MY.UAНовини
Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном
Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном

Чи дійсно у Європі потрібно "пахати" більше? Головні міфи про роботу за кордоном

Чимало українців вважають, що робота в Європі схожа на рабство: всі багато працюють, обідні перерви дуже короткі, а за дотриманням робочого графіка пильно стежать колеги і про всі запізнення та промахи повідомляють керівництву. Наскільки важко працювати у європейських колективах, з’ясовував Фокус.

Від заробітчан мешканці України роками чули історії про важку працю по 12-15 годин на добу без вихідних. При цьому, чомусь не зважали, що це був вибір саме наших трудових мігрантів, а насправді європейський ринок праці влаштований трохи по-іншому. Робітник-європеєць навіть не здогадується, що живе у "рабстві" — часу на відпочинок йому цілком вистачає. Ба більше: деякі українці, які зараз працюють за кордоном, зізнаються, що про такий графік роботи в Україні навіть не мріяли. Хоча багато залежить від того, де саме людина працює — на виробництві чи в офісі.

Фокус разом зі співвітчизниками у різних країнах розібрав декілька "робочих міфів".

Міф 1. Що більше витрат, то менше грошей залишається

Про вартість життя в різних країнах українці більш-менш обізнані. Напевно, кожен знає, що продукти, одяг та житло у Польщі, Чехії, країнах Балтії дешевші, а, наприклад, у Німеччині, Австрії, Нідерландах, Скандинавії – дорожчі. Саме тому багато українських біженців, роблячи вибір на користь тієї чи іншої країни, часто віддавали перевагу дешевшим країнам, побоюючись, що витрати в дорогій просто не потягнуть.

Якщо працюєш в ІТ, грошей вистачить і на життя у "дорогих" країнах
Фото: Unsplash

Насправді, все не зовсім так. Одна річ, якщо людина, живучи в Європі, продовжує працювати дистанційно в Україні та отримує українську зарплату. У цьому випадку, звісно, на життя у Німеччині, Норвегії чи Ірландії не вистачить (за винятком випадків роботи в секторі IT, звісно).

Але якщо людина живе і працює в конкретній країні, то, як показує практика, тут залежність інша: чим вищі витрати, тим, відповідно, вищий рівень життя та зарплати в країні, отже, тим більше грошей у людини, яка працює, залишається на руках.

Працюючи в Німеччині, можна дозволити собі набагато більше, ніж, працюючи на аналогічній посаді у Польщі

За даними дослідження Міграційної платформи EWL, у більшості українців, які вимушено знаходяться у Німеччині через повномасштабне вторгнення, після оплати усіх витрат, пов’язаних із перебуванням у країні, залишається 494 євро на місяць. Аналогічне опитування в Польщі показало, що у 59% громадян України після оплати всіх витрат на проживання в Польщі залишається значно менше — близько 111 євро. Тож, можемо зробити висновок, що купівельна спроможність, тобто кількість товарів і послуг, які людина може купити на мінімальну або середню зарплату, набагато важливіша за ціни. І ця купівельна спроможність у багатих та "дорогих" країнах вища. Тому, працюючи в Німеччині, можна дозволити собі набагато більше, ніж, працюючи на аналогічній посаді у Польщі.

Міф 2. Якщо зарплата більша, то й "пахати" доводиться більше

Українці звикли довіряти розповідям заробітчан щодо роботи у Європі по 12 годин на добу сім днів на тиждень. Але при цьому ми забуваємо, що така важка праця — частина стратегії українських заробітчан "заробити якомога більше за короткий час". Адже після декількох місяців роботи "нон-стоп" вони на півроку їхали додому, де таких заробітків вже не було.

Важливо Не в захваті: чи потрібні Європі утриманці, або ж біженці з України — це ресурс для економіки

"У Польщі понаднормова праця вважається нормою, проте жоден роботодавець не дозволить тобі пахати по 80 годин на тиждень — це загрожує йому великими штрафами, — каже Світлана, котра вже сьомий рік працює у польському Лодзі і за цей час змінила майже два десятки робочих місць. — Коли я перші роки їздила до Польщі, працювала на трьох роботах, щоб за чотири місяці заробити грошей на весь рік. Основна робота — на заводі, зранку прибирала офісні приміщення, а у вихідні їздила прибирати квартири та будинки поляків. Як то кажуть, працювала день і ніч. Подруга мене якось запитала, чи красиве місто Лодзь, а я й не знала, що відповісти — я ж його і не бачила зовсім".

