MY.UAНовини
"До кінця війни телемарафон потрібний": Микита Потураєв про мобілізацію, "хороших русских" та виселення РПЦ
"До кінця війни телемарафон потрібний": Микита Потураєв про мобілізацію, "хороших русских" та виселення РПЦ

"До кінця війни телемарафон потрібний": Микита Потураєв про мобілізацію, "хороших русских" та виселення РПЦ

Витрачати кошти на українські серіали потрібно навіть під час війни

Інформаційна частота, в якій резонує Україна наприкінці другого року великої війни, опинилася далекою від того українофільства, що охопило цивілізований світ в перші місяці широкомасштабного вторгнення. В західній пресі з’являються натяки на те, що майбутнє української перемоги не певне, а в цей час в нашому інформаційному порядку денному вирують політичні чвари.

Чи дійсно така переміна картинки з "Stand with Ukraine" на песимістичне тло є наслідком погіршення комунікації України зі світом? А що з комунікацією внутрішньою? Фінансування телемарафону та важкість, з якою нардепи виставляють з України РПЦ, спричиняють непотрібні внутрішні скандали. Відповіді на ці питання в інтерв’ю "Телеграфу" дав голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Законопроєкт 8371 який покликаний заборонити в Україні релігійні організації з центром впливу в державі-агресорі. Перше читання він пройшов, а потім частина депутатів несподівано поставила свої підписи під зверненням до Венеційської комісії з цим законопроєктом. Що далі? Законопроєкт таким чином заблокований надовго?

Там жодних проблем з процедурної точки зору немає. Так, там є певна кількість спамових поправок: трохи більше тисячі, та конструктивних правок не більше 200. Достатньо просто виокремити один з днів пленарних засідань, щоб пройти через всі ці спамівські поправки.

Підписи депутатів [у зверненні до "Венеційки"] не мають зобов’язального характеру. Абсолютно. Я не бачу жодних підстав з цим законом звертатися до Венеційської комісії, тому що закон не про якусь окрему релігійну організацію і в принципі, не так про релігійні організації, як про зв'язки з державою-агресором і окупантами. Так само, як цих зв’язків не можуть мати громадські організації, комерційні. То в чому різниця для релігійних організацій? Відповідно, я не бачу підстав для того, щоб спікер підписав звернення до Венеційської комісії.

— До кінця року закон може бути прийнятим?

Я сподіваюся, що до 20 грудня можна було би в комітеті закінчити розгляд до другого читання. Так, я сподіваюся.

— Щодо суті законопроєкту. Експерти зауважують, що доведеться забороняти тисячі проросійських релігійних організацій, адже єдиної юрособи немає. І робити це треба буде через суд, та після експертизи Держслужби з етнополітики і свободи совісті. Процес може розтягнутися на роки, якщо взагалі колись завершиться.

Всі ці проблеми були очевидні з самого початку, навіть ще до реєстрації тексту законопроєкту. Та експерти оцінюють редакцію до першого читання. Редакція до другого читання відрізняється і доволі суттєво. Нюанси щодо того, чи потрібна експертиза, чи не потрібна, як її проводити, вони вирішені до другого читання. З цим не буде затримки. Механізм не створюватиме можливості для затягування процесу.

А от щодо мережевого характеру будь-якої релігійної організації в Україні, я погоджуся – це проблема. Вона має вирішуватись шляхом концентрації зусиль на ключових точках або вузлах мережі. Якщо ти в мережевій структурі локалізуєш ризики, які походять від важливого вузла цієї структури, то ти досягаєш поставлених задач. Це добре, що неможливо застосувати санкції проти мережі в цілому. Тоді би до нас майже гарантовано виникли претензії. Хай навіть не на рівні ЄСПЛ, але на рівні Венеційської комісії гарантовано б виникли. А так фактично будуть санкції проти однієї організації (з чисельної мережі), яка порушує вимоги закону (що доведено експертизою) і це підтверджено судовим вироком. Це конструкція абсолютно незламна.

До речі, в законопроєкті також є норми, які вирішують проблематику шахрайських релігійних організацій, сектантського типу, які обманювали людей на гроші. Ми вписали норму про те, що якщо судовими вироками доведені факти шахрайства, здирництва, то буде можливість припинити існування такої шахрайської релігійної організації.

