MY.UAНовини
Голос України у світі: яким повинно бути якісне іномовлення України
Голос України у світі: яким повинно бути якісне іномовлення України

Голос України у світі: яким повинно бути якісне іномовлення України

Яка місія іномовлення, які критерії його успішності, а також як окремі українські журналісти, що працюють на закордонні ЗМІ, можуть допомагати поширенню потрібних Україні наративів, розповів ZAXID.NET.

Для чого потрібне іномовлення

СтратКом визначає місію іномовлення як представництво держави у цифровому та телевізійному світі за кордоном, завдяки якому держава може втілювати свою зовнішньополітичну стратегію і популяризувати себе.

Основні цілі та завдання іномовлення – поширювати за межі країни офіційну позицію своєї країни, напрацьовані наративи та меседжі, зокрема через новини, ток-шоу та різноманітні програми. У будь-якій державі іномовлення є одним із найважливіших інструментів комунікації з міжнародною спільнотою,
пояснює Центр стратегічних комунікацій.

Однак те, що ми розповідаємо українцям про події в нашій країні, і те, що транслюється за кордон, суттєво має відрізнятися, враховуючи специфіку регіону, його знань та ступеня зацікавленості в українській політиці.

"Іномовлення – це спеціальне державне мовлення, яке держава створює для того, щоб поширювати аудиторіям інших країн свою точку зору або свої цінності. Іномовлення – це частково пропагандистський інструмент. Тому якість іномовлення має вимірюватися, напевно, тим, наскільки воно досягає тих цілей, які перед ним поставлені. Треба починати саме з цих цілей – що державі треба від цих зарубіжних аудиторій?", – пояснює медіаексперт, голова Незалежної медійної ради Отар Довженко.


Головною місією іномовлення є донесення ключових меседжів до західної аудиторії / Фото МЗС

Він додає, що в Україні іномовлення існувало давно, але його цільовою аудиторією могла бути тільки українська діаспора, яка ностальгує за совковими медіа. Після 2014 року з’явилося UATV і намагання створити більш модернове, базоване на YouTube, на сучасних форматах комунікацій, іномовлення. Але воно було непопулярним.

На початку повномасштабної війни в Україні почали працювати над англомовними і російськомовними платформами для закордонної аудиторії. Зараз мультимедійна платформа іномовлення України складається із телеканалів "Дім", Freedom, сторінок у соціальних мережах UATV English та UA Arabic та англомовного сайту The Gaze.

Українці для іноземних ЗМІ. Приклад CNN

Часто закордонні ЗМІ самі звертаються по допомогу до українців на місцях. Так, четверо львів’ян – Роман Тимоцко, Петро Задорожний, Тарас Задорожний і Софія Гарбузюк – напередодні повномасштабного вторгнення почали співпрацювати з CNN. Добре знання англійської стало в нагоді українцям, які почали допомагати авторитетному медіа розповідати про Україну.

Роман Тимоцко розповідає, що долучився до команди за два тижні до 24 лютого. Йому запропонували стати локальним продюсером, фіксером. Він займався організаційними питаннями, перекладом, пітчингом тем.

"Власне, це була спроба доносити локальний контекст і пропонувати, як його можна висвітлювати через історію. Ми займалися організацією зйомок, інтерв’ю, логістикою цих всіх подій. Далі велася аналітична, дослідницька робота, пошуки, розслідування у певному сенсі. У нас вийшов спільний матеріал CNN про депортації маріупольців на далекий схід Росії, над яким ми працювали майже рік", – розповідає Роман Тимоцко.

Львів’янин зазначає, що запропонував редакції цю тему ще у квітні 2022. Далі почали з’ясовувати, шукати людей, виходити на свідків через різні Telegram-канали, через знайомих чи якісь невеличкі групи цих депортованих людей. Роман місяцями з ними комунікував і далі записував інтерв’ю, які стали частиною матеріалу про депортації.

Фактично кожне велике місто України мало свою групу локальних продюсерів, фіксерів. В Україну приїжджали кореспонденти CNN з різних країн.

"Це, напевно, найбільша медіаоперація, яку я міг бачити, де глобальна корпорація фокусується на одній темі впродовж перших місяців вторгнення. CNN просто весь свій ресурс інвестувало у висвітлення російського вторгнення. Журналісти, які перебували в Україні, прибували з різних куточків світу. Максимальна кількість людей, які працювали в Україні одночасно на CNN, сягала, мабуть, сотень", – каже Роман Тимоцко.

