MY.UAНовини
Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА
Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА

Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА

5-й театральний фестиваль-премія ГРА назвав найкращі вистави України за два роки

У Києві відбулася Церемонія нагородження лауреатів V Фестивалю-Премії GRA (Great Real Art, далі - ГРА) засновником та організатором якого є Національна спілка театральних діячів України (СТДУ). Які спектаклі стали тріумфаторами премії та чому, розповідають Vesti.ua.

Всеукраїнська театральна премія ГРА має складну долю. Щойно розправивши крила, премія потрапила під прес ковідних обмежень, але вижила і навіть роздала нагороди офлайн у грудні 2020 року. А потім, не встигнувши добряче видихнути, ГРА разом з усім театральним простором України опинилася на території війни. У 2022 році премію за результатами 2021 не вручали, тому в грудні 2023 ГРА підбивала підсумки відразу за два роки (2021 і 2022).

Як сказав на початку церемонії голова СТДУ Богдан Струтинський, він мріяв колись, що п'ята ювілейна церемонія нагородження переможців пройде без перешкод, але ні. Найбільше ця премія, в контексті того, що відбувається в країні, сьогодні була схожа на "акт незламності". При цьому, дивна річ, за час війни кількість заявок, поданих театрами на здобуття премії, зросла вдвічі. Якщо у 2018 році Фестиваль-премія ГРА прийняла від театрів лише 70 заявок, то у 2022 та 2023-му їх стало вже 134. На участь у Фестивалі-Премії представили свої твори театри із понад 20 міст країни. Усі спектаклі були переглянуті в режимі офлайн членами експертної ради премії.

У лонг-лист потрапило 32 спектаклі, потім експерти сформували шорт-лист із 14 спектаклів. І на цьому їхню роботу було закінчено.

Останнім етапом на шляху до оголошення результатів став приїзд членів міжнародного журі, які протягом листопада-грудня 2023 року переглянули 12 вистав наживо у Львові, Івано-Франківську, Рівному та Києві. На жаль, дві вистави із шорт-листа журі подивитися з об'єктивних причин не змогло, тому відповідно до положення вони не оцінювалися.

Для представників п'яти європейських країн (Швеція, Італія, Польща, Литва та Естонія), які увійшли до складу журі, ці 9 днів в Україні стали і випробуванням, і одкровенням.

Богдан Струтинський та члени міжнародного журі перед оголошенням результатів премії

"Дякую за можливість провести цей час разом з вами та відчути цей досвід, який зараз проживає Україна, – каже член міжнародного журі Себастіан Шварц (Німеччина/Італія). – Разом з усіма прокидатися вночі та ховатися у найближчому укритті. Разом з усіма проживати весь стрес і терор. Я був приємно вражений високим професіоналізмом, технічністю, емоційною міццю виконавців. Здивований, наскільки театр прогресує в Україні, наскільки він потрібен у цей важкий для країни час. Були спектаклі, які викликали у мене сльози. Дуже сподіваюся, що найближчим часом ви творитимете вже в мирних умовах".

"Дякую за можливість бути з вами тут. За ці 9 днів, переглянувши 12 вистав, я переконався у найголовнішому – український театр живий. І український театр зараз як ніколи важливий для глядача",– каже член міжнародного журі Март Меос (Естонія).

Іноземці в цій історії виявили певну відвагу, адже їм довелося об'їздити досить велику частину України, щоб побачити всі спектаклі шорт-листа. Вони не злякались військового стану і дуже вірогідних обстрілів, а як приз для себе, придбали абсолютно незабутній досвід. 

"Насправді наші члени журі мали досить складну місію, бо вони приїхали нас покритикувати, віддати свої голоси, симпатії тим чи іншим театрам. І вони з нею чудово впоралися, переглянули всі 12 вистав, виставили свої оцінки, виділили фаворитів, за що ми їм і дякуємо, – сказав із приводу іноземних експертів премії Богдан Струтинський. – Ці люди мають сильний характер, адже вони не побоялися приїхати та розділити з нами радість".

Втім, без приїзду міжнародного журі результати премії GRA не були б такими вагомими. Адже традиційно у театральній тусовці є й ті, хто стверджує, що будь-яка театральна премія корумпована та подаватися на неї немає сенсу.

"Наша премія була побудована так, що в нас взагалі не було шансу вплинути на рішення міжнародного журі, – каже голова експертної ради премії Ольга Стельмашевська. – Крім того, ми щороку ротуємо експертну раду – 30% її складу у нас обов'язково щороку змінюється. Тому ми не маємо застою, щоб люди увійшли у відносини з тим чи іншим театром для того, щоб лобіювати чиїсь інтереси. Плюс голосування закрите та анонімне, а всі цифри бачить та підраховує людина, яка не має стосунку до експертів".