Важка праця по 12 годин на добу 7 днів на тиждень — це частина стратегії українських заробітчан "заробити якомога більше за короткий час"

З весни 2022-го Світлана живе та працює у Лодзі постійно, тому вирішила працювати лише на одній роботі та жити звичайним життям. За цей час вона таки з'ясувала, що Лодзь — дуже красиве історичне місто та встигла відвідати інші польські міста.

Лодзь - дуже гарно місто, але цього можна не побачити, якщо працювати на трьох роботах
Фото: Фото Наталя Мічковська

"Після декількох років праці на трьох роботах, зараз мені здається, що я у постійній відпустці", — зізнається Світлана.

Інша співрозмовниця Фокусу пів року жила з донькою у Польщі, а потім переїхала до Німеччини. В обох країнах Оксана працювала на заводських конвеєрах і каже, що, за відчуттям, на німецькому заводі робота легше.

"У Польщі мені здебільшого випадала робота, яку потрібно виконувати стоячи, — розповідає Оксана. — Простояти 8 годин на день з двома короткими перервами — це надто важко, до того ж, робота була одна й та сама — я вже рук не відчувала. Можливо, це було пов'язано з тим, що я не знайшла спільної мови з бригадиром, яка просто ігнорувала всі мої прохання поставити мене на іншу роботу, хоча б тимчасово".

Важливо Міграція задля кращого життя. Куди й чому переїжджають українські біженці

У Німеччині на аналогічному конвеєрі Оксана має можливість працювати як стоячи, так і сидячи — за її вибором. А зараз вона проходить навчання, після якого буде мати змогу виконувати більш кваліфіковану роботу. Технології на німецьких підприємствах сучасніші, тому, за словами Оксани, робота на виробництві легша та комфортніша. Щодо зарплати, то у Польщі жінка отримувала 25 злотих (приблизно 5,7 євро) на годину, у Німеччині — 11,5 євро на годину.

Міф 3: Європейці дуже працьовиті

Німецький вираз "Ordnung muss sein" (має бути порядок) є одним з головних кліше, що використовуються під час опису німецької культури. Але німці трактують його дещо не так, як ми.

Важливо Робота для українців у ЄС. Як роботодавці винаймають біженців та чи буде більше пропозицій

"Німці досить організовані, особливо якщо порівнювати з іспанцями чи італійцями, але загалом не більше, ніж українці, – розповідає дизайнерка Марія, яка вже три роки працює в мюнхенському офісі. — Коли я тільки-но починала свою роботу, були деякі побоювання, що не впораюся: доведеться відповідати відомій німецькій пунктуальності, аж до секунди виконувати всі доручення. На практиці ж німці так само в робочий час і каву п'ють, і побалакати не проти, а проєкти затримують навіть коли цього цілком можна було б уникнути. Усього й треба було попрацювати кілька днів на пару годин довше. Але для німців кінець робочого дня – це святе! Нікому й на думку не спаде залишитися після 17:00. Ба більше: коли я спочатку намагалася попрацювати до 19:00, щоб таки закінчити проєкт у термін, мені м'яко сказали, що я поводжуся недобре. Мовляв, виглядає, ніби я хочу похвалитися своєю працьовитістю, а місцеві цього не люблять".

У європейських офісах працюють суто в робочий час: нікому й на думку не спаде залишитися після 17.00
Фото: Jacob Lund/Shutterstock

Ті, хто працювали не на виробництві, а саме в офісах Польщі та Німеччини, часто говорять про те, що якщо з вирішенням конкретного завдання в польській фірмі впораються за півдня, у німецькій може не вистачити і цілого робочого дня. Німці свято шанують вільний час і не кладуть всі сили на роботу, якщо це не питання життя і смерті. Втім, й у польських офісах про перепрацювання також часто не чули.

У Європі дуже поважають свята, тож на Різдво мало хто погодиться вийти на роботу, якщо це не спецслужба чи швидка допомога
Фото: Getty Images

"Я працюю у транснаціональній компанії і два роки тому переїхав із київського офісу до варшавського, — розповідає Олександр. — У Києві було заведено проводити по обіді у п'ятницю невеликі робочі наради, на яких ми погоджували план дій на наступний тиждень. Коли я про це сказав на новому місці, мені відповіли, що у Варшаві про це й мови не може бути. У директора офісу щоп'ятниці о 15:00 велика пробіжка, тому після 12:00 він робочі питання не вирішує, щоб не втомитися".

