MY.UAНовини
Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска
Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска

Ліберал, єврооптиміст та друг України: що відомо про нового прем’єра Польщі Дональда Туска

11 грудня Сейм обрав Дональда Туска прем’єр-міністром Польщі. Він вже не перший рік є важливим гравцем на політичній арені сусідньої держави.

На посаду прем'єр-міністра Польщі повертається Дональд Туск — найуспішніший польський політик останніх десятиріч, який зробив блискучу кар'єру в Євросоюзі, однак повернувся на батьківщину, щоб покласти край ультраконсервативному курсу правлячої партії “Право і справедливість”.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про Дональда Туска, його політичну кар’єру та підтримку України. 

“Кашуб, поляк і європеєць водночас”

Дональд Туск народився в 1957 році у Гданську — великому портовому місті, де в 1970-х роках дав перші паростки, а на початку 1980-х вибухнув на повну силу антикомуністичний профспілковий рух “Солідарність”, який зрештою змінив історію Польщі.

У численних інтерв'ю Туск неодноразово підкреслював, який вплив на нього мав досвід його міста і його родини — політик завжди нагадує, що є вихідцем з сім'ї кашубів. Ця західнослов'янська етнічна меншина, представники якої мешкають здебільшого на північному заході Польщі, має власну мову і більше ніж тисячолітню історію. Тож Туск воліє називати себе поляком, кашубом і європейцем водночас.

“Гданськ був типовим містом-фронтиром. Тут можна було бачити чимало меж між етносами. У дитинстві навколо мого дому було так багато кладовищ: мусульмани, юдеї, німці, поляки, православні”, — згадував він в інтерв'ю Financial Times.

У родині Туск чув історії про те, як обох його дідів відправили до трудових таборів після нацистського вторгнення в Польщу в 1939 році, а також про родичів, що загинули на кораблях з біженцями, потоплених підводними човнами.

“Пригадую, навіть у 12-річному віці я відчував, що ні в житті, ні в історії немає нічого простого. Навіть у дитинстві я мав „імунітет“ до будь-яких спрощень. А вже дорослим, як політик, я усвідомив, що найкраще мати імунітет до будь-якої ортодоксальності, ідеології і, що найважливіше, націоналізму”, — підкреслював Туск.

Юність, антикомуністичні рухи та арешт

Коли в 1970 році у Гданську спалахнули перші масові протести після різкого підвищення цін на продукти — невдоволення, що згодом переросте у політичний рух — Туску було 13 років. Він згадує, яке враження на нього тоді справило жорстке придушення протестів “буквально під вікном нашого будинку”.

“Я все бачив […] Я пам’ятаю кожну годину, — згадував Туск в інтерв'ю з FT у 2014 році. — Я бачив, як поліцейські стріляли в людей, як солдати стріляли в людей. Я дуже добре пам’ятаю це відчуття: не було жодних сумнівів, хто був на боці правди, а хто був поганою стороною. З цього моменту я знав, що майже завжди люди, яких б’ють, мають рацію. А люди, які б’ють, неправі. У той момент це було дуже очевидно”.

Він також визнавав, що найгіршими у його підліткові часи в комуністичній Польщі були навіть не терор і бідність, а одноманітність і відсутність будь-яких надій на зміни. “Порушити цю одноманітність було спокусою”, — розповідав Туск про одну зі своїх мотивацій надалі обрати політичну діяльність в епоху, коли Польща намагалася звільнитися з радянських тенет.

Перші кроки на цьому шляху майбутні прем'єр здійснив ще під час навчання в Гданському університеті, де вивчав історію. Він створив студентський комітет на підтримку антикомуністичного профспілкового руху, що згуртувався довкола “Солідарності”.

Туск активно підтримав знаменитий страйк гданських корабелів у 1980-му році, і в цей же буремний для Польщі період 80-х років отримав досвід прямого зіткнення з комуністичним режимом. Невдовзі після того, як Туск став співзасновником підпільного журналу “Політичний огляд”, в якому наполягав на перевагах ринкової економіки й економічного лібералізму, його заарештували. Щоправда, майбутньому політику пощастило: через три дні після його арешту було оголошено амністію для політв'язнів і він вийшов на свободу.

Початок та становлення політичної кар’єри

Свою політичну діяльність Туск розпочав у 80-х роках з рідного Гданська. Тут він очолював невеликий опозиційний осередок, який від широкого підпільного руху “Солідарність” відрізняв інтерес до економічного лібералізму. 

