Про це на брифінгу сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми не вбачаємо наразі підстав для відновлення емісійного фінансування. Так, ми засвідчуємо, що ризики, пов'язані з ритмічним надходженням фінансової допомоги, до певної міри реалізувались. Водночас відбувся другий успішний перегляд програми Міжнародного валютного фонду", - сказав Пишний.
Він зазначив, що фундаментом цієї програми є запевнення від країн донорської коаліції про покриття того gap (прогалин у фінансуванні - ред.), щоб збалансувати бюджет.
"Ми, попри реалізацію ризику ритмічності надходжень, вважаємо: є достатньо підстав говорити про відновлення відповідної ритмічності (міжнароної допомоги - ред.), а відтак ми залишаємось у межах 2023 року, в тій рамці, яку визначали - монетизація бюджетного дефіциту не знадобиться", - сказав Пишний.
Він додав, що на майбутнє регулятор буде розглядати ситуацію з огляду на ті виклики, які постануть.
"І, відповідно, в комунікації з нашими колегами будемо розглядати це питання і напрацьовувати оптимальний варіант рішення", - підсумував очільник НБУ.
Як повідомлялось, з початку 2023 року Україна отримала майже 37,4 млрд дол. США міжнародної допомоги, з яких понад 4,7 млрд дол. отримано в жовтні - листопаді.