MY.UAНовини
Що таке Європейський Союз та як інтеграція України може змінити домінування в ЄС
Що таке Європейський Союз та як інтеграція України може змінити домінування в ЄС

Що таке Європейський Союз та як інтеграція України може змінити домінування в ЄС

Європейський Союз – це партнерство 27 держав Європи, охоплює значну частину Європейського континенту. У ЄС проживає близько 447 млн осіб або майже 6% населення світу. Громадяни країн Євросоюзу також є громадянами ЄС.

Україна також має намір розбудовувати відносини з Європейським Союзом, зокрема стати повноправним членом блоку.

Однак за останні роки на долю ЄС випало немало випробувань, як от світова фінансова криза 2008 року, наплив мігрантів з Африки та Близького Сходу, вихід Британії з ЄС (Brexit) та економічні наслідки пандемії COVID-19.

Зараз дивляться

Тепер до викликів додалася повномасштабна війна Росії проти України, адже саме до країн ЄС від війни втекло кілька мільйонів українських біженців. А ще багато європейських країн постачають нам зброю, амуніцію чи фінансують першочергові соціальні потреби.

Факти ICTV підготували детальний розбір про те, як працює Європейський Союз, які інституції має та за що вони відповідають.

Коли створили Європейський Союз

Після Другої світової війни, у 50-х роках, європейські країни заговорили про об’єднання задля економічного зростання та майбутнього захисту миру. Договір про Європейський Союз підписали 7 лютого 1992 року в місті Маастрихт, Нідерланди. Чинності Маастрихтський договір набрав 1 листопада 1993 року.

Нинішню структуру та повноваження ЄС отримав у 2007 році за Лісабонським договором, також відомим як Договір про реформування. Згідно з цими документами, 27 членів блоку погодилися об’єднати свої суверенітети і делегувати ЄС багато повноважень.

Основні інституції ЄС

ЄС має сім основних інституцій, які можна умовно згрупувати за їхніми виконавчими, законодавчими, судовими та фінансовими функціями. Також ЄС має десятки менших органів, які ухвалюють закони, координують зовнішню політику та торгівлю, керують  спільним бюджетом.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Європейська рада – група вищих політичних лідерів ЄС – складається з президента або прем’єр-міністра кожної країни-члена. На засіданнях ради визначають загальний напрям розвитку ЄС і розв’язують нагальні питання високого рівня. Члени ЄС обирають президента, який може обіймати посаду до двох термінів по 2,5 роки. Нині президентом є колишній прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель.

Європейська комісія – головний виконавчий орган ЄС. Вона пропонує законопроєкти, керує бюджетом, виконує рішення, видає регламенти і представляє ЄС у всьому світі на самітах, переговорах і в міжнародних організаціях. Члени комісії призначаються Європейською радою та затверджуються Європейським парламентом. Наразі Комісію очолює колишня міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн.

Європейський парламент обирається прямим голосуванням, а його представники призначаються населенням кожної країни-члена. ЄП не пропонує законопроєкти, але закони не можуть ухвалюватися без схвалення європарламентарів. Європарламент також веде переговори і затверджує бюджет ЄС та здійснює нагляд за діяльністю комісії. Зараз парламент очолює мальтійський політик Роберта Мецола.

Рада Європейського Союзу, або Рада міністрів, є другою законодавчою гілкою влади, також бере участь в ухваленні законів. Рада складається з міністрів урядів усіх країн – членів ЄС. Міністри збираються в групах за сферами своєї діяльності: очільники МЗС зустрічаються в одній групі, міністри сільського господарства – в іншій і так далі.

Суд Європейського Союзу (СЄС) є найвищим судовим органом ЄС, який займається тлумаченням законодавства блоку для національних судів, вирішує суперечки. СЕС складається з Європейського суду (ухвалює рішення щодо порушень державами-членами, тлумачить законодавство) та Загального суду – там широкий спектр розгляду позовів проти інституцій ЄС.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) займається керуванням євро для 19 країн, які використовують цю валюту, регулює банківську систему ЄС. Директоркою ЄЦБ є колишня очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Європейський суд аудиторів (ЄСА) проводить аудит бюджету ЄС, перевіряє витрачання коштів і повідомляє про випадки шахрайства парламент, комісію та національні уряди.

