MY.UAНовини
"Росіяни теж вчаться". Михайло Кукуюк – про те, як довго йтиме війна, втікачів-артистів та "гниленьких" акторів із РФ
"Росіяни теж вчаться". Михайло Кукуюк – про те, як довго йтиме війна, втікачів-артистів та "гниленьких" акторів із РФ

"Росіяни теж вчаться". Михайло Кукуюк – про те, як довго йтиме війна, втікачів-артистів та "гниленьких" акторів із РФ

Михайло Кукуюк – актор театру й кіно, музикант. Служить у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. З 2014 року їздить з концертами на підтримку ЗСУ по військових частинах та шпиталях.

У розмові з OBOZ.UA артист розповів про настрої українських бійців, ймовірні прогнози щодо закінчення війни та "гниленьких" російських акторів. Ми зустрілися з Михайлом після чергової вистави в театрі.

– Як змінилося ваше ставлення до роботи з війною?

– Вважаю, що з 2014 року серед працівників нашого цеху з’явилося більше відповідальності. Ми не можемо лише декламувати якісь патріотичні, звитяжні речі, треба відволікати українців і в інший спосіб – і з допомогою вистав на життєві теми тих же комедій. А потім це вже критики розберуться, доцільно воно чи ні. Наша мета – хоча б трошки розрадити в непростому сьогоденні. А життя, на жаль, потім нас знову поверне до реалій – тільки вимкнемо фільм, закінчиться вистава або пісня, яку щойно прослухали. Взагалі ми, артисти, зараз опинилися в непростому становищі: знімаєш кіно на якусь класичну тему, кажуть: "З глузду з’їхав? Війна йде!" Знімаєш про війну: "І так важко, а ти ще й про війну". Але робити треба. Насамперед чоловікам, які зараз не на фронті.

– Як ви ставитеся до тих чоловіків, які з початком вторгнення виїхали за кордон?

– Ті, хто повтікали за кордон і там сидять, а потім приїдуть і будуть нас вчити жити, як жити – то окрема історія. У який спосіб вони повтікали – це питання до СБУ та прокуратури. Працівники шоубізу – ці факти відомі. З деякими з них стикався особисто ще кілька років тому, коли брав участь в одному з розважальних телешоу.

– Йдеться, мабуть, про проєкт "Танці з зірками", де ви відтанцювали вісім ефірів, а далі відмовилися брати участь. Як згадуєте ту роботу зараз?

– Загалом ми, конкурсанти, в проєкті здружилися, на репетиції я не йшов, а біг. Але не пам’ятаю, щоб наш танець із моєю партнеркою хоч раз похвалили члени журі. Крім того, час від часу виникали конфлікти. Наприклад, мені якось сказали, що маю вийти на танцювальний майданчик у радянській формі під пісню "Темная ночь". А ефір планувався в перший день вересня. Кажу: ви не забули, що було в цей день 1939 року? А вони почали тиснути на те, що "діди наші воювали". Кажу: "В мене дід до Берліна дійшов, але до чого це?".

– А як складаються ваші стосунки з телеканалом зараз? Он співак Дантес написав кілька рядків про журналістів, які захищали в суді Коломойського, і, за його словами, через це йому відмовили в участі в різдвяному концерті, який знімав телеканал.

– У нас стосунки як маргарин: ні користі, ні шкоди. Транслювалися фільми з моєю участю – "Слуга народу" та ті ж "Свінгери", які крутять часто на Новий рік.

– Ви з колегами їздите на фронт із виступами. Розкажіть про ці поїздки.

– От знову збираюся післязавтра, я мобільний – зібрався та й поїхав. Цікаве вам зараз скажу: цими виступами не тільки прагну допомогти нашим воїнам переключитися, передусім себе розраджую. На нулі зі мною стається дуже дивна історія: неймовірно заспокоююсь. Не знаю чому: Дружківка, Бахмут, Авдіївка… Там я спокійно сплю. І гумор там гостріше сприймається. А скільки його там! Мені здається, що нашим кіновиробникам треба їздити і збирати історії. Там кожен боєць – це готовий сценарій. Жоден "рядовий Раян" не зрівняється.

