MY.UAНовини
"У театрі Донецька, що кишів окупантами, кричали "Слава Україні!" Акторка Олена Хохлаткіна про втечу з окупації та зйомки з росіянами
"У театрі Донецька, що кишів окупантами, кричали "Слава Україні!" Акторка Олена Хохлаткіна про втечу з окупації та зйомки з росіянами

"У театрі Донецька, що кишів окупантами, кричали "Слава Україні!" Акторка Олена Хохлаткіна про втечу з окупації та зйомки з росіянами

Олена Хохлаткіна була провідною актрисою Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру, але мусила через окупацію виїхати з чоловіком, зіркою серіалу "Спіймати Кайдаша" Віктором Ждановим, та сином з міста. Нині працює та живе в Києві – грає головні ролі у столичному театрі ім. Франка.

В інтерв’ю ОBOZ.UA акторка Олена Хохлаткіна, яка багато знімається в кіно ("Памфір", "Я працюю на кладовищі", "Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке", "Сага", "Кріпосна"), розповіла, від яких ролей відмовляється під час війни. Також вона зізналася, як ставиться до того, що, залишивши в Донецьку квартиру, досі не має житла в Києві.

– Олено, мушу зізнатися: я, як і багато інших українців, які люблять театр, не можу вже який місяць купити квитки на вашу виставу "Конотопська відьма". Їх розмітають за годину після появи в продажу. Чому такий ажіотаж?

– Я думаю, що багато чого для піару цієї постановки зробили самі глядачі. Але треба сказати, що це дійсно прекрасна вистава – вона дуже стильна, з новим духом, там багато містики. Це те, в чому ми в час війни теж шукаємо допомоги: сподіваємося на силу предків, молимося, просимо про допомогу. Це про єднання людей, землі та духів. Я пам’ятаю навіть своє дитинство – було дуже шанобливе ставлення до сил природи. "Конотопська відьма" саме про це: стихії, прадавню допомогу та віру.

– У контексті містики, про яку розповідаєте, скажіть, що для вас значить ритуал, який робите перед виставою: лежите на сцені.

– Це мені дає силу та енергію. Уявіть, скільки на цю сцену виходило прекрасних акторів. Вислів, що театр – храм, це ж дуже недарма. Для мене це сакральне місце, до якого ставлюся з великою повагою. Говорю зараз ніби високі слова, але я в них вірю, мені це близько.

– Ви у війні з 2014 року, коли виїхали з окупованого Донецьку. В одному з інтерв’ю розповідали, що вам знадобилося кілька років, щоб себе заново знайти…

– Чесно кажучи, я ще досі і не знайшла.

– А що ви порадите людям, які вимушено втратили житло та своє минуле, як ви?

– Мене з 2014 року почало дуже дратувати слово "тримайтеся". Воно нікому нічого не дає. Нікому. Єдине, що допоможе, – це люди, які не просто підтримують словами, а якимись справами – навіть простими. Я пам’ятаю, коли ми їхали з Донецька, заїжджали переночувати чи просто побачитися до знайомих. І кожен ділився тим, чим міг. Це було так зворушливо – ми не просили нічого. В нас було що їсти, але ті 200 гривень, які поклали в кишеню тихенько, ніколи не забуду – це такий знак єднання та підтримки. Дякую долі, що мені зустрічаються такі люди.

– Як ви згадуєте останні дні в Донецьку, коли вимкнули українське телебачення і почали транслювати російські канали?

– На щастя, зараз дуже спокійно, а тоді… Було страшно. Знаєте, моє життя до 2014 року було комфортним, спокійним та розпланованим. Я була впевнена, що в майбутньому все буде так само. Родина, робота в театрі, квартира і шматочок землі, на якому вирощувала городину і дуже пишалася урожаєм. А потім все це довелося залишити. Це можна порівняти з дорослим деревом, яке вирвали з корінням. І чи прийметься воно на новому місці – невідомо.

Відсутність дому – це величезна втрата, бо це місце сили, де береш енергію. Так само шматочок тієї землі. І, який неймовірний біль відчуваєш, втративши це, ніхто по-справжньому, крім тебе, не зрозуміє. Хіба що письменники чи філософи – які мислять образами. Також зрозуміють ті, хто сам таке пережив.

Я дуже пам’ятаю одну історію з того часу. Коли вже захопили адміністрацію – це був березень, у нас у театрі вистава "Сліпий" за поемою Шевченка. Після прем’єри, коли ми вийшли на поклони, люди почали вставати, аплодували і кричали "Слава Україні!". І це попри те, що за триста метрів від театру в адміністрації все вже кишіло рашистською чумою.