Офіси вищезазначених установ розташовані по всьому ЄС зі штаб-квартирами в Брюсселі, Франкфурті, Люксембурзі та Страсбурзі.

Повноваження Європейського парламенту

Хоча Європарламент не може ініціювати законопроєкти, закони для ЄС не можуть ухвалюватися без схвалення парламенту. У ньому проходить обговорення всіх законів, зокрема і бюджетних, з комісією та Радою міністрів у рамках процедури, відомої як спільне ухвалення рішень.

Схвалення Європарламентом потребують і міжнародні угоди, зокрема торговельні. Голова ЄП, який обирається цим органом, також повинен підписувати закони для їхнього остаточного ухвалення.

Європарламент затверджує членів Європейської комісії, а також може змусити комісію піти у відставку. Хоча такого ще не траплялося, та у 1999 році комісія масово подала у відставку через корупційний скандал.

Вибори до Європейського парламенту

Прямі вибори до Європарламенту проходять у всіх країнах – членах Європейського Союзу. Кожна з країн має свою квоту депутатів, яка обчислюється з огляду на чисельність населення. Територія Євросоюзу ділиться на виборчі округи, кожен з яких займає територію лише однієї держави.

У кожній з держав депутати обираються за національними правилами, тому квота членів Європарламенту може по-різному розподілятися всередині країни і ділитися на кілька виборчих округів.

Нині більше одного виборчого округу мають: Бельгія, Ірландія, Італія, Польща і Франція. У решті держав кордони збігаються з межами єдиного округу.

Європейський парламент складається із 751 депутата. Але обирають лише 720, бо звільнилися місця після виходу Британії із ЄС. Тепер в парламенті ці місця тримають на випадок розширення.

Як Україна може змінити сили в Європарламенті

Польща в Європарламенті має 51 депутата; Німеччина – 96; Франція – 74; Італія -73; Чехія – 21 депутата; країни Балтії – разом 25 депутатів. Україна теж планує стати членом ЄС і тоді повинна буде обрати своїх депутатів до ЄП.

У коментарі Фактам ICTV кандидат політичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка Ігор Рейтерович наголосив, що у такому разі у Європейському парламенті може створитися союз таких країн, як Польща, Україна, Чехія. Можливе доєднання і країн Балтії.

Польща багато років тому, ще до свого членства, говорила, що так звана молода Європа може мати великий осередок депутатів, які б впливали на порядок денний в Європарламенті. Попри те, що в ЄП існують великі фракції, які об’єднують різні політичні партії за різними напрямами – ліберали, демократи, соціалісти тощо, – у парламентарів тоді спрацює принцип державного позіціонування. Тобто основну увагу євродепутати приділятимуть законопроєктам, важливим для своєї країни. Тож в загальному депутати з різних країн можуть об’єднуватися в коаліції, наприклад, більшість Центрально-Східної Європи.

За словами Ігоря Рейтеровича, представництво України в Європарламенті може посилити коаліцію слов’янських країн і мати значний вплив на ухвалення рішень, потрібних нам та нашим сусідам.

– Тобто це в загальному може призвести до революції щодо врахування позицій країн, які останніми приєдналися до ЄС. Наприклад, поляки жаліються, що до них менше прислухаються, що не мають такого впливу, якого б хотіли. А ось вступ України ситуацію може дуже змінити, – наголосив політолог.

Експерт також зауважив, що на сьогодні в Європейському парламенті є неформальне лідерство трьох країн – це Німеччина, Франція та Італія. Вони є лідерами, бо це найбільш заможні країни Євросоюзу, вони є локомотивами економіки ЄС, і саме ці країни мають найбільше депутатів в Європарламенті.

До себе вони залучають представників інших країн старої Європи, наприклад, країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди та Люксембург), і тоді мають можливість проводити ключові законопроєкти.

До речі, частина польських політичних сил, наприклад, Право і справедливість Ярослава Качинського, на цьому спекулювали під час виборів. Вони говорили, що якщо Дональд Туск (Громадянська платформа) стане прем’єр-міністром Польщі, то він буде виконувати завдання Берліну і Польща перетвориться на Німеччину.