– Пам’ятаєте свій перший виступ? Що відчували?

– Внутрішній глибокий видих, неймовірне задоволення від того, що при ділі. Поряд – красивенні люди у військовій формі, неймовірно гарна місцевість. Я навіть вирішив прогулятися по травичці. Але хлопці за руку вчасно вхопили: "Тут міни, "пелюстки" розкидані кругом".

Ми виступали в бригаді, яка утримала північний напрямок Києва, не дала росіянам дійти до Броварів. Звідти Тетяна Чорновіл, яка знищила там свій перший російський танк. Це про жінок на війні – недарма цей постріл зробила саме жінка. Я вважаю, що в нас у країні матріархат, хоч би хто там що не казав. Жінка розумніша та вправніша за чоловіка. Згадайте наші приказки на зразок "поки не нап’юся, чорта і жінки не боюся". На відміну від росіян, у нас і мати, і жінка, і дочка, і сестра – це дуже важливо. Чоловік іде на війну і каже: "Мамко ж моя, не лай мені". Я вважаю, що це прекрасно – у нас цивілізована культура.

– Ви розповідали в інтерв’ю, що в лютому минулого року вас не взяли в тероборону через проблеми з зором.

– З тих же причин не опинився на фронті. Коли нам у театр прийшли повістки, пішли з хлопцями ставати на облік. Мене не взяли – зіпсоване очне дно, астигматизм нашарувався, високий ступінь короткозорості – мінус 11. Нині весь час думаю, де можу знадобитися. Знаю театри, де працівники пішли одразу на курси психіатрії військової. Зараз це потрібно, бо приходять з фронту військові, які вигоріли через контузії та пережитого шоку.

Ми всі маємо піти на тактичну медицину, бо невідомо, що завтра буде. Росіяни теж вчаться. В наших новинах помітив тенденцію: мовляв, все буде добре. Я не хочу казати, що на нас надівають рожеві окуляри. Однак вважаю, що треба частіше дивитися правді в очі: ворог підступний, лихий та підлий. І їх елементарно більше, ніж нас. Ще відомий німецький політик ХІХ сторіччя Бісмарк казав: не ходіть в Росію, бо, по-перше, це довгі дистанції, друге – великі кліматичні різниці, і третє – низький рівень запитів у народу. Не потрібна їм та цивілізація. Дрова матері привезуть за вбитого сина – та й добре.

А ці журналісти опозиційні російські, письменники, співаки… Коли чую тих, хто ніби на наших позиціях – такі фрази будують, заслухатися можна. І думаю: от чого ви такі розумні, а кагебіста допустили до влади? Сексота, стукача. Як допустили таке після того, як батьки гнили в ГУЛАГу та на Колимі через таких, як він? У нас тільки прийшов Яник – Майдан піднявся. Росіяни, на мій погляд, завжди були дуже нерішучими. Пам'ятаєте, гурт "Наутилус Помпилиус"? Так от в часи перебудови його лідера попросили поміняти рядки у пісні "Скованные одной цепью". Зараз це звучить так: "За красным восходом – розовый закат", а мало бути: "За красным восходом – коричневый закат". Він у своїй творчості передбачив російський фашизм. Але поступився принципами і змінив слова. І це у той час, коли можна було казати правду – був, нагадаю, час перебудови. Демократії хоч якоїсь.

– Ви вважаєте, що хороших росіян не існує?

– Не в цьому справа. Давайте не будемо казати, що хороші росіяни – мертві росіяни. В мене є знайомі росіяни, які воюють за Україну. Один з них приїхав ще в 2019 році і досі – на фронті. Б’ються за нас, сидять у холодних окопах. А також не забуваймо (ми з вами вже сьогодні говорили) про українців, які першими опинилися за кордоном. І буде дуже боляче, якщо ці всі Винники, Потапи та Ями після перемоги приїдуть додому, а українці побіжать на їхні виступи, ніби нічого не сталося.