Обідня перерва, організовані роботодавцем заняття естонською та фізичні активності (наприклад, гра у настільний теніс) входять до 8-годинного робочого дня з 10 до 18

Ганна, котра працює в естонській ІТ-компанії каже, що в Україні про такий графік роботи навіть не мріяла. "Робочий день починається о 9-й, але збираються до 10-ї, десь годину всі п'ють каву та намагаються прокинутися. Потім до 12-ї — спілкування у чаті, і всі вирушають на обід. До 13-13:30 офіс геть порожній. Після обіду вже починаємо працювати, іноді досить напружено, але вже о 17:00 робочий день закінчено. До речі, ніхто ні за ким не слідкує, можна і на годину раніше піти".

Чоловік Ганни працює айтішником в естонському стартапі і там робочий графік суворіший. Проте обідня перерва, організовані роботодавцем заняття естонською та фізичні активності (наприклад, гра у настільний теніс) входять до 8-годинного робочого дня з 10 до 18.

Важливо Житло, мова, робота. Як адаптуються за кордоном біженці з України і чи повернуться додому

Тетяна з Дніпра підробляє в одній з латвійських редакцій, де також ніхто нікуди не поспішає. Каже, що актуальна новина на сайті може вийти за два-три дні, а то й за тиждень. Коли вона роздратовано каже, що про подію всі давно забули та ця новина вже нікому не потрібна, її заспокоюють: "Не нервуй, кому потрібно — ті прочитають".

Міф 4. У Європі "людина людині вовк"

Уявлення деяких українців про капіталізм, де "людина людині вовк" дещо перебільшені. Судячи з розповідей наших співрозмовників, європейці до промахів колег та підлеглих часто відносяться досить спокійно і готові "увійти в становище". Звісно, людський фактор ніхто не відміняв, але загалом обстановка дружня.

Європейці до промахів колег та підлеглих часто відносяться досить спокійно і готові "увійти в становище"

"Я днями їхав на замовлення на робочому транспорті та збив кабана, — розповідає Олексій, який працює в естонському Тарту водієм. — Аварія була досить серйозна, довелося викликати поліцію та евакуатор. Чесно кажучи, думав, що за ремонт автомобіля доведеться платити з власної кишені, хоча моєї провини у аварії не було — ці кабани просто божевільні. Але начальник мені навіть поспівчував, а через два дні я взагалі отримав премію. Шеф сказав, що дуже переживає, що я морально постраждав".

Наталя працювала в Естонії в великому проєкті, який передбачав 20 випусків, що мали виходити щотижня. Але один з виконавців поїхав на три тижні у відпустку, і директор проєкту не побачив в цьому нічого страшного.

Важливо В 6 країнах Європи прийматимуть українських біженців у 2024 році: які там надають умови

"У підсумку проєкт фактично не виходив місяць, а потім останні чотири випуски впихнули в один тиждень, — каже Наталя. — Уявити таке в Києві на своїй попередній роботі я просто не можу, нас би всіх звільнили просто. Але тут таке в порядку речей".

"В мене був колега, який сам собі визначав робочий графік, — розповів Фокусу Павло, який працює у литовській компанії зі встановлення контролерів. — Тобто шеф каже, що потрібно працювати на об'єкті з 10 до 18, а він міг прийти о 12-й, а піти за дві-три години. І що найдивовижніше — його не звільнили! Він сам пішов. Сказав, що роботи забагато, він знайшов краще місце".

Один з найчастіших підробітків українців у Європі на додаток до основного місця роботи - прибирання
Фото: КМДА

Вікторія три роки працювала у готелі з рестораном у Кракові. Перші два місяці вона брала на себе дуже багато роботи, бо були потрібні гроші. Жінка швидко зрозуміла, що переоцінила свої сили і довго так не протримається, але сказати, що не справляється, їй було незручно. До того ж вона побоювалася, що її просто звільнять. На допомогу прийшла менеджерка готелю, яка, побачивши, що Вікторія зовсім без сил, сама запропонувала не тільки поставити менше годин, але й додати премію за добру роботу, щоб жінка не втратила у грошах.