Команда CNN виграла премію Emmy в номінації Outstanding Live Breaking News Coverage за висвітлення російського вторгнення в Україну. Відповідно, всі, хто долучився до висвітлення цієї теми, опинилися в списку нагороджених, в тому числі і всі локальні українські журналісти і продюсери, які працювали з CNN над цією темою.


Львів’яни, які працювали на CNN / Фото Романа Тимоцка

"Коли ми з Петром Задорожним, Софією Гарбузюк і Тарасом Задорожним приєдналися до CNN усередині лютого 2022, то очікували попрацювати з цим глобальним медіа тиждень-два. І явно не могли себе уявити у списку переможців найпрестижнішої телепремії світу. Наступні місяці перетворилися в цілодобову роботу заради донесення світу об’єктивної реальності повномасштабної війни", – написав тоді Роман Тимоцко.

Критерії ефективності іномовлення

Англомовний сайт The Gaze, який запустили у розпал повномасштабної війни, потрапив у скандал. Міністерство культури та інформаційної політики за чотири місяці витратило на нього понад 60 млн грн, однак сайт не має популярності за кордоном.

Медіаексперт Отар Довженко вважає, що для того, щоб контент був якісним і популярним, аудиторії треба розповідати про неї і про те, що цікаво їй. На його думку, команда The Gaze фізично неспроможна розповідати англомовному світу про те, що відбувається в англомовному світі, тому що для цього треба бути величезною міжнародною корпорацією.

Канал "Дім" зараз здебільшого адресований біженцям і теж є частиною іномовлення. Ідея говорити з українською діаспорою дуже хороша і дуже правильна, вважає медіаексперт, тому що це наші первинні прихильники і провідники наших ідей у світі, але очевидно, що це не має бути розважальний канал, тому що у тих країнах достатньо розважального контенту.

"Це має бути якісний інформаційно-публіцистично-пізнавальний канал, який розповідає про ситуацію в Україні, дає актуальну інформацію про українську політику, а також розповідає про життя самої діаспори. Люди люблять, коли їм висвітлюють їхнє життя і їхнє середовище. Тому треба думати про це, треба думати про продукт для переселенців, для тих людей, які залишаться там, але які можуть допомагати, або які живуть там вже, можливо, не перше покоління, але все одно хотіли би бути корисними Україні", – каже Отар Довженко.

Роман Тимоцко додає, що у великому потоці інформації у сучасному світі є дуже велика конкуренція за кожну секунду уваги глядача/читача: "Ми мусимо вигадувати інформаційні кампанії, які будуть медійними, створювати інфоприводи, які самі медіа захочуть висвітлити з власної волі. Але на десятки країн одночасно робити медіакампанії дуже складно. І теж є питання об’єктивного інтересу. Ми не можемо не говорити про війну, але якщо аудиторія в Словаччині вже не хоче слухати про війну, то питання, з чим до неї йти. Я думаю, що нам потрібно досліджувати ці аудиторії, розуміти, як їхні потреби узгодити з нашими меседжами, сформулювати з цього дієві повідомлення і йти до них через ті канали, які їм близькі і зрозумілі".

Протидія російській пропаганді

Російська пропаганда дуже потужна і робила свою справу десятиліттями. Російський закордонний канал Russia Today виходить англійською, арабською, іспанською, російською та німецькою мовами. Його первинною метою є дезінформація і нав’язування брехливого сприйняття, інтерпретації подій, розроблених російською пропагандою.

Щоб їй протидіяти, треба працювати дуже якісно і прицільно. На початку грудня Центр протидії дезінформації при РНБО України застеріг, що Росія готує масштабну дезінформаційну кампанію проти України в іноземних ЗМІ, до якої планують залучити іноземних журналістів з досвідом роботи в Росії.


Росія витрачає величезні бюджети на пропаганду в світі / фото Gеttу

Тому для України важливо через іномовлення протистояти кремлівській пропаганді, яка поширюється за кордоном, доносити правду про війну.

"Якщо говорити про Україну, то в неї, очевидно, такої руйнівної пропагандистської мети немає, – зазначає Отар Довженко. – Але в неї є мета, по-перше, нагадувати про себе, по-друге, тримати в полі зору світової спільноти події в Україні, щоб вони не сходили з порядку денного. І, звичайно, руйнувати російську пропаганду".

