Про це Олесь Доній повідомив у себе на Facebook.
«Нагородили за керівництво «Студентською революцією на граніті». Вдвічі приємно, що організатори не забули про Марека Іващишина, і нагорода була присуджена і йому, вже посмертно. Це важливо, що не забули Марека, і в своїй промові (а я присвятив промову поєднанню Солідарності і Боротьби) я якраз і відзначив, що «Студентська революція на граніті» якраз і стала успішною лише завдяки нашій внутрішній солідарності, а передусім між Українською Студентською Спілкою м. Києва і Студентським Братством м. Львова», - розповідає Олесь Доній.
Як він пояснює, наявність солідарності – це те, завдяки чому українці перемагали, а її відсутність – це те, через що вони зазнавали поразок у своїй боротьбі. І коли ми маємо повномасштабну війну із фашистською росією, підкреслив експерт, важливо не втратити цю нашу внутрішню солідарність.
«Це своєрідний прояв солідарності з країною, що саме зараз дає відсіч російській фашистський агресії. Це поєднання історії з сучасністю. Тому абсолютно органічними були нагородження Вахтанг Кіпіані, який, окрім участі в «Студентській революції на граніті», створив потужний, впливовий і надзвичайно важливий ресурс «Історична правда», а також нагородження (на жаль посмертно) одного з активістів з тоді ще «Німецької Демократичної Республіки», у якій він був закатований в тюрмі. От воно - поєднання Солідарності і Боротьби», - пояснює Олесь Доній.
Також він зазначив, що нагороди вручали безпосередні учасники легендарної «Солідарності» 1980 року, зокрема Богдан Борусевич. Принагідно ідеолог нагадує, що Борусевич - знаний політик сучасності, який двічі був маршалом сейму, він боровся у часи комуністичної влади, це справжній геній конспірації, якого ловили близько 5 років. Отож, підсумовує він, боролася і Польща, і Україна, але боротьба все ще триває.
Також Politeka писала про те, що Решмеділова розповіла про нові винаходи російсько-української війни.