— На яких законних підставах ченці УПЦ МП і досі перебувають на території Нижньої лаври? Було ж рішення суду, яке зобов’язало їх виїхати.

Я не є юристом, та, на мій погляд, перебувають вони там незаконно. Вони мають ці приміщення залишити і я сподіваюся, що це відбудеться. Ясно на що підштовхують державу – на силове вирішення цієї колізії з тим, щоб можна було отримати якусь яскраву картинку. Звичайно, що ми не збираємось давати такої нагоди і представники держави поводять себе максимально коректно. З іншого боку, ясно, що ця ситуація буде вирішена, адже нехтування законом і невиконання судових рішень держава теж собі не може дозволити.

— А чому ПЦУ повноцінно не пускають до Києво-Печерської лаври? Чому у них немає такого ж договору оренди, який був з УПЦ МП?

Там є проблема, яка, до речі вирішується цим законом про релігійні організації (законопроєктом 8371, — Ред.). Свого часу, законодавець, що називається, її прогледів, приймаючи зміни до законодавства про Фонд держмайна і договори оренди. Зараз оренда Успенського собору (Києво-Печерської лаври, — Ред.) обраховується по формулі комерційної нерухомості. Тому ПЦУ системно і не заходять, адже вони мали б укласти комерційний договір на такі гроші, які просто не можуть виставлятися в церкві. І ніхто на це не може вплинути: ні Мінкульт, ні Заповідник, ніхто. І це проблема серйозна навіть не тільки для ПЦУ, а, в першу чергу, для протестантів, у яких багато приміщень і здебільшого вони комунальні. Тому ми вписали в законопроєкт прозоре, зрозуміле рішення, щоб релігійні організації могли орендувати комунальне або державне майно за зниженими тарифами.

— Поговоримо про телемарафон. В чому необхідність для держави його фінансувати?

Держава є замовником цього продукту і виробляють його різні компанії-підрядники в спектрі від національного суспільного мовника до великих комерційних. Необхідність його дофінансування зрозуміла: український рекламний ринок втратив не менше 60% своєї вартості. Заробляти комерційним медіа зараз дуже важко. Щоб виробляти потужний інформаційний канал у форматі 24 години, потрібні великі ресурси. Тому якщо держава хоче, щоб цей канал був, вона, вочевидь, має взяти на себе частину витрат.

Насправді комерційним мовникам можна було б зараз піти в мінімальне виробництво своїх новин, якесь виробництво розважального контенту, на який є попит, і трансляцію своїх бібліотек. І вони б не мали таких витрат, які вони мають, виробляючи кожен свій слот. Але це затратна історія, адже виробництво новин в бюджеті каналу найбільш затратна частина. Ти можеш вкласти мільйон доларів в розважальне шоу, але у тебе там буде стільки реклами і спонсорства, що ти відіб'єш ці гроші. Так, ти багато вклав, але ти багато заробив. А в новини ти багато вклав, а заробив ти на них "нічого". Для того, щоб твої новини хоч щось заробляли і мали певні рейтинги, ти маєш їх підперти з цього боку серіалами, з іншого боку розважальними шоу.

Ми бачимо, що відбувається зараз з марафоном по рейтингу. Доля аудиторії 14-16. Це стеля. Нижче не буде, але і вище навряд чи. Втім, бувало, коли Харківщину і Херсон звільняли, або коли орки під Києвом стояли і отримання верифікованої інформації було питанням виживання.

— Але чи взагалі потрібний такий інформаційний канал зараз державі, щоб на нього витрачатися?

Моя думка, що все ще потрібний. В умовах війни у людей має бути канал в якому головний критерій це стовідсоткова верифікованість інформації. До кінця війни він все ще потрібний. Чи не вважаю я, що його можна зробити більш інклюзивним і запустити туди інших бажаючих, які хотіли б виробляти свої слоти? Свого часу я пропонував зробити два канали в марафоні, щоб у глядача був вибір. При цьому інформація там і там буде однакова, оскільки головна вимога – верифікованість, достовірність інформації в марафоні. Подача, авторська інтонація може відрізнятися. Це було б непогано.

