MY.UAНовини
Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА
Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА

Білка, Зерносховище та 146 зірок: що ми знаємо про переможців премії ГРА

5-й театральний фестиваль-премія ГРА назвав найкращі вистави України за два роки

У Києві відбулася Церемонія нагородження лауреатів V Фестивалю-Премії GRA (Great Real Art, далі - ГРА) засновником та організатором якого є Національна спілка театральних діячів України (СТДУ). Які спектаклі стали тріумфаторами премії та чому, розповідають Vesti.ua.

Всеукраїнська театральна премія ГРА має складну долю. Щойно розправивши крила, премія потрапила під прес ковідних обмежень, але вижила і навіть роздала нагороди офлайн у грудні 2020 року. А потім, не встигнувши добряче видихнути, ГРА разом з усім театральним простором України опинилася на території війни. У 2022 році премію за результатами 2021 не вручали, тому в грудні 2023 ГРА підбивала підсумки відразу за два роки (2021 і 2022).

Як сказав на початку церемонії голова СТДУ Богдан Струтинський, він мріяв колись, що п'ята ювілейна церемонія нагородження переможців пройде без перешкод, але ні. Найбільше ця премія, в контексті того, що відбувається в країні, сьогодні була схожа на "акт незламності". При цьому, дивна річ, за час війни кількість заявок, поданих театрами на здобуття премії, зросла вдвічі. Якщо у 2018 році Фестиваль-премія ГРА прийняла від театрів лише 70 заявок, то у 2022 та 2023-му їх стало вже 134. На участь у Фестивалі-Премії представили свої твори театри із понад 20 міст країни. Усі спектаклі були переглянуті в режимі офлайн членами експертної ради премії.

У лонг-лист потрапило 32 спектаклі, потім експерти сформували шорт-лист із 14 спектаклів. І на цьому їхню роботу було закінчено.

Останнім етапом на шляху до оголошення результатів став приїзд членів міжнародного журі, які протягом листопада-грудня 2023 року переглянули 12 вистав наживо у Львові, Івано-Франківську, Рівному та Києві. На жаль, дві вистави із шорт-листа журі подивитися з об'єктивних причин не змогло, тому відповідно до положення вони не оцінювалися.

Для представників п'яти європейських країн (Швеція, Італія, Польща, Литва та Естонія), які увійшли до складу журі, ці 9 днів в Україні стали і випробуванням, і одкровенням.

Богдан Струтинський та члени міжнародного журі перед оголошенням результатів премії

"Дякую за можливість провести цей час разом з вами та відчути цей досвід, який зараз проживає Україна, – каже член міжнародного журі Себастіан Шварц (Німеччина/Італія). – Разом з усіма прокидатися вночі та ховатися у найближчому укритті. Разом з усіма проживати весь стрес і терор. Я був приємно вражений високим професіоналізмом, технічністю, емоційною міццю виконавців. Здивований, наскільки театр прогресує в Україні, наскільки він потрібен у цей важкий для країни час. Були спектаклі, які викликали у мене сльози. Дуже сподіваюся, що найближчим часом ви творитимете вже в мирних умовах".

"Дякую за можливість бути з вами тут. За ці 9 днів, переглянувши 12 вистав, я переконався у найголовнішому – український театр живий. І український театр зараз як ніколи важливий для глядача",– каже член міжнародного журі Март Меос (Естонія).

Іноземці в цій історії виявили певну відвагу, адже їм довелося об'їздити досить велику частину України, щоб побачити всі спектаклі шорт-листа. Вони не злякались військового стану і дуже вірогідних обстрілів, а як приз для себе, придбали абсолютно незабутній досвід. 

"Насправді наші члени журі мали досить складну місію, бо вони приїхали нас покритикувати, віддати свої голоси, симпатії тим чи іншим театрам. І вони з нею чудово впоралися, переглянули всі 12 вистав, виставили свої оцінки, виділили фаворитів, за що ми їм і дякуємо, – сказав із приводу іноземних експертів премії Богдан Струтинський. – Ці люди мають сильний характер, адже вони не побоялися приїхати та розділити з нами радість".