Наприкінці 1980-х років цей осередок сформував “Ліберально-демократичний конгрес” — польську правоцентристську політичну партію ліберального характеру. Дональд Туск був важливою людиною у цій партії, а вже 1991 року очолив її. Цього ж року партія увійшла до Сейму, а разом із нею вперше став депутатом і молодий політик.

У наступних парламентських виборах партія Туска програла, але Дональд та перший демократичний прем’єр Польщі Тадеуш Мазовецький об’єднали свої сили, створивши іншу партію — “Унію Свободи”. Тоді ж Туск посів посаду віцемаршала Сенату. А вже 2001 року разом з однодумцями заснував “Громадянську платформу”, яку очолив два роки по тому.

Переламним у політичній роботі Дональда Туска став 2005 рік, коли він брав участь одразу у двох виборах у Польщі: парламентських та президентських. На парламентських “Громадянська платформа” посіла друге місце та пішла в опозицію до “ПіС” (“Право і Справедливість”). А в першому турі президентських виборів Туск посів перше місце із 38% голосів, тоді як у другому турі поступився кількістю голосів Леху Качинському.

Читайте провідні новини дня:

  • "Порожні" ракетні удари по Києву: навіщо Путін витрачає балістику та чому атаки можуть тривати
  • Мертвий Кива на снігу: у мережі з’явилися кадри СБУ із місця ліквідації зрадника (фото, відео)
  • Вода дісталася до “Олімпійської”: що відбувається насправді і чи загрожує це закриттям нових станцій метро

Туск проти Качинського

Протистояння між Туском та Качинським — явище абсолютно унікальне в європейському, а, може, і в світовому масштабі. Ідеологічні лінії конфлікту, що триває майже двадцять років, химерно переплітаються в ньому з особистими.

Туск познайомився з братами Качинськими ще у 1980-ті, в часи антикомуністичної опозиції. Стосунки між ними складалися нерівно. Дональд Туск розповідав, що якось у 90-х Ярослав Качинський у ліфті польського Сейму дістав з кишені пістолет, продемонстрував йому і сказав: “Для мене вбити людину — як раз плюнути” (Качинський заявляв, що такого не пам'ятає).

З іншого боку, перед парламентськими виборами 2005 року “Платформа” Туска та “ПіС” братів Качинських відкрито вели коаліційні переговори та обговорювали, як саме вони спільно реформуватимуть Польщу.

Поворотним пунктом у їхніх стосунках стала смоленська катастрофа, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський. Його брат Ярослав неодноразово звинувачував — без фактичних на те підстав — тодішнього прем'єра Дональда Туска в тому, що саме його дії призвели до катастрофи.

Почуття політичного суперництва з боку Качинського тоді перетворилося на особисту ненависть, і ця емоція значною мірою перенеслася на відносини між представниками їхніх політичних таборів.

Навіть після того, як Туск поїхав з Польщі до Брюсселя, і до влади в країні прийшов політичний табір Качинського, будь-які свої труднощі та помилки “ПіС” пояснював витівками Туска, який увійшов в антипольську змову чи то з Німеччиною, чи то з Росією, чи то з ними обома. У 2019 році Польща була єдиною країною ЄС, яка не підтримала переобрання Туска на посаді голови Європейської ради.

До останнього часу Туск був головним антигероєм новин на державному телебаченні. Фраза “Туск винен” вже багато років тому стала в Польщі мемом: їй навіть присвячено вірш сатирика Войцеха Млинарського, в якому Туску приписується вина за запізнення поїздів чи погану погоду. З іншого боку, постійна критика у державних ЗМІ призвела до того, що Туск зараз має величезний антирейтинг: навіть сьогодні лише близько 30% поляків вважають, що він буде хорошим прем'єром.

Головні дійові особи польської політики досі не шкодують гострих слів на адресу один одного.

“Не забувайте про цього рудого, бо він зараз — найбільша загроза для Польщі”, — звернувся на одному з передвиборчих мітингів до своїх прихильників Ярослав Качинський. “Туск — це чисте зло”, — заявив він на іншій зустрічі з виборцями.

“Аморальний цинік”, — висловився про Качинського Дональд Туск в одній зі своїх книг. “Качинський взяв нас усіх у заручники своїх нав'язливих ідей”, — сказав Туск про нього під час однієї із зустрічей із виборцями.