Міф 5. Європейські роботодавці неохоче беруть на роботу іноземців та платять їм низькі зарплати

Всі наші співрозмовники працюють у європейських компаніях і кажуть, що роботу було знайти не важче, ніж в Україні. Звісно, для роботи в офісі потрібне вільне володіння місцевою мовою (в країнах Балтії — принаймні англійською), але на робітничих вакансіях можна обійтися і без мови.

До речі, навесні 2022-го, коли Європа тільки почала приймати українських біженців, іноді ситуація доходила до абсурду. Наприклад, Естонія так хотіла допомогти українцям, що їх без знання естонської брали працювати навіть касирами у супермаркет. До таких касирів приставляли наставника-естонця, бо все ж таки якось із покупцями було треба спілкуватися. І це було досить дивно.

Важливо Біженці з України: п'ять міст Чехії більше не дають безкоштовне житло українцям, — ЗМІ

Експерти кажуть, що жодних упереджень щодо іноземців в ЄС немає. Сьогодні Європа переживає не тільки демографічну кризу, але й кризу нестачі робочих рук, тому без мігрантів їй просто не вижити. Наприклад, у Німеччині не вистачає робітників у сферах машинобудування, верстатобудування, фармакології, тобто перш за все місцеві підприємства потребують висококваліфікованих фахівців, які б могли працювати на сучасному обладнанні. Трудові мігранти, зазвичай, відповідних затребуваних кваліфікацій не мають, тому влаштовуються на просту низькокваліфіковану роботу. На таких вакансіях трапляються і недобросовісні роботодавці. Людмила із Саксонії, що в Німеччині, каже, що два місяці працювала на ковбасному заводі без офіційного працевлаштування, а керівництво постійно залякувало мігрантів та звільнювало за найменші проступки, як от "людина не зрозуміла наказу". Окрім того, німецькі керівники там дуже часто кричали на співробітників, сварилися на них та могли не допустити на зміну за запізнення на 5 хвилин.

Теоретично українці можуть працевлаштуватися у будь-якій галузі та у будь-якій компанії
Фото: Unsplash