Втім, без приїзду міжнародного журі результати премії GRA не були б такими вагомими. Адже традиційно у театральній тусовці є й ті, хто стверджує, що будь-яка театральна премія корумпована та подаватися на неї немає сенсу.

"Наша премія була побудована так, що в нас взагалі не було шансу вплинути на рішення міжнародного журі, – каже голова експертної ради премії Ольга Стельмашевська. – Крім того, ми щороку ротуємо експертну раду – 30% її складу у нас обов'язково щороку змінюється. Тому ми не маємо застою, щоб люди увійшли у відносини з тим чи іншим театром для того, щоб лобіювати чиїсь інтереси. Плюс голосування закрите та анонімне, а всі цифри бачить та підраховує людина, яка не має стосунку до експертів".

Церемонія нагородження переможців відбулася у столичному Будинку Актора. Тут зібралася вся театральна київська тусовка, яка підтримує рух #бутивГРІ. На подію завітали представники театрів-номінантів з інших міст. Серед гостей був помічений і художній керівник Херсонського музично-драматичного театру Олександр Книга. Херсонці зі зрозумілих причин на премію не подавалися, але бачити художнього керівника з "незламного" Херсона всім було радісно.

На церемонії зустрілися представники театрів Рівного, Херсона та Львова

Тріумфаторами премії виявилися дві вистави. Перша – це "Зерносховище" від Рівненського музично-драматичного театру, яка перемогла у чотирьох номінаціях (найкраща вистава, найкращий режисер, найкращий актор та найкраще музичне рішення вистави"). Друга – це моновистава "Білка, яка прожила 100 років" київського Театру "Золоті ворота", яка отримала статуетки ГРА у трьох номінаціях: найкраща камерна вистава, найкраща актриса та найкращий драматург. Нижче ми наводимо повний перелік переможців премії.

Переможці V Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА

Момент тріумфу спектаклю "Зерносховище". Режисер Максим Голенко (праворуч) та худрук Рівненського музично-драматичного театру Володимир Петрів

Також було названо переможців в індивідуальних номінаціях:

Театр "Золоті ворота" отримав від ГРА одразу три нагороди

 

Експерт премії ГРА: "Ми намагаємося подивитися на кожну виставу очима європейців"

Щоб краще зрозуміти, що стоїть за перемогами у театральній премії "ГРА", Vesti.ua попросили оцінити розклад голову експертної ради премії Ольгу Стельмашевську.

– Як ви оцінюєте вибір міжнародного журі?

– Мене як експерта вибір журі повністю влаштував. Бо коли ми обираємо спектаклі для шорт-листа, то орієнтуємося не лише на внутрішнього глядача, а намагаємося подивитися на кожну виставу очима європейців.

І в цьому випадку була така тенденція, що майже всі представники міжнародного журі стосуються продюсування та театрального менеджменту. І їхній вибір важливий тому, що вони бачать наші спектаклі під трохи іншим кутом зору. Тобто, вони їх розглядають не лише з погляду успішності на фестивалях, а й з комерційного погляду та попит європейського глядача.

Загалом премія "ГРА" продумана так, що в ідеалі, якби ми жили у мирний час, за перемогами спектаклів мало йти або запрошення на фестивалі, або комерційні гастролі Європою.

– Цього року було знято дві номінації, які не набрали потрібної кількості балів, щоб пройти в шорт-лист – це номінації "За найкращу танцювальну виставу" та "Найкращу виставу для дітей". Чому так сталося?

– Так сталося, бо всі вистави у цих номінаціях були створені суто для внутрішнього ринку та не збігалися зі світовими театральними трендами. Театр у Європі сьогодні став пластичнішим, йдеться про  простір і гру акторів, у ньому стало менше слів, він став менш вербальним. Тут міжнародному журі нам не було чого запропонувати.

— Чи важко було визначити шорт-лист премії?

— Якоюсь мірою так, за два роки експерти побачили багато гарних вистав, і шорт-лист у результаті вийшов дуже сильний. Український театр дуже потужно розвивається, причому не лише у столиці. Дуже цікаві театри у Львові, Рівному, Харкові, Рівному. Це при тому, що у Харкові ОВА взагалі заборонила грати вистави.