– Тобто можна побачити, що поляків чіпляє оце домінування. Але варто зауважити, що це домінування має цілком об’єктивний характер, адже кількість населення у Німеччині, Франції та Італії значно більша, тому і представництво в Європарламенті більше. А ось зі вступом України до ЄС таке домінування може змінитися доволі серйозно, – наголошує Ігор Рейтерович.

Для деяких країн старої Європи це може бути певним ризиком, але вони до такого ставляться спокійно. Може, вони сподіваються, що перетягнуть українців на свій бік.

Чим займається Європейська комісія

Комісія складається з 27 комісарів, по одному від кожної держави-члена, очолюється президентом. Президент обирається Європейською радою та затверджується Європейським парламентом після кожних парламентських виборів, керує комісією протягом п’ятирічного терміну.

До складу колегії комісарів входять:

  • верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки;
  • комісар з питань торгівлі, який веде торговельні переговори;
  • комісар з питань конкуренції, відповідальний за корпоративне регулювання на рівні всього блоку;
  • та 23 інших комісарів, які займаються питаннями енергетики, зайнятості та зростання, клімату та фінансового регулювання.

Комісія відповідає за розробку законопроєктів, складання і розподіл бюджету ЄС, виконання законів ЄС.

Як ЄС здійснює зовнішню політику

Спільна зовнішня та безпекова політика стосується дипломатії, безпеки та оборонного співробітництва. Керівництво на найвищому рівні здійснюють національні уряди країн – членів блоку через Європейську раду та Раду міністрів.

Зовнішня політика здійснюється верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Ця посада ще відома як міністр закордонних справ ЄС. Зараз її обіймає іспанський політик Жозеп Боррель.

Варто зауважити, що ЄС відігравав провідну роль у переговорах щодо Паризької кліматичної угоди та ядерної угоди з Іраном, які були укладені у 2015 році. У 2016 році Євросоюз уклав угоду з Туреччиною про обмеження приймання біженців.

ЄС запровадив санкції проти РФ після анексії Криму у 2014 році. Проте до початку російсько-української війни у 2022 році члени блоку сперечалися щодо того, наскільки тісно співпрацювати з Москвою в енергетичній та інших сферах з огляду на залежність Євросоюзу від російських нафти і газу.

Та з початком війни Росії проти України у 2022 році Німеччина зупинила масштабний російський проєкт газопроводу Північний потік-2, а ЄС загалом посилив санкції проти російських фінансових установ та фізосіб, і Путіна зокрема.

Чи є в Євросоюзі своя армія

Країни ЄС співпрацюють у військових місіях на добровільній основі. Проте постійної армії ЄС, незалежної від армій країн-членів, не існує. До речі, членство країн в ЄС та військовому блоку НАТО частково збігається. У вересні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна підписала заяву на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

Лісабонський договір визнає НАТО головним засобом колективної оборони Європи.

Бюджет ЄС

Витрати Європейського Союзу у 2020 році (останньому році, за який Єврокомісія оприлюднила повну звітність) становили понад 197 млрд доларів.

Близько 35% йде на сільське господарство, зокрема на виплати фермерам, розвиток рибальства, лісництва, сільських громад.

Гроші виділяються і на економічну, соціальну та територіальну згуртованість, покликану допомогти менш розвиненим країнам ЄС. Близько 14% бюджету йдуть на галузі наукових досліджень і розробок, енергетики, транспорту і телекомунікацій.

Бюджет ЄС щорічно переглядається.

Шенгенська зона

Шенгенська зона охоплює країни, які домовилися скасувати всі види прикордонного контролю між собою і посилити співпрацю в правоохоронних органах.

До зони належать: Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Швеція, Італія, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Норвегія, Ісландія (останні чотири країни не є членами ЄС).

Інші інституції ЄС

Європейський механізм стабільності (ESM) – це агентство ЄС, яке надає екстрені кредити безпосередньо урядам або приватним банкам, що перебувають у скрутному становищі.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), заснований у 1958 році, є офіційним інвестиційним банком ЄС, який надає дешеві кредити, інвестиції в акціонерний капітал та інше фінансування тисячам підприємств, урядовим програмам тощо.