Церемонія нагородження переможців відбулася у столичному Будинку Актора. Тут зібралася вся театральна київська тусовка, яка підтримує рух #бутивГРІ. На подію завітали представники театрів-номінантів з інших міст. Серед гостей був помічений і художній керівник Херсонського музично-драматичного театру Олександр Книга. Херсонці зі зрозумілих причин на премію не подавалися, але бачити художнього керівника з "незламного" Херсона всім було радісно.

На церемонії зустрілися представники театрів Рівного, Херсона та Львова

Тріумфаторами премії виявилися дві вистави. Перша – це "Зерносховище" від Рівненського музично-драматичного театру, яка перемогла у чотирьох номінаціях (найкраща вистава, найкращий режисер, найкращий актор та найкраще музичне рішення вистави"). Друга – це моновистава "Білка, яка прожила 100 років" київського Театру "Золоті ворота", яка отримала статуетки ГРА у трьох номінаціях: найкраща камерна вистава, найкраща актриса та найкращий драматург. Нижче ми наводимо повний перелік переможців премії.

Переможці V Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА

Момент тріумфу спектаклю "Зерносховище". Режисер Максим Голенко (праворуч) та худрук Рівненського музично-драматичного театру Володимир Петрів

Також було названо переможців в індивідуальних номінаціях:

Театр "Золоті ворота" отримав від ГРА одразу три нагороди

 

Експерт премії ГРА: "Ми намагаємося подивитися на кожну виставу очима європейців"

Щоб краще зрозуміти, що стоїть за перемогами у театральній премії "ГРА", Vesti.ua попросили оцінити розклад голову експертної ради премії Ольгу Стельмашевську.

– Як ви оцінюєте вибір міжнародного журі?

– Мене як експерта вибір журі повністю влаштував. Бо коли ми обираємо спектаклі для шорт-листа, то орієнтуємося не лише на внутрішнього глядача, а намагаємося подивитися на кожну виставу очима європейців.

І в цьому випадку була така тенденція, що майже всі представники міжнародного журі стосуються продюсування та театрального менеджменту. І їхній вибір важливий тому, що вони бачать наші спектаклі під трохи іншим кутом зору. Тобто, вони їх розглядають не лише з погляду успішності на фестивалях, а й з комерційного погляду та попит європейського глядача.

Загалом премія "ГРА" продумана так, що в ідеалі, якби ми жили у мирний час, за перемогами спектаклів мало йти або запрошення на фестивалі, або комерційні гастролі Європою.

– Цього року було знято дві номінації, які не набрали потрібної кількості балів, щоб пройти в шорт-лист – це номінації "За найкращу танцювальну виставу" та "Найкращу виставу для дітей". Чому так сталося?

– Так сталося, бо всі вистави у цих номінаціях були створені суто для внутрішнього ринку та не збігалися зі світовими театральними трендами. Театр у Європі сьогодні став пластичнішим, йдеться про  простір і гру акторів, у ньому стало менше слів, він став менш вербальним. Тут міжнародному журі нам не було чого запропонувати.

— Чи важко було визначити шорт-лист премії?

— Якоюсь мірою так, за два роки експерти побачили багато гарних вистав, і шорт-лист у результаті вийшов дуже сильний. Український театр дуже потужно розвивається, причому не лише у столиці. Дуже цікаві театри у Львові, Рівному, Харкові, Рівному. Це при тому, що у Харкові ОВА взагалі заборонила грати вистави.

Дуже багато молодих експериментальних вистав, і це свідчить про те, що театр живе та рухається. Війна дала поштовх – український театр має вижити й водночас бути актуальним, аби перебити цей психологічний тиск, який іде від реального життя. Це надзвичайно важливе завдання.

– До війни до театрів ходив лише певний відсоток населення, зараз у театрах аншлаги. Чому це відбувається?

– Це невипадково. По-перше, людина сьогодні йде до театру, щоб на дві години абстрагуватися від того, що на неї чекає насправді. По-друге, людина, ймовірно, йде на виставу, щоб почути в ній відповіді на свої запитання. Причому не обов'язково, щоб спектакль був написаний сьогодні. Наприклад комедія "Нехай щастить" Харківської української драми, яка перемогла у номінації "Рефлексія на події російсько-української війни" – це взагалі комедія-фарс із використання ляльок. Ця п'єса була написана грузинським драматургом під час російсько-грузинської війни, але абсолютно чітко лягла на ситуацію в Україні.

