MY.UAНовини
Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска
Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска

Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска

11 грудня Сейм обрав Дональда Туска прем’єр-міністром Польщі. Він вже не перший рік є важливим гравцем на політичній арені сусідньої держави.

На посаду прем'єр-міністра Польщі повертається Дональд Туск — найуспішніший польський політик останніх десятиріч, який зробив блискучу кар'єру в Євросоюзі, однак повернувся на батьківщину, щоб покласти край ультраконсервативному курсу правлячої партії “Право і справедливість”.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про Дональда Туска, його політичну кар’єру та підтримку України. 

“Кашуб, поляк і європеєць водночас”

Дональд Туск народився в 1957 році у Гданську — великому портовому місті, де в 1970-х роках дав перші паростки, а на початку 1980-х вибухнув на повну силу антикомуністичний профспілковий рух “Солідарність”, який зрештою змінив історію Польщі.

У численних інтерв'ю Туск неодноразово підкреслював, який вплив на нього мав досвід його міста і його родини — політик завжди нагадує, що є вихідцем з сім'ї кашубів. Ця західнослов'янська етнічна меншина, представники якої мешкають здебільшого на північному заході Польщі, має власну мову і більше ніж тисячолітню історію. Тож Туск воліє називати себе поляком, кашубом і європейцем водночас.

“Гданськ був типовим містом-фронтиром. Тут можна було бачити чимало меж між етносами. У дитинстві навколо мого дому було так багато кладовищ: мусульмани, юдеї, німці, поляки, православні”, — згадував він в інтерв'ю Financial Times.

У родині Туск чув історії про те, як обох його дідів відправили до трудових таборів після нацистського вторгнення в Польщу в 1939 році, а також про родичів, що загинули на кораблях з біженцями, потоплених підводними човнами.

“Пригадую, навіть у 12-річному віці я відчував, що ні в житті, ні в історії немає нічого простого. Навіть у дитинстві я мав „імунітет“ до будь-яких спрощень. А вже дорослим, як політик, я усвідомив, що найкраще мати імунітет до будь-якої ортодоксальності, ідеології і, що найважливіше, націоналізму”, — підкреслював Туск.

Юність, антикомуністичні рухи та арешт

Коли в 1970 році у Гданську спалахнули перші масові протести після різкого підвищення цін на продукти — невдоволення, що згодом переросте у політичний рух — Туску було 13 років. Він згадує, яке враження на нього тоді справило жорстке придушення протестів “буквально під вікном нашого будинку”.

“Я все бачив […] Я пам’ятаю кожну годину, — згадував Туск в інтерв'ю з FT у 2014 році. — Я бачив, як поліцейські стріляли в людей, як солдати стріляли в людей. Я дуже добре пам’ятаю це відчуття: не було жодних сумнівів, хто був на боці правди, а хто був поганою стороною. З цього моменту я знав, що майже завжди люди, яких б’ють, мають рацію. А люди, які б’ють, неправі. У той момент це було дуже очевидно”.

Він також визнавав, що найгіршими у його підліткові часи в комуністичній Польщі були навіть не терор і бідність, а одноманітність і відсутність будь-яких надій на зміни. “Порушити цю одноманітність було спокусою”, — розповідав Туск про одну зі своїх мотивацій надалі обрати політичну діяльність в епоху, коли Польща намагалася звільнитися з радянських тенет.

Перші кроки на цьому шляху майбутні прем'єр здійснив ще під час навчання в Гданському університеті, де вивчав історію. Він створив студентський комітет на підтримку антикомуністичного профспілкового руху, що згуртувався довкола “Солідарності”.

Туск активно підтримав знаменитий страйк гданських корабелів у 1980-му році, і в цей же буремний для Польщі період 80-х років отримав досвід прямого зіткнення з комуністичним режимом. Невдовзі після того, як Туск став співзасновником підпільного журналу “Політичний огляд”, в якому наполягав на перевагах ринкової економіки й економічного лібералізму, його заарештували. Щоправда, майбутньому політику пощастило: через три дні після його арешту було оголошено амністію для політв'язнів і він вийшов на свободу.

Початок та становлення політичної кар’єри

Свою політичну діяльність Туск розпочав у 80-х роках з рідного Гданська. Тут він очолював невеликий опозиційний осередок, який від широкого підпільного руху “Солідарність” відрізняв інтерес до економічного лібералізму. 