Хоча мушу визнати: обставини можуть бути різні. В мене є знайомий, який чесно сказав: боюся, мені страшно. У нього четверо дітей, зараз із-за кордону ганяє машини для військових. З тих, що на фронті, знаю декількох, які зізнаються, що сталася пертурбація. Людина каже: не знаю, що робити, в мене немає внутрішнього щему – коли виходиш на сцену і хвилюєшся. Після фронту щось зникло, не можу пояснити чому. Мабуть, полишу професію. А я не знаю, як цьому зарадити, які слова дібрати.

– Війна дуже калічить людей…

– У мене є друг – акторка, яку вважаю однією з найкращих в Україні. Вона зразу пішла в ЗСУ, а зараз – у військовому шпиталі. Ми знаємо людей, в яких посікло обличчя та тіло, а є люди, у яких мозок не впорався з усім цим. Ми разом вчилися у одного з найкращих викладачів театрального – Миколи Рушковського. Їй казали: "Світланко, ти однозначно будеш десь у Європі". Вона не брала участі в безпосередніх зіткненнях, як жінка, була при кухні. Але чомусь люди думають, що такі люди більш захищені, ніж бійці. По-перше, робота пекельна: о п’ятій ранку маєш встати, начистити купу всього, приготувати, а потім перемити. По-друге, кухня – це також стратегічний об’єкт, туди так само прилітає, як і в окопи.

– А як ви ставитеся до своїх колег із Росії, які виявилися безхребетними пристосуванцями?

– Я пам’ятую, як вони приїжджали, як до них тут ставилися. Машков знімався у Балаяна в Києві разом з Костем Степанковим та Адою Роговцевою. А Безруков у "Матчі смерті" про події під час війни в Києві. Правда, чогось там весь час плаче: кон'юнктивіт чи що? (сміється) Щоб викликати сльози в глядача, не треба так награно ридати в кадрі.

Про Хабенського взагалі мовчу. Один мій знайомий актор знімався з ним у спільній картині і попросив сфотографуватися разом. Той каже: давай. А це був час, коли знімали ще на мильниці. Актор зробив фото, а коли забирав з фотостудії знімки, побачив, що російський колега, його обіймаючи, іншою рукою показує середній палець в об’єктив. Я спочатку не повірив, мовляв, бути не може, він же з Петербурга – ніби інтелігентного міста. А потім побачив світлину. Отакі вони гниленькі.

У мене є знайомі, які свого часу дуже полюбляли фільми з тим же та Безруковим. Я не розумів цього. Оця "Бригада" – ну про що це? Люди, які пройшли серйозні 90-ті, розуміють, що романтизувати бандитів – маячня. Це були злодії, ґвалтівники, вбивці. Абсолютно негарні люди. Росіяни зараз зробили новий серіал "Слово пацана". Я пам'ятаю цих казанських, стикався з ними особисто. Справа в тому, що мені першу операцію на очах робили в Москві. І до мене на Київському вокзалі, коли їхав додому, вони вчепилися – це страшні люди. Але трохи злякалися, бо в мене після операції око було сильно надуте, пішли геть. Замість того, щоб думати про автономію – боротися за відокремлення Татарстану від Росії, вся їхня звитяга та мужність пішла на те, щоб бити морди. У Москву поїхати – вибивати гроші на вокзалах. Оце все, що можуть. А тим часом у них в землі лежить вся таблиця Менделєєва, можуть жити розкошуючи, а вони годують Москву.

– А що думаєте про наших, які повернулися додому з Росії, де будували творчу кар’єру, тільки тоді, коли почалося вторгнення?