— Раніше ви висловлювалися на підтримку серіального і кіновиробництва навіть під час війни, ну і відповідно виділення на це коштів. Нічого не змінилося?

Я вважаю, що це робити треба. Це один зі стрижнів, на чому тримається сучасна культура в будь-якій країні: виробництво кіно і телевізійних серіалів. Тому що там все: літератори, музиканти, композитори, виконавці, актори, режисери, продюсери, оператори.

— Але ж пам’ятаємо скандали щодо якості такого виробництва.

Питання в тому, що якості ніхто не бачив, тому що серіали не зняли. Висновки щодо проєкту в цілому стали робити на підставі трьох найменувань і умовно 5 компаній, при тому, що в переліку було 53 позиції.

Я абсолютно згоден з тим, що краще було б наступного року робити цю процедуру через Держкіно. Ідея була в тому, щоб провести це через систему Мінкульту, тому що це дозволяло швидко запустити виробництво, яке повністю стало. А це величезний сегмент, де купа людей і цей сегмент економіки навколо себе ще тримав екосистему з різних субпідрядників.

Тому була ідея зібрати пропозиції, відібрати більш-менш притомні з урахуванням того, хто береться виробляти, і швидко це запустити. Вважаю, що сама по собі ідея була хороша, але сталося, як сталося. З наступного року це буде робити Держкіно за стандартною схемою.

— Скільки коштів в наступному році буде виділено на серіальне і кіновиробництво?

Приблизно така сама цифра (в цьому році за паспортом програми було передбачено 448 млн грн. – Ред.)

— Ходити на ефіри до "хороших русских", це ок? В цьому є сенс?

Це дуже спірне питання. Я це припинив робити давно, ще до вторгнення. Але насправді ми маємо розуміти, що повної відміни "хороших русских" в Європі і світі не буде. Наші партнери і союзники щиро не розуміють, коли ми кажемо, що ми не хочемо спілкування ні з ким з, так званих, "хороших русских". Партнери вважають, що спілкування потрібне, бо процес комунікації це невід'ємна частина демократії.

Я не вважаю, що з ними ["хорошими русскими"] взагалі не можна спілкуватися. В певних ситуаціях з ними треба дискутувати, доводячи саме нашу точку зору. Однак кожна людина в межах своєї свідомості і відповідальності має вирішувати: а чи варто вступати в таку дискусію? Чи варто починати це спілкування? Якщо ти точно знаєш, що ти таким чином приносиш користь інтересам своєї країни, то це одна справа, а якщо просто "засвітитися", то це не правильно.

— Чи потрібні санкції для журналістів, які до широкомасштабного вторгнення обслуговували канали Медведчука? Зараз вони перейшли на інші канали, в YouTube, наче нічого й не було.

На рівні держави, якщо ми не хочемо скотитися в авторитаризм, то ми маємо вживати покарання або санкції тільки за встановлений на момент скоєння правопорушення склад злочину. Ті люди, на яких є склад злочину, вони вже не тут. А ті, хто залишився тут, вони ж не дурні. Вони поводяться так і говорять те, що під склад злочину не підпадає, а "заднім числом" закон не працює. 90 відсотків з того, що ми зробили забороненим, підсанкційним, підсудним було зроблено після 24 лютого 2024 року. Навіть закон "Про медіа" ми прийняли тільки тому, що він з'явився в вимогах щодо переговорів з ЄС. А в законі "Про медіа" якраз дуже багато речей, які пов'язані з російською пропагандою. Тому за те, що вони робили раніше, їх не можна засуджувати, а зараз вони нічого такого не роблять, а ті, хто роблять, не тут.

— То що ж робити? Нічого?

Моральний осуд. Ну і, відповідно, якщо ти бачиш когось з неоднозначною репутацією, викресли цей канал з переліку того, що ти дивишся.

— Та поки не викреслили. У таких журналістів на тому ж YouTube десятки тисяч переглядів.

Це ж не означає, що наше суспільство повністю одужало.

— Які російські ІПСО зараз успішно діють в Україні? З того, що ви бачите.