– Яка доля вашого театру?

– Виїхали майже всі з тих, кого запрошували працювати з інших театрів. Коли директор Марк Бровун формував трупу, запросив багато акторів з різних регіонів – з Івано-Франківська, Львова, Чернігова, ми переїхали з Херсона. Всі там зібралися десь у 2000 році. З Харкова були актори, з Дніпра. Скажу так: на рішення, виїжджати чи ні, впливало не тільки те, з якого ти регіону, людей могли тримати якісь обставини: родина, хвороба батьків, яких не перевезти з собою. Я не можу їх засуджувати. І знаю, що в їхніх головах немає "Слава Росії" і не було ніколи. Хоча достатньо працювало в театрі і тих, навіть серед молоді, хто ходив у футболках типу "люблю СССР". Це нас у той час дуже смішило, а хто знав, що потім будемо плакати.

– У вас у Донецьку залишилася квартира – вам відомо, що з нею?

– Звичайно, все знаю. Квартира є, але думками я з нею майже попрощалася. У т.з. ДНР ухвалили нові закони, і тепер житло власників, які виїхали, мають право вилучати на користь "республіки". І заселяти туди інших господарів. Поки квартира стоїть, туди ходить людина, з якою дружу багато років, оплачує комунальні. Та людина теж довго трималася: не отримувала ні паспорта, ні інших документів. Шляхом якихось обманів або вигадок – відкрито відмовлятися не можна, бо зразу запідозрять. Вона відстрочувала, скільки могла.

Дуже сумую за фотографіями – нашими з чоловіком, альбомами дітей – буду за них боротися. А все інше – в мене вже є. За десять років, які не мешкаю там, купила собі нові книги та інші речі. Була в моїй квартирі копія картини-ікони "Тайна вечеря" Леонардо да Вінчі, яку мені подарували – дуже подобалася. Коли їхала, хотіла забрати, а потім підійшла і попросила її оберігати дім. І чекати нас.

У Києві ми всі ці роки винаймаємо житло, коштів, щоб придбати своє, не мали і не маємо. Ми вже двічі змінювали і квартири, і райони. Емоційно вони теж теплі, затишні – я все роблю для цього. Подали документ в Міністерство соцполітики, стали в чергу як внутрішньо переміщені особи. І вже на той час черга була дуже велика.

– До повномасштабного вторгнення ви забрали до себе маму з Херсонської області, яка завдяки цьому не потрапила в окупацію. А коли міста звільнили, повернулася додому?

– Вона зі мною. Дуже хоче додому, але це неможливо. Тому я зараз дуже активно, наскільки, звичайно, дозволять фінанси, підшукую їй будиночок. Може, в районі ста кілометрів від Києва, щоб могла приїжджати. Їй дуже потрібен свій простір, бачу, що сковано почувається. Ну що казати: десятиліттями жила сама. Звикла, що до неї приїжджають у гості, а не живуть з нею. Дуже мені болить і своя біда, і біди інших. Багато знайомих з Херсона втратили життя на фронті і під обстрілами – земляки з Білозерки. З житла – дуже багато розбитого на правому березі.

– Під час окупації за вашими дописами у Facebook багато хто з журналістів стежив за долею херсонського театру, в якому ви теж свого часу працювали і непросто переживали його долю. Чи знаєте ви, як склалося життя Валерія Шелудька, який пішов на змову з окупантами та погодився очолити театр?

– Це персонаж дуже смішний у своєму прагненні бути великим. Невеликого зросту чоловік, який мріяв стати дуже помітним. Заради цього свого часу зробив собі щось на кшталт голлівудської усмішки і від цього став ще більш кумедним. Коли я працювала в театрі, він був монтувальником сцени. І маю сказати, в нас були непогані стосунки. У нас з усіма були гарні взаємини – театр невеликий, ми ставалися одне до одного як родина. Все про кожного знали, допомагали, якщо потрібно.