Наприкінці 1980-х років цей осередок сформував “Ліберально-демократичний конгрес” — польську правоцентристську політичну партію ліберального характеру. Дональд Туск був важливою людиною у цій партії, а вже 1991 року очолив її. Цього ж року партія увійшла до Сейму, а разом із нею вперше став депутатом і молодий політик.

У наступних парламентських виборах партія Туска програла, але Дональд та перший демократичний прем’єр Польщі Тадеуш Мазовецький об’єднали свої сили, створивши іншу партію — “Унію Свободи”. Тоді ж Туск посів посаду віцемаршала Сенату. А вже 2001 року разом з однодумцями заснував “Громадянську платформу”, яку очолив два роки по тому.

Переламним у політичній роботі Дональда Туска став 2005 рік, коли він брав участь одразу у двох виборах у Польщі: парламентських та президентських. На парламентських “Громадянська платформа” посіла друге місце та пішла в опозицію до “ПіС” (“Право і Справедливість”). А в першому турі президентських виборів Туск посів перше місце із 38% голосів, тоді як у другому турі поступився кількістю голосів Леху Качинському.

Читайте провідні новини дня:

  • "Порожні" ракетні удари по Києву: навіщо Путін витрачає балістику та чому атаки можуть тривати
  • Мертвий Кива на снігу: у мережі з’явилися кадри СБУ із місця ліквідації зрадника (фото, відео)
  • Вода дісталася до “Олімпійської”: що відбувається насправді і чи загрожує це закриттям нових станцій метро

Туск проти Качинського

Протистояння між Туском та Качинським — явище абсолютно унікальне в європейському, а, може, і в світовому масштабі. Ідеологічні лінії конфлікту, що триває майже двадцять років, химерно переплітаються в ньому з особистими.

Туск познайомився з братами Качинськими ще у 1980-ті, в часи антикомуністичної опозиції. Стосунки між ними складалися нерівно. Дональд Туск розповідав, що якось у 90-х Ярослав Качинський у ліфті польського Сейму дістав з кишені пістолет, продемонстрував йому і сказав: “Для мене вбити людину — як раз плюнути” (Качинський заявляв, що такого не пам'ятає).

З іншого боку, перед парламентськими виборами 2005 року “Платформа” Туска та “ПіС” братів Качинських відкрито вели коаліційні переговори та обговорювали, як саме вони спільно реформуватимуть Польщу.

Поворотним пунктом у їхніх стосунках стала смоленська катастрофа, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський. Його брат Ярослав неодноразово звинувачував — без фактичних на те підстав — тодішнього прем'єра Дональда Туска в тому, що саме його дії призвели до катастрофи.

Почуття політичного суперництва з боку Качинського тоді перетворилося на особисту ненависть, і ця емоція значною мірою перенеслася на відносини між представниками їхніх політичних таборів.

Навіть після того, як Туск поїхав з Польщі до Брюсселя, і до влади в країні прийшов політичний табір Качинського, будь-які свої труднощі та помилки “ПіС” пояснював витівками Туска, який увійшов в антипольську змову чи то з Німеччиною, чи то з Росією, чи то з ними обома. У 2019 році Польща була єдиною країною ЄС, яка не підтримала переобрання Туска на посаді голови Європейської ради.

До останнього часу Туск був головним антигероєм новин на державному телебаченні. Фраза “Туск винен” вже багато років тому стала в Польщі мемом: їй навіть присвячено вірш сатирика Войцеха Млинарського, в якому Туску приписується вина за запізнення поїздів чи погану погоду. З іншого боку, постійна критика у державних ЗМІ призвела до того, що Туск зараз має величезний антирейтинг: навіть сьогодні лише близько 30% поляків вважають, що він буде хорошим прем'єром.

Головні дійові особи польської політики досі не шкодують гострих слів на адресу один одного.

“Не забувайте про цього рудого, бо він зараз — найбільша загроза для Польщі”, — звернувся на одному з передвиборчих мітингів до своїх прихильників Ярослав Качинський. “Туск — це чисте зло”, — заявив він на іншій зустрічі з виборцями.

“Аморальний цинік”, — висловився про Качинського Дональд Туск в одній зі своїх книг. “Качинський взяв нас усіх у заручники своїх нав'язливих ідей”, — сказав Туск про нього під час однієї із зустрічей із виборцями.