Дуже багато молодих експериментальних вистав, і це свідчить про те, що театр живе та рухається. Війна дала поштовх – український театр має вижити й водночас бути актуальним, аби перебити цей психологічний тиск, який іде від реального життя. Це надзвичайно важливе завдання.

– До війни до театрів ходив лише певний відсоток населення, зараз у театрах аншлаги. Чому це відбувається?

– Це невипадково. По-перше, людина сьогодні йде до театру, щоб на дві години абстрагуватися від того, що на неї чекає насправді. По-друге, людина, ймовірно, йде на виставу, щоб почути в ній відповіді на свої запитання. Причому не обов'язково, щоб спектакль був написаний сьогодні. Наприклад комедія "Нехай щастить" Харківської української драми, яка перемогла у номінації "Рефлексія на події російсько-української війни" – це взагалі комедія-фарс із використання ляльок. Ця п'єса була написана грузинським драматургом під час російсько-грузинської війни, але абсолютно чітко лягла на ситуацію в Україні.

– Вистава "Зерносховище" – безумовний тріумфатор премії. У чому його парадокс? 

– Спектакль "Зерносховище" – це тема Голодомору. Цю п'єсу Наталія Ворожбит написала ще у 2009 році на замовлення лондонського Королівського театру. П'єса тоді прогриміла у Великій Британії, але в Україні дуже довго не ставилася. Режисер Макс Голенко мріяв багато років її тут поставити, і добре, мабуть, що не поставив її до війни. Можливо, тоді б ця вистава так потужно не вистрілила.

Тепер п'єса йде у Рівному і сильно резонує у глядача, бо ми тему Голодомору наразі розглядаємо вже не як факт історії, а як передісторію сьогоднішньої війни. Адже ми розуміємо, що нинішня війна почалася не 24 лютого 2022 року і не 10 років тому, а набагато раніше.

— Серед переможців премії є спектакль, який у львівському театральному середовищі багато хто називає "нахабною провокацією"…

— Вистава "146 зірок, які видно неозброєним оком" Львівського драматичного театру – це експеримент, який провокує глядачів на буквально камінгаути. Під час вистави глядачі отримують можливість вийти до мікрофона та розповісти про себе. І ось того разу, коли "146 зірок" дивилася я, до мікрофона вийшов хлопець і розповів усім, що він – гей. Ця вистава, завдяки такій формі, щоразу інша, і для консервативного Львова вона, безперечно, "бомба". У спектаклі дуже хороші діалоги, актори грають дуже відверто, і ніби не грають зовсім, а існують на сцені. А для глядача "146 зірок" – це продовження його альтер его, його відображення у дзеркалі. Надзвичайно цікава вистава, і я тішуся, що вона перемогла, бо в нас не так багато вистав, які вміло балансують на "лезі бритви". Завжди важливо не переборщити й поставити виставу так, щоб вона залишилася витвором мистецтва. Зрозуміло, чому вона сподобалася європейському журі – у Європі такі спектаклі ставлять уже давно. А для нас це надзвичайний експеримент.

Актриса Віталіна Біблів у виставі "Білка, яка прожила 100 років"

– Вистава"Білка, яка прожила 100 років" зважаючи на три номінації, справила незабутнє враження на іноземне журі. Чому?

– Вистава "Білка, яка прожила 100 років" Київського театру "Золоті ворота" – це дуже добре зроблена моновистава. Саме тому вибір журі зрозумілий, бо грає цю білку блискуча, віртуозна, надзвичайно гнучка – і психологічно, і пластично – актриса Віталіна Біблів, яка буквально вражає своїм психологічним існуванням у тілі вистави.

Я розумію, що акторка просто купила міжнародне журі своїм талантом. Нічого поганого в цьому немає, це просто чудово. І я можу лише привітати Театр "Золоті ворота" та режисера Стаса Жиркова з перемогою. Хоча Жиркова вже більше ніж рок немає в країні, але його справа, як бачите, живе. У цій виставі чудовий текст, що підтверджує і спеціальний приз журі драматургу Олегу Михайлову, який написав п'єсу "Справжня історія Фрекен Хільдур Бок, однолітки сторіччя".