Тут важко сказати, тому що для цього треба бути, або в центрі по боротьбі з дезінформацією РНБО, або в СБУ. Я можу тільки сказати, де я бачу їхню активність. Просуваються настрої поразки: Захід слабкий, Захід зрадив або зрадить, не буде достатньо грошей, конфлікт між військовим і політичним керівництвом і взагалі Україна рухається до поразки, а от Росія молодці, Росія розвивається, нарощує потужності військового комплексу.

— Але ж про це пише і західна преса…

А хто сказав, що західна преса не вільна від впливу російських наративів? Ще як не вільна. У Росії дуже багато можливостей впливу і канал "Russia Today" тільки верхівка айсбергу. Там все тримається на багаторічних, багатомільйонних вливаннях в експертів, політиків. При цьому, мова йде навіть про приховані вливання: люди можуть навіть не знати звідки вони отримували ті чи інші гранти на дослідження, які лягають в цю загальну копилку.

Головне, щоб ми самі не допомагали, бо я щось бачу, що останніми днями в медіа дуже широко почали з'являтися публікації, люди які кажуть, що все пропало і ми програємо, а Росія виграє. Для цього немає жодних підстав. Якщо ти відповідальний експерт, а не медійний "хайпожер", то ти маєш сказати, що ми в важкій ситуації. Але чи є вона безнадійна? Ні. А люди приходять і починають верзти дурниці про військові рейки, про заводи в три зміни… Що виробляти на заводах в три зміни? Це що, Друга світова війна? Танк Т-34 ти будеш виробляти? Чи ти хочеш вести карткову систему, щоб люди менше споживали і більше було грошей на зброю? Воно так не працює. Сучасна економіка так не працює.

— Можна погодитися, що розганяти зраду не найкраще заняття, але ж є об’єктивні фактори, наприклад фінансова допомога США, з якою дуже непевна і напружена ситуація. На вашу думку, це наш провал в інформаційній політиці, що ми не змогли переконати Штати, чому саме нам потрібно допомагати? Чи це політичні події в самих США, які від нас не залежать, яку б геніальну комунікаційну кампанію ми не вели.

Це не є наслідком якогось провалу, тим більше комунікаційного. В США важка політична гра між демократами і республіканцями. Так, ситуація для нас неприємна, але вони усвідомлюють ризики і ніхто про Україну не забуває. Там є "упороті" радикали, але це не означає, що це позиція цих політичних сил.

У нас починають казати, що от ми випадаємо з фокусу уваги і це є провалом комунікації… Ні! Це так просто влаштована психологія і людини. Дуже зрозуміла метафора: у сусіда горить хата. Я не хочу, щоб вогонь перекинувся на мою хату і допомагаю сусіду всім, чим можу. Єдине, що сам не заходжу в його хату допомагати гасити пожежу. І певний час в моїй хаті всі розмови тільки про сусіда, про його біду. Але потім ми починаємо розмовляти в своїй хаті і про свої проблеми. І коли хтось з палаючої сусідньої хати починає ображатися, то я ображаюся теж.

Партнери питають: а чому ви нас звинувачуєте в тому, що ми про вас менше дбаємо? Ми займаємося своїми проблемами, тому що якщо ми не будемо займатися своїми проблемами, ми не зможемо вам допомагати.

— Інформаційний супровід мобілізації. Він провалений?

Ні, ми його не провалили. У нас просто проблеми з самими механізмами. У нас непогано йде набір в добровольчі бригади, які брендовані.

Та є проблема в цілому комунікаційна, медіапростору України, де, на жаль, є або позитивістський порядок денний, або одразу поразковий, мовляв, все жахливо, програємо. Немає посередині тверезої розмови про те, що складно, але не безнадійно і що треба робити, щоб пережити наступний рік.

Людина, яка знаходиться в позитивістському порядку денному, чи можна сказати бульбашці, вона, як собі каже? Так все ж добре. Чого я маю їхати до ТЦК? А людина, яка знаходиться в поразковій бульбашці, каже собі: так все ж погано, ми завтра програємо, навіщо ж я буду йти, ми ж і так і так програємо. От в чому проблема. Нам потрібна твереза, важка розмова, а не кидання то в той бік, то в той.