Медіаексперт зазначає, що вплинути на поширення російської дезінформації або інформаційних вкидів в європейському медіапросторі неможливо. Але ми можемо допомагати західним медіа перевіряти інформацію в українських першоджерелах, щоб звучав український голос, а не тільки версія російської пропаганди. Тобто коли говорять про Україну, треба, щоб журналісти не забували спитати в України і мали можливість це зробити.

Так само треба намагатися доносити до європейських медійників найтиповіші дезінформаційні пропагандистські наративи з їхнім спростуванням. Треба бути проактивними і йти до тих людей, до тих медіа, які поширюють фейки, і вказувати на них, зазначає Отар Довженко. Якщо робити такі коригування і спростування без звинувачення, без агресії, з намаганням допомогти, більшість медійників відкриті, адже у них є редакційні стандарти, до яких можна апелювати. Такої комунікації Україна продукує поки що недостатньо.

"Ми можемо працювати над тим, щоб мережу поширення російської пропаганди руйнувати. І, в принципі, якраз в цьому, в системній роботі з блокуванням російських пропагандистських ресурсів, я би сказав, що наша влада спрацювала на тверду четвірку. Тобто в багатьох країнах російське пропагандистське іномовлення заборонене і заблоковане, а там, де воно не заборонене і не заблоковане, до нього придивляються набагато критичніше. А місцеві фактчекінгові організації більше уваги приділяють, власне, російській дезінформації саме тому, що українська влада, дипломатія, українські організації, які займаються боротьбою проти дезінформації, привертали увагу до цієї проблеми, до проблеми централізованої мережі поширення російської брехні. От в цьому напрямку далі треба, звичайно, працювати", – коментує Отар Довженко.

Чи потрібне нам іномовлення російською

У березні 2022 року на базі мультимедійної платформи іномовлення UATV Україна запустила російськомовний марафон "FreeДом". Його метою є розповідати російськомовній аудиторії, насамперед росіянам, правду про війну в Україні. СтартКом зазначає, що відповідно до розрахунків Міністерства культури та інформаційної політики України, потенційна телевізійна аудиторія "FreeДом" становить близько 75 млн домогосподарств. Приблизна частка росіян з них – понад 55%.

Проте медіаексперти скептично оцінюють такі спроби впливу на російськомовну аудиторію.

"По-перше, не факт, що воно на неї впливає, по-друге, від цієї російськомовної аудиторії дуже мало чого залежить. Тому що в тих країнах, де вона живе, вона є абсолютно невпливовою. У Росії аудиторія, яка може сприймати українські меседжі, все одно в абсолютній меншості. І ліберальні росіяни вже засвідчили не один раз, що вони неспроможні зробити нічого для того, щоб змінити ситуацію у своїй країні і припинити агресію проти України. Тобто ми працюємо з імпотентною аудиторією, від якої Україні ніякої користі немає", – переконаний Отар Довженко.

Медіаексперт вважає мовлення для російськомовної аудиторії хибно поставленим пріоритетом і що його слід згорнути. А витрачений на нього ресурс доцільніше скерувати на якісний продукт для англомовної, іспаномовної, арабомовної, німецькомовної, франкомовної аудиторії.

"Продукт, який зараз виробляється для російськомовних глядачів, просто йде в пісок, він йде в нікуди, тому що ця аудиторія нічого не варта. Менеджмент виконує ті завдання, які йому поставили. Керує іномовленням Юлія Островська, яка працювала в Кварталі 95. І це загалом відображає певною мірою суть кадрових рішень. Обирають тих людей, які лояльні безпосередньо до команди президента", – зазначає Отар Довженко.

Європейський приклад

Є якісні приклади іномовлення західних країн (Deutsche Welle, France Internationale, BBC World, "Голос Америки"), але ми не можемо на них рівнятися, тому що їхній бренд – це частина бренду їхніх країн. Тому нам не треба рівнятися на іномовлення потужних західних країн, переконаний голова Незалежної медійної ради. Тим більше не треба рівнятися на пропагандистські іномовлення країн з диктаторськими режимами. Нам потрібна своя модель, яка буде відповідати нашим стратегічним потребам.

