У той момент, коли діти шукали інше укриття над їхніми головами, вибухнула ворожа ракета
Київська міська влада відреагувала на інцидент, що трапився у Святошинському районі Києва, коли сторож однієї зі шкіл не впустив дітей у притулок через домашнього собаку, якого вони привели з собою. Чоловік навіть не подумав про те, що брат і сестра перебували в реальній небезпеці через оголошену в столиці повітряну тривогу.
Глава КДВА Сергій Попко зазначив, що необхідно не просто "знайти винних, а й з’ясувати головне — чому виник такий прецедент?!". Він пообіцяв тримати цю справу на особистому контролі.
Нагадаємо, що у четвер, 14 грудня, у Києві прозвучало п’ять повітряних тривог загальною тривалістю майже п’ять годин. У цей час ворог випустив кілька аеробалістичних ракет "Кинжал", у тому числі й у напрямку Києва. Одну із ракет збила наша ППО.
На щастя, від падіння уламків ніхто не постраждав. Але це лише щасливий збіг обставин. Тому що під час повітряної тривоги, 11-річна дівчинка та 12-річний хлопчик намагалися потрапити до укриття в одній із шкіл у Святошинському районі міста Києва, але їх не впустив охоронець, який помітив у дітей собаку. Підліткам довелося екстрено шукати інше укриття. Коли вони бігли в безпечне місце, буквально над їхніми головами вибухнула ворожа ракета.
Голова КДВА Сергій Попко заявив, що "на щастя, від падіння уламків ніхто не постраждав. Але це лише щасливий збіг обставин". За його словами, він візьме цю справу на особистий контроль і не дозволить винним уникнути покарання.
"Як начальник військової адміністрації Києва, я триматиму цю справу на особистому контролі. І тут важливо не лише знайти винних, а й з’ясувати головне — чому виник такий прецедент?! Чим керувалася ця посадова особа!?
Тому зараз звертаюся до кожного керівника, хто відповідальний за комплекс укриттів чи за одне, конкретне укриття у місті — проведіть внутрішню перевірку та роз’яснювальну роботу з персоналом, відповідальним за допуск людей! Усі мають розуміти та виконувати безапеляційне правило — всі укриття мають бути відкриті під час тривоги та доступні для всіх мешканців Києва без винятку! Це питання життя! Помилок вам ніхто не пробачить! Та й ви собі не вибачте.
Військова адміністрація вживе всіх заходів (якщо доведеться — навіть непопулярні), щоб такі кричущі випадки більше не повторилися і всі кияни почувалися в рідному місті захищеними!", — резюмував Попко.
Варто зазначити, що Святошинська окружна прокуратура вже розпочала досудове розслідування за фактом "відомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження". Цією справою займаються слідчі.
Як раніше повідомляла журналістка Тетяна Даниленко, інцидент стався в укритті школи №40, яка розташована у Святошинському районі Києва на вулиці Львівській, 6/3. Постраждалі – 11-річна Олександра та 12-річний Богдан – це діти загиблого в Запорізькій області воїна СЗГ "Азов" Юрія Овчиннікова.
"Їх просто не пустили в укриття школи №40 (Святошинський район). Причина – діти були зі своїм другом, собачкою Айкою породи мальтипу. Охоронець прогнав школярів, коли ті відмовилися залишати собачку на вулиці. Поки Саша та Богдан бігли шукати інше укриття, у них над головами збили ракету", – зазначила Даниленко.
За її словами, мати дітей була впевнена, що вони у безпеці, оскільки вони дзвонили по телефону, стоячи біля укриття. Ніхто навіть уявити не міг, що двох дітей залишать на вулиці через собаку.
"Коли дівчинка зателефонувала вже в істериці, бо страшно злякалася, мама Любов змушена була раніше піти з роботи, щоб заспокоїти Сашка та Богдана і розібратися в ситуації. Директор школи запевнила, що інакше діяти школа не могла – а раптом у інших школярів алергія на собак”, – йдеться у повідомленні Даниленка.
Слід зазначити, що росіяни розпочали чергову хвилю ракетного терору Києва. Так, у ніч проти 11 грудня вони атакували столицю балістичними ракетами з північного напрямку. Тривогу було оголошено вже після того, як пролунали вибухи. Коли ворог запускає балістичні ракети, сил протиповітряної оборони є лічені хвилини, щоб відреагувати і знищити ціль.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, як у столиці відбувається ліквідація наслідків ракетного удару по столиці. Внаслідок падіння уламків збитої ракети у Дніпровському районі Києва було пошкоджено багатоповерховий житловий будинок, а також лікарню, дитячий садок та школу.
На місці події побував кореспондент "Телеграфа" Ян Доброносов, який зробив ексклюзивні фото з місця ліквідації наслідків атаки на столицю.