MY.UAНовини
"Маємо провал по мобілізації": член комітету з нацбезпеки про викрадення людей воєнкомами, "недоторканний" Київ і хабарі за відстрочку
"Маємо провал по мобілізації": член комітету з нацбезпеки про викрадення людей воєнкомами, "недоторканний" Київ і хабарі за відстрочку

"Маємо провал по мобілізації": член комітету з нацбезпеки про викрадення людей воєнкомами, "недоторканний" Київ і хабарі за відстрочку

У ВР розповіли де "план задуму" війни на 2024 рік

Вже можна точно констатувати: в Україну повернулася велика політика. Чутки про напруженість між військовим і політичним керівництвом країни у владі не квапляться спростовувати. Натомість різкі заяви депутатів з пропрезидентської більшості про те, що головком ЗСУ не справляється із завданнями, ще більше наелектризовують ситуацію. І все це відбувається на тлі непевного майбутнього з допомогою США та натиску Росії в районі Авдіївки та Куп’янська.

Чи розуміють у парламенті всю небезпеку повернення політичної боротьби, як відбувається комунікація нардепів з військовим керівництвом, як зміниться мобілізація, і де "план задуму" на 2024 рік? На ці та інші питання в інтерв’ю "Телеграфу" відповіла член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.

— Дописи Мар’яни Безуглої з приводу того, що військове керівництво не справляється з роботою і має піти, спричинили гучний скандал. Скажіть, в комітеті з питань нацбезпеки й оборони дійсно накопичились претензії до військового керівництва, чи це лише окрема думка Безуглої?

— Жодних консолідованих претензій до вищого військового командування в комітеті нема. Більше того, я здивована, коли Давид (Давид Арахамія — керівник фракції "Слуга народу" в парламенті. — Ред.) каже, що ми чекаємо якісь плани на наступний рік в комітеті.

По-перше, була б рада побачити і самого Давида на комітеті. По-друге, нам добре відомо, що не існує ніяких "планів війни", а є ряд документів для реалізації оборони та захисту територіальної цілісності. Один з основних таких документів — це План оборони, який затверджує РНБО.

— А як щодо комунікації з військовими керівниками? З головнокомандувачем ЗСУ. Взагалі як виглядає ця комунікація?

— У нас дуже цікава виходить історія в комітеті: так сталось, що жодного разу голові комітету (Олександру Завітневичу. — Ред.) так і не вдалося запросити ані головнокомандувача, ані начальника ГУР на комітет. Попри наші комітетські запрошення. Ось така дивина й іронія.

Дуже добре пригадую, як і начальник ГУР, попри нагадування, декілька разів відмовився приходити на комітет для пояснення постаті учасника переговорного процесу в березні 2022 року Кірєєва, ліквідованого СБУ. Прикро, що іноземні медіа писали тоді більше, аніж було публічної інформації в Україні.

Але, зрештою, я не представляю "Слугу народу", а відтак і не представляю більшість комітету — саме у них "булава" керівництва комітетом. Темп, стиль, напрями, політику комітету задають вони. У нас із вересня лежать 157 нерозглянутих законопроектів, де комітет нацбезпеки є профільним.

— "План задуму" на 2024 рік, про який пише Безугла, — це дійсно якийсь документ, який повинен подаватися на розгляд комітету, депутатів, чи це просто її вигадки?

— Ні. Не повинен подаватись. Такий комплекс документів та заходів повинен розглядатись на Ставці.

— В одному з інтерв’ю ви казали, що Офіс президента втручається у справи військового керівництва. Як саме це відбувається?

— Найбільш дестабілізуючою та кричущою подією була відставка командувача Сил спеціальних операцій (Віктора Хоренка звільнили 3 листопада. — Ред.) Це було вчинено за спиною головнокомандувача. Маю припущення, що і за спиною міністра оборони. Більше того, вважаю, що це була підстава президента зі сторони Романа Машовця — заступника Офісу президента за напрямком безпеки та оборони.