Наші стратегічні потреби – щоб про нас не говорили без нас, щоб нашу думку було чути і світ знав, де її можна знайти, щоби наші люди по всьому світі знали нас, щоби російські пропагандистські наративи були розвінчані і весь світ поступово розумів, що таке Росія,
– зазначає Отар Довженко.

Західні медіа нам у цьому не допоможуть, тому що вони набагато більш помірковані і обмежені стандартами в своїх можливостях говорити правду про Росію.

На певні складнощі, пов’язані з розумінням сутності росіян ліберальною західною аудиторією, яка не може до кінця осмислити і прийняти меседж про те, що всі росіяни винні у війні, вказує і Роман Тимоцко.

"Вони все-таки запрограмовані на те, щоб шукати компроміси і не сприймати світ чорно-білим. А тут раптово стається чорно-біла ситуація, і це складно. Однак є проекти, такі як Ukraїner, Saint Javelin чи навіть один з найбільших українських англомовних ресурсів – Kyiv Independent, які можуть зібрати докупи свій досвід і почати від імені держави мовити в один голос на закордон", – зазначає Тимоцко.

Однак, щоб мовити на глобальну аудиторію, повинен бути потужний бюджет і роки досвіду, якого в нас по суті раніше не було. Також варто розуміти те, що кількість переглядів таких матеріалів не буде такою високою, як у розважального контенту. Та головне, щоб такі новини досягли комунікаційних цілей.