“ПіС” намагалася заклеймити Туска як “агента Німеччини”

Роки європейської кар'єри Туска дали привід його польським опонентам звинуватити колишнього прем'єра в тому, що він буцімто зрадив інтереси Варшави. Зокрема представники “ПіС” та уряду Польщі неодноразово звинувачували Туска в тому, що він підтримав рішення Брюсселя заблокувати кошти для Польщі з фондів ЄС через проблеми з верховенством права в країні. Польська влада також виступала проти повторного переобрання Туска головою Євроради.

Зрештою це не завадило Туску в 2021 році повернутися до Варшави і відновити активну роль у польській політиці в ролі лідера “Громадянської платформи”. На виборах 2023 року правляча партія “ПіС” побудувала свою кампанію на дошкульній критиці Туска.

Однопартійці Качинського намагалися представити його іноземною маріонеткою, заявляючи, що його партія буцімто діє в інтересах Німеччини та Брюсселя, а не Польщі, а сам Туск є співучасником спроб ЄС нібито посягнути на суверенітет Польщі.

Коли ж 11 грудня 2023 року Туска знову було призначено прем'єр-міністром Польщі, лідер “ПіС” Ярослав Качинський не втримався від нагоди особисто висловити йому свою неприязнь. Несподівано для всіх він піднявся на трибуну Сейму, щоб заявити в мікрофон Дональду Туску: “Ви є німецьким агентом!”.

“Президент Європи”

Як вплинуло на Туска його брюссельське відрядження? З одного боку, завдяки йому Туск став політиком справді планетарного масштабу. “Туск дуже подорослішав у політичному сенсі за сім років, проведених у Брюсселі. Як голова Європейської ради він вів переговори з головними світовими лідерами, брав участь у вирішенні багатьох криз… Завдяки цьому він став політичним суперважковаговиком, який орієнтується у найважливіших викликах сучасного світу”, — пише польський Newsweek.

“Туск вищий за всю польську політичну сцену на голову”, — вторить такій оцінці тижневик Polityka.

З іншого боку, у своїй нещодавно виданій книзі “Щиро” — щоденниках, які він вів на посаді голови Європейської ради — Дональд Туск кілька разів згадує, що неодноразово повертався до думки про те, чи правильно він вчинив, поїхавши з Польщі. Може, якби він залишився, то “Платформа” не програла б президентські та парламентські вибори 2015 року, і епохи “ПіС” у Польщі не було б.

Так чи інакше, перші переговори щодо призначення Туска на посаду “президента Європи” — подейкують, його головною лобісткою була Ангела Меркель, не проти поляка на цій посаді були і США — розпочалися ще у 2012 році. Зрештою, Туск, якому цілком могла здаватися тіснуватою політична Варшава, погодився.

У своїй книзі він описує знаковий момент: відлітаючи з рідного Гданська до Брюсселя, вже назовсім, Туск випадково зустрічає в аеропорту першого президента вільної Польщі Леха Валенсу і вислуховує від нього настанову: “Ви там зважайте, бо я боюся, що ЄС хоче розділитися, а поляка туди взяли, щоб було на кого звалити відповідальність”.

Для Туска — переконаного прихильника єдності Європи — ці слова багато значили.

І справді, практично весь термін повноважень Туска йому доводилося мати справу з кризами, кожна з яких потенційно загрожувала якщо не розвалом Євросоюзу, то серйозними випробуваннями для його єдності. Брекзит, війна в Сирії, міграційна криза, охолодження у відносинах між Європою та США за президента Трампа...

“Я розумію, що моя функція — це безперервне вибудовування компромісів. Я пропоную (Євросоюзу) добру волю, трішки уяви, цікавого східноєвропейського досвіду та велику віру в те, що Європа має сенс”, — говорив Туск на першій пресконференції після вибору на посаду.

Говорив він на ній по-польськи, і це негайно стало об'єктом критики британської та французької преси.

Туск у своєму стилі жартував: “I will polish my English” (гра слів: “Я відшліфую свою англійську”), але, вже цілком серйозно, навіть польські журналісти, акредитовані в Брюсселі, писали, що саме через незнання мов перші місяці на посаді він навряд чи міг занести собі в актив. Лише вивчивши мову і освоївшись у коридорах брюссельської бюрократії, Туск зумів продемонструвати свої таланти комунікатора.