Досі нема жодних пояснень з чим було пов’язане таке рішення. Відповідно, у мене постає запитання: а яка роль заступника керівника Офісу президента в управлінні військами? Без підписів і відповідальності, звісно, дуже зручно. І підіграв він такою історією росіянам дуже влучно.

— Поговорімо про мобілізацію. На вашу думку, які основні проблеми зараз з мобілізацією в Україні?

— Перша проблема — комплектація за принципом кількості, а не якості. Не секрет, що маємо провал з мобілізації. Але це наслідок і розхолодження суспільства "перемогою вже завтра", і відбором та методами роботи ТЦК, і, звісно, ставленням до пересічного бійця в армії загалом.

Всіх без винятку обурює коли ТЦК, наприклад, заплющує очі на нічні клуби в Києві чи Одесі, але забирає до кінця чоловіків у районах і селах. Буває, що є сім'ї, де служать всі чоловіки.

Окремий виклик — вік. Ніколи чоловіки 50+, або навіть 45+ не покажуть фізичну результативність, як чоловіки 30-35+. І звісно, якість — командирам нереально важко приводити до тями або командувати бійцями, в яких наявні залежності, або які взагалі прийшли з хворобами, які не допускаються до служби.

Окрема тема — ТЦК перебувають в оперативному підпорядкуванні Сухопутних військ. Це означає пріоритетність забезпечення комплектації бригад Сухопутних військ і однобокість у підході до всіх проблем.

— То чому ж так відбувається: із сіл забирають, а нічні клуби не чіпають?

— Вважаю, що це абсолютно корупційний фактор. Візьмемо до прикладу Одесу. Людина, яка була сильним комбригом 14-ї бригади ЗСУ, стала очільником Одеського обласного ТЦК (мова про полковника Олександра Охріменка, який замінив на посаді Євгена Борисова, що втрапив у корупційний скандал. — Ред.) Працювати в Одеській області з міцною мережею не лише російської агентури, а й корупційними очільниками виклик ще той. Із попереднім начальником ТЦК були домовленості: від 8 тисяч доларів за людину в районах за відстрочку. Була організована схема кругової поруки районних ТЦК. Тепер уявіть, як складно зламати систему і зробити щось, що придатне до життя і може мати повагу.

Крім того, є фактор місця реєстрації, тож люди, які мешкають в селах, фактично перебувають за своїм місцем реєстрації. Людей у місті складніше знайти, вони часто в місті не прописані, або мешкають не там, де зареєстровані. І можливості тоді вручати таким чином повістки не було.

— Зараз озвучується ідея рекрутингу до ЗСУ. Розкажіть детальніше, що це за концепція, як це повинно працювати?

— Печерний спосіб викрадення людини з вулиці не є припустимим. Я би хотіла бачити, щоб кожен вид, рід сил мав право на рекрутинг людей для себе під свої бригади, під свої вільні посади. І коли люди приходять добровольцями, то чому не можна запропонувати бригаду і посаду, а відтак і військово-облікову спеціальність, яку можна здобути? Це ж по-людськи. Рекрутинг — це правильно, якщо ми маємо таке падіння моральної готовності українців.

— Але ж самі військові кажуть, що вакансії механіків, слюсарів це добре, але нам потрібні не слюсарі, а піхота…

— Має бути абсолютно виважений і грамотний підхід. Звісно, вже не прийдуть люди добровольцями масово, це буде маленька частина. Але та частина, яка прийде, вона б мала право обирати. А та частина, яка буде мобілізована за повісткою… Тоді вмикається фактор мобілізації і примусу.

Проте люди йдуть під толкового командира, під колектив. І комфорт в колективі важливий. Чому "Хартія" (13 бригада НГУ. — Ред.) чи 3-тя Штурмова бригада ЗСУ може рекрутувати людей? Тому що там є колектив, морально-психологічне забезпечення, патронатні служби працюють із сім'ями, командири ідеологічно заряджені, є розуміння цінності колективу. І люди туди тягнуться. Чому ці кейси можуть бути успішні, а в іншому підрозділі — тотальний провал? Може, пора задуматись про двосторонню відповідальність, командирську в тому числі.

