винайшли новий ШІ-чип, незважаючи на заборони США
InternetUA
2025-04-22T19:22:18Z
Колишні розробники Helldivers та WoW взяли на роботу коня: що з ним робили
Знай
2025-04-22T18:52:27Z
У Windows 11 знайшли корисну приховану функцію, яку варто спробувати
InternetUA
2025-04-22T18:42:00Z
Хакери вкрали 1,4 млн грн за допомогою смартфона: як їм це вдалося і чи можна захиститися
InternetUA
2025-04-22T17:58:17Z
Samsung розробляє смартфон зі скручуваним екраном – ЗМІ
1News
2025-04-22T17:54:42Z
Китай не потрібен: США отримуватимуть рідкоземельні метали в новий спосіб
InternetUA
2025-04-22T17:49:37Z
Зв’язки з Ілоном Маском та зловживання ШІ є найбільшими загрозами для репутації будь-якого бренду
InternetUA
2025-04-22T16:48:47Z
Учені вперше зафільмували «хмільну вечірку шимпанзе»: про що це може свідчити
ZN UA
2025-04-22T16:46:29Z
Вдихнула нове життя: жінка придбала старі меблі та вразила інтернет тим, що вона зробила з ними
24tv
2025-04-22T16:45:53Z
Переосмислення дизайну Tesla Cybertruck стає дуже схожим на модель Ford F-150
Топ Жир
2025-04-22T21:30:35Z
Audi представила унікальний універсал з потужністю 770 к.с., який зможе оцінити лише обмежена кількість осіб
Топ Жир
2025-04-22T20:45:54Z
Система "стоп-старт": експерти пояснили, чи варто її вимикати для економії палива
24tv
2025-04-22T20:42:12Z
Buick успішно розвивався, а потім стали діяти мита Трампа
Топ Жир
2025-04-22T20:00:45Z
Ford видає попередження власникам двох Bronco про негайне припинення водіння
Топ Жир
2025-04-22T19:15:47Z
Власник, у кого не вдалося продати Rimac, намагається продати одну з найрідших McLaren
Топ Жир
2025-04-22T19:00:20Z
Послідовник здобувача популярності спричинив безлад у тунелі в Бостоні
Топ Жир
2025-04-22T18:00:10Z
Електромобілі Slate, підтримані Безосом, можуть швидко заряджатися вдома за допомогою геніальної канадської технології
Топ Жир
2025-04-22T17:15:24Z
Tesla урівняла судове позов про неочікуване прискорення в справі про смертельну аварію з участю Model Y без надмірного рекламування
Топ Жир
2025-04-22T16:45:23Z