Читайте також: Директор ДРАМІКОМ у Дніпрі: Війна дарує глядача, якому театр цікавий

Читайте також: Директор театру в Сумах: кількість глядачів визначає місткість бомбосховища

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Втратили 20% збройного потенціалу": чому російська ППО пропустила атаку у Торопці
24tv
2024-09-20T14:21:58Z
Крим під контролем ООН? Реакція на неофіційну заяву Сікорського
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T14:21:58Z
Одну з литовських ТЕЦ розбирають на частини, щоб відправити в Україну
Комсомольская правда
2024-09-20T14:21:04Z
Поліція Чехії спіймала борця з українськими прапорами, що уникав тюремного терміну
Европейская правда
2024-09-20T14:14:05Z
Путін мобілізує 180 тисяч: полковник запасу пояснив, як Кремль набере нових солдатів
Фокус
2024-09-20T14:12:59Z
Розвідка Естонії: Наслідки удару по Торопцю будуть помітні на фронті найближчими тижнями
Европейская правда
2024-09-20T14:12:53Z
Голова РНБО роз’яснив рішення про Телеграм: кого стосується і що передбачає
УкраинФорм
2024-09-20T14:09:23Z
Хто кого запросить на вечерю: Стефанішина публічно побилася об заклад із журналістом
24tv
2024-09-20T14:06:37Z
В ООН повідомили, скільки часу потрібно на очищення України від мін та снарядів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T14:06:13Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T14:12:01Z
Уряд виплатить призові спортсменам за 4-6 місця на Олімпіаді-2024: скільки отримають атлети
24tv
2024-09-20T14:09:59Z
Гвардіола: Де Брюйне може зіграти з Арсеналом, подивимося
Football.ua
2024-09-20T14:03:37Z
На фронті загинула важкоатлетка і тренерка Ніна Пашкевич
УкраинФорм
2024-09-20T13:51:51Z
Гвардіола: Якщо я щось скажу про Арсенал, люди говоритимуть, що я граю в ігри розуму
Football.ua
2024-09-20T13:36:46Z
Фанати Роми проведуть акцію протесту проти відставки де Россі
Football.ua
2024-09-20T13:33:08Z
ФІФА не може продати права на трансляцію КЧС — AS
Football.ua
2024-09-20T13:28:47Z
"Смуток є й досі": срібний призер Олімпіади Насібов про програш за крок до "золота"
24tv
2024-09-20T13:18:04Z
АПЛ: розклад і результати матчів 5-го туру чемпіонату Англії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-09-20T13:06:37Z
Вони знаходяться за крок до депресії: які знаки зодіаку втратили віру в життя
24tv
2024-09-20T14:09:30Z
Крамбл кукіз: готуємо печиво, від якого будуть в захваті всі
24tv
2024-09-20T14:06:45Z
Ви за характером начальник чи виконавець - дізнайтесь з тесту
TSN
2024-09-20T13:51:25Z
Почався сезон гарбуза: як приготувати смачні та шалено корисні оладки, рецепт
Знай
2024-09-20T13:51:16Z
Турки шоковані цінами на відпустку в своїй країні
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:36:36Z
Метод на мільйон: звідки беруться мошки на фруктах та як їх позбутися
GlavRed
2024-09-20T13:28:30Z
Вино буде крутіше, ніж в Італії: коли та як обрізати виноград для урожаю восени
GlavRed
2024-09-20T13:28:08Z
Чим відмити електричний чайник зовні: дуже хороший спосіб
GlavRed
2024-09-20T13:28:06Z
Коли та як обрізати виноград восени: корисні поради, правила та схеми
TSN
2024-09-20T12:58:39Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Новий подкаст Ukraїner International «Деколонізація» вийде польською
Детектор М
2024-09-20T14:21:10Z
Знімали в Україні: тікток розриває жартівливе відео з Борисом Джонсоном
24tv
2024-09-20T14:15:18Z
У Києві стартував фестиваль для дітей і підлітків «Різні разом»
УкраинФорм
2024-09-20T14:09:53Z