Теги за темою
УПЦ МППЦУ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Державна реєстрація смерті: як відбувається процедура
Украина Криминальная
2025-04-21T08:12:35Z
Британія хоче збільшити виробництво зброї, аби не залежати в цьому від основних партнерів – The Guardian
ZN UA
2025-04-21T08:10:43Z
"Женя, ти сказився?": українці відреагували на жарт Кошового про Великдень
Telegraf
2025-04-21T08:09:55Z
Політик шпигував за жінками упродовж 14 років, встановивши приховані камери
Фокус
2025-04-21T08:00:45Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Козерогам - подарунки, Водоліям - прибуток, Рибам - кохання
GlavRed
2025-04-21T07:54:55Z
Що буде з населенням України: демограф спрогнозував
Gazeta UA
2025-04-21T07:54:54Z
Найстарішу в світі писанку виявили в Україні: де вона зараз зберігається
Фокус
2025-04-21T07:51:32Z
У храмі Архангела Михаїла в Тбілісі українці освятили Великодні паски
УкраинФорм
2025-04-21T07:42:13Z
Має безвіз з понад 150 державами: у цій країні можна найшвидше отримати громадянство
24tv
2025-04-21T07:33:03Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Я вірив у фейкові наративи": топпастор Трампа побував у Бучі і Кривому Розі і змінив думку про українців
Фокус
2025-04-21T08:12:42Z
У Франції – нові напади на в’язниці і їхніх співробітників
Европейская правда
2025-04-21T08:07:37Z
Скандал у Пентагоні: чиновники звинувачують відомство у наклепі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T08:06:11Z
США пропонують контроль над Запорізькою АЕС як крок до миру
360ua.news
2025-04-21T08:03:12Z
Курйоз на Fox News не випадковість? Чому в США назвали Київ російським
Telegraf
2025-04-21T07:51:52Z
The Telegraph про «великоднє перемир’я»: Путін не робить нічого, що не було б розраховано на подальший розкол Заходу
ZN UA
2025-04-21T07:51:48Z
Прем’єр Норвегії анонсував зустріч з Трампом: говоритимуть й про Україну
Европейская правда
2025-04-21T07:49:48Z
ЄС розглядає позбавлення Угорщини права голосу через блокування підтримки України — The Guardian
Vlasti
2025-04-21T07:42:25Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
Як прожити понад століття: сім порад від 101-річного дієтолога
Gazeta UA
2025-04-21T07:18:40Z
Як харчування впливає на зморшки
360ua.news
2025-04-21T07:18:00Z
Через це ваше волосся ламке і сухе: від цих звичок потрібно позбавитись
24tv
2025-04-21T07:03:37Z
Учені довели, що освоєння гаджетів знижує ризик деменції майже на 60%
Факти ICTV
2025-04-21T06:42:33Z
Україна закупить в Ізраїлі препарат на випадок ядерної загрози – Times of Israel
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T06:24:10Z
Найбільше дослідження поставило крапку в суперечках про вплив вейпу на здоровʼя
24tv
2025-04-21T06:18:41Z
Психологи пояснили, як впоратися з регулярними нічними кошмарами
Факти ICTV
2025-04-21T05:54:18Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами очей і спини не призивають до війська
24tv
2025-04-21T05:15:55Z
"Маленьке курчатко": Віталій Козловський показав особливу фотосесію з однорічним сином
24tv
2025-04-21T08:03:27Z
Колін Фаррелл створив фонд на честь сина з синдромом Ангельмана
360ua.news
2025-04-21T07:42:35Z
У студентському архіві знайшли плівки двох кінострічок 1920–1930 років
Детектор М
2025-04-21T07:42:16Z
Злягла: Надя Дорофєєва повідомила про проблеми зі здоров'ям
GlavRed
2025-04-21T07:27:36Z
Віра Брежнєва почала заробляти в РФ - деталі
GlavRed
2025-04-21T07:27:03Z
Син Коліна Фаррелла житиме у спецзакладі: чому батько ухвалив таке рішення