Демобілізація під час військового стану. Наскільки це реально? Наскільки розумію, військові категорично проти цього.

— Генштаб, дійсно, проти, тому що в силах безпеки та оборони недостатня кількість людського ресурсу, а відтак і людського ресурсу в резерві. Військові проти будь-якої демобілізації, окрім окремих категорій людей. Навіть проти демобілізації строковиків, хоча є політичне рішення президента їх демобілізувати і дати можливість видихнути.

— Та все ж, встановити законодавчо право на демобілізацію після відповідної кількості місяців служби, це питання розглядається?

— Це чесно стосовно тих, хто служить з 24 лютого 2022 року і хто до 24 лютого служив. Так повинно бути, бо відпусткою ситий не будеш. І є ж ще додатковий мобілізаційний ресурс, який просто ховається або чекає. У людини ж не бездонний психологічний ресурс, і стояти 20 місяців на передку і чекати на вдачу, що ти просто виживеш до кінця воєнного стану… Це несправедливо з боку держави.

Мова йде про 36 місяців служби і право на демобілізацію чи, наприклад, до 24 місяців, але з них мають бути обов'язкові місяці для бойових розпоряджень. Тобто людина відслужила чесно і має право на звільнення. Але це на рівні дискусії парламенту і ми ще чекаємо Міністерство оборони і Генеральний штаб до дискусії в такому форматі. Вони мають розуміти, як це вплине на кількість тих, хто зможе піти з армії. Залежно від цього і буде прийматися рішення.

— Що з ідеєю з броні, відстрочки для викладачів професійних технічних закладів освіти? Це буде?

— Це не обговорювали на комітеті. Знаю, що це нагальна проблема освітян, але нема рішення.

— Ви входите до міжпарламентської ради Україна-НАТО. Чи варто на саміті Альянсу 2024 року у Вашингтоні Україні чекати прориву?

— Вашингтон просто зобов'язаний бути знаковим для України. Часу тягти жуйку обіцянок Києву вже нема. Тим паче, що ми говоримо не про членство України завтра або одразу після Вашингтонського саміту. А мова лише про запрошення України! Запрошення не означає вступ, запрошення означає переговори. Це для українського суспільства важливо.

Ми ставимо питання: НАТО, ви нарешті прийняли рішення, що ми не будемо буферною зоною, щитом між вами і м*скалями? Так, українці борються, але ж у нас не бездонний людський ресурс. НАТО вже не має права на крок назад. Інакше це буде зрадою самих себе, а про цінності "відчинених дверей", демократії, поваги до суверенітету, вони не матимуть права говорити. Це не матиме сенсу.

— Що може бути у Вашингтоні у кращому разі? Запрошення?

— Я думаю, що максимум, що вони вижмуть, це буде слово "запрошення" чи формулювання "ми чекаємо Україну в Альянсі". А далі все відбудеться тільки нашими руками: реформами, нашими змінами. Вони хочуть бачити трансформовану Україну не лише на полі бою і в результаті війни, а Україну, на яку можна покластися, яка є надійним партнером з верховенством права.

Все лежить у політичній площині і передусім залежить від США. Проте це не означає, що нам не потрібно робити домашню роботу, вона життєво необхідна нашій державі.

— Членство в обмін на території. Такі думки наші партнери озвучують?

— Я дуже багато отримувала таких питань від іноземних колег. Але у мене було зворотне запитання: як ви уявляєте, правий берег Херсона увійде в НАТО, а лівий — ні? Ніхто не піде без лівого берега, Луганська, Донецька, Криму, хоч би в якому статусі вони тимчасово залишилися на мапі.

— Від України в США була направлена делегація для налагодження зв’язків з республіканцями. Це матиме успіх?