Теги за темою
СМИ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кот прославился в сети благодаря "непристойному" узору на шерсти
Фокус
2025-02-08T12:00:10Z
Дроны атаковали нефтеперекачивающую станцию ​​в РФ - соцсети
UAToday
2025-02-08T11:39:40Z
Ученые нашли необычный способ переработки электронных отходов: что вышло
Фокус
2025-02-08T11:00:34Z
Ученым удалось снять уникальное видео с морским чертом, которого мало кто видел вживую
Апостроф
2025-02-08T10:06:34Z
В NASA обнародовали новый план спасения астронавтов, застрявших на МКС
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:35Z
"Беларускі Гаюн" прекратил работу из-за взлома чат-бота и похищения данных пользователей
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:26Z
Как защитить телефон от хакеров: советы экспертов по безопасности
Политека
2025-02-08T08:00:29Z
Профильные ассоциации посчитали закон о регулировании видеоигр в России невыполнимым
GameMag
2025-02-08T07:31:20Z
Магнитная буря 8 февраля: какая ее мощность
TSN
2025-02-08T05:18:14Z
Серьезно подорвет здоровье: почему нельзя пить кофе с молоком
UAToday
2025-02-08T11:39:54Z
Помидоры "очухаются" за 6 дней: что делать, если рассада слишком слабая, советский рецепт
Знай
2025-02-08T10:51:58Z
Подарки судьбы: кому из знаков Зодиака повезет до конца зимы
Фокус
2025-02-08T09:57:15Z
Панацея или миф: укрепляет ли лимонная вода наше здоровье, рассказали ученые
Фокус
2025-02-08T08:21:41Z
Раки, Девы и Близнецы: знаки, которым точно повезет до конца февраля 2025
Фокус
2025-02-08T08:12:14Z
Покупка недвижимости в Таиланде: нюансы и особенности приобретения
Gazeta UA
2025-02-08T08:09:21Z
Романтический ужин дома: блюда, которые стоит приготовить вдвоем
Marie Claire
2025-02-08T08:01:17Z
Гости попросят рецепт: как приготовить жареное мясо с секретной специей
Telegraf
2025-02-08T07:12:14Z
Золотистые и сочные: домашние мясные пирожки, которые захочется готовить снова и снова
Знай
2025-02-08T05:51:15Z
Киевлянин напал с ножом на прохожего, гулявшего с собакой: детали инцидента
TSN
2025-02-08T11:48:51Z
На Киевщине в результате ночного удара БпЛА произошло несколько пожаров, пострадавших нет
UAToday
2025-02-08T11:39:04Z
В Ростове ввели режим чрезвычайной ситуации после атаки дронов
Корреспондент
2025-02-08T11:36:21Z
Смерть 32-летнего мужчины в ТЦК в Черновцах: судмедэксперт раскрыл важные подробности
Апостроф
2025-02-08T11:12:26Z
Власти Киева рассказали о последствиях атаки дронов
Корреспондент
2025-02-08T11:12:04Z
В Запорожье подростки убили собаку ради селфи, а потом сожгли ее
Комсомольская правда
2025-02-08T10:55:56Z
Мошенники обманули жителей Сумщины на 140 тысяч гривен: подробности схем
TSN
2025-02-08T10:36:33Z
В России умер Константин Нагайко, причастный к убийству 59 жителей села Гроза
ZN UA
2025-02-08T10:22:07Z
Ночная атака "Шахедами": в одном из районов Киева снова упали обломки
TSN
2025-02-08T08:51:05Z
Кличко вспомнил спарринги с Фьюри, Джошуа, Уайлдером и Паркером
Корреспондент
2025-02-08T11:51:28Z
Чисора - Валлин: онлайн-трансляция боя
Telegraf
2025-02-08T11:30:56Z
Владимир Кличко оценил возможность боя с Усиком
Корреспондент
2025-02-08T11:30:25Z
"Манчестер Юнайтед" выиграл матч Кубка Англии благодаря голу из офсайда
ZN UA
2025-02-08T11:24:38Z
Владимир Кличко объяснил, почему начал заниматься боксом
Корреспондент
2025-02-08T05:48:44Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Ситуация на фронте на утро 8 февраля
UAToday
2025-02-08T11:39:46Z
Во время массированной дроновой атаки ПВО сбила менее половины БПЛА, пострадали четыре региона Украины, включая столичный
ZN UA
2025-02-08T11:39:28Z
Генштаб: по состоянию на 8 февраля общие потери вражеской армии в личном составе составили 847 860 солдат
UAToday
2025-02-08T11:39:20Z
Украинские БпЛА атаковали российский Ростов: 14 домов повреждены, 68 жителей эвакуированы
UAToday
2025-02-08T11:39:11Z
Водоснабжение на 50%, канализация – на 34%: грядет новое повышение тарифов
Знай
2025-02-08T11:30:28Z
Фронт почти в 30 км. В селе на Донбассе деньги идут не на оборону, детали тендера
Telegraf
2025-02-08T10:21:02Z
"Иначе сожгут позицию и жди прилета": боец ​​ВСУ озвучил важное правило, помогающее ему выживать на передовой
Политека
2025-02-08T10:04:04Z
В Киев вошли с лозунгом "Смерть украинцам"
Gazeta UA
2025-02-08T09:36:45Z
Россияне заявили о полной оккупации Торецка: что известно о судьбе города
TSN
2025-02-08T08:51:49Z
Канье Уэст опубликовал футболку со свастикой: считает, что придумал шедевр
Фокус
2025-02-08T12:06:36Z
Букмекеры определились с украинским фаворитом на "Евровидение-2025"/Опубликован рейтинг исполнителей
Апостроф
2025-02-08T11:39:04Z
Родилась в Чернигове, а потом признавалась Москве в любви: где сейчас экс-солистка группы "Лицей" Ишханишвили