– У Сашка Положинського якось брали інтерв’ю, де запитали, як ставиться до колег, які з великою війною перейшли на українську, перекладають свої пісні. Він сказав, що головне, щоб це йшло від чистого серця. А я собі думаю: як воно піде в людей щиро, якщо в них мізки заточені складати риму російською?

Не секрет, що багато хто з наших попсових виконавців наслідували російських. А росіяни, і це теж не секрет, все крали із-за кордону. Виходить, ми крали вкрадене… Наші продюсери замість того, щоб виробляти якийсь гарний автентичний продукт, ту ж "ДахаБраху", беруть те, що звучить попсовіше, бо треба на корпоративах "косити" гроші.

Але в нас і були, і є прекрасні колективи. Наприклад, от ви чули про рок-гурт "Stoned Jesus"? Прекрасна музика. Вони чи не першими показали, що український колектив може мати неабиякий попит у Європі. Однак нещодавно мали їхати з концертами за кордон, а їх не випустили. От це прикро.

– Коли ви приїжджаєте до хлопців на фронт, що вони кажуть: надовго війна?

– Дурного народу в Росії багато. По голові дали тим, хто забрав у нас комору, але треба зробити так, щоб інше – кімнати – не забрали. І ми знаємо, що в того умовного сусіда, який "віджав" частину нашого житла, є ще ціла сім’я, яка приглядається до нашого помешкання. А ще в наших родинах є люди, які кажуть, що не все так однозначно. Я не знаю, скільки війна триватиме фізично, але те, що вона буде продовжуватися на іншому рівні, – це однозначно.

Мені здається, що це протистояння – надовго. Росіяни продовжують накачувати ситуацію. Понаскладають пісень, назнімають фільмів. Мені хтось казав, що в них п'ять чи шість картин зараз запущені про Маріуполь. І люди віритимуть цій пропаганді. Навіть у 70-х роках, коли вже був переможений нацизм, третина населення Німеччини вважала, що Гітлер просто не розібрався в ситуації, трохи переборщив, але хотів якнайкраще для Німеччини. І це ми говоримо про націю, яка розумніша і виваженіша, ніж наш східний сусід.

Ми маємо справу з дуже підлим ворогом, який тисне на слов'янство, віру. А в нас є люди, які досі бігають у церкви Московського патріархату. Якось у нас сталася така розмова з військовими на фронті. Один каже: "У нас теж має бути відкритий дуже сильний відділ пропаганди". А з ним засперечалися: "Ну, ми ж не росіяни". А він: "Поки ми будемо гратися в толерантність, вони знову залізуть через церкви, фільми та попсу".

Росіяни в популяризацію своєї мови та культури вкладають шалені кошти. А деякі наші люди досі не розуміють доцільності української мови. Припустімо, ота російськомовна викладачка в столичному виші, яка "топила" за русскій мір, працювала собі спокійнісінько. А львівський виш вийшов із протестами проти Фаріон, яка всього- на-всього сказала необережну фразу. Ну, вона сказала таке, але я знаю, що хлопці з Азову, ті, що російськомовні, ніяк не відреагували на слова. Це її фронт – мова. Замість того, щоб чубитись між собою, нам треба згуртовуватися, бо разом потім йти в розвідку. Всі ми будемо солдатами.

А боротися передусім з іншим: не пробачати зрадників. Мені вискочила нещодавно якась реклама з Бойком, божечки, він ще тут ходить, щось варнякає. Вистачає совісті щось молоти. Нам треба скинути баласт весь – цих Повалій та Лорак. "Кроликів" цих, гумором яких отуплювали наш народ. Медведчук собі спокійно гуляв по Києву, який свого часу не захистив українського генія Стуса. І коли в цього так званого адвоката брали інтерв’ю, він запевняв, що все зробив правильно. Мовляв, вірші поета не подобалися.