Мені одна з колег часто скидає відео того, чим він та компанія кількох акторів, які втекли з ним, займаються зараз. Вони виїхали на лівий берег разом з окупантами. А як інакше? Він би зараз вже був у в’язниці. А що він скаже: що й примусили зрадити? Це виправдати дуже складно буде. Вони переїхали: разом з ним частина акторського складу, працівники цехів. Зараз базуються чи в Генічеську, чи Скадовську. Називають себе Херсонським драматичним театром. Працюють у якомусь клубі, їздять окупованими селищами, дають концерти. Там три з половиною каліки в трупі і головний актор – цей Шелудько. Така собі агітбригада. Серед них – народна артистка України і ще один актор, був провідним у нашому театрі, треба сказати – міцний актор, характерний, а от людиною, як бачимо, виявився не дуже. А тепер це комік-група. І директор з голлівудською усмішкою. І сміх і гріх. Я уявляю, що вони відчувають: жили добре, мали все – житло, зарплатню, ролі, шанувальників. Їх любили в Херсоні, а зараз такі собі фріки.

Херсонський музично-драматичний театр ім. Куліша працює лише в укритті, бо вийти на сцену немає можливості. Прильоти там кожну годину. Там є проєкти, моновистави – актори з ними їздять Україною. Одна з вистав "Буде тобі, враже, так, як відьма скаже" присвячена останнім подіям у країні. В основі сюжету історія жінки, що пережила окупацію Херсона та зустріла звільнення міста. Вона втратила все майно після підриву Каховської ГЕС, однак не зламалася.

– Як ви ставитеся до російського актора Сергія Гармаша, який народився та виріс у Херсоні, але підтримав путінську агресію і навіть приїздив, як писали пропагандисти, "відновлювати" херсонський театр?

– Ніяк не ставлюся, бо він для мене ще до війни був таким собі артистом. Моя подруга, яка жила в Херсоні, знала добре його батьків і його – от вона більше про нього може розповісти. Я не знаю, що він там збирався відновлювати, маю інформацію, що він просто привозив якусь гуманітарну допомогу, а пропагандистські ЗМІ вже додумали все інше, щоб підняти значущість події.

– Як ви пережили перші непрості місяці з початком вторгнення?

– До 24 лютого минулого року в мене було заплановано кілька проєктів, звісно, всі зруйнувалися: щось перенеслося, щось скасувалося. Десь пів року було затишшя, театр не працював. Потім ми обережно почали виходити на репетиції. Зі зйомками складніше, бо дуже змінилося моє ставлення до всього того, що тепер вважаю не таким важливим, як раніше. Раніше в мене було багато планів та бажань, а зараз усього кілька мрій. Основна – ви знаєте. Ще одна стосується моєї родини. А все інше – як Бог дасть.

Рік тому, коли відновилися зйомки, я відмовилася від ролі матері російського солдата, потім була ще одна пропозиція схожа. Якби мені запропонували зіграти українську матір, я би погодилася навіть безкоштовно. Та й гонорари зараз на все невеликі, зрізані. Але я не проходила по кастингу на якісь роботи, які подобалися, від "мила" зовсім відмовилася. Знялася в міжнародному проєкті – художньому фільмі "Кімната Мар’яни", який робився в Будапешті. Паралельно стартує щось з того, що ми знімали до війни, приміром, у кінотеатрах почався показ фільму "Пограбування по-українськи", де зіграла маму головного героя.

– Зараз вам багато пропонують ролей?

– Пропонують. Якщо раніше грала майже все, бо був дуже цікавий сам процес народження себе, як кіноартиста. Все хотіла спробувати. Ну і гроші були потрібні – чесно завжди зізнаюся. Я знімалася і з тими російськими акторами. Спілкувалася з ними як рівний з рівним, а інколи навіть посміювалася. Могла голосно сказати: "Що вона грає? Не розумію, як реагувати". Ну що поробиш: я така. І зараз, згадуючи ті моменти, мені не соромно.

І дуже поважаю себе за те, що ніколи не виділяла російських акторів в особливу касту. І вимагала на майданчику, інколи навіть революційними методами, такого самого ставлення до себе, як до них. Могла навіть сказати, що піду зі зйомок, якщо буде інакше – були такі випадки. Приміром, приїхала на майданчик зранку, мене зустріли, поставили стільчик біля гримвагену, мовляв, почекайте своєї сцени тут. Справедливості заради треба сказати, що в мене був епізод, не повноцінна роль. Я не влаштовую ніколи скандали, але тут поводилась так, що через п’ять хвилин очікувала в акторському вагончику, а не на стільчику на природі.

– Український глядач вас полюбив за одну з головних ролей у фільму "Памфір". В одному з інтерв’ю ви розповідали, що потрапили в цю картину дивом. Чому?