Telegraf
2025-02-08T11:27:57Z
Победители Critics Choice Awards-2025: Деми Мур названа лучшей актрисой, а "Анора" - лучшим фильмом
Комсомольская правда
2025-02-08T11:12:13Z
Анджелина Джоли в кружевах, Николь Кидман в офискоре: лучшие образы Critics Choice Awards 2025
Marie Claire
2025-02-08T11:07:52Z
Любимый аромат Бейонсе и 5 аналогов, где корица и бобы тонка создают сексуальный дуэт
Marie Claire
2025-02-08T11:01:31Z
Остались в образе: 5 знаменитых актеров, которые стали "заложниками" одной роли
Фокус
2025-02-08T10:42:08Z
7 лучших фильмов и сериалов по романам Джейн Остин
Фокус
2025-02-08T10:15:25Z
Нацотбор на «Евровидение-2025»: где смотреть, как голосовать и кто в фаворитах
Комсомольская правда
2025-02-08T10:04:36Z
Зеленский рассказал об украинском наступлении на Курщине: ликвидированы северокорейские и российские офицеры
Апостроф
2025-02-08T12:03:42Z
Forbes признал: Михаил Поплавский – один из топ-инфлюэнсеров Украины
Comments UA
2025-02-08T11:48:01Z
Можно влететь в копеечку: когда запрещено ловить рыбу в 2025 году
UAToday
2025-02-08T11:39:17Z
На вооружение ВСУ принят беспилотный наземный комплекс "Змей"
Известия Киев
2025-02-08T11:34:15Z
Украинцы снова разгромили "элитную" Кантемировскую танковую дивизию окупантов
Апостроф
2025-02-08T11:27:38Z
Что делать призывникам, не прошедшим ВЛК до 5 февраля: советы правозащитницы
Знай
2025-02-08T11:12:21Z
Всеобщая мобилизация: как сняться с розыска ТЦК
ZN UA
2025-02-08T11:06:23Z
Мужчина нашел "сюрприз" в плитке молочного шоколада: что было внутри
Фокус
2025-02-08T11:00:43Z
Германия начала разработку нового танка со сверхмощной пушкой и усиленной защитой
Gazeta UA
2025-02-08T10:48:47Z
Витамин D и мозг: ученые нашли связь с памятью и старением, вы будете впечатлены
Знай
2025-02-08T11:51:05Z
Пять народных средств для крепкой рассады, которые знали наши бабушки: урожай будет большим на 100%
TSN
2025-02-08T10:36:30Z
Близнецы следовали двум разным диетам 12 недель: их результаты удивили ученых
Фокус
2025-02-08T10:21:26Z
100% успеха в лечении рака почек: ученые из США сделали прорыв
Знай
2025-02-08T09:51:39Z
Украинцы могут получить денежную помощь на лечение: какую сумму обещают
Знай
2025-02-08T09:21:23Z
С Днем стоматолога: короткие и красивые поздравления коллегам и родным
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:05Z
Этот тест обнаруживает сердечные заболевания на ранней стадии
Comments UA
2025-02-08T07:48:33Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Опасные инфекции: как защититься от ВИЧ и гепатита во время медицинских и косметических процедур
ZN UA
2025-02-08T02:04:19Z
Больше не нужно передавать показатели счетчиков: в Нафтогазе раскрыли, кто из украинцев может расслабиться
Политека
2025-02-08T12:03:59Z
Ядерная отрасль перевыполнила план за год - Энергоатом
Корреспондент
2025-02-08T11:51:47Z
Налог на квартиры: кто из украинцев должен платить за "лишнюю" площадь и какие суммы
UAToday
2025-02-08T11:39:29Z
Литва и Латвия отключились от российской энергосистемы
Европейская правда
2025-02-08T11:27:31Z
Водоканальщики готовят санкции тем, кто игнорирует платежки: как накажут и кого в первую очередь
Знай
2025-02-08T10:30:11Z
Будем отдавать по 70 гривен за пачку? Стало известно, как изменятся цены на гречку
Знай
2025-02-08T09:06:43Z
Разница более 45 гривен. Где сейчас можно купить самые дешевые яйца в Украине
Telegraf
2025-02-08T08:15:41Z
Кровавый СПГ: как выбить Россию с рынков ЕС
Знай
2025-02-08T07:36:19Z
Тарифы на доставку газа: готовиться ли к увеличению платежек в 2025 году
Знай
2025-02-08T07:21:29Z
Их выпустили всего 1500: в Киеве засветился заряженный 700-сильный пикап за $100 000
Фокус
2025-02-08T09:36:12Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
В США суд заблокировал команде Маска доступ к конфиденциальным материалам Минфина
ZN UA
2025-02-08T12:07:03Z
Почему медовый месяц в отношениях Трампа с Путиным закончился: что теперь самое важное для Украины
Comments UA
2025-02-08T12:00:21Z
ISW: Кремль скрывает влияние войны на экономику РФ
Корреспондент
2025-02-08T11:55:52Z
ЕС введет санкции против 25 китайских компаний за помощь России в войне
Лига
2025-02-08T11:51:42Z
Оппозиция блокирует достройку ХАЭС, руководствуясь частными интересами, а не волей общества, – политолог Гладких
Telegraf
2025-02-08T11:51:39Z
Зеленский хочет опередить Путина, встретиться с Трампом первым: почему это важно
Comments UA
2025-02-08T11:51:34Z
ХАМАС освободил троих израильских заложников в рамках пятого раунда обмена пленными
ZN UA
2025-02-08T11:42:53Z
У Путина мало стимулов сесть на стол переговоров — AP
ZN UA
2025-02-08T11:31:54Z
Спикер парламента Грузии набросился на ЕС из-за критики действующей ситуации в стране
Европейская правда
2025-02-08T11:30:28Z