А ми нині знову готові все пробачити: мовляв, живемо ж у демократичному суспільстві, мусить бути опозиція. Але опозиція – це трохи інше. Будь-який опозиціонер у Польщі – це передусім патріот своєї країни. Ми повинні не давати можливості зайти сюди російському – вони шукають шпарини, щоб знову залізти. Ніколи не забуду, як приїхав в одну з церков на Подолі священник з Росії: "Мені хоча б зиму перебути. Питають: "Що, у вас там усе так погано? Кажете, що з Підмосвков’я". А він: "Взимку їсти немає чого. Чоловіки на заробітках, жінки п'ють. Діти вже теж починають, а старі лежать, бо пити вже не можуть. Хоч би хто яєчко приніс, нічого немає". Я вже не згадаю, чим закінчилася ця історія, але людина коротко описала стан речей, який спостерігається не в якомусь Нижньовартовську, а під Москвою.

– Ще хочеться запитати трошки особисто про вас. Ваші батьки – народні артисти Петро Кукуюк та Антоніна Паламарчук. Що пам’ятаєте з дитинства?

– Коли з братом лягали спати, батьки інколи приходили до нас, і ми співали. У нас була своя колективна колискова, яку виконували. Мама дуже гарно співала українські народні пісні. Сім’я в нас була українськомовна, хоча батько зі східної України. Тато і мама були представниками справжньої української інтелігенції. Навчили мене, що якщо людина – патріот, то буде за будь-якого режиму дотримуватися принципів. Батьки закінчили студію при столичному театрі Франка, але працювати поїхали в Житомир, у місцевий музично-драматичний театр. Вони були абсолютно безкорисливими людьми. Насамперед – мистецтво, а успіх, слава – другорядне.

– Ваш тато дружив з Михайлом Стельмахом, на його честь назвали вас. Що ви пам’ятаєте з тієї дружби?

– Він мені подарував книжку, яку підписав: "Малому Михайлику від діда Михайла". Пам’ятаю, як батько казав: "Сьогодні Стельмах прийде". Мама старанно готувалася, Михайло Панасович був гурманом, церемонною людиною.

– В інтервю ви зізнаєтеся, що любите грати негативних персонажів. Чому?

– Бо бачу себе трошки в дзеркалі (сміється). Негативних героїв грати цікаво: спостерігати за ними, розбирати їхню поведінку. Позитивному треба постаратися, а негативні – це ж рушії драматургії. Падлюка завжди більше до себе привертає уваги. На цьому зазвичай і будується вся історія.