– Дивом, тому що режисер мене побачив на кастингу зовсім іншого проєкту – фільму "Погані дороги". Він там був оператором. І після цього, майже через рік, запросив на кастинг. Були дуже довгі проби – одна зустріч, потім інша, згодом робота з діалектом. Дуже багато ставилось різних запитань. Приміром, чи вмію я співати. Бо, якщо вмію, то буде легше засвоїти діалект на слух. І в результаті я опинилася в "Памфірі".

У нас була експедиція в Карпати – це вперше в моєму житті. І, можливо, вперше за часи незалежності України, коли актори виїжджали на локацію, де проходитимуть зйомки, задовго до основної роботи. Я жила в родині, в мене була можливість порати їхнє господарство, допомагати робити сир пані Марії. Була залучена в процес життя цієї родини. Навіть доїла їхню корову, чого ніколи в житті не робила.

– Як ви ставитеся до нагород? Одна голлівудська акторка розповідала, що "Оскаром" підпирає двері, а у вас дві "Київські пекторалі" найвищі театральні нагороди.

– Ось вони ось переді мною стоять на поличці. Зараз переведу їх в грошовий еквівалент: одна – це  заміна вікон в будинку мами, інша – теж якісь важливі речі для сім’ї, вже не пам’ятаю. Але дуже вдячна за цю нагороду і була приємно здивована, коли дізналася, що так підтримали донецьку акторку, яка приїхала до Києва, і вже через рік отримала Пектораль. Пам’ятаю свою промову на нагородженні. Я хотіла поміняти всі свої нагороди та звання на мир в Україні. А тепер дуже чекаю "Золоту дзигу". На фейсбуці було повідомлення, що мене нагородили за роль матері у "Памфірі". Але статуетку поки не бачила, а дуже хочу.

– Спільні фільми з чоловіком Віктором Ждановим – запрошують, бо гарний сімейний тандем?

– Думаю, тому, що ми хороші артисти. Мене запитали, здається, після того, як на екрани вийшла картина "Сага": "Як вам на рахунок того, що тут доводиться грати з Віктором Ждановим?" Кажу: "Нормально". І його запитували, переповідав мені. У нас було багато спільних кастингів, але десь я не проходила, десь він. Зараз самопроби разом пишемо. Читаємо репліки за партнерів і знімаємо одне одного на телефони.

– Розкажіть про вашу дочку Оксану, яка теж стала акторкою.

– Для мене як мами вона найкраща, як для колеги вона з акторів – розумних, стильних, дуже тонких, чуттєвих. Звичайно, у нас є такі актори – вона не одна. Взагалі це наша особливість, ми чуттєва нація. Але за всієї цієї ніжності такий чорт сидить у багатьох українках! Моя улюблена історія про українку, яка кричала в Генічеську окупантам: "Покладіть насіння у кишені свої, щоб хоч соняшники проросли, коли ви тут поляжете!". Оце наші українські жінки: дуже сильні духом.

– Коли ви переїхали в Київ, перший час мешкали з чоловіком та сином-школярем у Оксани?

– В однокімнатній квартирі пів року. Вона нас годувала, купувала теплі речі. Оксана вступила в університет ще до 2014 року, закінчила, залишилася в Києві, вже трошки працювала. А коли ми вже переїхали від неї – хто каструлю дав, хтось якусь чашку. Бо змоги щось купити в нас довгий час не було. Пам’ятаю, як стояла в черзі по гуманітарку на "Почайній" і просто переді мною закінчилися продуктові набори. Кажу дівчатам: "Ну, якщо вже приїхала, то давайте вам допоможу". Розбирала речі, сортувала їх. А потім мені привезли додому масло, яйця, борошно. Я для себе зробила тоді висновок: добро повертається швидко добром.

– Чим займається ваш син Павло?

– Закінчив школу в Києві, вивчився на оператора, працював якийсь час на телеканалі "1+1". Сам вислав резюме, дуже радів, коли запросили. Коли почалося вторгнення, на каналі сталося скорочення. Пів року був у пошуку роботи. Зараз працює в нашому театрі інженером з освітлення. Відповідає за світло в наших виставах, наприклад, у "Конотопській відьмі", про яку з вами говорили. Так вийшло, що вся моя родина має творчі професії. Як сказала Оксана в якомусь своєму інтерв’ю: "А в мене що, був вибір?".