3 молоді українські актори, які знялися у популярних серіалах для Netflix
24tv
2024-09-20T14:06:41Z
Сиквел «28 днів по тому» зняли «здебільшого» на iPhone 15 Pro Max
ITC
2024-09-20T14:02:23Z
Заборонені кольори осені: який одяг не треба носити цього сезону
24tv
2024-09-20T13:54:27Z
Ассія Ахат поділилася свіжими фото: як змінилася скрипалька
GlavRed
2024-09-20T13:49:34Z
У лікарні Запоріжжя прогримів вибух: поранено 41-річного пацієнта
24tv
2024-09-20T14:09:38Z
Купувала сукню, а залишилась без грошей: шахраї ошукали жінку на 17 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-20T14:07:25Z
Пасажирський літак незаплановано сів у Копенгагені через мишу на борту
Европейская правда
2024-09-20T13:57:37Z
Поблизу Канарських островів врятували майже 500 мігрантів за ніч
Европейская правда
2024-09-20T13:52:08Z
Пістолет «Форт» зі справи про вбивство Фаріон. Власник зброї звернувся до суду
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:48:48Z
На Харківщині рятувальники з трьох областей гасять масштабну пожежу
УкраинФорм
2024-09-20T13:25:11Z
Затримано зловмисника, який викрав у киянина автівку та здав її на запчастини
Украина Криминальная
2024-09-20T13:24:10Z
Шанхай накрив потужний тайфун - евакуювали понад 110 тисяч людей, зупинилися поїзди і пороми
УкраинФорм
2024-09-20T13:22:16Z
У лікарні Запоріжжя пролунав вибух, травмований пацієнт
УкраинФорм
2024-09-20T13:14:16Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Чому в Польщі не можна вживати слово "чашка" та додавати в суп картоплю
GlavRed
2024-09-20T14:21:51Z
Міноборони повідомило, скільки добровольців рекрутується щомісяця
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T14:21:23Z
Австралія може передати Україні танки Abrams – The Sydney Morning Herald
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T14:18:19Z
Кількість біженців у Німеччині сягнула історичного максимуму
Европейская правда
2024-09-20T14:07:54Z
Літаки топпосадовців Німеччини обладнають системою захисту від ракетних атак
Европейская правда
2024-09-20T14:07:08Z
Як онлайн-навчанню не програти ТікТоку та Інстаграму. Сім порад із досвіду найкращих онлайн-шкіл та EdTech-компаній
ZN UA
2024-09-20T14:02:55Z
У Франції мер перепросив за скандальні слова про резонансну справу про ґвалтування жінки
Европейская правда
2024-09-20T13:52:56Z
Осліпла і залишилася з синцями: жінка шокувала виглядом після "супердози" вакцини – фото
TSN
2024-09-20T12:57:57Z
Як почистити один кілограм волоських горіхів за хвилину: бабусин метод, який ніколи не підводить
TSN
2024-09-20T12:57:12Z
Для медзакладів Харківщини передали 13 позашляховиків
Мій Харків
2024-09-20T12:47:36Z
Їй набагато гірше, ніж нам: чому бджоли гинуть одразу після того, як жалять
24tv
2024-09-20T12:30:55Z
Знайшли неочікуваний взаємозвʼязок між розміром простати та ймовірністю раку
24tv
2024-09-20T12:24:11Z
Задимлення над Києвом: медики пояснили, чому не можна вмикати кондиціонер
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:36:55Z
На шляху до лікарні 13 разів зупинялось серце: як медики "швидкої" на Львівщині рятували чоловік
24tv
2024-09-20T11:12:09Z
Простий трюк: вчені розповіли, що може допомогти зупинити застуду у дітей
24tv
2024-09-20T10:54:33Z
Кардіологи назвали дев'ять дивних симптомів, які вказують, що з серцем щось не так: не ігноруйте
TSN
2024-09-20T10:39:17Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 16.00 20.09.2024
Украина Криминальная
2024-09-20T14:21:54Z
Дезертира засудили до 16 років за держзраду