— Україна може виправити своє становище в республіканському секторі, якщо ми повністю переглянемо спосіб роботи з Конгресом і Сенатом наступного року. Це має бути не раз на рік приїзд колег у Штати, а системна робота чи ледь не щомісячна робота з їхніми округами, виборцями. Річ, яку не приймають ні США ні європейці, це спілкування лише з однією фракцією. Тому що це культура і поведінка, яка є прийнятною для них, але, чомусь, не завжди є зрозумілою для нас.

— Недавно у Bild вийшов матеріал, в якому висловили думку, що ніхто не змушує Київ до перемовин. Натомість Україні скоротять обсяги допомоги, і ми самі будемо змушені піти на переговори. Такий сумний сценарій може мати щось спільне з реальністю?

— Сумний сценарій у тому, що нашим партнерам (не друзям України, а саме партнерам) потрібно доводити від півроку до року необхідність постачання того чи іншого озброєння. Ми це пам'ятаємо з першого дня, коли просили закрити нам небо. Тему F-16 досі мусолять попри те, що навчання йде. Танки Leopard — ця кампанія тривала 8-9 місяців.

Мені здається, що дві основні проблеми: по-перше, виснаження їхніх можливостей постачання боєприпасів; по-друге, будемо відверті, частина країн втомилися від цієї війни і хочуть повернутися до якихось прийнятних торгових відносин із Росією.

Нерозуміння виграшу на полі бою військовим шляхом штовхає наших партнерів до думки, що росіяни закріпилися, отримали сильний військовий союз з Іраном, Китаєм, Північною Кореєю і це дає свої плоди. А спільна відповідь на ці плоди стає все менш ефективною. Тому затримка в постачанні озброєння може змушувати Україну робити відчайдушні кроки.

— Тобто йти на перемовини?

— Ні, просто змушені шукати інші варіанти своєї поведінки. Морально не готова коментувати жодні переговори.

— Законопроект 8371 про заборону російської церкви в Україні. В першому читанні він був прийнятий. Що далі? Коли очікується друге читання?

— Туди внесено більше тисячі правок. Ніхто навіть не каже про те, що його винесуть в зал. І нешановні мої колеги попідписували звернення на Венеційську комісію, фактично блокуючи і відтерміновуючи законопроект. Депутати мовчать, вони не готові до цієї бійні.

— А як взагалі так сталося, що депутати, які самі ж голосували за законопроект, раптом звернулися до Венеційської комісії?

— Лоббі РПЦ дуже сильне у Верховній Раді. Наприклад, Артем Культенко, мажоритарник з Одеси Дмитрук до крайнього моменту голосування в Раді намовляли Давида [Арахамію], спікера і віце-спікера не ставити на голосування в парламенті законопроект. Це представники радикального "упоротого" крила РПЦ. Все трималось на волосині. А тепер розкол хитають далі. Тільки РПЦ сьогодні вже не може ніяк приховати своє пряме відношення до Москви. Їхній поїзд на Соловки нарешті має поїхати з України.