У своїй книзі він згадує про перший по-справжньому серйозний виклик на посаді: грецьку кризу, яка цілком могла обернутися “грекзитом”.

Аби не допустити такого розвитку подій, Туск застосував метод, що довів свою ефективність при виборах Папи римського: після ночі безплідних переговорів о четвертій ранку 12 липня 2015 року він зачинився з Франсуа Олландом, Ангелою Меркель та Алексісом Ципрасом у якійсь кімнаті та оголосив, що не випустить їх без рішення. Вранці, сповіщаючи про досягнення компромісу, Туск назвав його “agreekment”.

Туск та Україна

Від початку називав війну війною

Польський прем'єр від початку російського вторгнення на сході України в 2014 році назвав його війною. Туск Він закликав Європу зрозуміти, що в Україні йде не конфлікт, а війна.

“Маємо голосно сказати, що ніхто не може блокувати наших ініціатив, які спрямовані на успішну діяльність НАТО. Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, дивлячись на війну — бо треба вжити це слово — знаємо, вересень 1939 року не може повторитись”, — казав тоді Туск.

Він виступав за впровадження санкцій проти Росії, вважаючи їх одним із найкращих інструментів підтримки України.

Щодо військової підтримки

З початком повномасштабної війни Дональд Туск виступає за надання посиленої військової допомоги українським Збройним силам та її збільшення, адже перемога України — в інтересах Польщі.

“У національних інтересах Польщі — перемога України. Це вплине і на економіку, і на питання з біженцями. Польська держава не повинна зрушуватися в цьому питанні, військова підтримка України не повинна піддаватися сумніву”, — наголошував політик.

Щодо блокування кордону

Після загострення ситуації на українсько-польскому кордоні Туск критикував бездіяльність уряду Моравецького та казав, що “негайно” візьметься за виправлення проблеми блокування вантажних перевезень на кордоні Польщі з Україною після призначення прем'єром.

За словами Туска, він діятиме в інтересах польських перевізників, але домагатиметься розв'язання питань так, щоб блокада кордону була припинена.

“З Україною треба жити у дружбі, підтримці, але при цьому не нехтувати польськими інтересами”, — заявив він.

Щодо українського питання в ЄС

Лідер “Громадянської платформи” запевнив, що буде твердим на саміті ЄС цього тижня, де обговорюватимуть важливі питання, пов’язані з Україною.

“Я переконаний, що відсьогодні більшість лідерів братимуть до уваги польську думку, коли йдеться про українські питання та коли йдеться про Угорщину та Орбана”, — сказав Дональд Туск

Він заявив також, що буде використовувати різні аргументи і методи, “щоб хоча б усунути негативні наслідки’ ставлення Орбана, який проти початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Проте на думку Туска, угорський уряд повністю перейшов на “російські позиції”, а відносини Орбана та Путіна стали “органічними”.

Володимир Зеленський вже привітав Дональда Туска, заявивши, що “майбутнє України та Польщі — у єдності, взаємній підтримці та стратегічному партнерстві задля перемоги над спільним ворогом”.

Численні нагороди, почуття гумору і 45-річний досвід в шлюбі

У 2010 році Дональд Туск отримав у Німеччині Міжнародну премію імені Карла Великого, яка є найпрестижнішою європейською нагородою за внесок в об'єднання Європи. Він присвятив її жертвам Смоленської авіакатастрофи 2010 року, у якій загинули президент Польщі Лех Качиньський та найвище військове керівництво країни.

Туск був удостоєний високих політичних відзнак майже на всіх континентах — від Королівського норвезького ордена заслуг і українського Ордена князя Ярослава Мудрого I ступеня до японського Ордена Вранішнього сонця і перуанського Ордена сонця.

Утім, Туск відомий своїм гострим почуттям гумор і часом іронічно висловлюється про свою політичні здобутки. В одному з інтерв'ю він так відповів на запитання про те, чи багато йому довелося принести в жертву своїй кар'єрі, зокрема щоб вперше стати прем'єром Польщі: “Я не відчуваю себе якимось місіонером. Це просто робота. Протягом останніх 30 років, коли я кажу: „Це важко, це так важко“, — моя дружина каже мені: „То зміни роботу!“. І вона, вочевидь, має рацію”.