– Вистава "Зерносховище" – безумовний тріумфатор премії. У чому його парадокс? 

– Спектакль "Зерносховище" – це тема Голодомору. Цю п'єсу Наталія Ворожбит написала ще у 2009 році на замовлення лондонського Королівського театру. П'єса тоді прогриміла у Великій Британії, але в Україні дуже довго не ставилася. Режисер Макс Голенко мріяв багато років її тут поставити, і добре, мабуть, що не поставив її до війни. Можливо, тоді б ця вистава так потужно не вистрілила.

Тепер п'єса йде у Рівному і сильно резонує у глядача, бо ми тему Голодомору наразі розглядаємо вже не як факт історії, а як передісторію сьогоднішньої війни. Адже ми розуміємо, що нинішня війна почалася не 24 лютого 2022 року і не 10 років тому, а набагато раніше.

— Серед переможців премії є спектакль, який у львівському театральному середовищі багато хто називає "нахабною провокацією"…

— Вистава "146 зірок, які видно неозброєним оком" Львівського драматичного театру – це експеримент, який провокує глядачів на буквально камінгаути. Під час вистави глядачі отримують можливість вийти до мікрофона та розповісти про себе. І ось того разу, коли "146 зірок" дивилася я, до мікрофона вийшов хлопець і розповів усім, що він – гей. Ця вистава, завдяки такій формі, щоразу інша, і для консервативного Львова вона, безперечно, "бомба". У спектаклі дуже хороші діалоги, актори грають дуже відверто, і ніби не грають зовсім, а існують на сцені. А для глядача "146 зірок" – це продовження його альтер его, його відображення у дзеркалі. Надзвичайно цікава вистава, і я тішуся, що вона перемогла, бо в нас не так багато вистав, які вміло балансують на "лезі бритви". Завжди важливо не переборщити й поставити виставу так, щоб вона залишилася витвором мистецтва. Зрозуміло, чому вона сподобалася європейському журі – у Європі такі спектаклі ставлять уже давно. А для нас це надзвичайний експеримент.

Актриса Віталіна Біблів у виставі "Білка, яка прожила 100 років"

– Вистава"Білка, яка прожила 100 років" зважаючи на три номінації, справила незабутнє враження на іноземне журі. Чому?

– Вистава "Білка, яка прожила 100 років" Київського театру "Золоті ворота" – це дуже добре зроблена моновистава. Саме тому вибір журі зрозумілий, бо грає цю білку блискуча, віртуозна, надзвичайно гнучка – і психологічно, і пластично – актриса Віталіна Біблів, яка буквально вражає своїм психологічним існуванням у тілі вистави.

Я розумію, що акторка просто купила міжнародне журі своїм талантом. Нічого поганого в цьому немає, це просто чудово. І я можу лише привітати Театр "Золоті ворота" та режисера Стаса Жиркова з перемогою. Хоча Жиркова вже більше ніж рок немає в країні, але його справа, як бачите, живе. У цій виставі чудовий текст, що підтверджує і спеціальний приз журі драматургу Олегу Михайлову, який написав п'єсу "Справжня історія Фрекен Хільдур Бок, однолітки сторіччя".

Читайте також: Директор ДРАМІКОМ у Дніпрі: Війна дарує глядача, якому театр цікавий

Читайте також: Директор театру в Сумах: кількість глядачів визначає місткість бомбосховища

