Командир 70-ї експедиції Європейської космічної агенції Андреас Могенсен опублікував фото гігантських айсбергів, що плавають у Південній Атлантиці. Про це пише space.com.
- До своєї місії він вважав за неможливе бачити айсберги неозброєним оком з космосу, але останнім часом часто спостерігалося багато айсбергів у південній Атлантиці. Можливо, це пов'язано з їхньою особливою геометрією чи контрастом кольору, але вони виявилися дуже помітними з космосу, — розповів він.
На фотографіях, зроблених Могенсеном, відображені три великі айсберги і кілька фрагментів, які, ймовірно, відірвалися від них під час подорожі океаном. З космічної станції видно затоплені частини айсбергів і океанські хвилі, що розбиваються на видиму частину айсбергів, що плавають на поверхні океану.
Астронавти та супутники спостереження за Землею помітили кілька чудових айсбергів, включаючи найбільший у світі, A23a. Цей айсберг був помічений дрейфуючим за межами вод Антарктики після того, як провів понад три десятиліття на мілині. Його танення призвело до стоншення і дало йому додаткову плавучість, що дозволило йому відірватися від дна океану і рухатися у бік Південної Атлантики.
Для відстеження траєкторії айсбергів на Землі використовують очі на небі, а штучний інтелект допомагає швидко виявляти гігантські айсберги на супутникових зображеннях. Це дозволяє вченим стежити за змінами розміру, форми та руху айсбергів з часом, а також вивчати їх вплив на довкілля.
7 листопада астрономи за допомогою телескопів NASA виявили найвіддаленішу чорну дірку, зареєстровану через рентгенівські промені. Ця чорна діра знаходиться в галактиці UHZ1 на ранній стадії зростання, її маса можна порівняти з масою батьківської галактики.
Фото: space.com.