А за лічені дні до того, як в 2016 році американці обрали Дональда Трампа президентом США, Дональд Туск опублікував у Твіттері красномовний саркастичний коментар: “Новий коментар моєї дружини: одного Дональда більше ніж достатньо”.

Зі своєю дружиною Малгожатою Сохацькою Туск у шлюбі з 1978 році, зі студентських частів. У подружжя є двоє дітей: син Міхал (1982 р.н.) та донька Катажина (1987 р.н.).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ворог наступає на кількох напрямках: Калинове, Новоолександрівка та Котлярівка під загрозою
24tv
2025-04-11T23:18:43Z
На Харківщині понад 400 людей проходять навчання у центрі нацспротиву
УкраинФорм
2025-04-11T22:46:13Z
У Києві вогнеборці ліквідували пожежу на авторинку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T22:00:48Z
На Донеччині затримали лікаря, який вимагав гроші у пораненого військового
УкраинФорм
2025-04-11T21:41:05Z
Без стресу й черг: як оплатити тепло й воду за хвилину
VGorode
2025-04-11T21:07:14Z
Енергетики відновили світло в 90 населених пунктах Одещини
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:52Z
СБУ назвала імена трьох російських військових, які викрали ветерана АТО на Харківщині
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:18Z
Використання інструментів стратегічних комунікацій під час війни обговорили у Києві
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:15Z
Ворожі дрони атакували Дніпропетровщину
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:14Z
У Держдепі хочуть ввести практику анонімних доносів про «антихристиянські» упередження - Politico
УкраинФорм
2025-04-11T23:12:47Z
Келлог заявив, що The Times перекрутила його слова про розподіл України
ZN UA
2025-04-11T23:12:44Z
"Я не мав це на увазі": Келлог спростував публікацію ЗМІ про його ідею "поділити Україну"
Telegraf
2025-04-11T23:06:13Z
"Зруйнує Угорщину": Орбан агітує угорців боротись проти вступу України до ЄС
Фокус
2025-04-11T22:46:35Z
У Трампа придумали, як розділити Україну - з'явилася карта
GlavRed
2025-04-11T22:27:23Z
Війна, день 1143. Зустріч посланця Трампа із путіним
Football.ua
2025-04-11T22:01:19Z
США і росія ведуть переговори: що відомо про візит Віткоффа
iPress
2025-04-11T21:47:36Z
Reuters: Віткофф пропонував Трампу "шлях до миру" за рахунок України
Хвиля
2025-04-11T21:47:00Z
Політувʼязненій Ірині Горобцовій апеляційний суд у Москві залишив вирок без змін - понад 10 років тюрми
УкраинФорм
2025-04-11T21:46:02Z
12 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T22:06:49Z
Нацгвардійці дронами знищили п'ять російських складів
УкраинФорм
2025-04-11T21:41:50Z
Оновлене подання на нагородження Кротевича надійшло до ОП – джерело
Лига
2025-04-11T21:29:24Z
Сьогодні – початок єврейського свята Песах 2025: важливі традиції та заборони
24tv
2025-04-11T21:19:30Z
Україна може виробляти до 10 млн FPV-дронів на рік – Мінстратегпром
Лига
2025-04-11T21:16:21Z
В Україні щомісяця активно використовують "Довгий Нептун", – Сметанін
24tv
2025-04-11T21:11:39Z
Лазарева субота 2025: що дозволено і заборонено робити 12 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T21:05:28Z
Велике свято: як правильно вітатися на Великдень українською
ZN UA
2025-04-11T21:04:00Z
Торік Україна виготовила озброєння та військової техніки на $9 мільярдів - Сметанін
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:47Z
В Академії Бойчука, яку пошкодила російська ракета, відкрилася виставка сучасного мистецтва "Тіло/крихкість"
ZN UA
2025-04-11T23:06:51Z
Бульбашки на голові: як зробити популярну зачіску
Знай
2025-04-11T20:51:25Z
