Як повідомляє кореспондент Укрінформу, фотовиставка представлена у Центрі допомоги врятованим за адресою вулиця Райдужна, 6.
«У Центрах допомоги врятованим внутрішньо переміщені українці отримують безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку, але не менш важливою для них є підтримка від усіх, хто їх оточує. У фотопроєкті “(Не)помітні історії” ми показали речі дев'ятьох героїв крізь туман, щоб нагадати суспільству, що за цифрами статистики стоять життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім», — сказала представниця UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Діана Массімо.
На світлинах, представлених на виставці, можна побачити найцінніші речі, які герої проєкту змогли забрати з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську; книга з маріупольської бібліотеки; синьо-жовта стрічка, з якою людина пройшла полон у Херсоні; прикраси, які російські військові намагалися зірвати з дівчат на блокпосту; єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією; записка від подруги, яка залишилася на не підконтрольних уряду України територіях тощо.
«Це спочатку гордість за себе, потім це відчуття, що ти потрібен. Людині дуже важливо розуміти, що ти не один, що ти комусь потрібен і можеш допомагати. І потім так сталося, що мені запропонували працювати в Центрі допомоги врятованим. Я жодної секунди не вагалася і відразу погодилась», — розповіла про свій досвід участі у проєкті кейс-менеджерка ЦДВ Олена Зубко.
На відкриття фотовиставки прийшли декілька десятків людей.
Виставка триватиме в десяти різних містах України – у Чернівцях, Полтаві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Кропивницькому, Мукачеві, Києві, Запоріжжі, Львові.
Як повідомлялося, у Миколаєві відкрилася благодійна виставка-продажа фоторобіт миколаївського десантника, військовослужбовця 79 ОДШБ Михайла Митрохіна "Carpe diem" (Лови момент).