“ПіС” намагалася заклеймити Туска як “агента Німеччини”

Роки європейської кар'єри Туска дали привід його польським опонентам звинуватити колишнього прем'єра в тому, що він буцімто зрадив інтереси Варшави. Зокрема представники “ПіС” та уряду Польщі неодноразово звинувачували Туска в тому, що він підтримав рішення Брюсселя заблокувати кошти для Польщі з фондів ЄС через проблеми з верховенством права в країні. Польська влада також виступала проти повторного переобрання Туска головою Євроради.

Зрештою це не завадило Туску в 2021 році повернутися до Варшави і відновити активну роль у польській політиці в ролі лідера “Громадянської платформи”. На виборах 2023 року правляча партія “ПіС” побудувала свою кампанію на дошкульній критиці Туска.

Однопартійці Качинського намагалися представити його іноземною маріонеткою, заявляючи, що його партія буцімто діє в інтересах Німеччини та Брюсселя, а не Польщі, а сам Туск є співучасником спроб ЄС нібито посягнути на суверенітет Польщі.

Коли ж 11 грудня 2023 року Туска знову було призначено прем'єр-міністром Польщі, лідер “ПіС” Ярослав Качинський не втримався від нагоди особисто висловити йому свою неприязнь. Несподівано для всіх він піднявся на трибуну Сейму, щоб заявити в мікрофон Дональду Туску: “Ви є німецьким агентом!”.

“Президент Європи”

Як вплинуло на Туска його брюссельське відрядження? З одного боку, завдяки йому Туск став політиком справді планетарного масштабу. “Туск дуже подорослішав у політичному сенсі за сім років, проведених у Брюсселі. Як голова Європейської ради він вів переговори з головними світовими лідерами, брав участь у вирішенні багатьох криз… Завдяки цьому він став політичним суперважковаговиком, який орієнтується у найважливіших викликах сучасного світу”, — пише польський Newsweek.

“Туск вищий за всю польську політичну сцену на голову”, — вторить такій оцінці тижневик Polityka.

З іншого боку, у своїй нещодавно виданій книзі “Щиро” — щоденниках, які він вів на посаді голови Європейської ради — Дональд Туск кілька разів згадує, що неодноразово повертався до думки про те, чи правильно він вчинив, поїхавши з Польщі. Може, якби він залишився, то “Платформа” не програла б президентські та парламентські вибори 2015 року, і епохи “ПіС” у Польщі не було б.

Так чи інакше, перші переговори щодо призначення Туска на посаду “президента Європи” — подейкують, його головною лобісткою була Ангела Меркель, не проти поляка на цій посаді були і США — розпочалися ще у 2012 році. Зрештою, Туск, якому цілком могла здаватися тіснуватою політична Варшава, погодився.

У своїй книзі він описує знаковий момент: відлітаючи з рідного Гданська до Брюсселя, вже назовсім, Туск випадково зустрічає в аеропорту першого президента вільної Польщі Леха Валенсу і вислуховує від нього настанову: “Ви там зважайте, бо я боюся, що ЄС хоче розділитися, а поляка туди взяли, щоб було на кого звалити відповідальність”.

Для Туска — переконаного прихильника єдності Європи — ці слова багато значили.

І справді, практично весь термін повноважень Туска йому доводилося мати справу з кризами, кожна з яких потенційно загрожувала якщо не розвалом Євросоюзу, то серйозними випробуваннями для його єдності. Брекзит, війна в Сирії, міграційна криза, охолодження у відносинах між Європою та США за президента Трампа...

“Я розумію, що моя функція — це безперервне вибудовування компромісів. Я пропоную (Євросоюзу) добру волю, трішки уяви, цікавого східноєвропейського досвіду та велику віру в те, що Європа має сенс”, — говорив Туск на першій пресконференції після вибору на посаду.

Говорив він на ній по-польськи, і це негайно стало об'єктом критики британської та французької преси.

Туск у своєму стилі жартував: “I will polish my English” (гра слів: “Я відшліфую свою англійську”), але, вже цілком серйозно, навіть польські журналісти, акредитовані в Брюсселі, писали, що саме через незнання мов перші місяці на посаді він навряд чи міг занести собі в актив. Лише вивчивши мову і освоївшись у коридорах брюссельської бюрократії, Туск зумів продемонструвати свої таланти комунікатора.