Європейський економічний простір (ЄЕП) – це угода 1994 року, яка поширює єдиний ринок ЄС на три країни, що не є членами ЄС: Ісландію, Ліхтенштейн та Норвегію. Ці три країни, а також Швейцарія утворюють Європейську асоціацію вільної торгівлі (ЄАВТ), окрему зону вільної торгівлі.

Україна – ЄС

Наша держава межує з чотирма членами ЄС: Угорщиною, Польщею, Словаччиною та Румунією.

5 березня 2007 року Україна та ЄС розпочали переговорний процес щодо нової угоди. 9 вересня 2008 року на Паризькому саміті Україна та Євросоюз домовилися укласти Угоду про асоціацію.

Політичну частину Угоди про асоціацію підписали 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року. 16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію. Вона набула чинності 1 вересня 2017 року.

28 лютого 2022 року Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі. 17 червня 2022 року Європейська комісія рекомендувала Європейській раді надати Україні статус кандидата. Водночас офіційний Брюссель висунув сім вимог щодо проведення реформ в Україні.

23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Цікаві факти про ЄС

  • Європейський Союз має 24 офіційні мови.
  • Валюту євро використовують 19 країн із 27.
  • Гасло ЄС – Єдність у різноманітті (Unity in diversity).
  • Німеччина з близько 83 млн жителів є найбільшою країною ЄС за чисельністю населення, а Мальта з населенням у 500 тис. мешканців – найменшою.
  • У 2004 році до ЄС приєдналися вісім країн Центральної та Східної Європи: Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина й Словенія.
  • Велика Британія вийшла із ЄС у 2020 році.
  • Зараз країнами – кандидатами на членство в ЄС є Україна, Албанія, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина, а потенційними кандидатами – Боснія і Герцеговина та Косово.