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Эстония планирует закупить системы ПВО против баллистических ракет
Европейская правда
2025-04-03T09:10:34Z
Как восстановить утраченный военный билет: пошаговая инструкция
Comments UA
2025-04-03T09:00:39Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Стармер сказал, как Британия ответит на новые пошлины Трампа
Корреспондент
2025-04-03T09:12:25Z
Ждали 20 апреля, как дать прекращение российско-украинской войны: теперь Трамп все переиграл
Comments UA
2025-04-03T09:12:01Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Грохот в небе: вражеские дроны атаковали Украину сразу с трех направлений
Новости Украины
2025-04-03T09:09:14Z
Бригада "Кара-Даг" останавливает врага на Купянском направлении. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-03T08:39:21Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Эти знаки Зодиака в апреле воплотят в жизнь свою главную мечту
Comments UA
2025-04-03T09:03:28Z
Продюсер опубликовал неожиданное фото Андрея Данилко/Никитин запустил первое в мире официальное сообщество фанатов Сердючки
Апостроф
2025-04-03T08:45:16Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Анна Ризадинова устроила фотосессию в облегающем кожаном платье
Gazeta UA
2025-04-03T08:42:28Z
Южный Парк возвращается с 27-м сезоном
Корреспондент
2025-04-03T08:33:28Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Доллар стабилен в обменниках, евро - дорожает
Корреспондент
2025-04-03T09:12:59Z
Этим украинцам свет за долги не отключат: список
Telegraf
2025-04-03T07:54:52Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
"Есть шансы договориться о других условиях": в Минэкономики объяснили, что означают для Украины новые пошлины от США
VGorode
2025-04-03T07:33:44Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Кубок Украины: онлайн-трансляция жеребьевки полуфиналов
Telegraf
2025-04-03T09:06:23Z
Барселона победила Атлетико во втором матче полуфинала Кубка Италии
Корреспондент
2025-04-03T04:45:46Z
Интер и Милан не определили победителя в матче полуфинала Кубка Италии
Корреспондент
2025-04-03T04:39:08Z
Борнмут сенсационно уступил Ипсвичу, Брентфорд проиграл Ньюкаслу
Корреспондент
2025-04-03T03:39:19Z
Братья Кличко официально появились в боксерской игре Undisputed
Комсомольская правда
2025-04-02T18:45:53Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Какие системы подачи корма используются на крупных фермах?
Украина Криминальная
2025-04-03T09:01:48Z
Чем отличается cold brew от эспрессо: главные достоинства каждого напитка
Gazeta UA
2025-04-03T08:42:03Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как выбрать идеальное время для посева гороха, чтобы получить обильный урожай
Gazeta UA
2025-04-03T07:39:12Z
Писанка или крашанка? Как правильно называть пасхальные яйца и в чем разница
Telegraf
2025-04-03T06:54:23Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Задержан один из наиболее влиятельных представителей русскоязычной организованной преступности
Апостроф
2025-04-03T09:12:14Z
В Петрозаводске горит судостроительный завод
Корреспондент
2025-04-03T09:09:00Z
Украинский прокурор попался на взятке
Апостроф
2025-04-03T08:57:42Z
Под Киевом будут раздаваться взрывы: что известно
TSN
2025-04-03T08:39:56Z
Россияне обстреляли Краснополье, возникли пожары
Корреспондент
2025-04-03T08:10:43Z
Удар по многоэтажке в Харькове: последствия атаки. ФОТО
Новости Украины
2025-04-03T07:21:20Z
Какая польза от кефира для организма: ученые обнаружили неожиданное свойство продукта
UAToday
2025-04-03T09:00:11Z
Великий пост 2024: меню с рецептами на пятую неделю поста с 15 по 21 апреля
Факти ICTV
2025-04-03T07:58:10Z
Польза витамина Е для собак и как его добавить в рацион
Знай
2025-04-03T07:51:47Z
В оккупации бушует опасный вирус: что известно
Comments UA
2025-04-03T07:45:04Z
В апреле в Украине подешевеют еще 100 лекарственных средств - обнародован полный список
Известия Киев
2025-04-03T07:27:16Z
Клубника будет большой и сладкой: что нужно сделать во время цветения
Comments UA
2025-04-03T07:18:52Z
Безвозвратный грант: Украина получит $16 млн для укрепления сферы здравоохранения
Факти ICTV
2025-04-03T05:57:38Z
Готовь тело к лету: как вода поможет сбросить вес быстрее и почувствовать себя лучше
Знай
2025-04-03T05:51:43Z
Острая реакция на стресс: пострадавшего просим выдохнуть и не даем пить
Комсомольская правда
2025-04-03T04:01:53Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Со всеми подряд": муж настраивал жене телефон и нашел интересную историю переписки
Фокус
2025-04-03T09:12:18Z
Ученые нашли форму жизни, которая может выжить в экстремальных условиях Марса
Фокус
2025-04-03T09:06:18Z
Ретроградная Венера 2025: 10 психологических аффирмаций
TSN
2025-04-03T08:39:01Z
Рождение Иисуса могло состояться весной: названы вероятный месяц и год
Comments UA
2025-04-03T08:33:34Z
Их разбросали великаны: откуда появились эрратические валуны на севере Польши
Фокус
2025-04-03T08:27:50Z
На Волині злочинна група незаконно виготовляла агрохімікати
AgroNews
2025-04-03T08:25:22Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T08:18:31Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z
Японские автопроизводители начали производство биоэтанолового топлива
Корреспондент
2025-04-02T16:39:46Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z