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник наголошує: теоретично українці можуть працевлаштуватися у будь-якій галузі та на будь-якому підприємстві. Певні вакансії розраховані або на високу, або на низьку кваліфікацію, і ніхто у Європі не створюватиме прості місця роботи спеціально для українців. Інше питання, каже експерт, що більшість трудових мігрантів не мають ані підтвердженого фаху, ані відповідних знань та навичок, не знають місцеву мову. Тому вони погоджуються на більш просту роботу з низькою оплатою, на яку не погоджуються резиденти країни.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
От Бейонсе до г**на в мешках: украинский музыкант оценил реалии жизни в оккупированном Донецке/Люди выбрасывают мешки с экскрементами себе под окна
Апостроф
2025-01-23T12:03:57Z
Эксперты подсчитали, сколько потратила Лорен Санчес на наряды и украшения для инаугурации
Фокус
2025-01-23T11:51:18Z
Антонина Хижняк в черном кожаном платье появилась на допремьерном показе фильма "Когда ты выйдешь замуж?"
Фокус
2025-01-23T11:45:29Z
Фанаты даже не знали об их отношениях: актриса из "Игры престолов" разошлась со звездным бойфрендом
Фокус
2025-01-23T11:42:10Z
Российский писатель Пелевин попал в "черный список" Минкульта
Корреспондент
2025-01-23T11:24:55Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
Штрафы и статус "в розыске" уже близко: почему "ограниченно пригодным" не стоит медлить с ВЛК
Знай
2025-01-23T12:06:58Z
Сергей Собко: Суд над офицерами во время войны за халатность приобрел остроту
Апостроф
2025-01-23T12:06:49Z
В "Дії" возобновили смену места жительства
Апостроф
2025-01-23T11:51:52Z
Сколько иностранных студентов учится в Украине: Топ 10 стран, из которых больше всего приезжают студенты
Comments UA
2025-01-23T11:48:12Z
Легализация однополых браков: в Таиланде поженятся тысячи пар
Корреспондент
2025-01-23T11:39:26Z
На Ровенщине командира роты поймали на незаконном начислении "боевых" отсутствовавшей на службе подчиненной
Известия Киев
2025-01-23T11:37:22Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Судьба санкций ЕС против РФ теперь в подвешенном состоянии: что произошло
Comments UA
2025-01-23T12:06:41Z
В Сенате США допустили увеличение военной помощи Украине
Корреспондент
2025-01-23T12:06:18Z
У Трампа готовят встречу с Путиным — Reuters
ZN UA
2025-01-10T17:33:22Z
Трюдо раскрыл карты: зачем Трамп угрожает сделать Канаду 51-м штатом США
Comments UA
2025-01-10T09:04:55Z
Россия и Путин предали Тегеран и Асада – иранский генерал рассказал подробности
ZN UA
2025-01-10T00:16:45Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
100 граммов в барабан – и машинка станет, как новая: никакой накипи или плесени не будет
TSN
2025-01-23T11:21:00Z
Маринованные шампиньоны за 10 минут: простой и вкусный рецепт для любого стола
Знай
2025-01-23T09:51:51Z
В какую воду нужно засыпать гречку – холодную или кипяток: каша получится вкусной и рассыпчатой
TSN
2025-01-23T09:51:37Z
Величественные и древние: 7 мегалитических памятников, которые затмили Стоунхендж
Фокус
2025-01-23T09:06:16Z
Знаки от умерших: как согласно народным приметам они дают о себе знать
TSN
2025-01-23T08:21:50Z
Что подарить мужу на День святого Валентина: идеи на любой вкус
Лига
2025-01-23T08:12:34Z
Как выбрать свежую и вкусную выпечку в магазине: секреты кондитера
Marie Claire
2025-01-23T08:01:16Z
Готовится просто, съедается быстро: как приготовить слойки с грибами
Telegraf
2025-01-23T07:12:11Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Преимущество в логистике: эксперты назвали одну из причин успехов ВС РФ под Покровском
Фокус
2025-01-23T12:00:26Z
ВСУ оказались в критической ситуации в районе Великой Новоселки, — Neue Zürcher Zeitung
Фокус
2025-01-23T11:51:52Z
Житний рынок станет местом новой застройки? Киеврада планирует продать здание
Telegraf
2025-01-23T11:27:48Z
Чиновники разворовывают бюджет Киева: где "осели" 6 млн грн
Comments UA
2025-01-23T11:27:39Z
Оккупанты готовятся к десанту Сил обороны и окапываются на одном из направлений
Comments UA
2025-01-23T11:27:04Z
Клопотенко выразил свое возмущение из-за планов власти по приватизации Житнего рынка
Апостроф
2025-01-23T11:24:25Z
Оборона потерпела крах: военные попали в окружение, бросают технику, чтобы выбраться
Comments UA
2025-01-23T11:15:52Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
Неуплата принесет наказание: назван размер штрафов, ожидающих должников в Украине
Политека
2025-01-23T12:00:10Z
Россия прошлый год окончила с рекордным дефицитом
Корреспондент
2025-01-23T11:30:23Z
Оферта в продаже древесины – это путь в «совок»
Апостроф
2025-01-23T11:24:29Z
Nintendo подорожала до исторического максимума после анонса новой консоли Switch 2 — эксперты ждут мощного запуска
GameMag
2025-01-23T11:21:32Z