Факти ICTV
2025-04-21T06:58:44Z
"Вдалося від нього вирватися": путіністка Валерія висловилася про розлучення
GlavRed
2025-04-21T06:27:29Z
Володимир Дантес нарешті розповів про вагітність, але одразу 2 дівчат: "Давай по приколу"
Знай
2025-04-21T05:51:59Z
"Пробила дно": Злата Огнєвіч потрапила в гучний скандал на Великдень
GlavRed
2025-04-21T05:27:04Z
В Ужгороді - пік цвітіння сакур
УкраинФорм
2025-04-21T08:10:34Z
Десантники взяли в полон у Курській області дев’ятьох російських військових
УкраинФорм
2025-04-21T08:09:48Z
В Україні триває зниження енергоспоживання
1News
2025-04-21T08:06:05Z
СБУ викривають схеми "паркувальної мафії" та вручили кілька підозр колишнім керівникам “Київтранспарксервісу”
Khreschatyk
2025-04-21T08:03:26Z
У Керчі партизани зафіксували перевезення ракет для ЗРК
УкраинФорм
2025-04-21T07:51:15Z
Дешева оренда біля моря: яку квартиру пропонують за 4 тисячі гривень в передмісті Одеси
24tv
2025-04-21T07:45:03Z
Росіяни зранку обстріляли з артилерії Херсон, поранений літній чоловік
УкраинФорм
2025-04-21T07:42:24Z
Український FPV маневрував лабіринтами будівлі, перш ніж атакувати "жирну" ціль: відео 5-ї ОШБр
ZN UA
2025-04-21T07:36:58Z
Заморозки, температура до -3 і дощі: якою буде погода в Україні на тиждень
Фокус
2025-04-21T07:36:09Z
У Києві чоловік погрожував 10-річному хлопчику ножем та відібрав у нього телефон: його ув'язнять
24tv
2025-04-21T07:57:49Z
Поліцейські розслідують смертельну ДТП у селі Онок на Закарпатті
Украина Криминальная
2025-04-21T07:57:42Z
Небезпечні ігри на залізниці: на Волині дитину, яка залізла на вагон, вразило струмом
24tv
2025-04-21T07:54:23Z
У Білозерці на Херсонщині росіяни з дрона вбили жінку і поранили чоловіка
УкраинФорм
2025-04-21T07:51:12Z
Літаку рейсом з Варшави довелось екстрено сісти через агресивного пасажира
Европейская правда
2025-04-21T07:49:59Z
У ДТП в Могилів-Подільському районі травмувались семеро людей
Украина Криминальная
2025-04-21T07:42:23Z
Росія вдарила по Херсонщині, жінка загинула, чоловік – поранений
Комсомольская правда
2025-04-21T07:31:11Z
Білопільські поліцейські встановили покидька, який вчинив наругу над могилами
Украина Криминальная
2025-04-21T07:27:08Z
У Південній Кореї чоловік із вогнеметом намагався спалити мешканців будинку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T07:24:46Z
Китайський гороскоп на завтра 22 квітня: Бикам - страждання, Тиграм - образи
GlavRed
2025-04-21T08:03:04Z
Якщо ви перестаралися з приготуваннями: чи можна заморожувати торт "Спартак"
24tv
2025-04-21T07:54:15Z
Виросте надзвичайно великою і соковитою: ось чим підживити полуницю у квітні
24tv
2025-04-21T07:42:30Z
Посадка квасолі без помилок: коли і як сіяти, щоб не втратити врожай
Telegraf
2025-04-21T07:39:39Z
Просто і швидко: як пофарбувати стіни самому
24tv
2025-04-21T07:30:48Z
Відпочинок з дітьми влітку: 5 курортів та країн, які краще оминути
24tv
2025-04-21T06:36:31Z
Сирники у сметанному соусі: як урізноманітнити популярний сніданок
Gazeta UA
2025-04-21T06:33:58Z
Молодь масово переселяється в готелі: навіщо вони це роблять
Фокус
2025-04-21T06:00:51Z
Ідеальне доповнення до вчорашніх страв: улюблений салат з куркою та ананасом
24tv
2025-04-21T05:45:31Z
"Якщо ціни не будуть накручувати": в Україні вводять нові правила торгівлі молочкою
Знай
2025-04-21T08:12:47Z
Круте зниження цін в Україні: економіст розповів, які продукти подешевшають
GlavRed
2025-04-21T08:09:31Z