У своїй книзі він згадує про перший по-справжньому серйозний виклик на посаді: грецьку кризу, яка цілком могла обернутися “грекзитом”.

Аби не допустити такого розвитку подій, Туск застосував метод, що довів свою ефективність при виборах Папи римського: після ночі безплідних переговорів о четвертій ранку 12 липня 2015 року він зачинився з Франсуа Олландом, Ангелою Меркель та Алексісом Ципрасом у якійсь кімнаті та оголосив, що не випустить їх без рішення. Вранці, сповіщаючи про досягнення компромісу, Туск назвав його “agreekment”.

Туск та Україна

Від початку називав війну війною

Польський прем'єр від початку російського вторгнення на сході України в 2014 році назвав його війною. Туск Він закликав Європу зрозуміти, що в Україні йде не конфлікт, а війна.

“Маємо голосно сказати, що ніхто не може блокувати наших ініціатив, які спрямовані на успішну діяльність НАТО. Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, дивлячись на війну — бо треба вжити це слово — знаємо, вересень 1939 року не може повторитись”, — казав тоді Туск.

Він виступав за впровадження санкцій проти Росії, вважаючи їх одним із найкращих інструментів підтримки України.

Щодо військової підтримки

З початком повномасштабної війни Дональд Туск виступає за надання посиленої військової допомоги українським Збройним силам та її збільшення, адже перемога України — в інтересах Польщі.

“У національних інтересах Польщі — перемога України. Це вплине і на економіку, і на питання з біженцями. Польська держава не повинна зрушуватися в цьому питанні, військова підтримка України не повинна піддаватися сумніву”, — наголошував політик.

Щодо блокування кордону

Після загострення ситуації на українсько-польскому кордоні Туск критикував бездіяльність уряду Моравецького та казав, що “негайно” візьметься за виправлення проблеми блокування вантажних перевезень на кордоні Польщі з Україною після призначення прем'єром.

За словами Туска, він діятиме в інтересах польських перевізників, але домагатиметься розв'язання питань так, щоб блокада кордону була припинена.

“З Україною треба жити у дружбі, підтримці, але при цьому не нехтувати польськими інтересами”, — заявив він.

Щодо українського питання в ЄС

Лідер “Громадянської платформи” запевнив, що буде твердим на саміті ЄС цього тижня, де обговорюватимуть важливі питання, пов’язані з Україною.

“Я переконаний, що відсьогодні більшість лідерів братимуть до уваги польську думку, коли йдеться про українські питання та коли йдеться про Угорщину та Орбана”, — сказав Дональд Туск

Він заявив також, що буде використовувати різні аргументи і методи, “щоб хоча б усунути негативні наслідки’ ставлення Орбана, який проти початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Проте на думку Туска, угорський уряд повністю перейшов на “російські позиції”, а відносини Орбана та Путіна стали “органічними”.

Володимир Зеленський вже привітав Дональда Туска, заявивши, що “майбутнє України та Польщі — у єдності, взаємній підтримці та стратегічному партнерстві задля перемоги над спільним ворогом”.

Численні нагороди, почуття гумору і 45-річний досвід в шлюбі

У 2010 році Дональд Туск отримав у Німеччині Міжнародну премію імені Карла Великого, яка є найпрестижнішою європейською нагородою за внесок в об'єднання Європи. Він присвятив її жертвам Смоленської авіакатастрофи 2010 року, у якій загинули президент Польщі Лех Качиньський та найвище військове керівництво країни.

Туск був удостоєний високих політичних відзнак майже на всіх континентах — від Королівського норвезького ордена заслуг і українського Ордена князя Ярослава Мудрого I ступеня до японського Ордена Вранішнього сонця і перуанського Ордена сонця.

Утім, Туск відомий своїм гострим почуттям гумор і часом іронічно висловлюється про свою політичні здобутки. В одному з інтерв'ю він так відповів на запитання про те, чи багато йому довелося принести в жертву своїй кар'єрі, зокрема щоб вперше стати прем'єром Польщі: “Я не відчуваю себе якимось місіонером. Це просто робота. Протягом останніх 30 років, коли я кажу: „Це важко, це так важко“, — моя дружина каже мені: „То зміни роботу!“. І вона, вочевидь, має рацію”.