1News
2024-09-20T14:18:54Z
Як врятуватись від смогу вдома: вологе прибирання, алое вера і очищувачі повітря
Комсомольская правда
2024-09-20T14:17:55Z
Дві лінії тиску на війська Росії: експерт розповів про стратегію ЗСУ на Курщині
Политека
2024-09-20T14:16:11Z
"Українська команда" передала стрілецькому батальйону позашляховик Toyota, – Палатний
24tv
2024-09-20T14:15:54Z
На вихідних тролейбуси № 44 та автобуси № 102 курсуватимуть зі змінами
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T14:12:30Z
Росіяни запускають процес привласнення земельних ділянок на ТОТ України - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-09-20T14:09:46Z
Росіяни атакують Харків: гримлять вибухи
TSN
2024-09-20T14:06:05Z
Якість повітря у Києві: Діденко розповіла, що відомо про смог у столиці
Хвиля
2024-09-20T14:00:50Z
Maxus eTerron 9: перший електричний пікап з повним приводом у Європі
ITC
2024-09-20T14:10:30Z
DAF Trucks презентує ще більш економічні вантажівки
AutoCentre
2024-09-20T14:09:17Z
АМАКО провела демо-показ диско-лапового культиватора ACTROS RO4000R від BEDNAR
AgroNews
2024-09-20T13:40:48Z
Без подряпин та розводів: чим відмити лобове скло
GlavRed
2024-09-20T13:28:40Z
Toyota Supra отримає V8 та вирушить на перегони
AutoCentre
2024-09-20T13:09:15Z
Електричний кросовер Hyundai Ioniq 5 готуються перетворити на роботизоване таксі
AutoGeek
2024-09-20T13:01:55Z
Забули нанести маркування: Rivian відкликає електричні позашляховики через вади безпеки
AutoGeek
2024-09-20T12:37:31Z
IVECO розширює лінійку електровантажівок важкого класу
AutoCentre
2024-09-20T12:04:06Z
Символ розкоші: в Україні вперше помітили електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS680
AutoGeek
2024-09-20T11:45:51Z
Українців закликають відкласти вихід на пенсію: яка причина
Фокус
2024-09-20T14:21:29Z
Соцвиплати на наступний рік можуть переглянути, якщо будуть додаткові ресурси - Жолнович
УкраинФорм
2024-09-20T14:16:29Z
В Україні стартує новий проєкт із підтримки бізнесу
AgroNews
2024-09-20T14:16:05Z
Українців чекає неприємний сюрприз: реальний розмір пенсій і зарплат знизиться, деталі
Политека
2024-09-20T14:01:53Z
Норвегія анонсувала збільшення допомоги Україні
УкраинФорм
2024-09-20T13:57:53Z
НБУ встановив курси валют перед вихідними
24tv
2024-09-20T13:54:58Z
Експорт свіжих молочних продуктів зростає
Agravery
2024-09-20T13:50:14Z
Україна стала привабливим ринком для балканських виробників зброї – The Economist
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:42:38Z
Осіннє підживлення ріпака озимого бором
AgroNews
2024-09-20T13:40:39Z
iPhone 18 Pro може отримати процесор нового покоління преміум-класу
InternetUA
2024-09-20T14:22:04Z
Цифрова втома: половина зумерів шкодує про існування TikTok, — дослідження
ITC
2024-09-20T14:17:29Z
ШІ для журналістів та ньюзрумів: новий курс розсилки від медіа The Fix
Детектор М
2024-09-20T14:13:11Z
Чи можна відмити унітаз колою: експеримент показав дивовижний результат
GlavRed
2024-09-20T14:12:11Z
Офіційно підтверджено: GTA 6 вийде у 2025 році
InternetUA
2024-09-20T14:02:32Z
Розробники навмисно зробили Елой «негарною» в грі Horizon Forbidden West, — інсайдер
ITC
2024-09-20T13:52:00Z
Google позначатиме створені й редаговані ШІ зображення
Детектор М
2024-09-20T13:43:52Z
Розкрита точна ємність акумулятора нових iPhone 16
InternetUA
2024-09-20T13:31:50Z
У РФ уперше показали новий іранський дрон Shahed-236: у чому його особливість
Фокус
2024-09-20T13:21:57Z