Початок січня став синонімом зміни способу життя – багато новорічних обіцянок включають заняття спортом, схуднення і зміну харчових звичок. Але дослідження показують, що це не завжди працює – особливо щодо фітнесу.
Найпопулярніші обіцянки
Професор психології досліджував новорічні обіцянки понад 40 років. Згідно з його висновками, найпопулярнішою проблемою є фізичне здоров’я, до того ж понад третина з тисяч людей, яких він досліджував, сказали, що їхня головна мета – його поліпшити.
Другою за популярністю є категорія втрата ваги: 20% учасників сказали, що хочуть схуднути, а 13% – змінити свої харчові звички.
Чому ми не виконуємо обіцянки
Норкрос стежив за тими, хто ухвалював ці рішення, і виявив, що третина відмовилася від них уже за місяць, а за півроку більшість людей перестала дотримуватися новорічних обіцянок.
За словами вчених, багато в чому це відбувається через спроби оговтатися від надлишку їжі та алкоголю, спожитого впродовж новорічно-різдвяного періоду, що в поєднанні з меншою рухливістю в холодні дні залишає відчуття млявості та потреби змін.
Чому краще почати в грудні
Науковці зазначають, що з погляду поведінки, розумніше починати займатися спортом на початку зими або наприкінці осені, оскільки наш спосіб життя має тенденцію сповільнюватися в цю пору року.
Експерти радять починати фізичну активність саме в цей час, а також намагатися підтримувати здоровий спосіб харчування, щоб, коли прийде новий рік, ви вже мали здорові звички.
Згідно з даними опитувань, багато хто вирішує розпочати своє оздоровлення бігом, тренажерною залою чи груповими заняттями. Але зазвичай у тренажерних залах набагато більший ажіотаж у січні, ніж у грудні, саме завдяки новорічним обіцянкам.
– Якщо хтось вирішує, що збирається в січні почати тренуватися і досягти великих змін, а потім з якоїсь причини це не спрацює, вони можуть відчувати провину і думати, що рік уже почався погано, – каже фітнес-тренер Морган Брейзер.
За його словами, новачки можуть соромитися більш досвідчених відвідувачів спортзалів. Але через те, що на Різдво там зазвичай порожньо, у цей період вони можуть почуватися комфортніше та мати час і простір, щоб навчитися користуватися тренажерами, вдосконалити техніку та почуватися впевненіше.
Поради фітнес-тренера:
- скористайтеся ознайомчим курсом під час відвідування тренажерного залу – більшість спортзалів пропонують таку послугу, і це допоможе вам освоїтися;
- складіть план – в інтернеті багато безкоштовних ресурсів, які допоможуть структурувати тренування;
- приведіть друга на тренування – це підвищить упевненість, особливо якщо він більш досвідчений;
- спробуйте групові заняття і прийдіть раніше, щоб поговорити з інструктором.