Теги за темою
войнаНАТОУПЦ МП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Окупанти обстріляли зупинку транспорту на Херсонщині, є загиблі та поранені
TSN
2024-11-30T12:36:43Z
Зима почнеться з туманів і морозів: якою буде погода 1 грудня
24tv
2024-11-30T12:33:57Z
Зима почнеться з антициклону Clemens: прогноз погоди на 1 грудня
TSN
2024-11-30T12:33:27Z
На Україну насуваються нові заморозки 1 грудня, частину країни накриє туман
Комсомольская правда
2024-11-30T12:28:54Z
Окупанти обстріляли Херсон та передмістя: є жертви, поранені та руйнування об'єктів енергетики
24tv
2024-11-30T12:18:58Z
Якою буде погода в перші дні зими в Україні
24tv
2024-11-30T12:09:53Z
У більшості областей України в неділю прогнозують туман, без опадів
УкраинФорм
2024-11-30T12:06:27Z
У Харкові засудили навідника ракет рф на оборонні заводи міста
InternetUA
2024-11-30T12:03:14Z
РФ завдала ударів по одному з міст Донецької області: є загибла та поранені
ZN UA
2024-11-30T11:57:58Z
Прем'єр Грузії після розгону протесту заговорив про неможливість "сценарію Майдану"
Европейская правда
2024-11-30T12:37:11Z
Чому Путін лякає "Орешніком": Клімкін пояснив геополітичну логіку кремлівського диктатора
TSN
2024-11-30T12:33:27Z
Членство в НАТО може зупинити гарячу фазу війни: Зеленський видав заяву про вступ
GlavRed
2024-11-30T12:33:21Z
Зеленский щодо Путіна та його ідей знищити Україну
360ua.news
2024-11-30T12:33:10Z
«Орєшнік» заправляють мікстурой «бояришник»?
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T12:27:57Z
Підтримка Зеленського впала: у The Times пояснили, що підірвало рейтинг президента
TSN
2024-11-30T12:27:16Z
Зеленський: Партнери укомплектували зброєю дві з половиною бригади, потрібно - десять
УкраинФорм
2024-11-30T12:24:19Z
Удар за ударом: що війна в Сирії змінить для Путіна
24tv
2024-11-30T12:12:41Z
У Латвії засудили до в'язниці тіктокера, який прославляв Росію і війну
Европейская правда
2024-11-30T12:06:48Z
Як уникнути втрати м'язової маси з віком: ось 5 способів
24tv
2024-11-30T12:18:08Z
Японська компанія передасть Україні роботизовані костюми для реабілітації важкотравмованих
УкраинФорм
2024-11-30T10:06:07Z
Міцний та еластичний. Вчені створили новий матеріал, який переверне уявлення про полімери
InternetUA
2024-11-30T09:01:45Z
Магнітні бурі у грудні: буде багато сильних і ретроградний Меркурій на додачу
Комсомольская правда
2024-11-30T08:05:15Z
Міноборони: Чоловіків від 17 до 25 років будуть брати на військовий облік без медкомісії
Петр и Мазепа
2024-11-30T07:36:36Z
Чому жінки й чоловіки по-різному відчувають біль
24tv
2024-11-30T07:27:18Z
Вживання авокадо щодня може збільшити ваше життя на роки
Portaltele
2024-11-30T06:19:58Z
Гороскоп на завтра 1 грудня: Тельцям - щасливий день, Рибам - удача у кар'єрі
GlavRed
2024-11-30T04:27:21Z
Українські медики провели військовому унікальну операцію на обличчі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T03:00:56Z
У Баку проходять Дні українського кіно
УкраинФорм
2024-11-30T12:24:25Z
Рецензія на фільм «Єретик» / Heretic
ITC
2024-11-30T12:06:35Z
Так виглядає позамежна розкіш: 5 найнеймовірніших коштовностей шейхі Мози
Фокус
2024-11-30T12:00:59Z
Оля Полякова зізналася, що не віддала дочку до психлікарні: "Сказала, купити їй чоловічі плавки"
Знай
2024-11-30T11:51:40Z
Після мобілізації музикантів у Вараші: Оля Цибульська висловилася про свою концертну діяльність
24tv
2024-11-30T11:48:47Z
Лунін разом з дружиною відвідав презентацію Louis Vuitton : фото розкішної пари
24tv
2024-11-30T11:18:35Z