А за лічені дні до того, як в 2016 році американці обрали Дональда Трампа президентом США, Дональд Туск опублікував у Твіттері красномовний саркастичний коментар: “Новий коментар моєї дружини: одного Дональда більше ніж достатньо”.

Зі своєю дружиною Малгожатою Сохацькою Туск у шлюбі з 1978 році, зі студентських частів. У подружжя є двоє дітей: син Міхал (1982 р.н.) та донька Катажина (1987 р.н.).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Китай обмежує держзакупівлі медичного обладнання з ЄС
УкраинФорм
2025-07-06T16:09:57Z
Чому волосся випадає через стрес — і як його врятувати
360ua.news
2025-07-06T16:06:08Z
Низькокалорійний, солодкий і корисний: ідеальний фрукт існує
24tv
2025-07-06T15:30:57Z
Які овочі мають найменше цукру: дієтологиня назвала 12 найкращих варіантів
Фокус
2025-07-06T15:30:19Z
Дієтолог наполягає, що ці 5 продуктів не можна їсти перед сном
24tv
2025-07-06T14:51:31Z
Від яких хвороб лікує виноград – цінні поради
Gazeta UA
2025-07-06T14:21:00Z
Не купуйте таку ковбасу: як не нарватися на шкідливий продукт у магазині
Telegraf
2025-07-06T12:48:30Z
Ціна шокує: кілограм популярного продукту вже майже 600 гривень
Знай
2025-07-06T16:00:13Z
«Укрзалізниця» додала потяги з жіночими купе: коли будуть доступні квитки
TSN
2025-07-06T15:36:58Z
Ці виплати надають вже 2 роки – хто з українців може отримувати 5 000 гривень
24tv
2025-07-06T15:27:56Z
Шахраї маскуються під банки у Telegram: нова схема обману
InternetUA
2025-07-06T15:01:01Z
Нерухомість у Литві: які ціни та як українцям купити там квартиру
24tv
2025-07-06T14:24:33Z
Попит на кредити росте: хто і навіщо найчастіше бере позики Україні
24tv
2025-07-06T14:15:18Z
На монетці номіналом в 1 гривню можна добре заробити: на що варто звернути увагу
Telegraf
2025-07-06T14:06:09Z
Геополітична нестабільність: ЄС створить стратегічні запаси копалин, продуктів харчування та обладнань
ZN UA
2025-07-06T14:00:54Z
ОПЕК+ збільшує видобуток: що це означає для України та Росії?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T14:00:19Z
ЄС та НАТО координуватимуть зусилля для забезпечення критичної інфраструктури
360ua.news
2025-07-06T16:18:55Z
У The Economist розповіли про роль Єрмака в українській політиці
ZN UA
2025-07-06T16:18:53Z
Трамп оголосив надзвичайний стан у Техасі: що відбувається
TSN
2025-07-06T16:18:22Z
Олігарх-утікач Шор заявив, що єдиний порятунок для Молдови – це союз з Росією
Европейская правда
2025-07-06T16:10:04Z
Келлог про розмову Зеленського і Трампа: "Співчуття – ключова складова лідерства"
Европейская правда
2025-07-06T16:09:46Z
Чому Трамп уникає питання продажу зброї для України - в МЗС назвали нюанс
GlavRed
2025-07-06T16:09:20Z
Президенти Литви та Німеччини обговорили підтримку України та тиск на Росію
УкраинФорм
2025-07-06T16:00:28Z
Велика гра Сі: аналітик розкрив три причини, навіщо Пекіну затяжна війна в Україні
GlavRed
2025-07-06T15:57:47Z
"Буде супервесело": Ілон Маск готується до першого з'їзду своєї партії
GlavRed
2025-07-06T15:57:03Z
Унаслідок російського удару у Костянтинівці загинули четверо людей
ZN UA
2025-07-06T16:18:37Z
Ворог упродовж дня понад 30 разів атакував два райони Дніпропетровщини, є поранений
УкраинФорм
2025-07-06T16:12:44Z
Без бронетехніки: у ЗСУ пояснили, як окупанти змінили тактику на Торецькому напрямку
24tv
2025-07-06T16:03:30Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на тиждень з 7 по 13 липня: місто накриє хвиля спеки, синоптики назвали дати
Политека