CFR, Міністерство юстиції

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Шойгу не на шутку запаниковал из-за действий НАТО и ЕС: соратник Путина выдал угрозы
Comments UA
2025-05-06T12:09:35Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T12:09:05Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
Путин впервые публично заговорил о своем преемнике
Comments UA
2025-05-04T12:00:03Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
После скандала вокруг пенсии актрисе Ольге Сумской пришлось извиняться
Апостроф
2025-05-06T12:18:09Z
Рианна прямо на Met Gala 2025 поделилась с поклонниками интимной новостью
Comments UA
2025-05-06T11:24:13Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
В Ватикане завершают подготовку к конклаву по избранию нового папы
Gazeta UA
2025-05-06T12:13:19Z
Все о 7 мая: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-05-06T12:09:51Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Валюту могут забрать: кому грозит конфискация долларов и евро
Знай
2025-05-06T12:12:10Z
Польские перевозчики объявили о новых перекрытиях границ с Украиной: где будут проблемы с движением
Comments UA
2025-05-06T11:57:53Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Из-за глобального потепления Европе угрожает смертоносный грибок — исследование
Факти ICTV
2025-05-06T11:04:36Z
Почему возникает боль в шее и как ее облегчить
Знай
2025-05-06T09:51:07Z
Даже кусочек может навредить: кому мясо категорически противопоказано
Gazeta UA
2025-05-06T09:27:03Z
Почему подушка мокрая после сна: что это значит и нужно ли беспокоиться
Comments UA
2025-05-06T08:39:26Z
Смертельный грибок в воздухе: Европе угрожает невидимый враг
Новости Украины
2025-05-06T08:24:09Z
Не только мясо: простые способы увеличить белок в ежедневном рационе
Gazeta UA
2025-05-06T07:52:27Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Индия перекрыла Пакистану воду, остановив течение реки
Корреспондент
2025-05-06T12:03:18Z
В результате удара россиян по Херсонщине погибли два человека
Корреспондент
2025-05-06T11:45:37Z
Госэкоинспекция бьет тревогу: Евгений Медведовский объяснил, как остановить пожары в лесах Полесья
Знай
2025-05-06T11:23:53Z
У ФАО прогнозують рекордне скорочення обсягів світової торгівлі зерном
AgroNews
2025-05-06T11:16:11Z
Россияне уничтожили самый большой рынок Харькова: что сейчас на «Барабашово»
Comments UA
2025-05-06T10:57:30Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Украинские военные получили новую версию САУ «Богдана»: что о ней известно
ITC
2025-05-06T12:07:39Z
Дніпровський завод мінеральних добрив визнали банкрутом
AgroNews
2025-05-06T12:04:28Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Новое наступление ВСУ: как Силы обороны применяют тактику "тысячи уколов" на Курщине и Белгородщине
Фокус
2025-05-06T12:00:37Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Renault выводит на рынок недорогой электрифицированный кроссовер для семьи с ГБО
Фокус
2025-05-06T12:06:37Z
У вас будет всего десять дней, а потом - штраф. Кому нужно обновить данные
Telegraf
2025-05-06T10:57:48Z
Гибриды принесли Lamborghini почти 900 миллионов евро за квартал
Корреспондент
2025-05-06T10:06:18Z
Одна подпись может оставить без автомобиля: какая ошибка грозит украинцам при продаже авто
Знай
2025-05-06T08:52:40Z
Спрос на новые грузовики в апреле снизился
Gazeta UA
2025-05-06T07:16:32Z
Xiaomi отменила ограничение мощности SU7 Ultra после возмущения владельцев
Корреспондент
2025-05-05T18:22:41Z
Привыкли, все по-домашнему: водителям напомнили, чем грозит зарядка авто из окна квартиры
Знай
2025-05-05T16:52:14Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Идеальная и быстрая закуска к шашлыку: как приготовить вкуснейшие маринованные огурцы
Фокус
2025-05-06T10:27:09Z
Что мешает абрикосу зацвести и плодоносить: главные причины и типичные ошибки садоводов
Gazeta UA
2025-05-06T10:15:46Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Уникальное чудо с целебной водой. Пора посетить один из лучших оздоровительных курортов Украины
Telegraf
2025-05-06T09:39:24Z
Как искусственный интеллект меняет воспитание детей: 7 способов, о которых должны знать все родители
Comments UA
2025-05-06T09:03:31Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Известный специалист в мире бокса считает, что Хэйни пора уйти из спорта
Корреспондент
2025-05-06T12:03:17Z
"Интер" - "Барселона": онлайн-трансляция полуфинала Лиги чемпионов
Telegraf
2025-05-06T11:49:17Z
Тюрама ждет суд за принудительный сексуальный акт с порноактрисой
Корреспондент
2025-05-06T11:06:45Z
В украинской гимнастике прогремел новый скандал: сборная пригрозила бойкотом
Telegraf
2025-05-06T10:49:32Z
Паркер поделился своим мнением о реванше Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-05-06T09:21:30Z
При подборе игроков на матч с Барселоной Индзаги рассмотрит их кондиции
Корреспондент
2025-05-06T09:06:15Z
Уайлдер подтвердил слухи о переговорах по поводу боя с Нганну
Корреспондент
2025-05-06T08:51:17Z
Тренер Интера назвал главную угрозу со стороны Барселоны
Корреспондент
2025-05-06T08:27:05Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Узнайте правду: Геймплей экшена Code Violet в стиле Dino Crisis для PlayStation 5
GameMag
2025-05-06T12:19:35Z
Как очистить кэш телевизора и почему это так важно: эксперты раскрыли детали
Фокус
2025-05-06T12:16:19Z
Рожденный из совершенства и безмолвия: как был изобретен QR-код
Лига
2025-05-06T12:15:12Z
"Мы идем дальше": Продажи Clair Obscur: Expedition 33 перевалили за 2 миллиона копий
GameMag
2025-05-06T12:07:29Z
В Копенгагене начался турнир BLAST по Dota 2 с призовым фондом в $1 млн
Корреспондент
2025-05-06T12:03:22Z
Переноска для собаки: що врахувати при покупці
AgroNews
2025-05-06T11:04:20Z
Особливості використання квадратних алюмінієвих труб у будівництві та дизайні інтер’єрів
AgroNews
2025-05-06T10:58:44Z
Россияне атакуют новыми дронами из ИИ - в чем главная опасность
Gazeta UA
2025-05-06T10:54:30Z