Доньки Брюса Вілліса замилували рідкісними фото з тяжкохворим батьком
24tv
2024-11-30T11:03:28Z
Український стенд представлять на благодійному ярмарку у Празі
УкраинФорм
2024-11-30T09:45:55Z
У мережі обговорюють Ліндсі Лохан, яка змінилася до невпізнання
GlavRed
2024-11-30T09:27:34Z
Чи зміниться мінімальна та максимальна пенсія у 2025 році
24tv
2024-11-30T12:33:58Z
У старості платитимуть копійки: як не втратити частину пенсії
Знай
2024-11-30T12:30:42Z
Фермери США попередили, що масова депортація нелегалів підніме ціни на продукти
AgroPortal
2024-11-30T12:30:23Z
Страшилка чи неминуча реальність: чи встановлюватиме автогаз нові цінові рекорди
Знай
2024-11-30T12:12:38Z
Деякі області зіштовхнулись з більш частими відключеннями світла: українцям розкрили, де ситуація найбільш складна
Политека
2024-11-30T12:03:23Z
Через блокаду польського кордону ягідникам довелось змінити експортний маршрут
AgroNews
2024-11-30T12:01:03Z
Укрпромінвест переробив більше 1 млн т цукрових буряків
AgroPortal
2024-11-30T11:30:43Z
В Україні через війну закрились 1200 агропідприємств
AgroNews
2024-11-30T11:30:26Z
Стало відомо, яка вартість переоформлення земельного паю у листопаді 2024 р
AgroNews
2024-11-30T11:03:12Z
США схвалили продаж Тайваню запасних частин до F-16 та обладнання на $385 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-30T12:30:25Z
Армія Росії не зможе утримувати свої позиції: військовий експерт розповів про зброю, яка стане вирішальною на полі бою
Политека
2024-11-30T12:30:12Z
«Буки», «Солнцепьоки» та «Зоопарк»: Міноборони перелічило уражені у листопаді зразки військової техніки РФ
УкраинФорм
2024-11-30T12:24:55Z
Скандал у спецшколі на Тернопільщині: директорку відсторонили від роботи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T12:18:12Z
Відстрочки від мобілізації: кому та коли їх скасують
24tv
2024-11-30T12:09:05Z
Зеленський розповів, скільки ракет знищили пілоти F-16 під час нещодавнього удару Росії
24tv
2024-11-30T12:06:30Z
Жінка лишила пса самого вдома: їй досі важко повірити, чим він там займався
Фокус
2024-11-30T12:00:56Z
Рої "Шахедів" проти України: нова страшилка Росії чи реальна воєнна загроза
Фокус
2024-11-30T12:00:12Z
Захід замість 10 бригад оснастив лише 2,5 – Зеленський
iPress
2024-11-30T11:57:45Z
Як убезпечити себе від телефонного шахрайства
InternetUA
2024-11-30T12:33:50Z
На Вінниччині четверту добу шукають 15-річну дівчинку. ВІДЕО
Новости Украины
2024-11-30T12:09:22Z
На Закарпатті внаслідок вибуху гранати загинуло троє людей: чеку висмикнула 29-річна жінка
TSN
2024-11-30T11:48:37Z
Поліцейські затримали одесита, який скоїв розбійний напад на працівницю крамниці
Украина Криминальная
2024-11-30T11:43:58Z
У Косові невідомі підірвали канал, який постачає воду на головні електростанції
УкраинФорм
2024-11-30T11:39:28Z
Ворог скинув з дрона вибухівку у Дніпровському районі Херсона - поранений чоловік
УкраинФорм
2024-11-30T11:21:56Z
До 15 років за ґратами загрожує українцям, які створювали та поширювали дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-30T10:48:19Z
У передмісті Херсона внаслідок атаки дрона постраждала жінка
УкраинФорм
2024-11-30T10:39:01Z
Прикордонники затримали «марафонців» з Київщини, які бігли у бік Румунії
VGorode
2024-11-30T09:57:39Z
Микитишин зіграє з перших хвилин проти Полісся
Football.ua
2024-11-30T12:36:22Z
"Все ще у чудовій формі": відомий промоутер оцінив можливе повернення на ринг Володимира Кличка
24tv
2024-11-30T12:33:47Z