Пішов купувати квіти: соліст "ДК Енергетик" розповів, як його мобілізували
Фокус
2025-04-11T20:42:03Z
3 емоційні та драматичні серіали, які можна подивитися на Netflix
24tv
2025-04-11T20:27:25Z
Безстрашні лідери: 5 успішних чоловіків-Овнів, які надихнуть вас на зміни у житті
24tv
2025-04-11T20:12:25Z
Анна Кошмал показала доньку: який вигляд має малятко
GlavRed
2025-04-11T19:27:37Z
"Спокуслива і небезпечна": Ксенія Мішина вперше знялась у кліпі відомого співака
24tv
2025-04-11T19:03:05Z
Справжні хіти у світі анімації: 5 найкращих фільмів від Studio Ghibli
24tv
2025-04-11T18:57:03Z
"Натуральний манікюр": справжній хіт 2025 року
24tv
2025-04-11T18:42:44Z
Ці продукти збивають тиск: дієтологи назвали найкорисніші види сиру
24tv
2025-04-11T17:45:39Z
Сексуальне виховання дітей: що і в якому віці потрібно розповідати
24tv
2025-04-11T17:18:46Z
Народилась перша в світі дитина, народжена внаслідок запліднення, виконаного апаратом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T16:12:38Z
Гормональна контрацепція після пологів підвищує ризик депресії – дослідження
Факти ICTV
2025-04-11T16:00:07Z
У Херсоні на ремонт лікарні для діагностики раку виділять понад 45 мільйонів гривень
360ua.news
2025-04-11T15:00:45Z
Видима загроза — прихована небезпека: усе про боротьбу з пліснявою
BigMir
2025-04-11T14:54:07Z
Як оживити зів'ялу зелень або овочі: лайфхак на всі випадки життя
24tv
2025-04-11T14:36:07Z
Коли і як пересаджувати розсаду: поради садівників для вдалого старту сезону
24tv
2025-04-11T14:30:59Z
Що краще допомагає схуднути – біг чи ходьба
24tv
2025-04-11T14:21:00Z
Росіяни запустили феєрверк між вибухами та тривогою у Ростовській області
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T23:30:30Z
В Ужгороді семикласник повідомив про спробу вербування для підпалів
УкраинФорм
2025-04-11T23:27:01Z
Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново
InternetUA
2025-04-11T22:58:20Z
БЕБ викрило схему заволодіння ₴8 мільйонами держкоштів у «Київпастрансі»
УкраинФорм
2025-04-11T22:46:29Z
Нацполіція заблокувала 11 каналів незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон
Antikor
2025-04-11T22:18:12Z
"Не пам’ятаю, що було": у Чернівцях померла дівчина після жорстокого побиття
24tv
2025-04-11T22:06:13Z
В Одесі чоловік у квартирі підірвав гранату, його госпіталізували
УкраинФорм
2025-04-11T22:03:51Z
На Дніпропетровщині через атаку БпЛА загорівся будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T21:50:40Z
Прикордонники викрили спроби незаконного вивезення з України старовинних монет та ікони
УкраинФорм
2025-04-11T21:11:32Z
ЄС надасть Україні 1 млрд євро у вигляді грантів на оборонну промисловість
Хвиля
2025-04-11T21:54:09Z
Федеральні витрати США зросли, попри заходи економії від Маска
iPress
2025-04-11T21:47:08Z
У 6 разів вищі, ніж торік: українцям накрутили ціни на популярний овоч
GlavRed
2025-04-11T21:25:48Z
Врожаю базових культур в Україні квітневе похолодання не загрожує - Мінагрополітики
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:36Z
Російська нафта повертається на західні танкери: падіння цін відкрило обхід санкцій, - Bloomberg
Antikor
2025-04-11T20:58:02Z
Обстріли в лютому: Нафтогаз сказав, чи вдалося відновити видобуток
Хвиля
2025-04-11T20:36:17Z
Вартість активів — майже мільярд гривень: АРМА шукає управителів арештованого майна генерала Капашина у Полтаві
Antikor
2025-04-11T20:12:10Z
Подорожчання хліба у Харкові: мешканців здивували новими цінами
Политека
2025-04-11T20:00:42Z
Канада почне переговори зі США про торгівлю у травні
Европейская правда
2025-04-11T19:55:09Z