Також читайте інтерв’ю з телеведучим Олексієм Сухановим: про "хороших росіян" і родичів, яких не хоче знати.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Таке було востаннє 18 років тому: дивовижні кадри сонячного затемнення в Україні
GlavRed
2025-03-29T13:36:19Z
Ілон Маск продав соцмережу Х своїй компанії зі штучного інтелекту
InternetUA
2025-03-29T12:49:23Z
Сонячне затемнення 29 березня: де і коли його можна побачити сьогодні в Україні
Telegraf
2025-03-29T12:48:10Z
Жінка отримала таємну посилку, але не була готова до того, що лежало всередині
Фокус
2025-03-29T12:27:51Z
"Наші графічні процесори тануть": в OpenAI попередили про проблему з ChatGPT
InternetUA
2025-03-29T12:01:43Z
Чому не можна чіпати телефон під час зарядки: як це вбиває батарею
Знай
2025-03-29T11:51:38Z
Нелегальна діяльність 1win в Україні: зв’язки з Росією, розшук у Казахстані та ризики для гравців
Antikor
2025-03-29T11:36:31Z
Як відновити SIM-карту в Київстар: покрокова інструкція
Политека
2025-03-29T11:31:49Z
Штучний інтелект виявився хитрішим, ніж вважали: вчені довели його здатність до обману
InternetUA
2025-03-29T11:31:27Z
Чому сіль треба додавати до прання: лайфхак, який збереже речі
Gazeta UA
2025-03-29T13:30:46Z
Китайський гороскоп на завтра 30 березня: Бикам - суперечки, Собакам - стрес
GlavRed
2025-03-29T13:27:02Z
Дерево з яєць і квітів стане окрасою дому на Великдень: як зробити своїми руками
24tv
2025-03-29T13:24:22Z
Смакота з найпростіших продуктів: економний рецепт на кожен день
Telegraf
2025-03-29T12:36:18Z
Стильна зачіска усього за 5 хвилин: покрокова інструкція
24tv
2025-03-29T12:21:56Z
Рослини-компаньйони для троянд: як зробити свій сад ще привабливішим
24tv
2025-03-29T12:21:28Z
Все нарізали — і в духовку: як приготувати тушковану картоплю з курячим філе
Telegraf
2025-03-29T12:12:56Z
Як опанувати будь-яку важливу для нас навичку: ключ до успіху назвав Білл Гейтс
24tv
2025-03-29T11:45:03Z
На кшталт "Баунті": готуємо розсипчасте кокосове печиво за 30 хвилин
24tv
2025-03-29T10:45:37Z
Безпілотник вдарив прямо у банкетний зал, – менеджер "Бартоломео" у Дніпрі
24tv
2025-03-29T13:39:11Z
Атака на Дніпро: кількість постраждалих зросла, 2 людей перебувають у реанімації, стан одного чоловіка вкрай важкий
Antikor
2025-03-29T13:21:30Z
Нападник, що поранив 5 людей у центрі Амстердама, може бути українцем з Донеччини
Европейская правда
2025-03-29T13:12:45Z
Поліцейські затримали чоловіка, який обікрав у Києві тату-салон
Украина Криминальная
2025-03-29T13:00:34Z
Правоохоронці викрили шахрая, який під виглядом працівника банку виманив у жінки майже 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-03-29T12:28:07Z
У Кривому Розі пролунав вибух: росіяни атакували балістикою
Лига
2025-03-29T12:15:46Z
У Кропивницькому вбивця школярки отримав довічне
1News
2025-03-29T11:57:03Z
Ракетний удар по Кривому Рогу: рятувальники показали фото наслідків
ZN UA
2025-03-29T11:54:01Z
Росіяни обстріляли Кривий Ріг: в місті пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T11:48:39Z
Челсі готовий повернутися до ідеї підписання Кунде
Football.ua
2025-03-29T13:51:40Z
Судаков: Я завжди ставлю перед собою серйозну мету
Football.ua
2025-03-29T13:51:38Z
Український футболіст грудьми забив дебютний гол у чемпіонаті Німеччини: пам'ятне відео
24tv
2025-03-29T13:48:50Z
Промоутер Ломаченка оцінив шанси на повернення боксера у ринг
24tv
2025-03-29T13:39:31Z
Миколенко може пропустити мерсисайдське дербі в АПЛ: коли повернеться українець
24tv
2025-03-29T13:33:07Z