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з акторкою Дашою Волгою, яка зустріла вторгнення в Москві, куди приїхала по російський паспорт.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Принцу Луи 7: дворец показал симпатичного беззубого парня
GlavRed
2025-04-23T17:27:51Z
Матюха Андрей Валерьевич: когда благотворительность меняет ход событий
Comments UA
2025-04-23T17:11:43Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
В Польше утвердили национальный траур в день похорон Папы Римского
Европейская правда
2025-04-23T12:46:29Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Крым никто не отдаст, а членство в НАТО можно заменить. Официальная позиция Украины на переговорах по войне
Telegraf
2025-04-23T13:16:18Z
Трамп доиграется: Чем для него могут обернуться «морковки» для Путина
Comments UA
2025-04-23T15:36:47Z
У Путина назвали безумное условие, чтоб война закончилась "мгновенно"
Comments UA
2025-04-23T17:36:30Z
Гегсет: США больше не могут гарантировать безопасность Европы
Лига
2025-04-23T17:33:41Z
Украина четко очертила границу: переговоры без уступок агрессору
Новости Украины
2025-04-23T12:27:53Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Легендарного секс-символа теперь не узнать: как изменился Адриано Челентано и куда он пропал
Telegraf
2025-04-23T17:09:12Z
Куда исчез победитель "Шанса" Петр Дмитриченко, который заявлял о романе с Натальей Могилевской/Как сложилась судьба вокалиста
Апостроф
2025-04-23T16:21:53Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
В Украине началось нашествие клещей: уже фиксируют серьезные укусы и заражения, как защититься
Знай
2025-04-23T17:30:04Z
Ученые выяснили, как тепло влияет на простату
Comments UA
2025-04-23T17:24:41Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Землетрясение в Стамбуле: известно, пострадали ли украинцы
Корреспондент
2025-04-23T17:36:32Z
В Україні зібрали понад півмільйона тонн металобрухту в І кварталі 2025 р
AgroNews
2025-04-23T17:16:44Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Предложение о создании Совместного инвестиционного фонда США-Украина
Хвиля
2025-04-23T17:36:16Z
На АЗС бензин с мая начнут разбавлять спиртом: что происходит
Новости Украины
2025-04-23T16:33:12Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
В ВСУ опровергли подготовку россиян к наступлению под Запорожьем: что там происходит на самом деле
Апостроф
2025-04-23T17:09:16Z
Повышение стоимости проезда в Одесской области с 23 апреля: кому готовиться к удару по кошельку
Политека
2025-04-23T16:31:32Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
"Молот" на 200 кг: авиация ВСУ взорвала тайник пехоты ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-04-13T14:27:52Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Гороскоп на 24 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-23T15:36:22Z
Стюардесса рассказала, какую вещь должен иметь при себе каждый пассажир
Фокус
2025-04-23T15:06:47Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Как правильно помыть подставку для ножей: простой и эффективный способ
GlavRed
2025-04-23T13:27:43Z
Между Данией и Германией строят самый длинный в мире туннель
Корреспондент
2025-04-23T11:52:17Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
"Шахтер" выбил команду Усика из Кубка Украины
Telegraf
2025-04-23T17:33:44Z
Хирн прокомментировал слухи о переходе Шакура к другому промоутеру
Корреспондент
2025-04-23T16:54:39Z
Сын футболиста Шахтера сумел победить лейкемию
Корреспондент
2025-04-23T16:27:35Z
Эннис становится суперчемпионом: Гарсия и Ромеро бьются за вакантный титул
Корреспондент
2025-04-23T16:21:51Z
Голкипер Порту согласился перейти в Манчестер Сити
Корреспондент
2025-04-23T14:24:38Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
"Молодёжка" NAVI по Dota 2 выбила с турнира одну из лучших команд в мире
Корреспондент
2025-04-23T17:30:01Z
Потрясающее фото украинского фотографа-любителя поразило американские СМИ
Корреспондент
2025-04-23T16:33:48Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Дебютировало первое авто китайского суббренда Audi
Корреспондент
2025-04-23T16:46:18Z
Рынок подержанных авто из США в Украине подорожает - адвокат Костюк
Новости Украины
2025-04-23T10:45:09Z
Действенный лайфхак: как охладить салон за 30 секунд без кондиционера
Comments UA
2025-04-23T06:12:59Z
Мощная консоль PlayStation 5 Pro получила улучшенную систему охлаждения на основе жидкого металла
GameMag
2025-04-22T23:28:23Z
Stellantis отозвала почти 50 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2025-04-22T16:51:06Z
В "Дии" появится новая полезная функция для водителей: детали
Comments UA
2025-04-22T12:31:59Z
Sony показала «начинку» PS5 Pro — с системой охлаждения на основе жидкого металла
ITC
2025-04-22T12:10:38Z