Підсанкційний російський олігарх Усманов очолив Міжнародну федерацію фехтування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T12:24:06Z
Бенфіка цікавиться Артуром Мело
Football.ua
2024-11-30T12:15:35Z
Збірна України з футболу в очікуванні жеребкування групового етапу відбіру ЧС-2026
УкраинФорм
2024-11-30T12:06:08Z
В Італії невідомі розбили автомобіль Марти Костюк, яка приїхала на концерт Kaleo
Комсомольская правда
2024-11-30T11:54:21Z
Манчестер Сіті визначився з кандидатурами на заміну травмованому Родрі — The Telegraph
Football.ua
2024-11-30T11:51:02Z
Пятенко: Не думаю, що можна дорікати команді. Дівчата виклалися повністю
Football.ua
2024-11-30T11:47:17Z
Кривенцов залишив посаду головного тренера ФК «Буковина»
УкраинФорм
2024-11-30T11:18:48Z
Речі, які варто прибрати з кухні, щоб підготуватися до свята
24tv
2024-11-30T12:18:46Z
Вхід – безкоштовний: коли відкриється одна з найатмосферніших ковзанок Варшави
24tv
2024-11-30T11:27:10Z
Всього лише 30 секунд – і кислі мандарини перетворяться на солодкі: перевірений лайфхак
24tv
2024-11-30T10:57:25Z
Навіщо вішати прищіпку на душ: несподіваний лайфхак, про який знають не всі
24tv
2024-11-30T10:51:01Z
Експерти рекомендують: 11 найстильніших ідей дизайну душової кабіни
24tv
2024-11-30T10:27:04Z
Терен прокоментував поцілунки з дівчатами на "Холостяку": "Це важлива частина знайомства"
24tv
2024-11-30T10:18:52Z
Пляцок мрії: рецепт, що поєднує соковиті вишні, маковий крем і хрусткі горіхи
24tv
2024-11-30T08:21:20Z
Зробила себе сама: 39-річна мільйонерка назвала 3 звички, які ведуть до багатства
Фокус
2024-11-30T08:00:56Z
Уже відомо, які знаки зодіаку знайдуть свою другу половинку у 2025 році
24tv
2024-11-30T07:06:17Z
Дослідники показали, як глибоководні водорості процвітають на тлі глобального потепління
Portaltele
2024-11-30T12:20:31Z
Експерт розкрив секрети складання надійного пароля для максимального захисту даних
InternetUA
2024-11-30T12:03:57Z
Запаси прісної води швидко скорочуються по всій планеті
24tv
2024-11-30T12:03:53Z
Експерти протестували сотні смартфонів Android і визначили топ-5 найкращих
InternetUA
2024-11-30T12:01:03Z
Треба знайти краба за 5 секунд: загадка, яку майже нереально розгадати
GlavRed
2024-11-30T11:27:45Z
У STALKER 2: Heart of Chornobyl знайшли цікаву великодку на легендарний момент з Call of Duty
24tv
2024-11-30T11:06:12Z
Для генерації енергії в морі: представлено незвичайну систему із сонячних панелей
InternetUA
2024-11-30T10:34:42Z
Вчені намагаються розгадати таємницю загадкових звуків із басейну Південного Фіджі
Portaltele
2024-11-30T10:22:21Z
"Нарнія для шкарпеток": дівчина показала приховану нішу в пралці
24tv
2024-11-30T10:03:47Z
Нереставрований раритет: виявлено 50-річний Buick з мінімальним пробігом
AutoCentre
2024-11-30T08:01:16Z
Нова схема шахрайства з QR-кодами загрожує автомобілістам
Хвиля
2024-11-30T07:15:54Z
Білий ромб на блакитному тлі: водіїв попередили про появу нового знаку на дорогах
Хвиля
2024-11-30T05:45:11Z
Топ-5 найлегших авто у світі: гараж для них можна облаштувати і на балконі
Знай
2024-11-29T21:51:54Z
Покладіть це під килимок, щоб більше ніколи не мерзнути за кермом
24tv
2024-11-29T21:24:38Z
Як перевірити якість роботи після заміни стартера на СТО?
AutoCentre
2024-11-29T19:04:55Z
Постачання шкільних автобусів ЗАЗ продовжується
AutoCentre
2024-11-29T18:03:01Z
Denza показала інтер’єр свого флагманського кросовера
AutoCentre
2024-11-29T18:01:55Z
Точність збиття "Шахедів" підвищиться завдяки спеціальному причепу для пікапів
InternetUA
2024-11-29T18:01:15Z