Атлеітко хоче придбати трансферну ціль Реала з Рівер Плейт
Football.ua
2025-03-29T13:30:43Z
Пішов з життя перший чемпіон світу незалежної України
24tv
2025-03-29T13:21:24Z
Це буде справжній провал, – промоутер Джошуа відмовляє Усика від бою з Дюбуа
24tv
2025-03-29T13:18:42Z
Манчестер Юнайтед може розраховувати на повернення Амада в цьому сезоні
Football.ua
2025-03-29T13:15:17Z
Україну накриють дощі: у яких областях очікувати опадів
GlavRed
2025-03-29T13:45:13Z
Швидкісні обмеження та відеофіксація: водіям нагадали про важливі правила
Хвиля
2025-03-29T13:45:11Z
Українців попередили про пилову бурю у двох областях
1News
2025-03-29T13:45:02Z
В ОСУВ "Хортиця" показали, як мінусують ворога на Покровському напрямку
Antikor
2025-03-29T13:39:42Z
Правоохоронці зафіксували наслідки ворожих атак по Харківщині, через які постраждали троє мирних мешканців
Мій Харків
2025-03-29T13:34:36Z
Підготовлені військові й продумані штурми: у ЗСУ сказали, чи готує Росія наступ на Півдні
24tv
2025-03-29T13:33:38Z
Прогноз погоди у Львові на 30 березня: синоптики розповіли, яких сюрпризів чекати
Политека
2025-03-29T13:30:56Z
Левам - захоплення, Тельцям - прощання: чого чекати від затемнення 29 березня всім знакам
GlavRed
2025-03-29T13:27:07Z
Щасливчики місяця: три знаки Зодіаку, яким пощастить у квітні 2025 року
Фокус
2025-03-29T13:27:03Z
Іво Бобула "зробили невиліковно хворим": співак прокоментував
Antikor
2025-03-29T13:39:58Z
Мозгова похвалилася красою молодшої доньки
GlavRed
2025-03-29T13:27:32Z
Ідентичні брати побралися з сестрами-близнючками: як склалась їхня доля
Фокус
2025-03-29T13:00:05Z
Рецензія на фільм «Профі» / A Working Man
ITC
2025-03-29T12:49:40Z
Не зроблю цього на фронті, – зірка "Довбуша" відповів, що зупиняє його від мобілізації
24tv
2025-03-29T12:27:11Z
На святі старшого сина: Джамала показала теплі фото з чоловіком та дітьми
24tv
2025-03-29T11:15:14Z
ШІ спитали, яка голлівудська актриса підійшла б на роль першої леді України
Antikor
2025-03-29T10:42:21Z
Вітальня просто неба Міли Куніс – тренд 2025 року
24tv
2025-03-29T10:30:01Z
Стрельнікова та Литвиненко звів серіал «Володимирська, 15», Федінчика з Денисенко – «Клан ювелірів»
Комсомольская правда
2025-03-29T10:04:51Z
Познайомилися у Центрі літніх людей: у США побралися 88-річні "молодята"
24tv
2025-03-29T13:48:50Z
Про "суботники" потрібно забути: як це слово замінити в українській
Telegraf
2025-03-29T13:45:27Z
З цивільної людини – в солдати: чому вчать у навчальних центрах
Украина Криминальная
2025-03-29T13:42:32Z
У Хмельницькому попрощалися із загиблим на війні Миколою Борзенком
Antikor
2025-03-29T13:33:29Z
Розкриті технічні характеристики бельгійських кулеметів FN Minimi, що надійшли на озброєння ЗСУ
InternetUA
2025-03-29T13:31:47Z
Як сказати українською "изжога": не усі зможуть дати правильну відповідь
GlavRed
2025-03-29T13:27:15Z
Україна переходить на літній час: о котрій годині й куди переводити стрілки
24tv
2025-03-29T13:06:26Z
Американські розробники представили модернізовану самохідну гаубицю M109A7
InternetUA
2025-03-29T13:01:38Z
В Україні змінюють правила оплати лікарняних: зміни набувають чинності у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T12:54:00Z
Знайдено простий спосіб видалити мікропластик із питної води
Portaltele
2025-03-29T13:34:49Z
Нічні одкровення: чому ми говоримо уві сні і що це означає насправді - зовсім не депресія
Знай
2025-03-29T12:51:18Z
Як йогурт впливає на ваш організм, чи можна його їсти щодня
24tv
2025-03-29T12:03:41Z
Що їсти перед сном, аби схуднути