2025-07-06T16:00:46Z
Росіяни просунулися біля чотирьох сіл — DeepState
ZN UA
2025-07-06T15:51:11Z
Звільнення з полону: які пільги передбачені для українських захисників і захисниць
24tv
2025-07-06T15:42:01Z
Графік відключення води на тиждень з 7 по 13 липня у Миколаївській області: де чекати тривалих обмежень
Политека
2025-07-06T15:30:50Z
Навіть не посоромилися: росіяни показали відео, як наводили дрони на рятувальників у Херсоні
24tv
2025-07-06T15:30:06Z
Україну накриває аномальна спека: синоптик здивував прогнозом на найближчі дні
GlavRed
2025-07-06T15:27:55Z
Майже до 20 000 гривень: як зростуть зарплати вчителів до 2028 року
24tv
2025-07-06T16:18:33Z
BILD опублікував таємний список озброєння, що Україна запросила у Німеччини: що у ньому
Лига
2025-07-06T16:06:25Z
Що не можна викидати з дому після похорону
24tv
2025-07-06T15:51:50Z
Обіцяли курку - дали "Мівіну": гості на весіллі залишилися голодні, бо молодята вирішили "пожартувати"
Знай
2025-07-06T15:51:50Z
"Писати між рядків": як виживали журналісти в СРСР
Telegraf
2025-07-06T15:42:44Z
Відмовтеся від слова "садьба", "заміжжя" і "женітьба" для цієї важливої урочистості
24tv
2025-07-06T15:42:14Z
Британія зупинила виробництво винищувачів Typhoon через брак замовлень, – FT
24tv
2025-07-06T15:39:08Z
Батьки, запасайтеся терпінням: дитячі садки в Україні працюватимуть по-новому
Знай
2025-07-06T15:30:51Z
Як за прізвищем дізнатись історію свого роду - все вирішує кілька літер
GlavRed
2025-07-06T15:27:00Z
4 речі, які миттєво можуть змінити вигляд оселі
24tv
2025-07-06T16:15:41Z
Цей трюк знають не всі: приготуйте малосольні огірки в пакеті, і вони будуть хрумтіти, як ніколи
Telegraf
2025-07-06T15:54:21Z
Цю консервацію краще не купувати: корисно знати
24tv
2025-07-06T15:06:20Z
Такого Лондона ви не бачили: куди піти та що подивитися у столиці Британії
24tv
2025-07-06T14:45:16Z
Як зберегти огірки хрусткими: господині розповіли простий лайхфак
24tv
2025-07-06T14:45:14Z
Чому ми не пам’ятаємо сни: наукове пояснення і що з цим робити
GlavRed
2025-07-06T14:27:44Z
7 ритуалів, які допоможуть краще прокидатися вранці: це цікаво знати
24tv
2025-07-06T14:15:26Z
У що пограти біля басейну: топові ідеї для літнього відпочинку з родиною
24tv
2025-07-06T14:09:56Z
Як правильно збирати та зберігати насіння петуній: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-06T14:06:10Z
Рве на частини, – Джамала заспівала з батьком та довела мережу до сліз
24tv
2025-07-06T16:15:34Z
«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження
УкраинФорм
2025-07-06T16:03:42Z
"Дякую вам": Оззі Осборн зіграв свій прощальний концерт
GlavRed
2025-07-06T15:27:47Z
Марк Фейгін офіційно уклав шлюб з українкою та розкрив правду про її характер
TSN
2025-07-06T14:48:22Z
Дмитро Гордон приголомшив фото з молодою Бужинською: як артистка змінилася до невпізнання
TSN
2025-07-06T14:48:21Z
Ікона бойовиків: 4 найкращі фільми з Сильвестром Сталлоне, які ви мусите побачити
24tv
2025-07-06T14:42:58Z
Оззі Осборн виступив востаннє разом з оригінальним складом Black Sabbath
360ua.news
2025-07-06T14:03:10Z
KHAYAT: Я мало слухаю української музики, бо мені це об’єктивно не подобається
Комсомольская правда
2025-07-06T14:00:28Z
Бейонсе запалила на концерті в Г'юстоні у шубі від українського бренду
24tv
2025-07-06T13:51:52Z
В РФ вибухнув танкер з аміаком: через пробоїни судно почало тонути
Фокус
2025-07-06T15:54:17Z
У Києві на Троєщині загасили пожежу, що спричинила вибух технічної ємності