4 зодіаки зодіаку, яким нереально пощастить до кінця квітня
GlavRed
2025-04-11T23:27:42Z
Що можна зробити зі старого дивана: найпрактичніші поради
GlavRed
2025-04-11T23:27:37Z
Садівників закликали посипати газони цукром: ефект вражає
GlavRed
2025-04-11T22:27:25Z
Навіть ґрунту не потрібно: як виростити "нескінченну" цибулю із залишків
GlavRed
2025-04-11T21:25:14Z
Він ідеально впишеться у святкову атмосферу: легендарний холодець з курочки та горошку
24tv
2025-04-11T21:00:36Z
Куди піти у Львові на вихідних і на Вербну неділю: місця, про які не знають навіть місцеві
24tv
2025-04-11T20:06:50Z
З ним завжди все виходить легко та смачно: елементарна глазур на паску від Ектора
24tv
2025-04-11T19:33:19Z
Посадіть біля картоплі ці рослини: колорадські жуки навіть не підберуться
24tv
2025-04-11T19:27:58Z
Як ваше взуття розкриває вашу особистість: цікава теорія поведінкової психологині
24tv
2025-04-11T19:09:10Z
"Пишаюсь, що представляю Росію": український боєць UFC змінив громадянство на російське
Фокус
2025-04-11T22:00:45Z
Меньян знепритомнів після зіткнення з Хіменесом в матчі з Удінезе
Football.ua
2025-04-11T21:47:01Z
Валенсія вирвала перемогу над Севільєю та обійшла їх в таблиці Ла Ліги
Football.ua
2025-04-11T21:29:20Z
Українка Анна Ушеніна - у топ-10 чемпіонату Європи з шахів
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:41Z
Кубок Біллі Джин Кінг: Костюк здобула першу перемогу для України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T20:58:27Z
Бондар та Белінська виграли чемпіонат Європи зі спортивної боротьби
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:05Z
Мілан розгромив Удінезе
Football.ua
2025-04-11T20:52:49Z
Лейпциг переміг Вольфсбург
Football.ua
2025-04-11T20:42:44Z
Рома не програє в чемпіонаті Італії вже чотири місяці: чи зможе Довбик засмутити Лаціо в дербі
24tv
2025-04-11T20:03:14Z
ChatGPT буде запам’ятовувати ще більше інформації з листування
InternetUA
2025-04-11T23:04:27Z
Археологи знайшли загублене місто
Gazeta UA
2025-04-11T22:39:06Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-11T22:12:39Z
Чи можна передати заряд з одного iPhone на інший
InternetUA
2025-04-11T19:37:08Z
Вчені вперше відтворили нервовий контур мозку
1News
2025-04-11T19:33:13Z
Українці зможуть побачити рідкісний мікромісяць: що варто знати про це явище
Telegraf
2025-04-11T19:30:23Z
Вкладка у пляшці олії має секретне призначення: Мережу збурило відкриття
GlavRed
2025-04-11T19:27:17Z
Razer запустила платформу для стримінгу ігор на мобільні пристрої
24tv
2025-04-11T19:24:35Z
Qurium викрив хостинговий хаб російської дезінформації в Aeza
Детектор М
2025-04-11T18:52:46Z
Знайшли вигідну угоду: Porsche 911 T Coupe з пробігом всього 1 тис. миль
Топ Жир
2025-04-11T23:30:37Z
General Motors призупиняє роботу заводу в Канаді, проте мита – найменша з його турбот
Топ Жир
2025-04-11T23:00:33Z
Яка Чудова Подорож Може Побити Рекорди? Цей Електровелосипед Щойно Це Зробив
Топ Жир
2025-04-11T22:45:41Z
Mercedes закінчує виробництво своєї лінійки маленьких вантажівок
Топ Жир
2025-04-11T22:00:33Z
Новий електричний позашляховик Subaru 2026 у спільному доступі з Toyota
Топ Жир
2025-04-11T21:44:34Z
Виробництво Hemi V8 розпочалося в Мексиці, фото заводу підштовхує чутки про V8 Charger
Топ Жир
2025-04-11T20:59:16Z
Оновлення Toyota GR Yaris: великі зміни відбулися
Топ Жир
2025-04-11T20:45:17Z
На аукціон відправляється лише один автомобіль Ruf CTR Yellowbird з унікальним салоном
Топ Жир
2025-04-11T20:15:51Z
Макмартрі Сперлінг встановив рекорд, водячи вниз дверима, без жодних обмежень
Топ Жир
2025-04-11T19:15:00Z