24tv
2025-03-29T10:09:20Z
Стоматолог пояснила, який популярний продукт в жодному разі не можна додавати до чаю чи кави
24tv
2025-03-29T09:39:53Z
Підливала токсини в чай: прибиральниця місяцями труїла колегу на роботі
Фокус
2025-03-29T09:00:44Z
Що робити, якщо кіт чхає, і чи варто хвилюватися: поради, які потрібні всім батькам пушистикам
Знай
2025-03-29T08:51:53Z
Кабмін розширив повноваження Міноборони України в галузі медичної допомоги та кібербезпеки
Antikor
2025-03-29T07:36:33Z
Помилка, яку допускають прихильники білкової дієти
24tv
2025-03-29T07:06:03Z
Збитків на понад 11 мільйонів: Держекоінспекція назвала найрезонансніші порушення тижня
Знай
2025-03-29T13:33:15Z
Обсяг закупівель через Prozorro в Україні зріс на 40% у 2024 році
360ua.news
2025-03-29T13:30:56Z
Торговельна угода Індії з Новою Зеландією може змінити світовий молочний ринок
AgroPortal
2025-03-29T13:30:32Z
Фрукти або комуналка: лимони та апельсини стають розкішшю для українців
Знай
2025-03-29T13:12:06Z
Тарифи на газ у Харкові: скільки українці заплатять за доставку у квітні 2025 року
Политека
2025-03-29T13:00:57Z
Нові умови торгівлі Євросоюзу з Україною: в ЄС пообіцяли зменшення імпорту української аграропродукції
ZN UA
2025-03-29T12:45:07Z
Пенсія в Україні: у кого виплати зросли на 1,5 тисячі
Политека
2025-03-29T12:30:42Z
Вуглецеве землеробство стане додатковим джерелом прибутку для аграріїв
AgroPortal
2025-03-29T12:30:40Z
Будівництво вітроенергетики треба прискорити податковими стимулами – інвестори
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T12:24:36Z
Дослідження Volvo 240R EV: коли електромобіль показує вражаючу продуктивність
Топ Жир
2025-03-29T13:30:28Z
Навіть сліду не залишиться: як прибрати подряпини в салоні авто
GlavRed
2025-03-29T13:27:20Z
Який мав вигляд український спорткар "Київ" радянського періоду
Antikor
2025-03-29T12:39:38Z
Вживані електрокари лідирують на ринку: які моделі вибирають українці
24tv
2025-03-29T12:06:19Z
Toyota встановила новий рекорд виробництва за межами Японії
360ua.news
2025-03-29T12:03:29Z
Перспектива постійного впровадження в Нью-Йорку камер спостереження за швидкістю в робочих зонах
Топ Жир
2025-03-29T11:45:27Z
Honda показала недорогий заряджений хетчбек із витратою 3,6 л на 100 км
Фокус
2025-03-29T10:21:58Z
Українська машина для розмінування Germina URCM-3000 успішно пройшла випробування
AutoCentre
2025-03-29T10:07:00Z
Ілон Маск є одним із небагатьох переможців від тарифів Трампа на автомобілі
InternetUA
2025-03-29T09:16:12Z
Гегсет брав дружину на конфіденційні зустрічі з іноземними військовими посадовцями — WSJ
ZN UA
2025-03-29T13:42:13Z
Вона юридично неприпустима: що буде з угодою про надра
24tv
2025-03-29T13:33:27Z
«Розморозка» конфлікту. Що відбувається в Боснії і Герцоговині та чому це важливо для України
Детектор М
2025-03-29T13:33:21Z
Коли РФ може припинити бойові дії проти України: дипломат відповів
GlavRed
2025-03-29T13:27:04Z
У Росії на острові побудували секретний курорт для генералів у японському стилі, – ЗМІ
24tv
2025-03-29T13:24:13Z
У Туреччині шведського журналіста звинуватили в тероризмі. Стокгольм відреагував
InternetUA
2025-03-29T13:16:28Z
"Свободу Імамоглу": турецька опозиція зібрала велелюдний протест у Стамбулі
Европейская правда
2025-03-29T13:09:48Z
"Клуб диктаторів Трампа": кого президент США записав до своїх союзників і чому хоче зруйнувати ЄС
Фокус
2025-03-29T13:06:44Z
Джерело: у ЄС планують долучитися до фінансування "Радіо Свобода"
Европейская правда
2025-03-29T13:03:55Z