Представники Ради ЄС та Європейський парламент завершили переговори щодо закону, який запроваджує кримінальну відповідальність за порушення санкційних обмежень, запроваджених Євросоюзом.
Про це 12 грудня повідомили у Раді Європейського Союзу.
Директива, у разі її остаточного ухвалення, передбачає, що країни-члени повинні будуть визначати певні дії як кримінальні злочини.
Йдеться про:
- допомогу підсанкційним особам обходити заборону на в’їзд;
- торгівля підсанкційними товарами і проведення транзакцій з підсанкційними державами чи організаціями;
- надання фінансових послуг або здійснення фінансової діяльності, які заборонені чи обмежені;
- приховування права власності на кошти або економічні ресурси підсанкційними особами або організаціями;
- підбурювання, пособництво та сприяння цим правопорушенням також каратимуться як злочин.
Також торгівля військовими товарами становитиме кримінальний злочин не лише у разі навмисного вчинення, але й у випадку грубої недбалості.
– Ця директива гарантує, що ті, хто порушує або обходить санкції ЄС, будуть притягнуті до відповідальності. Особливого значення це набуває в контексті загарбницької війни Росії проти України, – йдеться у повідомленні.
Відповідальність, яка передбачена за порушення директиви, для фізичних осіб може представляти штраф або позбавлення волі на строк від одного до п’яти років, коли ж для юридичних осіб передбачена заборона вести бізнес і анулювання дозволів.
– Зокрема, держави-члени повинні забезпечити, щоб злочини, визначені цією директивою, каралися максимальним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк не менше одного року або не менше п’яти років, залежно від злочину. Держави-члени можуть прийняти рішення про імплементацію законів, які передбачають більш суворі покарання, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Тепер попередня угода буде передана представникам країн-членів (Coreper) для схвалення. У разі схвалення текст буде офіційно затверджений Радою ЄС та Європейським парламентом.