Туреччина заявила про рекордний видобуток власного газу в Чорному морі
УкраинФорм
2025-04-21T08:03:18Z
Подорожчання яєць в Одесі: гаманці спорожніють ще швидше, названо ціни
Политека
2025-04-21T08:00:58Z
Споживання електрики з п'ятниці зменшилося на 12,6% - Укренерго
УкраинФорм
2025-04-21T08:00:46Z
Прогноз НБУ передбачає утримання облікової ставки на рівні 15,5% упродовж наступних місяців
Agravery
2025-04-21T07:51:58Z
Одна умова і 100 доларів ваші. Як легко зібрати таку суму
Telegraf
2025-04-21T07:33:28Z
Україна відібрала зі сховищ найменше газу за усю історію
Gazeta UA
2025-04-21T07:33:10Z
Нафта дешевшає через відновлення побоювань щодо попиту
УкраинФорм
2025-04-21T07:30:44Z
Помер легендарний аргентинський воротар Уго Орландо Гатті
Football.ua
2025-04-21T08:01:49Z
84-річний спортсмен помер під час напівмарафону в Казахстані
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T07:57:52Z
У бою за вільну Україну загинув регбіст Ігор Власюк
24tv
2025-04-21T07:54:21Z
Ти завдаєш собі шкоди, – Ф'юрі із порадою звернувся до "Бронзового бомбардувальника"
24tv
2025-04-21T07:51:16Z
Григорчук: Про Інгулець можу сказати тільки хороші слова
Football.ua
2025-04-21T07:36:18Z
Бронза і дві спецвідзнаки: українка забрала одразу три нагороди на Miss Eco International 2025
24tv
2025-04-21T07:18:43Z
Тато ліквідовував аварію у Чорнобилі: що відомо про батьків Кличка та як виглядають
Telegraf
2025-04-21T07:16:36Z
Шандрук – про матч з Чорноморцем: За рахунку – 1:1 відчувалося, що команда сьогодні зможе забрати три очки
Football.ua
2025-04-21T07:13:12Z
Дворазовий олімпійський чемпіон кинув виклик Усику
24tv
2025-04-21T07:03:39Z
Китай запустив 10G-інтернет — 4K-фільми завантажуються за секунди
ITC
2025-04-21T08:07:04Z
Чому TikTok варто заборонити в Україні: як платформа стала каналом російського впливу
Лига
2025-04-21T08:03:35Z
Без вентиляторів і шуму: як вчені борються з перегрівом електроніки по-новому
InternetUA
2025-04-21T08:01:28Z
Огляд відеокарти Gigabyte Radeon RX 9070 XT AORUS ELITE: продуктивність, дизайн та «червона спека»
ITC
2025-04-21T07:54:59Z
Вчені виявили новий колір «оло» — він проявляється, якщо світити лазером в око
ITC
2025-04-21T07:54:45Z
Другий трейлер DOOM: The Dark Ages — нова зброя, геймплей і кібердемон-ктулху
ITC
2025-04-21T07:54:22Z
Розкриті технічні характеристики данських безпілотників RQ-35 Heidrun, які отримала Україна
InternetUA
2025-04-21T07:46:58Z
ОАЕ планують довірити ШІ написання законів. Експерти попереджають про галюцинації
Лига
2025-04-21T07:42:08Z
Створено нову флеш-пам'ять, яка в мільйон разів швидша за ваш USB
24tv
2025-04-21T07:33:55Z
Mansory презентувала 1000-сильний Audi RS Q8
AutoCentre
2025-04-21T08:07:36Z
Ще один автовиробник відмовився від електрокарів: названо причину
ЗаРулем
2025-04-21T07:04:33Z
Toyota анонсувала дебют нового седана розміром з Camry
AutoCentre
2025-04-21T07:04:28Z
Чому вигідно купувати автозапчастини з Польщі?
AutoCentre
2025-04-21T06:46:58Z
Маск приїде в Індію: Tesla може увійти на ринок найбільш густонаселеної країни
InternetUA
2025-04-21T05:49:18Z
Геній призводить до обновлення Tesla Model Y з веселим новим вихлопом
Топ Жир
2025-04-21T02:00:11Z
Ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном вперше за два роки зростають, тоді як ціни на електромобілі швидко падають
Топ Жир
2025-04-21T00:45:41Z
Авто не реагує на кнопку старту: що рекомендують фахівці
Gazeta UA
2025-04-21T00:33:45Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z