УкраинФорм
2025-07-06T15:48:50Z
Ворог вдарив по будівлі Кременчуцького районного ТЦК та СП
24tv
2025-07-06T15:48:19Z
В Балтійське море впав вертоліт: люди врятувались на його корпусі
Европейская правда
2025-07-06T15:42:02Z
Все перекреслила трагедія: як виглядає нині покинутий супераквапарк на Тайвані
Фокус
2025-07-06T15:30:08Z
У Києві стався вибух в районі ТЕЦ: що каже влада
Фокус
2025-07-06T15:27:35Z
Чоловік із жінкою продавали фейкових корів та крали гроші у українців
InternetUA
2025-07-06T15:27:34Z
У Італії батько роками тримав двох дітей у лісовій хатині, побоюючись коронавірусу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T15:12:59Z
Поліція Мукачівщини встановлює обставини ДТП, у якій смертельно травмувався мотоцикліст
Украина Криминальная
2025-07-06T15:06:20Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Геймер перетворив авто Honda CR-V на контролер для Need for Speed ​​Underground
ITC
2025-07-06T16:01:29Z
Запасне колесо — у минулому, чи готові ви до ризику на дорозі?
360ua.news
2025-07-06T15:00:22Z
Nio випустила електрокросовер Onvo L90: 6 місць, холодильник, 600 км пробігу менш ніж за $42 тис
ITC
2025-07-06T12:25:36Z
Великовантажні автомобілі з нульовим рівнем викидів хочуть звільнити від дорожніх зборів до 2031 року
AutoCentre
2025-07-06T11:49:54Z
Ви будете вражені, наскільки дешево можна придбати Kia SUV у Китаї
Топ Жир
2025-07-06T11:48:15Z
Неможливо триматись за кермо, бо воно гаряче? Є один простий лайфхак, який спасе ваші руки у спеку
Telegraf
2025-07-06T11:15:58Z
Надзвичайна ситуація за кермом, як зупинити авто без гальм
360ua.news
2025-07-06T11:00:52Z
Tesla розкрила, як деградують батареї електромобілів: пробіг – не єдиний фактор
24tv
2025-07-06T08:06:15Z
Померла одна з найсильніших шахісток світу українка Лідія Семенова
24tv
2025-07-06T16:00:12Z
Болонья підписала контракт із захисником Спарти Вітіком
Football.ua
2025-07-06T15:54:12Z
Зоря – Єсеніце: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-06T15:33:28Z
"Шахтар" — "Словацко": онлайн-трансляція контрольного матчу
Telegraf
2025-07-06T15:15:47Z
Мамо, я вмію літати: Усик звернувся до найдорожчої людини напередодні битви з Дюбуа
24tv
2025-07-06T15:06:09Z
Мілан цікавиться захисником Гента Брауном
Football.ua
2025-07-06T15:03:37Z
Мілан поновив інтерес до нападника Удінезе – Ді Марціо
Football.ua
2025-07-06T14:54:01Z
Бандейра: Старанно тренуємось та працюємо над фізичними кондиціями
Football.ua
2025-07-06T14:42:31Z
Лемкін: В Європі спочатку двічі подумаєш, перш ніж сказати, що ти з Ізраїлю
Football.ua
2025-07-06T14:24:33Z
Як зберегти колонку в хорошому стані під час використання на природі: поради
InternetUA
2025-07-06T15:48:05Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
Gazeta UA
2025-07-06T15:30:39Z
Абонентам Lifecell: monobank показав, як поповнити рахунок без інтернету
Хвиля
2025-07-06T15:03:29Z
Жінка знайшла "дивний предмет" у своєму саду: в мережі назвали ймовірні версії
Фокус
2025-07-06T14:42:31Z
5 брехливих кліше про хакерів, які показують у кіно
InternetUA
2025-07-06T14:04:09Z
ШІ ChatGPT сів за штурвал космічного корабля — що з цього вийшло?
ITC
2025-07-06T13:40:36Z
На новітньому британському авіаносці встановили комп'ютерний клуб із ПК на RTX 4080
InternetUA
2025-07-06T13:33:45Z
На функцію оглядів штучного інтелекту від Google подали антимонопольну скаргу в ЄС
Детектор М
2025-07-06T13:24:14Z
У Шотландії 5G-роботи трансформують точне землеробство
AgroPortal
2025-07-06T13:00:59Z