Социальные выплаты и пенсии: в 2025 году может произойти внеплановое повышение
Знай
2025-01-23T11:03:22Z
В обменниках продолжается снижение курса доллара
Корреспондент
2025-01-23T10:36:22Z
"Крупнейшая в истории компании": топагрохолдинг Украины оказался под хакерской атакой, детали
Фокус
2025-01-23T10:06:05Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Полтаве чиновники разворовали деньги на закупке для ВСУ
Comments UA
2025-01-23T12:03:05Z
Число пострадавших в Запорожье от ракетной атаки россиян возросло до 46 человек, среди них - младенец
Апостроф
2025-01-23T11:39:05Z
Машину вмятку, а водитель погиб. На трассе Тернополь-Львов произошло ДТП
Telegraf
2025-01-23T11:06:31Z
В Бердянске могла взорваться машина представителей ФСБ - что известно
Апостроф
2025-01-23T10:54:11Z
В Сумской области поезд сбил насмерть двух подростков
Корреспондент
2025-01-23T10:42:46Z
Жуткое ДТП на Хмельнитчине: погибли мать с 8-летней дочерью
TSN
2025-01-23T10:24:24Z
В Литве будут судить пятерых украинцев за незаконную перевозку 43 мигрантов
Европейская правда
2025-01-23T09:46:43Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как вылечить «цыпки» на руках: советы косметолога
Marie Claire
2025-01-23T11:01:48Z
Плохое самочувствие: Какие анализы сдать для приема витаминов
Comments UA
2025-01-23T09:39:15Z
Забудьте о таблетках от головной боли: этот чай навсегда избавит вас от проблемы
Comments UA
2025-01-23T07:42:53Z
Ликвидация МСЭК: кто оценивает пациентов сейчас
ZN UA
2025-01-23T05:04:30Z
Что произойдет с организмом, если каждый день есть апельсины
Comments UA
2025-01-23T04:36:58Z
Рак простаты: какие симптомы указывают на развитие смертельной болезни
Comments UA
2025-01-23T01:36:14Z
Почему витамины не усваиваются в организме: причины неожиданные
Comments UA
2025-01-23T00:30:08Z
Этот жир обожают печень и поджелудочная: диетологи говорят, что он самый полезный и легко усваивается
TSN
2025-01-22T17:24:44Z
Психология азартных игр: почему мы играем в онлайн казино
Comments UA
2025-01-23T12:03:35Z
По Земле ударит магнитная буря красного уровня: как помочь организму пережить стресс
Апостроф
2025-01-23T11:57:18Z
Физики обнаружили щебечущие космические волны в неожиданной части космоса
Фокус
2025-01-23T11:51:17Z
Живут сотни лет: в Индии спасают деревья чинар, которые растут на спорной территории
Фокус
2025-01-23T11:36:23Z
В Дие восстановили функцию регистрации брака онлайн
Апостроф
2025-01-23T11:12:39Z
Эксперты назвали 5 причин, по которым новый Samsung Galaxy S25 Ultra не впечатляет
Фокус
2025-01-23T11:00:11Z
Ядерный реактор в доме: какие установки кардинально изменят энергетику через пару лет
Фокус
2025-01-23T10:57:52Z
Стало известно, когда выйдут смартфоны Pixel 10a и Pixel 11: какие чипы они получат
Фокус
2025-01-23T10:48:21Z
Принадлежала ключевой фигуре датской истории: археологи раскопали 700-летнюю печать
Фокус
2025-01-23T10:45:35Z
"Динамо" на втором сборе в Турции: расписание, трансляции и результаты матчей
Telegraf
2025-01-23T11:33:44Z
Думал оставить семью в Испании и пойти на войну. Куда исчез шахматист Руслан Пономарев, выигравший чемпионат мира в 18 лет
Telegraf
2025-01-23T11:06:29Z
Арум выбрал более легендарного боксера между Пакьяо и Иноуэ
Корреспондент
2025-01-23T10:51:26Z
Винисиус Жуниор прокомментировал слухи об интересе из Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-01-23T09:51:28Z
Пушич назвал причину победы Шахтера над Брестом
Корреспондент
2025-01-23T09:09:40Z
Хирн назвал единственного достойного соперника для Усика
Корреспондент
2025-01-23T09:09:07Z
Итаума оценил возможность боя с Усиком
Корреспондент
2025-01-23T08:33:37Z
Экс-звезда сборной Италии раскритиковал вингера Милана Рафаэля Леау, на которого ТОП-клубы не обращают внимание
Известия Киев
2025-01-23T08:27:34Z
Судаков исполнил желание дочки после гола в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-01-23T08:18:32Z
Их выпустили всего два: уникальный 600-сильный Porsche 90-х бросили прямо на улице
Фокус
2025-01-23T12:06:56Z
На европейский рынок вышли премиальные электрокары с запасом хода 600 км
Фокус
2025-01-23T10:12:11Z
Британский эксклюзив: в Украине появился один из самых быстрых кроссоверов в мире
Фокус
2025-01-23T09:18:50Z
Ожидается в Украине: в продажу поступил доступный кроссовер MG за $16 300
Фокус
2025-01-23T09:00:42Z
Более 1500 сил и пневмоподвеска: дебютировал премиальный внедорожник от Chery
Фокус
2025-01-22T16:42:01Z
Удобный кредитный инструмент: как быстро получить деньги под залог авто
Фокус
2025-01-22T14:15:16Z
Какие подержанные авто из США чаще всего покупают украинцы - новая статистика
UAToday
2025-01-22T14:06:09Z
Мощный и недорогой электрокроссовер Volvo для бездорожья рассекретили до премьеры
Фокус
2025-01-22T13:42:55Z
Риск для жизни: водителей предостерегли, чего нельзя делать на заправке
Знай
2025-01-22T08:21:29Z